Daugavgrīvas cietoksnī notiks tradicionālā talka

10. Aprīlis

13. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 16.00 notiks kārtējā cietokšņa talka. Piedalīties aicināti gan tuvāko apkaimju iedzīvotāji, gan ikviens rīdzinieks.


21 ha plašajā teritorijā sakopjami ir gan klusie pastaigu celiņi, kurus iecienījušas māmiņas ar mazuļiem ratiņos, gan kazemāti, kas pievelk tūristus, vaļņi, no kuriem ieraugāma cietokšņa zvaigznes forma. Katru sestdienu un svētdienu no plkst. 10.00 līdz 16.00 cietoksnis ir bez maksas atvērts apmeklētājiem.

Lai gan Daugavgrīvas cietoksnis ir nacionālas nozīmes kultūras vērtība, tā atjaunošanai joprojām trūkst lielo investīciju, kas ļautu to atjaunot, tomēr šīs situācijas pozitīvais atlikums ir iedzīvotāju konsolidēšanās un rīcība.

Ar talcinieku palīdzību cietoksnis pakāpeniski tiek iztīrīts no gružiem, tiek attīrītas un izpļautas pastaigu takas pa bastioniem un vaļņiem.

Biedrība “Bolderājas grupa” pēdējos gados organizējusi desmitiem mazas un lielākas talkas gan sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem un zemessargiem, NATO štāba karavīriem, kā arī festivāla “Komēta” un “Homo Novus” rīkotājiem. Biedrība sagatavojusi un izvietojusi cietoksnī informācijas stendus par cietokšņa būvvēsturi un apkaimes kultūrvēsturiskajām vērtībām, top arī jauna ekspozīcija.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā.

Projektu “Daugavgrīvas cietoksnim piederīgi” organizē biedrība “Bolderājas grupa”, sīkāka informācija pa tālruni 28204051, e-pastu bolderajasgrupa@inbox.lv, facebook.com/daugavgrivas.cietoksnis.