Cikos 18. novembrī gaidāma svētku uguņošana?

15. Novembris, 2019

Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadiena, kā ierasts katru gadu, Rīgā noslēgsies ar grandiozu uguņošanu. Pastāstām, kad sāksies uguņošana un no kurienes to vislabāk vērot.


Kad?

Viens no plašai publikai pieejamākajiem pasākumiem un katru gadu kupli apmeklēts ir valsts svētku uguņošanas priekšnesums, kas tradicionāli skatāms 11. novembra krastmalā, kur plkst. 21.00 kopīgi tiek dziedāta Latvijas valsts himna „Dievs, svētī Latviju!”, kam seko krāšņa svētku uguņošanas. Pēc svētku uguņošanas priekšnesuma iedzīvotājiem krastmalā līdz plkst. 22.30 būs iespēja dzirdēt Latvijā iemīļotas dziesmas sešu populārāko radiostaciju dīdžeju sniegumā.

 Lai krastmalā valdītu jauka svētku noskaņa, vakara pasākuma organizatori aicina apmeklētājus norises vietā ierasties laikus, jo krastmalā būs iespēja uz lielajiem ekrāniem redzēt tiešraidi no pasākuma pie Brīvības pieminekļa.

Svētku uguņošanas dizainu veidojis Kalvis Kalniņš un SIA „International Fireworks Design”, savukārt uguņošanas muzikālo pavadījumu veidojis Kristaps Krievkalns. Muzikālā ieraksta tapšanā piedalījās Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris diriģenta, kapteiņa Anda Kareļa vadībā un Zemessardzes koris „Stars” diriģenta, vecākā zemessarga Ārija Šķepasta vadībā., kā arī solisti un instrumentālā grupa.

No kurienes uguņošanu skatīties?

Protams, vispopulārākās vērošanas vietas ir 11. novembra krastmala, starp Akmens un Vanšu tiltu. 

Organizatori informē, ka uguņošanas priekšnesuma mūzika tiks atskaņota teritorijā no Vanšu līdz Akmens tiltam, apskaņošana uz tiltiem un Pārdaugavā nav plānota. No pieredzes zināms, ka brīvāka skatītāju zona 11. novembra krastmalā ir pie Pils ielas. Apmeklētāji aicināti ieejai krastmalā izmantot arī Miesnieku ielu un pieeju skatīšanās zonai no Vanšu tilta puses.

Pasākuma „Latvijas labāko dziesmu stunda ar radio staciju DJ” skatuve atradīsies pie Miesnieku ielas, savukārt pie Bīskapa gātes būs pieejama silto dzērienu un uzkodu tirdzniecība.

Uguņošana šogad notiks no AB dambja, kas skatītājiem būs slēgts.

Uzmanību! Uguņošanas realizētāji aicina skatītājus nepulcēties Pārdaugavā – ņemot vērā vēja virzienu un ātrumu, iespējams, tiks samazināta piekļuves zona Pārdaugavas virzienā, ierobežojot iespēju vērot uguņošanu no Pārdaugavas puses AB dambja tuvumā.

Rīga.lv atgādina par to, kādus drošības noteikumus vajadzētu ievērot, lai nesabojātu sev svētkus, apmeklējot vietas, kurās pulcējas daudz cilvēku! 

Lasiet arī:

Latvijai - 101! Svētku pasākumu programma Rīgā 16., 17. un 18. novembrī

Staro Rīga: 10 objekti, kuriem nedrīkst paiet garām

"Staro Rīga": maršruti visām gaumēm. Izvēlieties!