Cik ilgi uz galvaspilsētas parku tiltiņiem saglabāsies “mīlestības atslēgas”? (FOTO)

24. Aprīlis, 2018

Bastejkalns un Arkādijas parks ir iecienītas jaunlaulāto pastaigas vietas. Nostiprinot savu savienību ar parakstiem dzimtsarakstu nodaļā, jaunais pāris iemūžina savas jūtas ar “mīlestības atslēgām”, kuras viņi kopīgi iekar uz kāda no parka tiltiņiem un atslēgu iemet ūdenī. Šo divu parku tiltu margas, gluži kā vīnogulāji, klāj piekaramās atslēgas, kas piesaista garāmgājēju un tūristu uzmanību. Riga.lv nolēma uzzināt, kāds ir pilsētas viedoklis par šo tradīciju un vai iestāsies brīdis, kad visas atslēgas no konstrukcijas būs jānoņem?


Tiek uzskatīts, ka skaistā tradīcija iekārt atslēgas par godu noslēgtajai laulībai, pie mums ir ieradusies no Florences, kur jaunieši sākuši atslēgām “noklāt” skulptora Benvenuto Čellīni pieminekli uz slavenā Ponte Vecchio tilta, savukārt atslēgas metuši Arno upē.

Foto: Riga.lv

Romā šis rituāls izplatījies pateicoties tā pieminēšanai divos Frederiko Močia romānos. Sākotnēji atslēgas karinātas pie laternas staba uz Ponte Milvio tilta, taču to svara dēļ 2007. gada aprīlī stabs nogāzās. Florencē, kur no viena tilta katru gadu noņemti līdz pat 400 kilogramiem metāla, pilsētas mērs Leonardo Domeniči par “mīlestības atslēgu” piekāršanu ir ieviesis sodu 50 eiro apmērā. Savukārt 2014. gadā Parīzē zem tūkstošiem mīlestības atslēgu svara sabruka Mākslas tilta margas.

Foto: Riga.lv

Bet kā ar Rīgas tiltiem? Izrādās, ka uz lielajiem tiltiem, kuri savieno Daugavas krastus, atslēgas labāk nekarināt. Organizācija “Rīgas tilti”, lai izvairītos no Parīzes un Romas notikumiem, tās periodiski noņem. Bet situācija ar tiltu parkiem ir citāda. Un, atstājot savu atslēgu tur, ir cerība, ka to atradīsiet starp tūkstošiem citām gan pēc pieciem, gan desmit gadiem.

Foto: Riga.lv

Kā pastāstīja “Rīgas meži” pārstāvis Edgars Vaikulis, pašlaik tūkstošiem laulāto pāru, kuri piekarinājuši savus mīlestības simbolus parkos, var būt mierīgi: jaunlaulāto atslēgas noņemt neviens negatavojas. Speciālisti periodiski pārbauda “mīlestības atslēgām” klāto tiltiņu konstrukciju izturību, un briesmas pašlaik nedraud nevienam no tiem. Ja tādas radīsies, tad, visticamāk, atslēgas tomēr nāksies noņemt, vienkārši pārgriežot tās. “Es domāju, ka mēs atslēgu īpašniekus par šo situāciju, ja tāda radīsies, brīdināsim ar sociālo tīklu palīdzību. Bet pagaidām to darīt nav nepieciešams,” sacīja Vaikulis.

Tiem, kuri tikai gatavojas piekarināt savu “mīlestības atslēgu”, novēlam atrast brīvāku tiltu, jo tad pastāv lielāka varbūtība, ka šis skaistais mīlestības atribūts parkā saglabāsies ilgāku laiku.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv