Dažādi gadsimti un dažādi stili – vienā koncertciklā

17. Aprīlis, 2019

18. aprīlī un 8. maijā VEF Kultūras pilī kamermūzikas koncertu un sarunu ciklā COME PRIMA izskanēs Jāņa Lūsēna instrumentālie opusi un Rīgas baroka mūzikas pērles.


18. aprīlī  plkst. 19.30 кoncerts “SKAŅAS UN NOSKAŅAS. JĀŅA LŪSĒNA INSTRUMENTĀRIJS” komponista jubilejas zīmē atklājot arī jaunus aspektus viņa daiļradē. Jāņa Lūsēna skaņu laboratorija pārtapusi projektā “Skaņas un noskaņas”, kurā plašā instrumentu klāsta kopskaņu bagātinās čells, basa ģitāra, kā arī trio Art-i-Shock saspēle. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Savukārt, 8. maijā plkst. 19.30 COME PRIMA piedāvā koncertprogrammu “QUAM TERRA FONTIBUS”, veltītu senās mūzikas grupas “Kesselberg Ensemble” (Šveice, Latvija) 15 gadu un kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejām. “Quam Terra Fontibus” latviskojumā no latīņu valodas nozīmē “avotu zeme jeb zeme, kurā sākas avoti”. Rīgas Sv. Pētera baznīcas ērģelnieks Johans Gorfrīds Mītelis bija slavenā Leipcigas kantora Johana Sebastiana Baha pēdējais skolnieks. Programmā “Quam Terra Fontibus” simboliski tiksies “sākums ar iznākumu, avots ar upi”. Mūziķi no Latvijas un Šveices, kamerkoris “Ave Sol” diriģenta Andra Veismaņa vadībā, solistes Ieva Saliete (klavesīns) un Aija Veismane-Garkeviča (soprāns) atskaņos J. S. Baha, J. G. Mīteļa un Šveices komponista B. Kinclera kompozīcijas. Koncertu vadīs muzikologs Orests Silabriedis.

Koncertu biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.