Drīz "Rīgas mākslas telpā” tiks atklāta Braiena Īno multimediālā instalācija “77 miljoni gleznu”

14. Oktobris, 2019

30. oktobra vakarā izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa", Kungu ielā 3, tiks atklāta leģendārā britu multimākslinieka Braiena Īno skaņas un gaismas instalācija "77 miljoni gleznu". Izstāde ir arī viens no gaismas festivāla "Staro Rīga 2019" īpašajiem notikumiem un būs aplūkojama līdz novembra beigām.


Braienu Īno visupirms uzskata par elektroniskās ambientās mūzikas aizsācēju, taču viņš ļoti veiksmīgi darbojies arī populārās mūzikas laukā gan kā mūziķis (šogad uzņemts Rokenrola Slavas zālē kā kādreizējais grupas "Roxy Music" taustiņinstrumentālists), gan kā producents ("U2", "Coldplay", "James" u.c.), kā arī ir eksperimentēt mīlošs vizuālais mākslinieks. Tieši pēdējo 71 gadu vecā angļu novatora radošās darbības šķautni ikviens varēs iepazīt arī Rīgā.

Jau gadu desmitiem ilgi Braiens Īno aizrāvies ar tehnoloģiju iespēju izpēti mākslas jomās. Mūsdienās tas novedis pie aizraujošu ģeneratīvo aplikāciju un instalāciju izstrādes. Arī "77 miljoni gleznu" ir digitālās mākslas darbs, kas nozīmē, ka tas turpina attīstīties pats pēc mākslinieka izdomāta algoritma, bet ik pa laikam pārsteidzot arī pašu tā radītāju. Skaņas un gaismas saspēle jau bez mākslinieka tālākas iejaukšanās ir Braiena Īno realizēts dzīves lielais sapnis, ar ko viņš labprāt dalās ar ikvienu interesentu, vai tas būtu Venēcijas biennālē, Pekinas Ritanas parkā, Sidnejas opernamā vai "Rīgas mākslas telpā".

Izstāde "Rīgas mākslas telpā" būs apskatāma no 30. oktobra atklāšanas vakara līdz 30. novembrim no plkst 11.00 līdz 18.00, brīvdiena - pirmdiena. Ieejas maksa - 5 eiro. Gaismas festivāla “Staro Rīga” ietvaros piedāvātā izstāde festivāla dienās būs aplūkojama līdz plkst. 23.00.

Informāciju par apmeklēšanas nosacījumiem būs atrodama www.staroriga.lv.

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” – www.makslastelpa.lv.