Ēnu diena 2019: kādas “vakances” piedāvā Rīgas dome?

18. Janvāris, 2019

Ēnu diena šogad noritēs 13. februārī. “Rīgas dome” skolēniem piedāvā gan ēnot Rīgas pašvaldības vadītāju un viņa vietnieku, gan iepazīties ar pašvaldības uzņēmumu un departamentu darbu.


Pašvaldības iestāžu, kuras 13. februārī pie sevis gaidīs skolēnus, sarakstā ir Rīgas domes Īpašuma departaments un Satiksmes departaments, Rīgas pašvaldības policija, uzņēmumi “Rīgas siltums”, "Rīgas namu pārvaldnieks" un “Rīgas satiksme”.

Ēnot būs iespējams departamentu un uzņēmumu vadītājus un speciālistus.

Saraksts ar Rīgas pašvaldības iestādēm, kuras ir gatavas pastāstīt skolēniem par to, kas un kā nodrošina ikdienas dzīvi pilsētā -  transporta kustību, komunālos pakalpojumus, drošību uz ielām, un tā tālāk, tiks papildināts.

Atzīmējam, ka “ēnas” sev meklē arī vairāku Rīgas domes pārvaldībā esošu galvaspilsētas bērnudārzu pedagogi. Ja jums patīk mazi bērni, iepazīstieties ar audzinātāja darbu!

Kā kļūt par “ēnu”?

Iesniegt pieteikumus uz vakancēm, ko piedāvā Rīgas dome, var šeit.

Bet tur atrodams kopējs saraksts ar visām valsts, pašvaldību un privātajām iestādēm, kuras piedalās Ēnu dienā. Ja vēlaties kļūt par “ēnu” departamentu un Rīgas domes uzņēmumu vadītājiem vai speciālistiem, sadaļā “Uzņēmums” jāmeklē nosaukumi, kuri sākas ar vārdu “Rīgas”.

“Ēnas var iesniegt pieteikumus”:

  • no 14.01. līdz 20.01.;
  • no 24.01. līdz 27.01.;
  • no 31.01. līdz 03.02.

2018. gadā Ēnu dienā piedalījās 1542 iestādes, kas kopumā piedāvāja 8044 “vakances”, kas ir par 17% vairāk, kā 2017. gadā. Uz “ēnu vakancēm” pieteikumus kopā iesniedza 49 tūkstoši skolēnu.

Ēnu dienas mērķis ir nodrošināt saikni starp izglītības saturu un reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izvēlēties noteiktu profesiju un pienācīgi sagatavoties darba tirgum. Kas attiecas uz darba devējiem, tā ir laba iespēja padarīt savu uzņēmumu vai iestādi atpazīstamāku, kā arī piesaistīt nākotnes kolēģus.

Ēnu diena šogad noritēs jau 18. gadu pēc kārtas.

Lasiet arī: 

ĒNU DIENA 2019: atklāta pieteikšanās vakancēm