Darbs pašvaldībā: kādi darbinieki ir nepieciešami un cik liels ir atalgojums?

4. Jūnijs

31. maijā Rīgā, laukumā pie Kongresu nama, aizvadīts pavasara Vakanču gadatirgus. 


Teltīs piedāvāti nevis pīrādziņi un kafija, bet kaut kas daudz svarīgāks – darbs. Starp 50 darba devējiem, kuri piedalījās jau par tradīciju kļuvušajā Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajā pasākumā, bija arī pašvaldības pārstāvji. Un tas nav nekāds pārsteigums: Rīgas dome ir galvaspilsētas lielākais darba devējs.

Foto: Riga.lv

Un pašvaldībā nodarbināti tiek ne tikai ierēdņi, bet arī citu profesiju darbinieki. Savas vakances piedāvāja uzņēmums “Rīgas  ūdens”, Rīgas pašvaldības policija, “Rīgas nami”, Rīgas sociālais dienests, Rīgas pilsētas būvvalde, Bērnu un jauniešu centrs.

Pasākums patiešām bija īsts gadatirgus! Līdzās atradās gan privāto, gan pašvaldības uzņēmumu stendi un “pircēju” burzma, kā jau tirgū pieklājas, varēja salīdzināt visu darba vietu priekšrocības un trūkumus. 

Foto: Riga.lv

Privātajos uzņēmumos alga, protams, ir augstāka, taču pašvaldības uzņēmumiem ir savas priekšrocības – stabilitāte, sociālās garantijas. Bet gan privātajā sektorā, gan pašvaldībā ir nepieciešami profesionāļi ar atbilstošajiem diplomiem un sertifikātiem. Pieprasītākās ir tehniskās specialitātes un sociālie darbinieki.

Un kaut gan apmeklētāju pie stendiem bija daudz, daudzi darbu meklējošie aizgāja vien pēc īsas sarunas ar uzņēmumu pārstāvjiem vai, pat neuzdodot jautājumus, tikai iepazinās ar kandidātu prasību sarakstu.

Taču šī pasākuma lietderību atzīst ikviens. Neformāla saziņa ar potenciālajiem darba devējiem, kā saka tie, kuri meklē darbu, palīdz atrisināt ne tikai praktiskās problēmas – precizēt detaļas, uzrakstīt CV, un tamlīdzīgi. Tas ir arī svarīgi psiholoģiski – ir vieglāk pārvarēt šaubas par sevi.

Tātad, kādi darbinieki nepieciešami Rīgas domes uzņēmumiem?

“Rīgas ūdens”

Foto: Riga.lv

Ar ko uzņēmums nodarbojas?

Tas ir Latvijā lielākais ūdensapgādes uzņēmums. Nodrošina Rīgu ar ūdeni, veic notekūdeņu attīrīšanu. Uzņēmums pārvalda gandrīz ūdensapgādes tīklus gandrīz 1500 km garumā, kanalizācijas caurules 1143 km garumā, kā arī ūdens stacijas un citu sarežģītu aprīkojumu. Šī uzņēmuma nepārtrauktu darbību visas diennakts garumā nodrošina aptuveni 800 cilvēku.

Kādi cilvēki uzņēmumam ir nepieciešami?

Pieprasītas galvenokārt ir “vīriešu” profesijas. Nepieciešami santehniķi (apmaksa stundās – 7,10 eiro pirms nodokļu nomaksas), ekskavatori. Vēl pašlaik nepieciešams datorsistēmu speciālists. Kā pastāstīja uzņēmuma stendā, vēl “Rīgas ūdenim” bieži nepieciešami laboratorijas darbinieki, klientu apkalpošanas speciālisti.

Kā pieteikties?

Sūtiet CV uz e-pastu personals@rigasudens.lv, tālruņi informācijai: 67088429, 26140137.

Rīgas pilsētas būvvalde

Foto: Riga.lv

Ar ko uzņēmums nodarbojas?

Rīgas pilsētas būvvaldeir pašvaldības iestāde, kas koordinē un veic būvniecības procesa pārraudzību un kontroli Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā. Būvvaldes sastāvā ir Arhitektūras pārvalde, Būvniecības kontroles pārvalde, Pilsētvides dizaina pārvade, Apstādījumu inspekcija un citas struktūrvienības. Būvvaldes darbības mērķis ir veicināt būvniecības pārraudzības procesa vienkāršošanu, caurskatāmību un tā dalībnieku izpratni par esošo kārtību, veidot harmonisku un sabalansētu pilsētvidi un uzraudzīt, lai būvniecības procesi Rīgas pilsētā noritētu likumīgi.

Kādi cilvēki uzņēmumam ir nepieciešami?

Vakanču gadatirgus pārstāve, Rīgas pilsētas būvvaldes Personāla nodaļas vadītāja  Agrita                                          Ribkinska  informēja par Rīgas pilsētas būvvaldes vakancēm:

Un tie ir: galvenais būvinspektors (alga 1640 eiro), būvinspektora palīgs (1199 eiro), eksperts (uz noteiktu laiku ar algu 1240 eiro) un galvenais juriskonsults (978 eiro).

Šādus speciālistus atrast nav viegli, taču gadatirgus laikā noritējušas vairākas perspektīvas sarunas, un ir cerības par sarunu turpinājumu.

Kā pieteikties?

CV un motivācijas vēstule jāsūta uz e-pastu: personalsbuvvalde@riga.lv, vai pa pastu: Amatu iela 4, Rīga, LV-1050. Palīdzība pa tālruni: 67028186, 67037368.

Rīgas pašvaldības policija

Foto: Riga.lv

Ar ko uzņēmums nodarbojas?

Nodrošina sabiedrisko kārtību, drošību pilsētā, nodarbojas ar profilaktisko darbu un administratīvo pārkāpumu atklāšanu.

Kādi cilvēki uzņēmumam ir nepieciešami?

Vajadzība pēc darbiniekiem Rīgas pašvaldības policijai ir ļoti liela. Pašlaik policijai ir nepieciešami 127 (!) patruļu darbinieki un glābēji, jo ir sākusies peldsezona. Par pašvaldības policijas darbu interesentiem pastāstīja Māris Maļinovskis, kurš pagājušogad apbalvots kā gada labākais policists.

Iestāties policijā var pilngadīgi, vidusskolu pabeiguši Latvijas pilsoņi. Nepieciešama fiziskā sagatavotība. 

Foto: Riga.lv

Kā stāsta Māris Maļinovskis, par policista profesiju interesējas daudzi. Pie pašvaldības policijas stenda pastāvīgi ar interesi vērsās jaunieši. Gadatirgus pirmās pusstundas laikā parādījās divi nopietni kandidāti un līdz dienas beigām šis saraksts kļuva ievērojami garāks.

Alga – no 701,50 līdz 850 eiro mēnesī plus uzturēšanās kompensācija 170 eiro apmērā. Alga pārbaudes laikā: 635 eiro.

Kā pieteikties?

Personāla nodaļa: Lomonosova iela 12a, Rīga, no plkst. 8,30 līdz 16.00. Tālrunis uzziņai: 67037849,  67037809.

Rīgas sociālais dienests

Foto: Riga.lv

Ar ko uzņēmums nodarbojas?

Organizē un sniedz sociālo palīdzību, konsultē rīdziniekus par sociālās palīdzības saņemšanas iespējām.

Kādi cilvēki uzņēmumam ir nepieciešami?

Sociālie darbinieki – 8 cilvēki. Teritoriālā centra “Daugava” vadītāja Sintija Vītola pastāstīja, ka profesionālā izglītība pretendentiem ir obligāta prasība. Darbs ir smags, jo tas ir saistīts ar cilvēkiem, kuri ir nokļuvuši sarežģītās situācijās. Sociālajam darbiniekam ir nepieciešama takta izjūta, pacietība, cieņa pret cilvēkiem, un, protams, īpašas zināšanas.

Tie, kuriem nav sociālā darbinieka diploma, var pretendēt uz sociālās palīdzības organizatora amatu. Šie cilvēki nodarbojas ar pabalstu aprēķinu un šai vakancei vairāk nepieciešamas ekonomikas un grāmatvedības zināšanas (otrā līmeņa augstākā izglītība). Alga – 715 eiro (pirms nodokļu nomaksas).

Kā pieteikties?

Dokumenti jāsūta uz Rīgas Sociālo dienestu – Baznīcas iela 19/23, LV 1010, e-pasts - PKVS@riga.lv.

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centrs

Foto: Riga.lv

Ar ko uzņēmums nodarbojas?

No 2009. gada centrā apvienoti septiņi Rīgas bērnunami, kuros dzīvo bērni vecumā no diviem līdz 18 gadiem, kuri ir bez vecāku aprūpes. Uzdevums ir nodrošināt bērniem un pusaudžiem pēc iespējas ērtākus dzīves apstākļus, sniegt palīdzību riska grupu bērniem.

Kādi cilvēki uzņēmumam ir nepieciešami?

Vecākais sociālais darbinieks. Alga – 850 eiro (pirms nodokļu nomaksas), tāpat pienākas pabalsti braukšanai sabiedriskajā transportā. Tāpat nepieciešams bērnu aprūpes audzinātājs (alga stundā – 3,549 eiro), kā arī aukle (3,128 eiro stundā).

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra pārstāve Gunta Pļaviņa pastāstīja, ka centrs jau otro reizi piedalās Vakanču gadatirgū.

“Tas ir ļoti labs veids, kā atlasīt darbiniekus,” stāsta Gunta Pļaviņa. “Neskatoties uz sociālo tīklu izplatību, daudzi tomēr nezina par piedāvātajām vakancēm un tikšanās aci pret aci ir ļoti noderīga.

Pagājušogad gadatirgū izdevies atrast vairākus darbiniekus un viens no viņiem veiksmīgi turpina darbu centrā.”

Kā pieteikties?

CV jāsūta uz adresi: Lubānas iela 17a, Rīga, e-pasts: bjc.personals@riga.lv. Tālrunis uzziņai: 67037066, 67037667.

“Rīgas nami”

Foto: Riga.lv

Ar ko uzņēmums nodarbojas?

Ar Rīgas vēsturisko ēku saglabāšanu un attīstību, uzņēmējdarbības un daudzveidīgas galvaspilsētas kultūras dzīves stimulēšanu. Uzņēmuma pārvaldībā ir Melngalvju nams, kinoteātris “Splendid Palace” un Rīgas Kongresu nams.

Kādi cilvēki uzņēmumam ir nepieciešami?

Elektriķi – ventilācijas speciālisti. Darba pieredze ne mazāka par trim gadiem. Alga – 1200 eiro.

Vēl viena vakance – nama, kurā ir desmitiem īrnieku, pārvaldnieks. Uzdevums – koordinēt remontdarbus, tostarp logu, durvju nomaiņu, darbus, kas saistīti ar mēbelēm, operatīvi novērst radušās problēmas. Alga – no 1074 līdz 1264 eiro (pirms nodokļu nomaksas).

Kā pieteikties: pa tālruni 29467502, pa e-pastu RNpersonals@riga.lv

Svarīgi: Vakanču gadatirgus ir noslēdzies. Taču tie, kuriem nepieciešams darbs, iesakām regulāri apmeklēt Rīgas pašvaldības uzņēmumu sadaļās “Vakances”. Piedāvājumi tajās tiek ievietoti regulāri.