Brīvdienas Rīgas: ziema zoodārzā, Jaungada svinības krastmalā un mākslas Jarmarka

28. Decembris, 2018

Kur būs visjautrākā un apmeklētākā Jaungada sagaidīšana? Protams, ka 11. novembra krastmalā! Bet arī bez tā galvaspilsētā noritēs dažādi pasākumi. Savā tradicionālajā afišā esam apkopojuši interesantākos tuvāko dienu notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1....Ar visu ģimeni:

Jaunā gada sagaidīšana krastmalā

31. decembrī 11. novembra krastmalā noritēs jau par tradīciju kļuvušās Jaunā gada svinības. Programma ar mūziķu un dīdžeju piedalīšanos sāksies jau plkst. 21.00, tieši pusnaktī apmeklētājus sagaida uguņošana, pēc kuras koncerts turpināsies līdz pat trijiem rītā.
KUR? 11. novembra krastmala
CIK? Bezmaksas


Ziemas naktis zoodārzā

No 21. decembra līdz 27. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā atkal noritēs ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji varēs vērot dzīvniekus līdz plkst. 21.00 (kases strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izgaismotajām takām. 31. decembrī zooloģiskais dārzs strādā līdz plkst. 15.00.
KUR? Meža prospekts 1
CIK?  7 eiro, ar īpašu kuponu – 3 eiro 


Muzikālais priekšnesums “Svētki kora pilī”

29. decembrī Valsts akadēmiskais koris “Latvija” aicina mazos klausītājus uz Zirgu ielas koncertzāli, uz izglītojošu muzikālo priekšnesumu “Svētki kora pilī”, kur viņi uzzinās, no kā sastāv koris, ko prot dziedātāji, kāpēc nepieciešams diriģents un vai par koristu kļūt ir viegli. Priekšnesumu papildinās mākslinieces Gunas Miķelsones smilšu animācija.
KUR? Kaļķu iela 11a
CIK?  7 eiro 

Foto: Publicitātes foto


Vecgada tirgus

30. decembrī Kalnciema kvartāls aicina uz Vecgada tirgu. Apmeklētājus sagaida amatnieku svētku preces un īpaši cienasti, kā arī svinīgas darbnīcas bērniem, bērnu grāmatu prezentācijas un daudz kas cits.
KUR? Kalnciema iela 35
CIK?  Bezmaksas 

Foto: Publicitātes foto


Bērnu kulinārijas meistarklase

30. decembrī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos Neparasto pildīto kotleti, rupjmaizes/piparkūku kārtojumu ar putukrējumu un silto ingvera dzērienu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.
KUR? Maskavas iela 12, k-1
CIK?  20 eiro 


Ziemassvētku tirgus Vecrīgā

Līdz 5. janvārim Vecrīgā atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirgus, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā dažādas svētku preces – cienastus, suvenīrus, amatnieku darinājumus. Brīvdienās visus tirdziņa apmeklētājus sagaida koncerti un svētku pasākumi.
KUR? Doma laukums
CIK?  Ieeja bez maksas 

Foto: vzt.lv


Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

No 7. decembra līdz 13. janvārim galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.
KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās
CIK? Bezmaksas 

2....Ar draugiem:


Nacionālā teātra aktieru Vecgada koncerts

29. un 30. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī noritēs ikgadējie vecgada koncerti. Šoreiz teātra aktieri skatītājiem piedāvās muzikālās ainiņas no Vecrīgas dzīves un populāras melodijas.
KUR? Kronvalda bulvāris 2
CIK?  5-25 eiro 


Čerkovska teātra humora šovs

29. decembrī Rihards Čerkovskis un Ernests Cimanskis aicina uz gada noslēdzošo humora šovu. Abiem māksliniekiem ir īpašs talants: Ernests lieliski parodē plaši pazīstamus cilvēkus, savukārt Rihards spēj uzdot interesantus jautājumus, uz kuriem vienmēr ir ļoti smieklīgi klausīties atbildes.
KUR? Ģertrūdes iela 103
CIK?  10 eiro 


Dailes teātra svētku koncerts

Līdz 3. janvārim uz Dailes teātra skatuves noritēs svētku koncertu sērija. Aktieri izspēlēs situācijas, kurās skatītāji redzēs, cik dažādi iespējams pavadīt svētkus. Mākslinieku izpildījumā izskanēs latviešu šūpuļdziesmas – mūsdienu autoru klasiku, piemirstas un visu iemīļotas.
KUR? Brīvības iela 75
CIK?  5-17 eiro 

TV3 Jaungada šovs

30. decembrī VEF Kultūras pilī televīzijas kanāls TV3 atzīmēs savu 20. jubilejas gadu ar vērienīgu koncertu un spilgtākajiem populāro televīzijas šovu “Dejo ar zvaigzni”, “Dziedi ar zvaigzni”, “Koru kari”, “X Faktors”, un citu, dalībniekiem un uzvarētājiem. 

KUR? Ropažu iela 2
CIK?  12-25 eiro 


Ulda Marhileviča koncerts

30. decembrī Rīgas Lutera baznīcā noritēs latviešu komponista Ulda Marhileviča koncerts. Programmā izskanēs instrumentālā mūzika, kā arī dziesmas no jaunā cikla “Labākie draugi” un citas autora kompozīcijas. Tāpat koncertā piedalīsies dziedātāja Antra Stafecka, aktieris Gints Grāvelis un J. Mediņa mūzikas skolas zēnu koris.
KUR? Torņakalna iela 3/5
CIK?  12 eiro 


Vecgada koncerts „Zilās uguntiņas noskaņās”

30. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts ar 50.-80. gadu mūziku aktieru izpildījumā. Koncertā piedalīsies Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Agnese Cīrule, Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Brūveris un Juris Hiršs
KUR? Ropažu iela 2
CIK?  12-25 eiro


Grupas “Labvēlīgais Tips” koncerts

31. decembrī uz Jaungada šovu Kongresu namā aicina grupa Labvēlīgais tips. Pēc kolektīva dalībnieku vārdiem, daudzi viņus ir pieraduši vērot televizoru ekrānos, taču gribētu dzirdēt tieši dzīvē – tāpēc grupa saviem cienītājiem sniedz īpašu Jaungada dāvanu – divus koncertus svētku vakarā.
KUR? Kr. Valdemāra iela 5
CIK?  15-30 eiro 


Grupas “Keksi” koncerts

2. janvārī grupa “Keksi” aicina uz VEF Kultūras pili, uz “Muzikālo skudrupūzni”, kas ir kļuvis par mūziķu tradīciju – tieši 2. janvārī viens no grupas dibinātājiem Aleksandrs “Muravejs” Sircovs atzīmē savu dzimšanas dienu, uz kuru jau vairāk kā 10 gadus tiek aicināti arī skatītāji.
KUR? Ropažu iela 2
CIK?  12-20 eiro 3....ar otro pusīti:


Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

29. decembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.
KUR? Vāgnera iela 8
CIK?  22 eiro 


Ainara Mielava koncerts

29. un 30. decembrī Mūzikas namā Daile noritēs mūziķa Ainara Mielava koncerts. Kopā ar viņu uz skatuves kāps Matīss Čudars, Jānis Ruņģis, Jānis Jaunkalns un Reinis Ozoliņš.
KUR? Kr. Barona iela 31
CIK?  12-22 eiro 


Operetes Jaungada koncerts

30. decembrī uz Kultūras pils “Ziemeļblāzma” skatuves noritēs Jaungada koncerts, kurā izskanēs populāru operešu fragmenti Lauras Purenas, Antas Jankovskas, Irmas Pavāres, Emīla Kivlenieka, Andreja Krutoja, Naura Indzera, un citu solistu un mūziķu izpildījumā.
KUR? Ziemeļblāzmas iela 36
CIK?  15-35 eiro 


Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

2. janvārī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.
KUR? Kaļķu iela 16
CIK?  10,50-25 eiro 

4.... ar nemirstošas klasikas cienītājiem:


Garīgās mūzikas koncerts

29. decembrī festivāla “Winterfest” ietvaros Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar garīgās mūzikas koncertu uzstāsies Egils Siliņš (bass) un slavenā latviešu ērģelniece Jevgeņija Ļisicina.
KUR? Jāņa iela 7
CIK?  7-30 eiro 


Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts

29. un 30. decembrī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz Lielo ģildi, uz Vecgada koncertiem ar Paulas Šūmanes (vijole), Diego Silvas (tenors) un Sesto Kvatrīni (diriģents) piedalīšanos. Programmā – Hektora Berlioza, Kamila Sensānsa, Morisa Ravēla, Paolo Tosti skaņdarbi un neapoliešu dziesmas.
KUR? Amatu iela 6
CIK?  25-70 eiro 


Ērģeļmūzikas koncerts

29. decembrī, 1. janvārī un 4. janvārī Rīgas Domā noritēs koncerti “Svētku noskaņās”. Ar Baha, Diprē, Pjacollas un citu komponistu skaņdarbiem uzstāsies ērģelnieki Kristīne Adamaite, Aigars Reinis, Ruta Kaprāne un Larisa Bulava.
KUR? Herdera laukums 6
CIK?  15 eiro 

Opera “Karmena”

4. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – opera “Karmena” ar Žorža Bizē mūziku, režisore – Marija Eva Sinjerola. Režisores mūsdienu versijā Karmenas stāsts norisinās priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi.
KUR? Aspazijas bulvāris 3
CIK? 7-40 eiro https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/68686

5.… ar draugu – teātra cienītāju:

Muzikāla izrāde “Man 30 gadu”

4. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs iespēja redzēt muzikālu izrādi “Man 30 gadu” ar Raimonda Paula piedalīšanos. Šai izrādei ir jau 56 gadi. 1962. gadā to sarakstījis dramaturgs Pēteris Pētersons, kura 95 gadu jubilejai arī veltīta tās atgriešanās uz skatuves. Izrādē skanēs 1960. gadu mūzika, kuru spēlējis toreiz vēl jaunais Maestro.
KUR? Kronvalda bulvāris 2
CIK?  3-25 eiro 


Izrāde “Lauva ziemā”


4. janvārī Dailes teātrī būs skatāma izrādes “Lauva ziemā” pirmizrāde. Ziemassvētku svinību laikā vecajam Anglijas karalim Henrijam II jānosauc mantinieka vārds. Uz šo notikumu ierodas karaļa sieva Eleonora, kas desmit gadus cietumā ir pavadījusi par dalību sazvērestībā pret monarhu, karaļa mīļākā – iedomīgā princese Elisa, viņas brālis, Francijas karalis Filips II Augusts un trīs Henrija II dēli: Ričards Lauvassirds, Džefrijs un Džons. Visi ģimenes locekļi viens otru neieredz. Viņus vieno tikai viens – neizmērojama varaskāre un gatavība uz jebkādu nodevību tās dēļ.
KUR? Brīvības iela 75
CIK?  5-22 eiro

6.... ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi:


Izstāde “Radu-raksti”

No 16. novembra līdz 21. janvārim galerijā “MuseumLV” noritēs izstāde, kurā darbus izstāda mākslinieku dzimtas, kas jau vairākās paaudzēs, darbojoties vizuālajā mākslā, devušas nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrā. Izstādē darbus izstādījuši tādi mākslinieki kā Aleksejs Naumovs un Anita Paegle, Normunds un Elīna Brasliņi, Irēna un Dita Lūses, Lilija un Roberts Dineri, Ojārs Arvīds un Laura Feldbergi, Patrīcija, Kristiāns, Ilona un Jānis Brekte, Agnija, Andrejs un Juris Ģērmaņi, Inguna Irbe-Krolle, Izabella un Gunārs Krollis, Laura un Jāzeps Pīgožņi, un citi.
KUR? A. Pumpura iela 2
CIK?  Bezmaksas 


Latvijas Mākslas akadēmijas Jarmarka

No 15. līdz 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā atvērta ikgadējā Jarmarka – izstāde, kurā iespējams iegādāties studentu darbus. Šogad tā norit ar devīzi “Māksla ir modē”. Šajā izstādē Mākslas akadēmijas studenti izstāda vairāk kā 10 tūkstošus savu darbu glezniecības, grafikas, tēlniecības, keramikas un tekstila žanros. Kā atzīmē organizatori, apmeklētājiem nevajadzētu ierasties tikai vienreiz, jo ekspozīcija mainās katru dienu.
KUR? Kalpaka bulvāris 13
CIK?  Bezmaksas 

Foto: Publicitātes foto


Izstāde “Itālijas Ziemassvētki”

No 7. decembra līdz 13. janvārim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma ekspozīcija “Itālijas Ziemassvētki”. Izstādē apskatāmi tradicionāli dekoratīvie elementi, kurus Itālijas iedzīvotāji izmanto savu māju rotāšanai Ziemassvētkos, kā arī itāļu mākslinieku darbi ar Ziemassvētku tematiku.
KUR? Alberta iela 12
CIK?  1,50-5 eiro

 

Izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”

No 22. novembra līdz 27. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”. Šī ekspozīcija nebūs hronoloģisks stāsts par sasniegumiem simtgades griezumā – epizodes dizaina vēsturē tiks virknētas, meklējot kopīgās tēmas un izejas punktus dažādu paaudžu dizaineru darbībā. Līdz ar dizaina objektiem izstādē iekļauti videomateriāli, fotogrāfijas un citas liecības, kas atklās kontekstus, kuros šie priekšmeti tika radīti un lietoti.
KUR? Skārņu iela 10
CIK?  1-5 eiro 


Laikmetīgo rotu izstāde “Aiz loga mazliet snieg”

No 6. decembra līdz 5. februārim mākslas galerijā “Putti” noritēs laikmetīgo rotu izstāde. Spilgti elementi, dažādi akmeņi, krāšu brīvība un mūsdienīgas formas. Tas ir aukstā gada laika, kad aiz loga snieg, iedvesmas iemiesojums. Izstādē piedalās latviešu un ārvalstu rotu meistari.
KUR? Mārstaļu iela 16
CIK?  Bezmaksas 


Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.
KUR? Dažādās pilsētas vietās
CIK?  1-6 eiro 

Foto: Publicitātes foto