Dzīve pēc “Ulubeles”: kā kaķene no patversmes kļuva par Princesi

7. Decembris, 2017

Portālā riga.lv šī kaķene pirmo reizi parādījās rubrikā “Labās rokās” – tajā laikā viņa mitinājās patversmes “Ulubele” kaķu mājiņā un ļoti gaidīja savu cilvēku. Šāds cilvēks ir atradies: šodien mēs devāmies uz jaunajām kaķenes mājām, kur viņai tagad ir vārds, savukārt viņas jaunā saimniece Rūta mums pastāstīja par patversmes dzīvnieku īpatnībām un to, kā ir izmainījusies ģimenes dzīve, kopš viņu mājās mitinās Princese.


Mans dēls ļoti vēlējās kaķi un mūsu kaķis nesen nomira. Es sapratu, ka ir svarīgi izdarīt kaut ko labu un pieņemt no patversmes dzīvnieku, kuram trūkst māju siltuma un ērtību. Pie lēmuma paņemt kaķi no patversmes mēs nonācām samērā viegli un tajā brīdī īsti nebija iespējas paņemt mazu kaķēnu. Un kāpēc gan ne, visur ir tik daudz laimīgu stāstu par dzīvniekiem no patversmēm!

Kad mēs iegājām kaķu mājiņā, tās iemītnieki sāka ļoti aktīvi nākt pa pēdām, pieprasot uzmanību ar cerību pilnu skatienu acīs. Mēs izvēlējāmies kaķeni, bet izrādījās, ka mēs neesam pirmie un viņas jaunie saimnieki jau ir ceļā. Arī ar otro nez kāpēc nekas nesanāca. Bet mūsu meitene tajā laikā bija iegrimusi vientulībā, pēc skata ļoti bēdīga. Dēls teica, ka noteikti jāņem viņa. 

Mūs uzreiz brīdināja, ka Princesei ir slimība, bet mūsu izvēli tas nekā nevarēja ietekmēt, galvenais, lai kaķis būtu labs.

Mums visiem ir savas īpatnības un mēs ar Princesi viena otrai iepatikāmies.

Pirmajā dienā mājās Princese bija ļoti bailīga un piesardzīga, slēpās un centās atrasties pēc iespējas tālāk no cilvēkiem. Turklāt kaķene uzreiz parādīja sevi kā ļoti tīrīgu un kārtīgu, kā mums patversmē arī tika solīts. Iespējams, ka līdz patversmei Princese ir dzīvojusi pie kāda mājās, viņa neaiztiek istabas augus un uzvedas ļoti uzmanīgi.

Pirms tam mums bija kaķis, kuru mums iedeva kā pavisam mazu kaķēnu, mēs varējām viņu izaudzināt. Bet princesei jau ir izveidojies savs raksturs un pie tā ir jāpierod, jāiemācās dzīvot kopā. Ar patversmes kaķiem ir citādi, te tev ir daudz jāmācās – ne velti saka, ka mēs esam atbildīgi par tiem, kurus esam pieradinājuši.

Gada laikā, kopš Princese ir ar mums, viņa ir kļuvusi maigāka, viņa jūt, ka par viņu rūpējas un viņu mīl. Arī patversmē “Ulubele” kaķi saņem nepieciešamās rūpes, bet viņiem visiem gribas būt uzmanības centrā, lai gan tur tas nav iespējams.

Mūsu kaķenei uzmanība bija ļoti svarīga, tāpēc viņu tā arī sauc – Princese. Patversmē viņai nebija sava vārda.

Arī mūsu ģimene ir mainījusies, kopš Princeses ierašanās. Dēlam ir izveidojusies liela atbildības sajūta, tagad ir kaķis, ar kuru dalīties, par ko rūpēties. Mēs visi viens no otra mācāmies.

Svarīgi saprast, ka paņemt no patversmes dzīvnieku ir tāpat, ja ģimenē ienāk bērns. Dzīvnieks ir draugs, un, ja mēs pieradinām kādu, kurš jau ir daudz pārcietis, tas ir kaut kas īpašs. Mēs viņu uzņemam uz visu viņas dzīvi un mūsu uzdevums ir padarīt šo dzīvi saldāku, ieskaut jauno draugu mīlestībā un siltumā.