Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursa 8 piedāvājumi. Ko izvelēsies komisija? (FOTO)

8. Marts

7.martā, Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursa žūrija Rīgas domes Īpašuma departamentā (R.Vāgnera ielā 5) atvēra saņemtos projektu pieteikumus.


Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks: “Izsludinātajā metu konkursā ir saņemti astoņi piedāvājumi. Iesniegtie darbi ir vērtējami un par tiem žūrijai būs iespēja diskutēt, lai kopīgi izvēlētos pilsētas centram un Dailes teātrim piemērotāko risinājumu. Rīgas pilsēta pašvaldība jau šogad vasarā un rudens sākumā plāno realizēt teritorijas atjaunošanas darbus, tajā teritorijas daļā, kas ir pašvaldības īpašumā. Lai to īstenotu, jau pēc divām nedēļām 22.martā metu konkursa žūrija ir plānojusi paziņot rezultātus.”

Foto: publicitātes

Pēc viņa vārdiem, moderni risinājumi un ir padomāts par teātri. Protams, ka dažiem skatītajiem viens risinājums nepatiks – tiek likvidēta autostāvvieta. Juridiski laukumam jābūt atbilstošam, tam jābūt tukšam, lai cilvēki varētu piekļūt teātrim. Un tas viss ir izpildīts – ir daži risinājumi soliņiem, apzaļumojumiem, afišu stendiem un apgaismojumam.

“Nekavējoties sāksies projekta tehniskā izpilde. Rīgas pašvaldības budžetā, kuru plānots pieņemt 27. martā, projekta īstenošanai rezervēti 300 tūkstoši. Darbi sāksies vasarā, tos plānots pabeigt rudenī. Un ir cerības, ka valsts savu daļu (iekštelpu remontu) pabeigs līdz 2020. gada rudenim, kad Latvija svinēs Dailes teātra 100. Gadadienu,” – atzīmēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks.

Foto: publicitātes

Kā novēroja Rīga.lv, komisijai jau ir savi favorīti. Bet par to, kuram no variantiem tiks dota priekšroka, varēsim uzzināt, kad tiks pieņemts lēmums par uzvarētāju. Lai iegūtu arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu Dailes teātra publiskās ārtelpas risinājumu, Rīgas domes Īpašuma departaments no 16.janvāra līdz 5.martam izsludināja metu konkursu zemesgabaliem Brīvības ielā 75 un Šarlotes ielā 5.

Dailes teātra teritorija labiekārtojuma metu konkursa komisiju vada Latvijas Republikas Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe. Komisijas priekšsēdētāja vietnieks ir Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks. Komisijas sastāvā ir Valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekle Kitija Gruškevica, VSIA “Dailes teātris” direktors Andris Vītols, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieks Juris Dambis, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Viesturs Brūzis, kā arī arhitekti - Ineta Tumaševska, Jānis Lejnieks, Ieva Zībarte un Daiga Veinberga.

Foto: publicitātes

Teritorija pie Dailes teātra daļēji ir gan valsts, gan pašvaldības īpašums - teātra skvēra daļa Bruņinieku ielas pusē un Brīvības ielas pusē līdz teātra kasēm ir Valsts nekustamie īpašumi pārvaldībā, atlikusī daļa Brīvības ielas pusē - no kasēm līdz Matīsa ielai - Rīgas pašvaldības īpašumā.

Skvērs pie Dailes teātra ir Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorija. Skvērs izveidots 1976.gadā, kad šajā vietā uzbūvēja Dailes teātra ēku. 1999. gadā skvērā atklāja māksliniekam Voldemāram Irbem veltītu pieminekli. Plānots visas teritorijas atjaunošanas darbus realizēt līdz Dailes teātra 100.gadadienai – 2020.gada novembrim.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes