Covid-19 krīzes laikā sadraudzības pilsēta Sudžou sūta Rīgai muzikālu sveicienu

15. Maijs

Sudžou atrodas Ķīnas tautas republikā un ir viena no 29 Rīgas sadraudzības pilsētām.
Šogad globālās Covid-19 krīzes laikā abas pilsētas savstarpēji paudušas atbalstu, kā arī regulāri apmainās ar informāciju par esošo situāciju.


Solidaritātes žests un sveiciens Rīgai no sadraudzības pilsētas Sudžou ir video, kuru veidojuši tie Sudžou Simfoniskā orķestra mūziķi, kuri šobrīd atrodas savās mītnes valstīs un nevar atgriezties Sudžou.

Rīgas un Sudžou sadarbība aizsākās 1997. gadā, kad 22.septembrī tika parakstīta Vienošanās par sadraudzības pilsētu attiecību nodibināšanu starp Rīgu un Sudžou. 2003. gada 27. oktobrī tā tika papildināta ar vienošanos par ciešāku sadarbību kultūras un tūrisma jomās. Sadarbība bijusi aktīva un notikumiem bagāta, īpaši jāuzsver kultūras, izglītības un tūrisma jomas.

Par godu Rīgas un Sudžou sadraudzības 15 gadiem, Sudžou pilsēta uzdāvināja Rīgai Ķīnas klasiskā stila arku, kuru uzstādīt ieradās strādnieki no Sudžou. 2012. gadā Arka tika uzstādīta Kronvalda parkā, iepretim Ķīnas klasiskā stila paviljonam, kas tika uzdāvināts Rīgai tās 800 gadu jubilejā, tādējādi veidojot vienotu kompleksu ar Ķīnas klasiskā stila lapeni, kuru 2001. gadā Sudžou pilsēta uzdāvināja Rīgai 800 gadu jubilejā.

Sudžou bibliotēkai izveidojusies laba sadarbība ar Rīgas Centrālo bibliotēku – informācijas, izstāžu, grāmatu apmaiņa. Mūsu bibliotēkā Brīvības ielā 2012. gadā uzstājās operas mākslinieki no „Suzhou Kongu Opera”, kuri rādīja uzvedumu „Sapnis dārzā”.

Sudžou Tautas mūzikas orķestris ar vairākiem koncertiem 2015. gadā piedalījās Skolēnu Dziesmu un deju svētkos.

2017. gadā notikušajos Rīgas svētkos 11. novembra krastmalā ar tradicionālās dejas priekšnesumu uzstājās tautas deju grupa no Sudžou. Dejotājas demonstrēja Ķīnā iecienīto publisko Skvēru deju, kas apvieno vingrošanas un dejas elementus. Tajā pašā gadā Sudžou bibliotekā tika eksponēta Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja „Rīgas jūgendstila centrs” izstāde „Rīgas Jūgendstila arhitektūra un māksla”. Savukārt Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Jauniešu koris „Balsis” un Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis „Dancis” ar koncertprogrammu „Rīgas stāsti” iepriecināja Sudžou iedzīvotājus viņu koncertzālēs.

2019. gadā rīdzinieki un pilsētas viesi VEF Kultūras pilī varēja noskatīties Sudžou Baleta teātra izrādi „TangYin”.