Brīvdienas Rīgā: ziemas pasakas, Brodvejas Ziemassvētki un Sniega karalis uz slidām

7. Decembris, 2017

Galvaspilsēta jau gatavojas Ziemassvētkiem. Neskatoties uz tumšajiem un slapjajiem vakariem, rīdziniekiem garastāvokli uzlabo daudzkrāsainas lampiņas un Ziemassvētku tirdziņi Vecpilsētā, kur var apēst pa piparkūkai vai iedzert nedaudz aromātiska karstvīna. Nav piemirsta arī pārtika prātam un dvēselei. Noteikti ieskatieties mūsu afišā, kurā atradīsiet dažādus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar...


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Sudraba slidas”

9. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde bērniem „Sudraba slidas”, pēc amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas Dodžas stāsta motīviem. Hansam un Grētelei ļoti patīk slidot, taču pēc nelaimes gadījuma ar tēvu ģimene kļūst trūcīga un naudas slidām viņiem nav. Taču cilvēku labsirdība dara brīnumus un brāļa un māsas sapņi piepildās.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro

Izrāde „Putnu opera”

Foto: publicitātes

9. decembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs bērnu uzveduma „Putnu opera” izrāde. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50 – 30 eiro

Ledus šovs “Sniega karalis”

10. decembrī Arēnā Rīga būs redzams slavenais ledus šovs ar Jevgeņija Pļuščenko piedalīšanos – “Sniega karalis”, kas veidots pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas “Sniega karaliene” motīviem. Skatītājus gaida ledus akrobātu izpildīti numuri ar 3D efektiem, lidojumi pār ledus arēnu, tostarp, Jevgeņija Pļuščenko 8 apgriezienu lēciens. Gerdas lomā – Irīna Slucka.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-50 eiro

Zinātniskais šovs „Skaņas noslēpumi”

10. decembrī uz Rīgas mazā teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv rādīs zinātnisko šovu skolēniem – „Skaņas noslēpumi”. Aizraujošajā izrādē būs iespēja ieraudzīt skaņu, izjust to un, protams, uzzināt daudz jauna: kā skaņa rodas, kā mainīt skaļumu netradicionālā veidā. Plkst. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 7 eiro

Festivāla Riga Symphony 2017 galā koncerts

Foto: publicitātes

10. decembrī Lielajā ģildē noritēs ikgadējā starptautiskā jauno izpildītāju festivāla Riga Symphony 2017 galā koncerts. Svētku koncertā piedalīsies konkursa uzvarētāji 6 nominācijās, kuri cīnīsies par galveno festivāla apbalvojumu – Grand Prix un naudas balvu 1000 eiro apmērā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 5 eiro

Priekšnesums „Skaistākā lieta pasaulē”

%%_photo_35575_%%

10. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs Zīmējumu teātra izrāde „Skaistākā lieta pasaulē” par to, kāpēc tiek iedegta Ziemassvētku eglīte. Priekšnesumā aktīvi iesaistās arī skatītāji. Pasākums norit latviešu valodā.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 7 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

No 15. decembra “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 8 eiro

Ziemassvētku preču tirgus

Decembrī sestdienās un svētdienās Kalnciema Kvartāls aicina apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus. Apmeklētājus sagaida ne tikai amatnieku svētku preces un īpaši cienasti, bet arī mākslas tirgus “Mākslas medības”, Ziemassvētku rotājumu izgatavošanas darbnīca, bērnu grāmatu prezentācijas, un daudz kas cits.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Zvīņu spoguļos”

Foto: publicitātes

No 15. novembra Latvijas Dabas muzejā atvērta izstāde “Zvīņu spoguļos”, kas stāsta par mūsu valstī mītošajām saldūdens zivīm – to īpatnībām, mitināšanās vietām, vairošanos un migrāciju. Par to, kā tās mijiedarbojas ar augiem un citiem dzīvniekiem. Tāpat izstādē liela uzmanība pievērsta zivju saglabāšanai un videi draudzīgai makšķerēšanai.

KUR? Kr. Barona iela 4
CIK? 0,80-1,80 eiro

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

8. decembrī Rīgā startēs jau 8. mākslas objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivāla ekspozīcijā izstādīti labākie profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un mākslas nozares darboņu darbi, kas radīti pēdējo gadu laikā. Objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un daudzveidīgi izmantotiem materiāliem – no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Lielais bilingvālais stendapa šovs

9. decembrī kinoteātrī Cinnamon noritēs otrais Riga Stand Up un Comedy Latvia kopīgā projekta šovs. Pasākums atkal noritēs draudzīgas sacensības formātā, tajā sacentīsies labākie Latvijas komiķi, kuri runā latviešu un krievu valodās. Visi dalībnieki uzstāsies ar jaunu materiālu. Neskatoties uz pasākuma draudzīgo raksturu, dalībnieki par uzvaru cīnīsies nopietni. Uzvarētājus noteiks žūrija, kas sastāv no latviešu slavenībām.

KUR? Brīvības gatve 372

CIK? 5-9 eiro

Grupas “Krematorijs” koncerts

9. decembrī Studio60 krievu grupa “Krematorijs” piedāvās akustisko programmu “30 gadi komā”. Koncertā grupa pirmo reizi kāps uz lielās skatuves, radot tā saukto “dzīvokļa” atmosfēru, kas atgādinās grupas sākotnējos koncertus. Tieši tad un tieši tur, tipveida dzīvokļos, aizsākās “Krematorijs”.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 25-50 eiro

Brazīlijas ballīte uz kuģa

Foto: publicitātes

9. decembrī uz kuģa Rīgas Pērle borta noritēs Brazīlijas ballīte. Vakara programmā: deju kolektīva Baltic Samba Show uzstāšanās, dzīvā mūzika un īpaša Brazīlijas ēdienkarte.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā
CIK? 25 eiro 

Jāņa Skuteļa stāvizrāde

12. decembrī Splendid Palace ar jauno šovu “Atkal” uzstāsies viens no veiksmīgākajiem stāvizrāžu māksliniekiem Latvijā – Jānis Skutelis – komiķis, aktieris, režisors. Viņam vienmēr ir, par ko parunāt ar skatītājiem, tāpēc gandrīz katru gadu viņš veido jaunu programmu – un tās visas iemanto lielu skatītāju atzinību.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 15 eiro

Muzikālais uzvedums „Salidojums”

12. decembrī teātra klubā Austrumu Robeža tiks izrādīts muzikālais uzvedums „Salidojums”. Par to, kas notiek absolventu un bijušo skolotāju tikšanās reizēs. Izrāde notiek divās valodās – latviešu un krievu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16-20 eiro  

Koncerts “Melodiju serpentīns”

12. decembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts “Melodiju serpentīns”, kurā izskanēs populārākās 1950-1980 gadu latviešu estrādes melodijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 9-40 eiro

Grupas “Mumiy Troll” koncerts

Foto: publicitātes

13. decembrī “Mumiy Troll” uzstāsies Arēnā Rīga ar jubilejas koncertu “Morskaya.20”. Tāda paša nosaukuma ieraksts, no kura izdošanas savulaik atteicās ierakstu kompānijas, beigu beigās ne tikai kļuva par kulta ierakstu un vienu no pārdotākajiem albumiem Krievijas mūzikas vēsturē, tas arī mainīja Krievijas mūzikas kultūru. Koncertā Rīgā “Mumiy Troll” atzīmēs sava pirmā albuma 20. jubileju. Bez albumā iekļautajām dziesmām programmā izskanēs arī dziesmas no pārējiem albumiem, kā arī pirmatskaņojumi.

KUR? Skanstes iela 21
CIK? 25-40 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncertuzvedums “Pasaka ziemā”

9. decembrī K.K. fon Stricka villā noritēs svētku muzikāls priekšnesums “Pasaka ziemā” ar tādu izpildītāju kā The Ludvig, Tīna Šipkēvica un Elizabete Lāce, improvizācijas teātra “In-Impro” aktieru dalību. Biļetes cenā ietilpst glāze dzirkstoša dzēriena un uzkodas.

KUR? A. Briāna iela 9
CIK? 45 eiro

Balle Mazajā ģildē

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē norit tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicinātā mākslinieka dalību. 9. decembrī deju cienītājiem spēlēs Mazās Ģildes Kvartets.

KUR? Amatu iela 3/5
CIK? 10 eiro

Koncerts “Ziemassvētki Brodvejā”

Foto: publicitātes

11. decembrī Spīķeru koncertzālē noritēs dziedātājas Annijas Putniņas koncerts “Ziemassvētki Brodvejā”. Īpašais viesis – britu dziedātājs Toms Brendons, ar kuru Annija mācījusies Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijā. Programmā – populāru Brodvejas mūziklu komponistu darbi un Ziemassvētku dziesmas.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 10-15 eiro

Glena Millera orķestra koncerts

15. decembrī Kongresu namā uzstāsies pasaulslavenais Glena Millera orķestris. Orķestris uzstāsies slavenā mūziķa, pianista, Vila Saldena vadībā. Brīnišķīgās Glena Millera mūzikas skaņas radīs pieci saksofoni, četras trompetes, četri tromboni, bass, bungas un klavieres.
KUR? Kr. Valdemāra iela 5
CIK? 18-55 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde “ART”

Foto: publicitātes

9. decembrī Dailes teātrī gaidāma izrādes “ART” pirmizrāde. Lugas autors ir franču dramaturģe Jasmīna Rezā. Marks, Seržs un Ivans ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu – audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par „mēslu”, tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un – pēc draugu domām – par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Cilvēki, lietas un vietas”

11. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī noritēs izrādes “Cilvēki, lietas un vietas”, kas radīta pēc britu dramaturga Dankana Makmillana tāda paša nosaukuma lugas, pirmizrāde. Galvenā varone ir talantīga māksliniece, kura nespēj sadzīvot ar apkārtējo pasauli. Bēgšana no dzīves ar narkotiku palīdzību atnes jaunas problēmas, viņai nākas pamest skatuvi – un tad sākas ilgais ceļš uz atveseļošanos un sevis saprašanu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-22 eiro

Izrāde “Būt nacionālistam”

Foto: publicitātes

11. decembrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Maskavas iela 12, k-2

CIK? 12 eiro

Koncertuzvedums Novecento

15. decembrī Spīķeru koncertzālē Rīģas festivāla ietvaros noritēs muzikāli – literārā uzveduma Novecento izrādes – pēc itāļu rakstnieka Alesandro Bariko grāmatas „1900. Leģenda par pianistu” motīviem. Ģeniālā mūziķa lomu, kurš no kuģa nekad nav izkāpis uz sauszemes, lomu spēlēs izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus. Tekstu lasīs Krisaps Ķeselis.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 15 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Baltijas simfoniskā orķestra noslēgums

9. decembrī ar koncertu “Maskata vertikāle” Lielajā ģildē noslēgsies Baltijas simfoniskais orķestris. Koncerta ietvaros Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) pirmo reizi izpildīs jauno Artura Maskata skaņdarbu “Baltijas dziesma” solistiem, korim un orķestrim. Kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un LNSO Andra Pogas vadībā koncertā uzstāsies veiksmīgi solisti no Baltijas valstīm: lietuviešu operdziedātāja Vida Miknevičūte, spilgtā igauņu etno mūzikas izpildītāja Mari Kalkuna un Aleksandrs Antoņenko, kurš uzstājas uz labākajām pasaules operas teātru skatuvēm.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-45 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

Foto: publicitātes

11., 13. un 15. decembrī tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

Opera „Fausts”

13. decembrī Latvijas Nacionālajā operā – jaunais operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 8-50 eiro

Balets „Raimonda”

Foto: publicitātes

14. decembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Raimonda”. Ģeniālais horeogrāfs Mariuss Petipā Raimondu sacerēja 80 gadu vecumā kā sava bagātā mūža kvintesenci. Romantiskais viduslaiku stāsts ar Aleksandra Glazunova mūziku ļaus skatītājiem ielūkoties bruņinieku, skaistu dāmu un krusta karu laikmetā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Izstāde “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”

9. decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiek atklāta izstāde, kas stāsta par to, kāda bija dzīve pirms sociālo tīklu, elektroniskā pasta un mobilo sakaru izgudrošanas. Mākslas objekti šeit vienā vietā saplūst ar sadzīviskām relikvijām. Starp kolekcijas eksponātiem skatītāji varēs, piemēram, apskatīt sen neatvērtu pasta kastīti, kas pilna ziņu. Izstāde izsauks visdažādāko atmiņu vilni tieši vidēja un vecāka gadagājumu apmeklētājos, savukārt interneta laikmetā augušajiem apmeklētājiem būs iespēja atklāt sev nepazīstamu, bet intriģējošu pasauli.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Ekskursija “Kā latvietis kļuva par latvieti”

Foto: publicitātes

10. decembrī Vecrīgā noritēs ekskursija, kuras centrālā tēma ir latvietis – kāds viņš ir bijis, kā mainījies līdzi laikam, kādu lomu spēlējis Latvijas vēsturē, pārdzīvojot dažādus kara laikus. Ekskursija aptvers nozīmīgas vietas Vecrīgā – no Pulvertorņa līdz Doma baznīcai, līdz Prezidenta pilij un Lielajai ģildei. Ekskursijas garums – 3 stundas.

KUR? Tikšanās vieta – Strēlnieku laukums

Cik? 7,50 еiro

Izstāde “Latvijas baleta leģenda Arvīds Ozoliņš Aleksandras Beļcovas gleznojumos un zīmējumos”

No 12. decembra Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma trešā un mākslinieces 125. jubilejas gadu noslēdzošā izrāde. Arvīdu Ozoliņu un Aleksandru Beļcovu draudzība saistīja no 30. gadiem. Tieši tad parādījās pirmie Beļcovas veidotie Ozoliņa portreti. Arī visus turpmākos gadus, līdz pat savai nāvei (viens no Beļcovas pēdējiem mākslas darbiem ir bijis Arvīda Ozoliņa portrets), māksliniece gleznoja un zīmēja baletdejotāju mēģinājumu laikā, aizkulisēs, grimēšanas telpā, skatuviskajos tēlos un arī mājīgi nepiespiestā atmosfērā. Šie darbi atklāj gan dejotāja personības šķautnes, gan ilustrē Aleksandras Beļcovas daiļrades izmaiņas un attīstību.

KUR? Elizabetes iela 57a, 26. dzīvoklis

CIK? 0,50-2 eiro