Brīvdienas Rīgā: ziemas pasakas, rūķu gājiens un Sātana vijolnieks

30. Novembris, 2017

Pilsētā jau jūtama Ziemassvētku tuvošanās – norit svētku tirdziņi, tematiski priekšnesumi un koncerti. Un, lai jums būtu vieglāk izvēlēties, kurp doties, lai iegūtu svētku noskaņu, esam apkopojuši interesantākos notikumus mūsu tradicionālajā afišā. Tajā jūs atradīsiet dažādus pasākumus jebkurai gaumei, kurus apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Ziemassvētku labdarības tirdziņš

Foto: publicitātes

2. decembrī Rīgas domes ēkā noritēs Ziemassvētku labdarības tirdziņš, kuru katru gadu rīko Rīgas starptautiskais sieviešu klubs. Ikviens interesents varēs iegādāties unikālas preces, kas radītas vairāk nekā 25 valstīs, kā arī novērtēt dažādu valstu nacionālo virtuvi, kā arī piedalīties izsolē.

KUR? Rātslaukums 1

CIK? Bezmaksas

Ziemassvētku preču tirgus

2.-3. decembrī Kalnciema kvartālā noritēs tirgus, kas veltīts Adventes sākumam. Apmeklētājus sagaida mākslas tirgus “Mākslas medības”, Ziemassvētku rotājumu izgatavošanas darbnīca, cienasti no meksikāņu restorāna “El Santo X” pavāra Havjēra, kā arī bērnu Ziemassvētku dzejoļu grāmatas prezentācija, un daudz kas cits.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Vai otrā grupa mani dzird?”

Foto: publicitātes

3. decembrī Spīķeros būs skatāma teātra izrāde bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?”. Tas ir stāsts dzejoļos par to, kā bērniem dzīvot un būt laimīgiem pasaulē, kuras noteikumi nav paredzēti viņiem. Mazie skatītāji varēs iepazīties viens ar otru un mūsdienu latviešu dzeju.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? 9 – 27 eiro

Muzikāla piedzīvojumu spēle bērniem – “Karlsons”

3. decembrī Kongresu namā bērni tiek gaidīti uz muzikālu piedzīvojumu spēli “Karlsons”. Tas ir asprātīgs uzvedums par bērnības fantāziju pasauli. Un tie ir centieni atbildēt uz jautājumu – kas gan ir šis Karlsons? Brālīša iedomas vai arī viņš tomēr ir īsts?

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 5-15 eiro

Rūķu gājiens

Foto: publicitātes

3. decembrī Kultūras centrā “Iļģuciems” ikviens interesents tiek aicināts uz rūķu gājienu. Dalībnieki dosies no Kultūras centra līdz Nordeķu parkam, kur viņus sagaida spēles un dziesmas, bet pēc tam dosies atpakaļ. Pēc tam gājiena rīkotāji svinīgi iedegs Ziemassvētku eglīti, savukārt visi dalībnieki tiks aicināti uz Kultūras centra “Iļģuciems” Lielo zāli, lai baudītu tēju un izklaides.

KUR? Lidoņu iela 27 k-2

CIK? Bezmaksas

Muzikāla pasaka “Grinča Ziemassvētki”

4. decembrī Kongresu namā būs skatāma muzikāla izrāde “Grinča Ziemassvētki”. Pasakas galvenajam varonim ļoti nepatīk Ziemassvētki tikai tāpēc, ka bērnībā pret viņu bija izturējušies slikti. Taču Ziemassvētki ir brīnumu laiks, un ar mazās meitenītes Sindijas palīdzību Grinčs atgūst ticību labajam, cilvēkiem un arī Ziemassvētkiem.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 8-12 eiro

Izstāde “Zvīņu spoguļos”

No 15. novembra Latvijas Dabas muzejā atvērta izstāde “Zvīņu spoguļos”, kas stāsta par mūsu valstī mītošajām saldūdens zivīm – to īpatnībām, mitināšanās vietām, vairošanos un migrāciju. Par to, kā tās mijiedarbojas ar augiem un citiem dzīvniekiem. Tāpat izstādē liela uzmanība pievērsta zivju saglabāšanai un videi draudzīgai makšķerēšanai.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80-1,80 eiro

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Foto: publicitātes

8. decembrī Rīgā startēs jau 8. mākslas objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivāla ekspozīcijā izstādīti labākie profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un mākslas nozares darboņu darbi, kas radīti pēdējo gadu laikā. Objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un daudzveidīgi izmantotiem materiāliem – no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Radio NABA jubilejas koncerts

2. decembrī Latvijas Universitātes koncertzālē noritēs concerts par godu Radio NABA 15 gadu jubilejai. Koncertā uzstāsies Rāva, Martas Asinis, Čipsis un Dullais, MMMM, Tehnikums, Hipstokrātija, Juris Kulakovs, Ieva Akurātere, kā arī dīdžeji.

KUR? Aspazijas bulvāris 5

CIK? 8-10 eiro

Grupas “Bruģis” koncerts

Foto: publicitātes

2. decembrī klubā 9. vilnis uzstāsies latviešu popgrupa Bruģis, kas šogad atzīmē savu 30 gadu jubileju. Trīs desmitgažu laikā mūziķi ir radījuši daudz radio hitu, kā arī ir vairākkārt ir iekļuvuši Latvijas iedzīvotāju mīļāko kompozīciju sarakstos. Un tieši labākās dziesmas grupa arī izpildīs koncertā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Jāņa Skuteļa stāvizrāde

2. decembrī Splendid Palace ar jauno šovu “Atkal” uzstāsies viens no veiksmīgākajiem stāvizrāžu māksliniekiem Latvijā – Jānis Skutelis – komiķis, aktieris, režisors. Viņam vienmēr ir, par ko parunāt ar skatītājiem, tāpēc gandrīz katru gadu viņš veido jaunu programmu – un tās visas iemanto lielu skatītāju atzinību.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10-15 eiro

Alex Gaudino koncerts

Foto: publicitātes

2. decembrī klubā Coyote Fly uzstāsies itāļu dīdžejs un producents Alex Gaudino. Ballītes viesi dzirdēs hitus Watch Out, I am in Love, I Don't Wanna Dance un citus, kā arī redzēs īpašu šovu.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 5-15 eiro

Lauras Pergolizzi koncerts

7. decembrī Arēnā Rīga uzstāsies viena no oriģinālākajām mūsdienu indie un popmūzikas izpildītājām – Laura Pergolizzi, plašāk pazīstama ar savu skatuves vārdu LP. Šī būs pirmā mākslinieces uzstāšanās Latvijā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 35 – 149 eiro  

Deivida Gareta koncerts

Foto: publicitātes

8. decembrī Arēnā Rīga pirmo reizi Baltijas valstīs tūres “Explosive - Live” ietvaros uzstāsies Deivids Garets. Deividu Garetu sauc par “Sātana vijolnieku”. Viņš brīvi izpilda gan sarežģītas klasiskās kompozīcijas ar vadošajiem pasaules diriģentiem un orķestriem, gan roka hitus.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 39-119 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncertuzvedums “Pasaka ziemā”

2. decembrī K.K. fon Stricka villā noritēs svētku muzikāls priekšnesums “Pasaka ziemā” ar tādu izpildītāju kā The Ludvig, Tīna Šipkēvica un Elizabete Lāce, improvizācijas teātra “In-Impro” aktieru dalību. Biļetes cenā ietilpst glāze dzirkstoša dzēriena un uzkodas.

KUR? A. Briāna iela 9

CIK? 45 eiro

Deju izrāde “Divotne”

Foto: publicitātes

2. decembrī Rīgas mākslas telpā būs skatāma deju izrāde “Divotne”, ko veidojušas horeogrāfes Rūta Pūce un Anna Novikova. Izrāde stāsta par sievieti, kura sastopas ar iepriekš neizjusto – kā tas ir – būt mātei. Par to, kā jaunais “es,” kas dzimis kopā ar bērnu, un personība, kas pastāvējusi pirms šī nozīmīgā notikuma, var viens otram sniegt iedvesmu. Kā atrast līdzsvaru starp savām un bērna vajadzībām.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 10 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

4. decembrī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16-20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Bannija Manro nāve”

Foto: publicitātes

2. decembrī Dailes teātrī noritēs izrādes “Bannija Manro nāve” pirmizrāde Dž. Dž. Džilindžera režijā, kas radīta pēc slavenā mūziķa Nika Keiva tāda paša nosaukuma grāmatas. Bannijs Manro ir vienmēr piedzēries tirgotājs – seksaholiķis un, kamēr viņam vēl ir iespēja ceļot ar savām precēm un pie reizes gulēt ar visiem pēc kārtas, par savu dzīvi viņš īpaši nedomā. Līdz kādu dienu viņš mājās atrod savu sievu mirušu.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-7 eiro

Izrāde “Mīla zem gobām”

3. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mīla zem gobām”, veidota pēc slavenās tāda paša nosaukuma Jūdžina O’Nīla lugas motīviem. Izrāde par mīlestību, naidu un kaislībām visos izpausmes veidos.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas koncerts

3. decembrī Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskajā baznīcā uzstāsies Rīgas “Classic duet” – Gaļina Poļakova (mecosoprāns) un Larisa Lutjko (soprāns). Jau vairāk nekā 10 gadus duets ar panākumiem uzstājas lielākajās Rīgas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Vācijas pilsētu koncertzālēs. Larisa un Gaļina strādā kopā ilgus gadus, tāpēc viņu balsis ir ieguvušas saskanīgu tembru. Sv. Pāvila baznīcā “Classics Duet” uzstāsies kopā ar Jeļenu Privalovu – Epšteinu. Koncertā izskanēs slaveni Baha un Vivaldi baroka laika skaņdarbi, kā arī reti izpildīta vācu romantiķa Rainbergera garīgā mūzika.

KUR? Deglava iela 1

CIK? Ieeja par ziedojumiem

Ziemassvētku mūzikas koncerts

3. decembrī Sv. Pētera baznīcā noritēs Adventei veltīts koncerts, kura programmā iekļautas slavenu latviešu komponistu – Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna Ziemassvētku dziesmas. Tāpat klausītāji dzirdēs skaistākos dzejoļus par ziemu, kurus radījuši latviešu dzejas klasiķi – Rainis, Aspazija, Imants Ziedonis, Vilis Plūdons, un citi.

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? 6-8 eiro

Eiropas baleta zvaigžņu galā koncerts

Foto: publicitātes

4. decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves kāps eiropas baleta zvaigznes: Londonas Karaliskā baleta Laura Morera un Frederiko Bonelli, Holandes Nacionālā baleta prīmabalerīna Igone de Jonga, Štutgartes baleta premjers Daniels Kamargo, Polijas Nacionālā baleta soliste Juka Ebihara un vadošais Rumānijas Nacionālā baleta solists Deivids Tžensimečs, kā arī citi veiksmīgi mākslinieki. Skatītājiem tiks piedāvāti fragmenti no baletiem “Žizele” (Ā.Adāns), “Riekstkodis”, “Apburtā princese”, “Gulbju ezers” (P.Čaikovskis), Mata Hari (T. O’Regans), un Keneta Makmilana (Kenneth MacMilla), Teda Brendsena (Ted Brandsen), Roberta Bondara (Robert Bondar), Milānas Komarovas iestudējumus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 20-100 eiro

Orķestra Hofkapelle München koncerts

6. decembrī Mazajā ģildē baroka orķestris Hofkapelle München (Vācija) noslēgs Baha kamermūzikas festivālu. Orķestris spēlē ar seniem instrumentiem un tā skanējumam ir raksturīga neticami autentiska vēsturiska maniere. Vijolnieka un diriģenta Ridigera Lotera vadībā orķestris ir iemantojis spīdošu reputāciju un tā mūziķi tiek uzskatīti par vieni no vadošajiem vēsturiskās mūzikas izpildītājiem Vācijā.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 5-20 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija”

Foto: publicitātes

No 25. novembra līdz 7. janvārim mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas”. Šī jau ir otrā izstāde no cikla “Ar septiņjūdžu zābakiem”, kas ir veltīta Somijas Republikas un Latvijas Republikas simtgadēm, skatītājiem tiek piedāvāti darbi no Somijas Laikmetīgās mākslas muzeja Kiasma krājuma. Rīgas izstādes darbu atlase saistās ar popārta virzienu. Izstādi papildina daudzveidīga pasākumu programma – mākslas zinātnieces Helēnas Demakovas publisko lekciju cikls “Globālais popārts”, “Sarunas muzejā”, Ģimenes dienas, tikšanās ar interesantām personībām, darbnīcas bērniem, radošo darbu “Instagram” konkurss ģimenēm, ekskursijas un citas aktivitātes.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Ekskursija Rīgas Meža kapos

2. decebmbrī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Meža kapiem – lielākajiem kapiem valstī. 1913. gadā veidotie kapi ir kļuvuši par daudz veiksmīgu un slavenu Latvijas iedzīvotāju pēdējo atdusas vietu – šeit apglabāti prezidenti, ministri, ģenerāļi, mākslinieki. Uz daudziem no šiem kapiem ir saglabājušies pieminekļi, kuriem ir mākslinieciska vērtība. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Aizsaules iela 2

CIK? 5 eiro