Daugavā ielaisti 15000 vimbu mazuļu

31. Maijs, 2017

Trešdien, 31. maijā, Daugavā zem Salu tilta ielaida aptuveni 15 000 vimbu mazuļu.


Kopš 2010. gada Rīgas ūdenstilpēs kopumā ir ielaisti vairāk nekā 2 miljoni 200 tūkstoši dažādu sugu zivju mazuļu. Tie ir papildinājuši zivju resursus Daugavā. Māras dīķī, Juglas ezerā, Buļļupē un Jumpravmuižas dīķī. Mēs ļoti ceram, ka arī šodien ielaistās mazās vimbas izaugs par lieliem makšķernieku lomiem.

Foto: f64

Zivju mazuļu iegādi un ielaišanu Rīgas domes Mājokļu un vides departaments (RD MVD) 2178 eiro apmērā finansēja no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē. Zivju mazuļus piegādāja no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” zivjaudzētavas „Tome” filiāles „Dole”.

Foto: f64

Ielaižamo zivju suga un daudzums tika saskaņots ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” Zivju resursu pētniecības departamentu, kura darbības mērķis ir zinātnisko pamatu veidošana Latvijas ūdeņos Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un iekšējos ūdeņos esošo zivju ilgtspējīgai izmantošanai.