Brīvdienas Rīgā: Ziemassvētku egļu ceļš, stāvizrāžu cīņas un mākslinieku raduraksti

7. Decembris, 2018

Tuvojoties Ziemassvētkiem, pilsētas pasākumu afiša piedāvā tādu dažādību, ka tajā ir pavisam viegli apmaldīties. Tāpēc esam izvēlējušies tuvāko dienu interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Ziemassvētku tirgus Vecrīgā

Foto: publicitātes

No 1. decembra Vecrīgā atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirgus, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā dažādas svētku preces – cienastus, suvenīrus, amatnieku darinājumus. Brīvdienās visus tirdziņa apmeklētājus sagaida koncerti un svētku pasākumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

No 7. decembra galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

8. decembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats decembrī būs “Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Izrāde „Sudraba slidas”

9. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde bērniem „Sudraba slidas”, pēc amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas Dodžas stāsta motīviem. Hansam un Grētelei ļoti patīk slidot, taču pēc nelaimes gadījuma ar tēvu ģimene kļūst trūcīga un naudas slidām viņiem nav. Taču cilvēku labsirdība dara brīnumus un brāļa un māsas sapņi piepildās.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

9. decembrī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos Pildītos kaneloni ar pesto mērci, desertu „Saldais kartupelis” un kakao dzērienu ar putukrējumu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Izrāde “Sidraba egle”

9. decembrī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina bērnus uz Leļļu izrādi “Sidraba egle”, kas radīta pēc Mirdzas Timmas tāda paša nosaukuma pasakas motīviem. Pēc izrādes bērnus sagaida tikšanās ar Ziemassvētku vecīti un rūķiem.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Baltā grāmata”

Foto: publicitātes

13. decembrī uz Dirty Deal Teatro skatuves būs vērojama izrāde bērniem „Baltā grāmata”, pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas. ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem. Tā saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī nominēta “Spēlmaņu nakts 2014″ balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 9-27 eiro

2.Ar draugiem

Dj Sash koncerts

Foto: publicitātes

8. decembrī uz mūzikas kluba “9. vilnis” skatuves kāps vācu izpildītājs Dj Sash! Šis vārds ir labi pazīstams ikvienam eurodance stila cienītājam, kas savu jaunību aizvadīja 90. gados.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-60 eiro

“Stand up” šovs“Comedy Battle”

8. decembrī kinoteātrī Cinnamon noritēs projektu “Riga Stand Up” un “Comedy Latvia” dalībnieku “cīņa”. Jau trešo reizi abas apvienības tiksies draudzīgā cīņā par Latvijas smieklīgākās humora apvienības titulu. Taču šoreiz tā būs nevis klasiska sacensība, bet gan pavisam jauns veids, kā rīkot stāvizrāžu cīņas.

KUR? Brīvības gatve 372

CIK? 7-15 eiro

Retro FM ziemas diskotēka

8. decembrī radio Retro FM aicina ikvienu 90. gadu mūzikas cienītāju uz ziemas diskotēku Arēnā Rīga, kur būs iespējams redzēt un dzirdēt māksliniekus, kuri tajos gados skanēja visās pasaules deju grīdās - East 17, Haddaway, DJ SASH!, Twenty 4 Seven, Iсе MC, Nana.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 10-39 eiro

Artūra Duboka koncerts

Foto: publicitātes

9. decembrī Kongresu namā dziedātājs un dziesmu autors Artūrs Duboks ar jaunu izpildītāju sastāvu piedāvās jauno koncertprogrammu “Tuvumā, tālumā”. Programmā jaunā aranžējumā izskanēs populārākās A-Europa dziesmas un jaunas kompozīcijas.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-25 eiro

Koncerts “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”

11. decembrī Ķīpsalas izstāžu centrā noritēs 2011. gadā no dzīves pāragri aizgājušā mūziķa Mārtiņa Freimaņa piemiņas koncerts. Koncertā piedalīsies viņa draugi un kolēģi Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ralfs Eilands, Ivo Fomins, Andris Ērglis, grupas Līvi, Z-Scars, un citi.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 8-35 eiro

Grupas “Smokie” un simfoniskā orķestra koncerts

Foto: publicitātes

12. decembrī Arēnā Rīga “The Symphony Tour 2018” ietvaros uzstāsies roka “dinozauri” – grupa “Smokie”, kas šogad atzīmēs savu 55. jubileju. Rokmūzikas ilgdzīvotāji vēl aizvien ir viena no populārākajām britu grupām eiropā. Savas karjeras laikā grupa ir ieguvusi vērienīgu sudraba, zelta un platīna disku kolekciju, ko tā ieguvusi, pārdodot savus albumus miljoniem lielās tirāžās visā pasaulē.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 25-79 eiro

Koncerts “Trio, trio, trio”

13. decembrī Latvijas Stradiņa universitātes Aulā noritēs labdarības koncertu cikla “Mana pirmā skatuve” pirmais koncerts. Tajā piedalīsies trīs trio: NYX, Melo-M un Art-i-Shok. Savāktie līdzekļi tiks ziedoti E. Dārziņa mūzikas skolai.

KUR? Dārzciema iela 16

CIK? 7-15 eiro

Ziemassvētku koncerts

14. decembrī Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā noritēs koncerts, kurā piedalīsies mūziķi Kristaps un Gintas Krievkalni ar grupu, dziedātājs Uģis Roze. Programmā – mūziķu pašsacerēti skaņdarbi, kā arī slavenu latviešu komponistu darbi.

KUR? Brīvības iela 119

CIK? 10 eiro

3.Ar otro pusīti

Balle “Balto ziemu gaidot”

Foto: publicitātes

8. decembrī Mazajā ģildē norisināsies ziemas balle no deju vakaru sērijas. Deju cienītājiem spēlēs un dziedās grupas “Mazā Ģilde” dalībnieki.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10 eiro

Izrāde „Stokholmas smukulis”

10. decembrī teātra klubā Austrumu Robeža izrādīs komēdiju „Stokholmas smukulis”. Ja tu esi skaists, tad nokļūt uz žurnāla vāka vai iekarot sievietes sirdi ir tīrais nieks. Bet ko gan darīt tiem, kas nav tik izskatīgi? Cīnīties! Un viena no labākajām metodēm – izlikties par smukuli, turklāt – gudru smukuli.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Koncertuzvedums “Pasaka ziemā”

Foto: publicitātes

14. decembrī noritēs muzikālais svētku priekšnesums “Pasaka ziemā” ar latviešu izpildītāju Duo Carousel, DJ Get Dizzy un improvizācijas teātra “In-Impro” aktieru piedalīšanos. Biļetes cenā iekļauta šampanieša glāze un uzkodas.

KUR? Maskavas iela 196

CIK? 25-50 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Ziemassvētku prelūdija”

8. decembrī Rīgas Domā noritēs ikgadējais koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, ko rīko operdziedātāja Inese Galante. Koncertā piedalīsies slaveni mūziķi: kontrtenors Sergejs Jēgers, komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, pianists Andrejs Osokins. Kopā ar viņiem uz skatuves sevi parādīs ikgadējā konkursa “Ineses Galantes talanti” laureāti.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-28 eiro

Kora “Perezvoni” jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

8. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs jauktā kora “Perezvoni” 30 gadu jubilejas koncerts. Programmā “Ar mūziku sirdī” izskanēs klasiskie operu kori, krievu tautas dziesmas un romances kora un solistu izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Koncerts “Nakts lūgšana”

11. decembrī festivāla “Winterfest” ietvaros Rīgas Domā ar programmu “Nakts lūgšana” uzstāsies Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Klausītājus sagaida neparasts garīgās mūzikas koncerts sveču gaismas puskrēslā.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 7-30 eiro

Opera „Fausts”

Foto: publicitātes

12. decembrī Latvijas Nacionālajā operā – operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro

Koncerts “Mūžīgais Mocarts”

13. decembrī ikgadējā festivāla “eiropas Ziemassvētki” Lielajā ģildē noritēs orķestra “Sinfonietta Rīga” un dziedātājas Ingas Kalnas koncerts “Mūžīgais Mocarts”. Līdzās Mocarta trāpīgajiem opertēlu portretiem programmā lieliski iederas divas austriešu ģēnija simfonijas - 17. simfonija Solmažorā un 32. simfonija Solmažorā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-35 eiro

Balets „Korsārs”

13. decembrī Latvijas Nacionālajā operā tiks izrādīts „Korsārs” ar Ādolfa Adāna mūziku – tas ir klasisks balets, kura sižets ņēmts no Lorda Bairona poēmas, kas sarakstīta 1814. gadā. Izrāde stāsta par karstasinīgu pirātu Konrādu, kurš iemīlējies skaistajā Medorā. Kad Konrāds un viņa biedri atbrīvo Medoru no verdzības un aizved viņu slepeno mītni, sākas īstie piedzīvojumi...

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Anna”

Foto: publicitātes

11. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī būs vērojama izrāde “Anna”. Anna apjūk izvēlē starp diviem vīriešiem. Cenšas eksistēt starp realitāti un savu subjektīvo uztveri. Kā atrast līdzsvaru un pieņemt pareizo lēmumu? Annas Kareņinas mīlestības traģēdija ironiski rotaļīgā atmosfērā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Izrāde “Balta vārna melnā krāsā”

11. decembrī Dailes teātrī – izrāde “Balta vārna melnā krāsā”, kas veidota pēc krievu dramaturga Alekseja Ščerbaka lugas motīviem. Latvijas nomalē uzrodas bēglis. Vietējā meitene Antra no viņa gaida bērnu un svešinieku Adalu uzņem ģimenē. Ģimene ir liela, mājā dzīvo Antras vecāki, māsa ar vīru Vili un divām meitām. Visi pie Adala pierod, izņemot Vilis, kurš bēgli nogalina. Un tad Antra pamet dzimtās mājas…

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Itālijas Ziemassvētki”

Foto: publicitātes

No 7. decembra līdz 13. janvārim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma ekspozīcija “Itālijas Ziemassvētki”. Izstādē apskatāmi tradicionāli dekoratīvie elementi, kurus Itālijas iedzīvotāji izmanto savu māju rotāšanai Ziemassvētkos, kā arī itāļu mākslinieku darbi ar Ziemassvētku tematiku.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50-5 eiro

Ekskursija pa Rīgas Centrāltirgu

8. decembrī rīdziniekus un pilsētas viesus aicina uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem mūsu pilsētas orientieriem. Par to, ka tirgus paviljoni reiz kalpojuši kā dirižabļu angāri, zina gandrīz visi. Taču vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu, piemēram, par Staļina viesošanos Piena paviljonā, par pazemes tuneļu tumšo pagātni, un daudz ko citu. Pēc ekskursijas dalībniekus sagaida tirgū nopērkamās produkcijas degustācija.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie informācijas centra autoostā

CIK? 21,99 eiro

Muzeju kopīga izstāde “Latvijas gadsimts”

Foto: publicitātes

Līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pirmo reizi vienlaicīgi tiks eksponētas unikālas vēsturiskas liecības no visas Latvijas, kas atspoguļo valsts vēsturi simts gadu laikā. Izstādē piedalās 64 Latvijas muzeji ar 1500 eksponātiem un tās organizatori kopā ar apmeklētājiem meklēs atbildi uz jautājumu – kas ir Latvija?

KUR? Brīvības bulvāris 32

CIK? 0,75 – 3 eiro, 4. maijā – Ieeja bez maksas

Izstāde “Radu-raksti”

No 16. novembra līdz 21. janvārim galerijā “MuseumLV” noritēs izstāde, kurā darbus izstāda mākslinieku dzimtas, kas jau vairākās paaudzēs, darbojoties vizuālajā mākslā, devušas nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrā. Izstādē darbus izstādījuši tādi mākslinieki kā Aleksejs Naumovs un Anita Paegle, Normunds un Elīna Brasliņi, Irēna un Dita Lūses, Lilija un Roberts Dineri, Ojārs Arvīds un Laura Feldbergi, Patrīcija, Kristiāns, Ilona un Jānis Brekte, Agnija, Andrejs un Juris Ģērmaņi, Inguna Irbe-Krolle, Izabella un Gunārs Krollis, Laura un Jāzeps Pīgožņi, un citi.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas