Eiroparlamenta vēlēšanas: Kā uzzināt, kurā vēlēšanu iecirknī varat nobalsot?

14. Maijs, 2019

Eiroparlamenta vēlēšanās, kuras noritēs 2019. gada 25. maijā, pilsoņi balsos tajos iecirkņos, kuros viņi pierakstīti, saskaņā ar Iedzīvotāju reģistru. Ne vēlāk kā 70 dienas pirms velēšanām balsotājiem tika izsūtīti uzaicinājumi uz vēlēšanām, kuros norādīts attiecīgais iecirknis. Diemžēl saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informāciju, ne visi uzaicinājumi ir sasnieguši savus adresātus.


CVK rīcībā ir informācija par to, ka SIA “Reller”, kas izpilda valsts pasūtījumu vēlētāju ielūgumu izsūtīšanā, nav ar saviem pienākumiem tikuši galā pilnvērtīgi. Tā kā dati par to, kur var nobalsot, ir ļoti svarīgi, CVK ir sagatavojis atbilstošus informatīvos materiālus.

Foto:

Kā uzzināt, kurā vēlēšanu iecirknī jūs varat nobalsot?

Noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni var:

  • Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā www.pmlp.gov.lv (Eiropas vēlēšanas Latvijā: SVARĪGI DATUMI!).
  • Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv (е-pakalpojums: Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana).
  • tāpat var zvanīt CVK pa informatīvo tālruni 67049999 darba dienās no plkst. 8.00 līdz 20.00.
    24. un 25. maijā pa šo tālruni varēs zvanīt no plkst. 7.00 līdz 00.00.

Uzmanību! Pirmajās trīs balsošanas dienās – 22., 23. un 24. maijā – pilsoņi var nobalsot ne tikai tajos iecirkņos, kuros viņi ir pierakstīti, bet arī jebkurā citā.

Šis variants ir ērts tiem pilsoņiem, kuriem nav ērti balsot iecirknī, kuram viņi pierakstīti. Šādu iespēju nodrošina tas, ka vēlēšanu iecirkņi tagad var apmainīties ar informāciju tiešsaistes režīmā. Taču arī informācijas apmaiņa aizņem noteiktu laiku un, iespējams, vēlētājiem nāksies uzkavēties iecirknī nedaudz ilgāk, kā plānots.