Doma laukumā apskatāma Latvijas kaimiņvalstu galvaspilsētu - Tallinas un Viļņas, fotogrāfiju izstāde

29. Marts, 2018

Atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, no 26. marta līdz 27. aprīlim Doma laukumā ir apskatāma Tallinas un Viļņas fotogrāfiju izstāde “Toreiz un tagad”, kas īstenota kā projekts “Baltijas valstu simtgades svinības. Rīgas un sadraudzības pilsētu Viļņas un Tallinas kopprojekts”. Šī izstāde ir viens no Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas pasākumiem.


Izstādē rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja apskatīt lielformāta fotomākslas darbus, kuros redzams atskats uz abu Latvijas kaimiņvalstu galvaspilsētu vēsturi un šodienu. Tallinas veidotajā ekspozīcijā apkopotas 39 fotogrāfijas, kurās pilsēta dokumentēta 1918. un 2018. gadā. Savukārt Viļņas ekspozīciju veido 19 fotogrāfijas, kas uzņemtas Lietuvas valsts nozīmīgākajos notikumos simts gadu periodā.

Abas pilsētas izstādē līdz ar fotoattēliem ir izvietojušas ekspozīcijas anotāciju, kurā ieskicēti vēstures nozīmīgākie posmi, minēti fotouzņēmumu autori un raksturotas fotogrāfijas, tajās fiksētie fakti, objekti un notikumi. Tallinas izstādes ievadinformācija un fotoattēlu paraksti lasāmi latviešu, igauņu un angļu valodās, savukārt Viļņas foto izstādes teksti ir latviešu, lietuviešu un angļu.

Izstāde tapusi ar Rīgas pašvaldības atbalstu, sadarbojoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam (RD IKSD), Tallinas Kultūras departamentam un Viļņas Izglītības, kultūras un sporta departamentam. Izstādes kurators ir fotogrāfs Ilmārs Znotiņš.

Izstāde ir skatāma bez maksas divdesmit četras stundas diennaktī, vakarā un naktī ekspozīcija tiek apgaismota.