Centrāltirgus prezentējis monētu, kas izlieta no dažādām citām monētām

14. Novembris, 2016

Pērn, atzīmējot Rīgas Centrāltirgus dibināšanas 85. gadadienu, tika izlieta Centrāltirgus jubilejas monēta, kuras tapšanā tika izmantotas neskaitāmi daudzas mazas monētas, ko šīs ieceres īstenošanai ziedoja Centrāltirgus apmeklētāji. Sava 86. gadadienā RCT monēta tika svinīgi atklāta, un turpmāk tā būs pieejama apskatei ikvienam tirgus apmeklētājam.


Aicinājumam iesaistīties jubilejas monētas  tapšanā atsaucās daudzi jo daudzi Centrāltirgus apmeklētāji – gan vietējie rīdzinieki, gan ceļotāji, kas tirgu aplūkot ieradušies teju no visas plašās pasaules, bet ar īpaši brangu monētu dāvinājumu pievienojās divu Rīgas bērnu dārzu kolektīvi un audzēkņi. Jubilejas monētā iekausētas monētas ne vien no Latvijas un Eiropas, bet arī tālākām zemēm, piemēram, Amerikas Savienotajām Valstīm, Indijas, Meksikas un Āfrikas. Turklāt senākās monētas datētas ar 1926. gadu – laiku, kad centrāltirgus vēl tika būvēts. Monētu veidoja tēlnieks, Latvijas mākslas akadēmijas pasniedzējs Kārlis Alainis.

Rīgas Centrāltirgus pateicas ikvienam, kas atsaucās un iesaistījās jubilejas monētas tapšanā. Mūs patiesi iepriecināja un pārsteidza jūsu atsaucība, un sirsnīgie stāsti, ko uzklausījām par jubilejas dālderim atnestajām monētām.

Jubilejas monēta aplūkojama Centrāltirgus Sakņu paviljonā, līdzās paviljona administrācijai.