Diena ufologa dzīvē: kādus NLO redz Rīgas iedzīvotāji

2. Jūlijs, 2016

Visā pasaulē 2. jūliju atzīmē kā NLO dienu (World UFO Day) jeb Ufologu dienu. NLO fenomens ir piesaistījis pētnieku un zinātnieku uzmanību jau gandrīz 70 gadus. Gadu gaitā zinātnes un militārie pētnieki, valdības dienesti un vientuļi entuziasti ir veikuši milzīgu darbu, apkopojot aculiecinieku stāstus un analizējot tos, pētot neizskaidrojamās parādības. Taču NLO patiesā būtība mums tā arī līdz mūsdienām paliek noslēpums... NLO pēta arī Latvijā. Riga.lv viesis – fiziķis un anomālo parādību pētnieks, Latvijas anomālo parādību pētniecības centra vadītājs Jevgeņijs Sidorovs, kurš, kā pats saka – ir redzējis neidentificētu lidojošu objektu.


Ufologu dienu atzīmē kopš 1947. gada!

Savukārt tas nozīmē, ka šai dienai jau ir 69 gadi. Mūsu organizācija UFOlats oficiāli pastāv daudz neilgāk – nedaudz vairāk kā 15 gadus. Pats personīgi es par neparastām parādībām interesējos, cik vien sevi atceros. Tieši interese par visu neparasto arī veicināja to, ka universitātē es ieguvu fiziķa un matemātiķa izglītību fiziķa specialitātē.

Mēs neesam ufologi, bet gan pētnieki

Ar mūsu organizāciju sadarbojas 19 cilvēki, par cik tas nav komerciāls projekts un pastāv tikai un vienīgi balstoties uz pašu dalībnieku līdzekļiem. Dalībnieki ir ļoti dažādi cilvēki – gan ar izglītību zinātnes jomā, gan humanitārajā sfērā, ir skeptiķi, un ir optimisti. Mūs interesē ne tikai ufoloģiski fenomeni, bet arī parapsiholoģiskie, fantomoloģiskie un reliģiski – mistiskie.

Mēs pētām gan piktogrammas, tā sauktos „apļus labības laukos”, gan citus fenomenus, kuriem neatrast racionālu izskaidrojumu un kuri bieži vien ir pat pilnīgā pretstatā ar veselo saprātu. Taču atzīmēju, ka mēs NEESAM ufologi, bet gan pētnieki, kurus interesē viss tā saukto anomālo parādību spektrs. Pētījumos mēs dodam priekšroku zinātniskās metodoloģijas pielietošanai un zinātniski tehniskas pētniecības metodes, taču ar cieņu attiecamies pret jebkuru pasaules skatījumu, arī garīgo. Es uzskatu, ka nav laba vai slikta pasaules redzējuma, ir dažādi veidi, kā uztvert apkārtējo pasauli. Beigu beigās svarīgs ir rezultāts, bet ceļi, kas ved pie viena un tā paša mērķa, var būt dažādi. Mūsu moto: vienotība dažādībā.

Iedzīvotāji bieži stāsta par citplanētiešu kosmosa kuģiem

Pie mums bieži vēršas latvieši, kas lūdz izkaidrot kādu parādību, kas viņus skārusi. Tomēr es atzīmēju, ļoti bieži tas ir saistīts ar aculiecinieku zemo kompetenci astronomijas jomā, kā arī mazu novērojumu pieredzi. Tāpēc nekādā gadījumā nedrīkst saistīt jēdzienu NLO ar... citplanētiešu kosmosa kuģiem. Tā ir ļoti daudzu aculiecinieku rupja kļūda!

NLO – galvenokārt tā ir parādība vai objekts, kuru aculiecinieks (savas kompetences ietvaros) nevar identificēt kā kaut ko pazīstamu, kā dabas parādību, tehnoloģisku objektu, un tamlīdzīgi. Tas jāatceras. Protams, ne visi nepareizi identificē kādu objektu. Ir gadījumi, kas arī mums šķiet ļoti dīvaini un kurus pat mums nav tik viegli identificēt. Šajā gadījumā mums ir rūpīgāk jāizvērtē visi novērotā apstākļi, tostarp paša aculiecinieka iezīmes.

„Aculiecinieki” bieži jauc NLO ar Jupiteru un ķīniešu laternām

Ja ir pamats rūpīgākai parādības izpētei, mēs noteikti dodamies uz notikuma vietu un izpētām visus parādības apstākļus. Šim mērķim mums ir ātrās reaģēšanas grupa. Tiek izpētītas visas parādības īpašības, tajā skaitā arī astronomiskā situācija konkrētajā vietā, novērošanas apstākļi un citi faktori, kas varētu precīzāk sniegt priekšstatu par šo parādību.

Foto: allplanets.ru

Tas nav noslēpums, ka cilvēki bieži sajauc, piemēram, Venēru vai Jupiteru ar... NLO. Mums ir pienākuši satraukti liecinieku zvani no rītiem vai vakaros, kad cilvēki ieraudzījuši Venēru.  Ar NLO tiek jaukti arī Irīdija satelītu zibšņi vai ķīniešu laternas... Līdzīgi gadījumi mums reģistrēti ir ļoti daudz.

Es pats esmu redzējis NLO Jūrmalas pludmalē

Neparasti gadījumi, kuriem nav atrasts pietiekami racionāls izskaidrojums, 15 gadu laikā ir novēroti tikai... 10. Viens ir klasiska NLO gadījums, kura liecinieks biju es pats: 2001. gada 30. jūnijā ar draugiem atpūtos Jūrmalas pludmalē. Bija apbrīnojami saulaina diena. Un pēkšņi no meža, pilnīgi bez trokšņa aptuveni 100-150 metru augstumā pacēlās kaut kas, kas atgādināja lielu vertikālu ūdens lāsi. Šis objekts apgriezās ap savu asi un ap tā perimetru iedegās ļoti spilgtas violetas un rozīgas uguntiņas. Pirmais iespaids – kāds ir palaidis bezpilota modeli, taču šis objekts pārliecinoši devās līča virzienā. Tālāk, pie horizonta, tas pagriezās pa kreisi un pazuda mākoņos! Tas ilga aptuveni 2-3 minūtes, lai gan laika izjūta šādos gadījumos ir ļoti sagrozīta.

Kas tas bija, tā arī nav noskaidrojies.

Pokaiņu meža fenomens

Foto: mammadaba.lv

Ir, protams, tādi gadījumi, kuri VAR izraisīt zināmu interesi fizikas pētniekiem. Piemēram, fenomens, kuru mums izdevies fiksēt pazīstamajā Pokaiņu mežā.

Runā, ka Pokaiņu mežā (netālu no Dobeles) vienmēr spīd saule – pat tad, ja visapkārt līst lietus. Pokaiņu meža akmeņi ne tikai izdalot siltumu, bet arī ārstējot neauglību. Šeit atveroties vārti uz paralēlo pasauli un parastam cilvēkam var parādīties pārdabiskas spējas. Tāpēc tiek uzskatīts, ka no šīs vietas jāturas pa gabalu.  Speciālistu uzmanību Pokaiņu meža noslēpumiem likuši pievērst satelītuzņēmumi. Vēl 70-to gadu vidū NASA satelīti, pētot PSRS militāro darbību, Latvijas teritorijā fiksējuši nezināmu spēcīgu starojumu no pazemes. Zinātnieki apgalvo, ka cilvēkiem Pokaiņu mežā paātrinās pulss, bet kompasā lēkā adata. Tiek spekulēts, ka iemesls slēpjas ģeoloģiskā masīva struktūrā, tā sastāva iezīmēs un iežu struktūrā (magnētiskās rūdas iegulas), kā arī īpašas termiskās zonas klātbūtnē un tās mijiedarbībā ar gruntsūdeņiem. - Red. piezīme

Bet tā jau ir atsevišķa saruna un par to labāk runāt ar fiziķiem. Mums ir lielas iestrādes arī kvantu psiholoģijā, kas jauna izpratne par laiku, dzīvi, prātu, apziņu.

«Tele2 Meteorīts» un citi viltus fenomeni.

Protams, vienmēr ir bijuši un būs cilvēki, kuri drona lidojumu var pasniegt kā unikālu foto vai video, kas apstiprina NLO eksistenci. Tādi ir, bet tie ir pārāk acīmredzami viltojumi.

Aiz rokas tos, kuri nodarbojas ar mistifikāciju, mēs  neķeram. Kaut gan ir zināmas aizdomas saistībā ar Mālpils un Grenču piktogrammām, kas reģistrētas Latvijā.

Foto: facebook.com

Mālpils piktogramma – dīvains lietussarga formas veidojums rudzu laukā, kas novērots 2004. gadā (domājams ka tas radies jūnija beigās vai jūlijā), kuru pētījušas vairākas ufoloģiskās grupas. Taču nekādas radioaktīvās, elektromagnētiskās vai magnētiskās novirzes nav reģistrētas. Veidojuma iekšienē tika novēroti atsevišķi stāvoši vertikāli rudzu stiebri un sadīgušu nezāļu stiebri. Pēc rudzu pļaušanas tika novērots, ka piktogrammas zonā saglabājušās nezāles – Red. piezīme.

Kur vērsties, ja esat saskārušies ar NLO

Ja esat saskārušies ar kaut ko neparastu vai jums ir neparastas parādības foto vai video ieraksts, jūs varat par to ziņot, zvanot uz mūsu kontakttelefonu 29493141, vai rakstīt e-pastu uz evgeny@ufo.lv. Cenīsimies kopā ar jums tikt skaidrībā ar jūsu gadījumu. Visiem vēlam veiksmīgu un labu vasaru!

Jevgeņijs Sidorovs
fiziķis un anomālo parādību pētnieks, Latvijas anomālo parādību pētniecības centra vadītājs

Titulbilde: figu.org