Deviņi „Baltie zvirbuļi” atrod savus saimniekus

12. Aprīlis, 2018

Trešdien, 11. aprīlī, deviņi Rīgas kultūras jomas pārstāvji saņēma balvu “Baltais zvirbulis”, ko ik gadu pasniedz Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā.


Nominācijā „Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” balvu saņēma Juris Ģērmanis - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studijas „Grīva” vadītājs. Mākslinieks balvu ieguva par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu tonālās glezniecības tradīcijas saglabāšanā un pedagoģisko darbību piecdesmit piecu gadu garumā.

Savukārt balvu nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras iestādes darbinieks” saņēma VEF Kultūras pils vadītāja Liene Kubiļus par veiksmīgu kultūras procesa vadīšanu VEF Kultūras pilī rekonstrukcijas laikā un atjaunotajā ēkā 2017. gadā. Šajā nominācijā balva tika piešķirta arī Orķestra „Rīga” mākslinieciskajam vadītājam Valdim Butānam par veiksmīgu darbu un festivāla „Trīs zvaigznes” koncertu īstenošanu.

Šogad nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” ar balvas iegūšanu tika sveikta Rīgas Centrālās bibliotēkas galvenā eksperte bibliotēku jomā Zinta Geršmane par nozīmīgu veikumu bibliogrāfiskā rādītāja „VEF Kultūras pils” izveidē.

Nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības mūzikas un mākslas skolu darbinieks” balvu saņēma Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra diriģents Kaspars Ādamsons par veiksmīgu un radošu muzikāli izglītojošu programmu īstenošanu darbā ar Rīgas mūzikas skolu apvienoto simfonisko orķestri.

Savukārt nominācijā „Amatiermākslas kolektīva vadītājs” balva pasniegta Rīgas Tehniskās universitātes jauktā kora „Vivere” mākslinieciskajam vadītājam Gintam Cepleniekam par mākslinieciski augstvērtīgu jaunradi un veiksmīgu Rīgas Tehniskās universitātes jauktā kora „Vivere” desmit gadu jubilejas koncertuzveduma īstenošanu. Šajā nominācijā balvu saņēma arī Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalvis” mākslinieciskā vadītāja Valda Kesnere par nozīmīgu ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, izstādes „Rotu mantojums” veiksmīgā īstenošanā.

“Baltais zvirbulis” ik gadu tiek pasniegts arī par kvalitatīvu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu. Nominācijā „Sadarbības projekts” balvu ieguva biedrība „I did it” par daudzveidīgu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu 2017. gadā. Šajā nominācijā balvu pasniedza arī tirdzniecības centra „Origo” vadītājam Aleksandram Ņemirovskim par starpkultūru dialoga un sabiedrības integrācijas procesu veicinošu sadarbības projektu īstenošanu laukumā pie tirdzniecības centra „Origo”.

Balvu “Baltais zvirbulis” pasniedz no 2004. gada, un šajā laikā to saņēmuši jau 202 kultūras jomas pārstāvji.