Cīņa ar tuberkulozi: Rīgā būs pieejamas bezmaksas konsultācijas

15. Marts, 2017

Jau trešo gadu Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tuberkulozes fondu Rīgas pilsētā organizē informatīvu akciju, kuras ietvaros no 20. līdz 28. martam ikviens iedzīvotājs varēs saņemt bezmaksas speciālista konsultācijas par tuberkulozi, plaušu slimību veselību un profilaksi, kā arī pēc nepieciešamības veikt krēpu testu.


Kā liecina Pasaules Veselības organizācija dati, katru dienu pasaulē tiek reģistrēti 28 000 jauni tuberkulozes gadījumi. Šī ārstējamā infekcijas slimība ik gadu izdzēš 1.8 miljonu cilvēku dzīvību visā pasaulē. Latvijā saslimstība ar tuberkulozi būtiski samazinās ar katru gadu. Kopš slimības uzliesmojuma 1998. gadā, saslimstība ar tuberkulozi ir mazinājusies vairāk kā trīs reizes, pateicoties inovatīvām pieejām slimības diagnostikā un ārstēšanā, kā arī starpsektoru sadarbībai pacientu aprūpē. 

Neskatoties uz tuberkulozes samazinājumu, mediķi vērš uzmanību uz satraucošām problēmām, kuras novēro savā darba ikdienā – nereti pacienti vēršas pie ārsta novēloti, ar smagu, ielaistu slimību, patvaļīgi pārtrauc ārstēšanos, tādejādi apdraudot apkārtējos un pēc laika atgriežas ārstniecības iestādē smagā stāvoklī.  

Lai veicinātu sabiedrības informētību par tuberkulozes slimību, tās diagnostikas un ārstēšanas iespējām, kā arī plaušu veselības stiprināšanu no 20. līdz 28. martam rīdziniekiem būs iespēja saņemt bezmaksas speciālista konsultācijas – pieņemšanas laikus iespējams atrast portālā www.veseligsridzinieks.lv. Tāpat akcijas laikā darbosies informatīvais tālrunis 26626161, uz kuru zvanot darba dienās no 13. marta līdz 31. martam būs iespēja saņemt informāciju gan par konsultāciju norises laiku, gan par šo slimību – tuberkulozi.