Eiropas sporta nedēļa: pasākumi ik dienas un Brīvības ielas nakts brauciens

20. Septembris, 2018

Eiropas Sporta nedēļas atklāšana notiks 23. septembrī Rīgā, Centra sporta kvartālā ( K. Barona iela) ar vērienīgiem sporta svētkiem un kopā ar Pasaules čempionātu ielu vingrošanā. Spēka un izturības kategorijā piedalīsies vairāk nekā 50 pasaules labākie sportisti no teju 30 pasaules valstīm. Līdzās planētas labākajiem vingrotājiem redzēsim arī Latvijas sportistus. Ikviens var pieteikties sacensībām tautas klasē. 


1.“We Run Riga” maratons jauniešiem un meitenēm

Izmēģināt savus spēkus būs iespējams sestdien, 22. septembrī. Eiropas sporta nedēļas laikā tiks rīkots maratons jauniešiem – “We Run Rigaa” ar 5 kilometru distanci, kas vedīs no 11. novembra krastmalas līdz Akmens tiltam, AB dambim, gar Āgenskalna līci, pa Balasta dambi, Akmens tiltu un noslēgsies turpat, kur sāksies – 11. novembra krastmalā. 

Reģistrācija un sīkāka informācija pieejama portālā werunriga.lv/lapa/weflyriga

Dienu iepriekš jebkurš apmeklētājs arī pats varēs izmēģināt spēkus trīs disciplīnas – pietupšanās, pievilkšanās un plankā. Bet tā ir tikai iesildīšanās – sporta pasākumi rīdziniekus sagaida visu nedēļu.

2.Simtiem pasākumu Rīgā gan bērniem, gan pieaugušajiem

Eiropas Sporta nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā un paredzēti ikvienam — neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Vietnē beactivelatvia.lv/#beactive-vestnesi  var atrast sev piemērotāko no pasākumiem vai pievienot jaunu. Tās ir iespējas doties spēlēt beisbolu, golfu, skvošu, krosmintonu, kērlingu, braukt ar velosipēdu, piedalīties izglītojošos semināros par mazkustīga dzīvesveida kaitīgumu, iepazīties ar taiboksu, apmeklēt futbola, galda un parastā tenisa dienas. Pārdomāta programma arī cilvēkiem ar ierobežotām iespējām

3.Brīvības ielas nakts brauciens un fitnesa nakts Esplanādē

Eiropas Sporta nedēļa kulmināciju sasniegs 29. septembrī, kad Rīgā notiks Brīvības ielas nakts brauciens ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un skrejriteņiem (sākums pie Esplanānes  plkst.23:00), bet Sporta nedēļa tiks noslēgta ar vēl nebijušu #BeActive sporta un fitnesa nakti, kurā varēs piedalīties gan vēl nepieredzētā #beactive fitnesa nakts ballītē Esplanādē Rīgā, gan izmantot iespēju naktī iepazīt daudzus fitnesa klubus bez maksas visā Latvijā, kā arī iepazīties ar fitnesa klubu īpašajiem piedāvājumiem.

Sporta nakts sāksies plkst. 19.00 un noslēgsies aptuveni plkst. 1.00. Esplanādē noritēs dažādi fitnesa pasākumi profesionālu treneru vadībā, konkursi, fitnesa produkcijas prezentācijas.

Par tradīciju jau ir kļuvusi nakts braucienu rīkošana galvenajās izremontētajās Rīgas ielās, kur ikviens cilvēks, kurš ikdienā lieto pārvietošanās līdzekļus ar riteņiem, piemēram, skrituļslidas, skrejriteņus vai skrituļdēļus, var izmēģināt jauno ielas segumu. Šogad brauciens noritēs Brīvības ielā. Pasākums tiek rīkots tāpat, kā pavasarī noritēja Skanstes ielas brauciens. Sīkāka informācija būs pieejama tuvāko dienu laikā.

29.09.2018. 19.00-1.00
Esplanāde, Rīga

  • Fitnesa nodarbības profesionālu treneru vadībā
  • Sportiskas aktivitātes
  • Fitness produktu prezentācijas
  • Konkursi
  • Citas aktivitātes

Nāc un izbaudi naksnīgās sporta un fitnesa aktivitātes kopā ar mums!

Jau drīzumā šeit atradīsi pilnu pasākuma programmu.

Rīgas fitnesa klubi aicina izmantot iespēju apmeklēt tos bez maksas

4.Nakts peldējums Ķīpsalā

Tos, kuriem patīk un kuri prot peldēt, aicinām piedalīties jau tradicionālajā Nakts peldējumā Ķīpsalas baseinā, kas risināsies īpašā atmosfērā – mūzikas pavadījumā un īpašā apgaismojumā. Pirms tam – Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, par godu Latvijas simtgadei notiks mēģinājums pārspēt Ginesa rekordu 100 x 100 metru peldējumā, kam varēs sekot līdzi Facebook tiešraidē Latvijas Sporta federāciju padomes Facebook mājaslapā. Pasākumu organizē Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi.

Pieteikties Nakts peldējumam iespējams mājas lapā www.naktspeldejums.lv. Šis pasākums paredzēts ikvienam, tādēļ iecerēts piesaistīt iespējami daudz dalībnieku, kuri vakara garumā vienotos kolektīvā stafetes peldējumā, tādējādi sasniedzot savdabīgu rekordu – visgarāk veikto stafetes peldējumu.

Visus dalībniekus sagaida patīkama atpūta un pārsteigumi no pasākuma atbalstītājiem. Peldējumi notiks  RTU Ķīpsalas peldbaseinā (Ķīpsalas iela 5, Kurzemes rajons, Rīga).

Kāpēc jāapmeklē Eiropas sporta nedēļa?

“Šī ir tikai viena nedēļa gadā, un to izmantojam, lai pievērstu uzmanību tam, cik ļoti sportošana saistīta ar ieguvumiem veselībai, cik tā var būt daudzveidīga un pieejama. Atšķirībā no profesionālā jeb augstu sasniegumu sporta, lai dotos pastaigā, vieglā skrējienā vai nūjotu, nav nepieciešamas lieli ieguldījumi, aprīkotas zāles vai āra laukumi. Tāpēc gandarījums, ka pakāpeniski to apzināmies un tautas sporta popularitāte pieaug, ko apliecina arī fakti – no tiem 68% strādājošo Latvijas iedzīvotāju, kuri apgalvo, ka ikdienā nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, 13% norādījuši, ka sportot sākuši pēdējā gada laikā,” uzsver Einars Fogelis, Latvijas Sporta federācijas padomes (LSFP) prezidents.

Gandrīz katram otrajam no mums jeb 43% iedzīvotāju apņemšanās sportot bijusi Jaunā gada darbu sarakstā, diemžēl trijiem no četriem jeb 74% gadījumu apņemšanās tā arī nesākās, ilga vien mēnesi vai divus.

Absolūtais vairākums (79%) iedzīvotāju, kuru ģimenēs šobrīd aug bērni līdz astoņpadsmit gadu vecumam, ikdienā seko līdzi bērnu fiziskajām aktivitātēm un fiziskajai sagatavotībai (78%) – bērnu stājai, tam, vai nav deformēts mugurkauls, uzmanību pievērš 81% vecāku. Vairāk nekā puse (62%) iedzīvotāju ir norādījuši, ka viņu bērns vai bērni apmeklē kādas sporta nodarbības vai treniņus. Vienlaikus – lielākais vairums bērnu vecāku (79%) atzīst – paši ar sportu nodarbojas nepietiekoši.

Eiropas Sporta nedēļu atbalsta un par tās šī gada vēstnešiem kļuvuši Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente, Olimpiete Ineta Radēviča, Futbola kluba Jūrmalas Spartaks ģenerāldirektors, kādreizējais Latvijas valsts vienības spēlētājs un Latvijas čempions Edgars Gauračs, Pasaules vicečempions parabobslejā Alvils Brants, ikdienā arhitekts un garo distanču skrējējs, akcijas Apskrien Latviju dzinējspēks Dins Vecāns, ielu vingrošanas pamatlicējs Liepājā, treneris un sporta skolotājs Gvido Šalms, pavārs Mārtiņš Rītiņš, kurš sporto ikdienā, tāpat kā katrai no ēdienreizēm, atvēl vismaz pusstundu, un sporta entuziasts no Jūrmalas Aivars Krūze, kurš savu dzīvi mainīja pirms 11 gadiem, bet 90 gadu dzimšanas dienu 2042. gadā apņēmies atzīmēt ar noskrietu Ņujorkas maratonu.