Ekspozīciju „Āfrikas savanna” Rīgas zoodārzā plānots uzbūvēt līdz Latvijas valsts simtgadei

25. Janvāris, 2018

Būvdarbi topošajā Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza ekspozīcijā „Āfrikas savanna” norit pēc plāna un dažās pozīcijās pat apsteidz paredzētos termiņus, kas ļaus projektu pabeigt līdz Latvijas valsts simtgadei. To ceturtdien, 25. janvārī solīja būvnieku pārstāvji.


„Būvlaukumā darbs norit intensīvi, pat apsteidzot termiņus. „Āfrikas savanna” būs lielisks projekts, kurā kopā dzīvos dažādi dzīvnieki. Nākamais likumsakarīgais solis mums būs Ziloņu mājas izbūve blakus „Āfrikas savannai”,” norādīja Rīgas domes vadība.

Foto: Riga.lv

Pērtiķu mītnei jau izbūvēti pamati un tiek mūrēti pirmā stāva keramzīta bloki. Putnu mītnei ir gatavi pamati, notiek koka konstrukciju montāža un jumta konstrukcijas izbūve, bet Zebru un surikātu mītnei izveidoti pamati un tiek montētas metāla konstrukcijas.

Tāpat ir ierīkoti elektrības, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, izveidota ūdens tvertne, izrakta grunts atbalsta sienām un sākta to pamatu betonēšana un dīķa krastmalas atbalstsienas izbūve.

Foto: Riga.lv

Vēl jāturpina Pērtiķu mītnes sienu būvniecība un apdares darbi, jāizveido jumta konstrukcija un jāuzklāj segums. Šeit nepieciešams izbūvēt iekšējās inženierkomunikācijas, ierīkot mehānismus un veikt visas teritorijas labiekārtošanu.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pagājušā gada vasarā parakstīja līgumu ar personu apvienību „BBA un Tilts” par vērienīgas ekspozīcijas „Āfrikas savanna” būvniecību Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.

Foto: Riga.lv

Projekts „Āfrikas savanna” paredz izveidot jaunu savannas dzīvnieku ekspozīciju 3000 m2 lielā laukumā pie jau esošās Žirafu mājas. Projekts tika aizsākts jau 2007. gadā, tolaik izbūvējot Žirafu māju. Savukārt 2015.gadā par Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem tika izstrādāts ekspozīcijas būvprojekts, bet būvdarbi tika uzsākti 2017. gada vidū.

Foto: Riga.lv

Paredzēts, ka ceļojums pa savannu jaunajā ekspozīcijā sāksies pie Āfrikas zirgiem - zebrām, kurām vienīgajām no visas zirgu ģints pārstāvjiem ir melni balts, strīpots krāsojums, pie tam katram dzīvniekam tas ir unikāls. Tām vienā pusē kaimiņos iekārtosies Āfrikas putni - degunragputni. Virzoties uz priekšu pa apmeklētāju taku, pavērsies brīnišķīgs skats uz apmeklētāju iemīļotajiem savannas dzīvniekiem Rotšilda žirafēm, bet dodoties tālāk varēs nokļūt pērtiķu salā, kur rosīsies huzārpērtiķi un, iespējams, arī citi savannā sastopamie primāti.

Foto: Riga.lv

Ekspozīcijas „Āfrikas savanna” būvniecības izmaksas plānotas 2,88 miljonu eiro apmērā. Būvniecības objektu plānots nodot ekspluatācijā 2018. gada otrajā pusē.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv