Centrāltirgū varētu tikt izveidots Latvijā bioloģiski audzētu dārzeņu tirdzniecības stends

12. Februāris, 2018

Rīgas Centrāltirgū varētu tikt izveidots stends, kurā tirgotu tikai Latvijā bioloģiski audzētos dārzeņus. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Rīgas mēru un AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāju Arti Druvinieku, lai pārrunātu iespējas palielināt Latvijā audzēto dārzeņu un citas vietējās lauksaimnieciskās produkcijas piedāvājumu un realizācijas apjomus galvaspilsētas tirgos. Tikšanās laikā pārrunātas iespējas Latvijas lauksaimniekiem tiešajā tirdzniecībā tirgot pašu audzēto un ražoto produkciju, kam būtu nepieciešams izveidot speciālas tirdzniecības vietas un piedāvāt lauksaimniekiem atsevišķus atvieglojumus tirdzniecības organizēšanai. 


Rīgas mērs un “Rīgas Centrāltirgus” vadītājs Zemkopības ministram apliecināja, ka šobrīd tiek apsvērta iecere Rīgas Centrāltirgū izveidot speciālu stendu, kurā tirgotu tikai Latvijā bioloģiski audzētos dārzeņus. Un apliecināja, ka Rīgas Centrāltirgū un citos Rīgas tirgos nepieciešams pievērst uzmanību pārtikas drošības jautājumiem, tirgus iekšējās paškontroles sistēmām un sadarbībai ar Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī Valsts augu aizsardzības dienestu.

“Vēlamies saviem pircējiem piedāvāt iespēju vienuviet iegādāties vienmēr svaigus, Latvijā bioloģiski audzētus, sezonas produktus. Šāda stenda izveide atvieglotu iepirkšanos tiem pircējiem, kuri augstu vērtē vietējās produkcijas kvalitāti un produktu izcelsmi,” piebilst AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.