Brīvdienas Rīgā: vīna festivāls, brīvdabas mūzika un džeza kruīzs

4. Jūlijs

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajā nedēļas nogalē, neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Koncerts “Mazā vasaras Eiropiāde”

Foto: publicitātes

6. jūnijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koncerts “Mazā pasaules Eiropiāde”, kurā piedalīsies mūzikas un deju kolektīvi. Koncertā tiks piedāvāta programma, ar kuru Latvija tiks pārstāvēta ikgadējā Eiropiādē – kultūras un mākslas festivālā, kas dažādās Eiropas pilsētās notiek jau kopš 1964. gada.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Spīķeru krāmu tirgus

6. jūlijā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Motosporta festivāls

Foto: publicitātes

6. un 7. jūlijā Biķernieku trasē noritēs motosporta festivāls, kura ietvaros noritēs sacensības vairākos motosporta veidos uzreiz – no spīdveja līdz kroskartiem. Sacensībās piedalīsies 140 cilvēki no dažādām valstīm.

KUR? S. Eizenšteina iela 16

CIK? 5-20 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas   

Ekskursija Šokolādes muzejā

Foto: publicitātes

No 2. jūlija līdz 31. augustam Laimas šokolādes muzejs aicina uz ekskursija, kurā jūs varēsiet ne tikai uzzināt par šī populārā produkta vēsturi, to, cik ilgi aug kakao koks un kāda ir šokolādes pozitīvā ietekme uz organismu, bet arī patstāvīgi pagatavot savu šokolādi un ņemt sev to līdzi. Tāpat programmā – slavenā Laimas pulksteņa noslēpumi un daudz kas cits.

KUR? Miera iela 22

CIK? 14-16 eiro

Tautas deju festivāls Sudmaliņas 2019

11. jūlijā VEF Kultūras pilī noritēs IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” 2019. Festivāla ietvaros noritēs dažādu valstu deju kolektīvu konkurss, kuru vērtēs starptautiska žūrija. Katra grupa uzstāsies ar diviem deju numuriem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem

Rožu izstāde

Foto: publicitātes

No 3. līdz 7. jūlijam Latvijas Dabas muzejā noritēs ikgadējā izstāde “Rožu dārzs”. Izstādes eksponātu daudzveidība un zinoši biedrības “Latroze” dārznieki palīdzēs ikvienam interesentam atrast un izvēlēties audzēšanai piemērotākās šķirnes.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,80-1,50 eiro

Festivāls “Street Food”

10. jūlijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas    

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Festivāla “Rīgas Ritmi” noslēgums

Foto: publicitātes

6. jūlijā Rīgas kongresu namā noritēs ikgadējā mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” noslēguma koncerts, kas pulcēs veiksmīgas džeza un pasaules mūzikas zvaigznes. Koncerta programmā – ķīniešu pianista A Bu, kā arī ķīniešu tautas mūzikas un džeza mūziķu apvienības “Tianchang Band” priekšnesumi.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 17-50 eiro

Ballīte “Club 9/11 goes to Riga”

6. jūlijā koncertzālē “Palladium” noritēs vērienīga deju ballīte, kurā piedalīsies dīdžejs Džeremijs Olanders (Zviedrija) un Cosmonaut (Krievija). Tāpat pie dīdžeja pults būs redzami “Club 9/11” rezidenti Karinsmatic, DR. Mauer un Tarmo Kull.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 10 eiro

Diskotēka uz kuģa

Foto: publicitātes

6. jūlijā uz kuģa – restorāna “Rīgas Pērle” noritēs diskotēka, kurā skanēs mūsdienu hiti. Apmeklētājus sagaida 3 stundu ilgs kruīzs pa Daugavu, dejas pie iecienītākajiem hitiem, spēles un konkursi no dīdžejiem un šova programma.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10 eiro

Grupas “Corrosion of Conformity” koncerts

8. jūlijā klubā “Melnā Piektdiena” uzstāsies amerikāņu grupa “Corrosion of Conformity”. Amerikāņus iesildīs vietējās metāla mūzikas zvaigznes – grupa “Sanctimony”. 2018. gada sākumā “Corrosion of Conformity” izdeva jaunu albumu “No Cross No Crown” pēc 10 gadu pārtraukuma un devās lielā tūrē.

KUR? Brīvības gatve 193c

CIK? No 18 eiro

Grupu “Pirmais Kurss” un “RIGA Reggae” koncerts

Foto: publicitātes

10. jūlijā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras brīvdabas koncertu sērijas pasākums. Šoreiz skatītājus sagaida tikšanās ar grupām “Pirmais Kurss” un “RIGA Reggae”.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Grupas “Laika Suns” koncerts

11. jūlijā galerijā uz ūdens “Noass” uzstāsies grupa “Laika Suns”. Grupa ir lielāko vietējo festivālu pastāvīga dalībniece. Mūzikas kritiķi to sauc par tādu indie grupu kā “Mofo” un “Pienvedēja Piedzīvojumi” “likumīgo mantinieci”.

KUR? AB dambis 2

CIK? No 5 eiro

Eda Šīrana koncerts

Foto: publicitātes

12. jūlijā Luvacsalā Eiropas “Divide” tūres ietvaros ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies mūziķis Eds Šīrans. Britu romantiķis Eds Šīrans ir ne tikai viens no veiksmīgākajiem mūsdienu dziesmu autoriem, bet arī ļoti pieprasīts mākslinieks. “Divide” tūre rekordus pārspēj vienu pēc otra, bet izsludinātos priekšnesumus daudzās pilsētās nākas papildināt ar jauniem. Savas karjeras laikā Eds Šīrans ir apbalvots ar dažādām mūzikas balvām - - Grammy, Ivor Novello, BRIT Award, un citām. Par sasniegumiem mūzikā un ieguldījumiem labdarībā pagājušā gada beigās Šīrans apbalvots ar Britu Impērijas Ordeni.

KUR? Lucavsala

CIK? 59-69 eiro

Golden Wines Festival 2019

12. un 13. jūlijā Rīgas Kongresu namā noriēs festivals “Golden Wines Festival 2019”., kuru rīko “MozelWeins” sadarbībā ar desmit Vācijas un divām Luksemburgas vīndarītavām. Īpašais viesis būs pasaulē astotā vecākā vīna darītava “Weingut Karthäuserhof”. Festivāla laikā būs iespējams nodegustēt 137 vīnus no dažādām valstīm. Vīna garšu papildinās uzkodas no restorāniem “Riviera”, “Faces” un “Italissimo”.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 30-89 eiro

Brīvdabas kino vakars

Foto: publicitātes

12. jūlijā kultūras centrs “Autentika” un projekts “Kino kults” aicina uz vasaras brīvdabas kino seansiem, kas noritēs līdz pat augusta beigām. Šoreiz skatītājiem būs iespēja redzēt režisora Alfonso Kuarona filmu “Cilvēces bērns” (Children of Men) (2006).

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? Bezmaksas

3.Ar otro pusīti

Tīnas Šipkēvicas koncerts

11. jūlijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz Tīnas Šipkēvicas koncertu, kura savā daiļradē apvieno dažādus stilus. Tīna spēlē dažādus mūzika instrumentus, taču priekšroku dod ģitārai, izpildot savu mīļāko dziesmu kaverversijas un pašsacerētas kompozīcijas.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Džeza koncerts Vecrīgā

Foto: publicitātes

11. jūlijā skvērā pie Mazās ģildes noritēs vasaras džeza koncertu sērijas brīvdabas koncerts. Koncertos, kuri katru nedēļu noritēs ceturtdienās, piedalīsies gan jauni, gan jau atpazīstami Latvijas mūziķi. Repertuārā – džeza klasika un mūsdienu džezs.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? Bezmaksas

Brīvdabas kino vakars

11. jūlijā Spīķeru radošajā kvartālā noritēs brīvdabas kino vakars, kurā būs skatāma latviešu režisora Gata Šmita romantiskā piedzīvojumu filma “1906”. Filma stāsta par pagrīdes sociāldemokrātu grupu, kura plāno uzbrukumu rūpnīcas kasei. Grupas vadītājs Pelēkais iepazīstas ar dzejnieci Violetu, kura būtiski ietekmē viņa viedokli. Filma tiks demonstrēta ar subtitriem angļu un krievu valodās.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Džeza kruīzs ar Evilenu Protektori

Foto: publicitātes

12. jūlijā kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz džeza kruīzu – koncertu ar dziedātāju Evilenu Protektori. Evilena Protektore ir džeza dziedātāja, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistratūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Viņa gadu ir pavadījusi Itālijā, apgūstot džeza vokālu “Santa Cecilia” valsts konservatorijā, un ir piedalījusies daudzos festivālos un projektos. Kruīza koncerta programmā tiks pārstāvēti dažādu Evilenas projektu fragmenti.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 10 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas festivāls

No 7. līdz 21. jūlijam Rīgā noritēs ērģeļmūzikas festivāls “Rīgas Doms” 2019. Septiņos festivāla koncertos piedalīsies slaveni latviešu ērģelnieki – Ligita Sneibe, Vita Kalnciema, Ilze Reine, Larisa Bulava, Aigars Reinis un solisti – soprāns Inga Šļubovska Kancēviča, flautistes Ilona Meija un Ieva Pudāne, kā arī citi mūziķi. Stilistiski dažādas nokrāsas festivāla programmai piešķirs koncerti, kas veltīti komponistu jubilejām, Platona Buravicka skaņdarba pirmatskaņojums, neparasti mūziķu sastāvi un ērģeļu repertuāra robežu paplašināšana.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts “Ave Maria”

Foto: publicitātes

9. jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 20 eiro

Koncerts “Venēcijas baroka meistardarbi”

10. jūlijā Mazajā ģildē ar koncertu “Venēcijas baroka meistardarbi” tiks atklāts senās mūzikas festivāls. Programmā izskanēs tādu komponistu kā Džovanni Batistas Fontana, Georga Frīdriha Hendeļa, Klaudio Monteverdi, Rikardo Ronjoni, Johana Heinriha Šmelcera, Džovanni Verokai un Antonio Vivaldi skaņdarbi. Piedalās: Dmitrijs Siņkovskis (vijole, kontrtenors), Ilze Grudule (čells), Ieva Saliete (klavesīns).

KUR? Amatu iela 5

CIK? 15 eiro

Koncerts “Vivaldi. Gadalaiki”

Foto: publicitātes

12. jūlijā Rīgas vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā skanēs viens no slavenākajiem skaņdarbiem pasaulē – Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki”. Šajā vakarā skaņdarbs izskanēs neierastā instrumentu sastāvā – vijole, čells un ērģeles. Koncertā piedalās Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra orķestra pirmā vijole Jurijs Savkins, čelliste Irina Viļegžaņina un ērģelniece Jeļena Privalova-Epšteina.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 5-10 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 6. līdz 12. jūlijam (izņemot 7. jūliju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija “Nepazīstamā Vecrīga”

Foto: publicitātes

Vecrīga ir senākā mūsu galvaspilsētas daļa, kas vēl aizvien sevī glabā daudzus pagātnes noslēpumus. Ekskursija, kas noritēs 12. jūlijā, piedāvā ieskatīties Vecrīgas ielu vēsturē no cita skatu punkta. Ekskursijas garums – 2 stundas.

KUR? Tikšanās vieta – pie Strēlnieku pieminekļa

CIK? 16,99 eiro

Mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”

No 6. jūlija līdz 22. septembrim RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma starptautiska laikmetīgās mediju mākslas izstāde “ZAĻŠ / Atmaskots”. Ekspozīcijai izstādes kuratori Jenss Hauzers (Jens Hauser, Vācija / Francija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC, Latvija) izvēlējušies 20 Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”

Foto: publicitātes

No 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “Redzēts – Neredzēts - Izredzēts”. Ekspozīcija ir veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā. Šie ienākšanas ceļi ir atšķirīgi, un tos nosaka dažādi faktori: valsts kultūrpolitikas nostādnes, ekonomiskā situācija, vērtību un prioritāšu izmaiņas krājuma komplektēšanas politikā, arī dažādas nejaušības. Trīsdesmit gadu laikā mūsu valstī un sabiedrībā ir notikušas daudzas pārmaiņas, kas loģiski ietekmējušas muzeja attīstību. Tagad Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vēlas kompleksi palūkoties uz šo jautājumu kopumu, domājot par muzeja un krājuma nākotnes perspektīvu.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Spēka avots”

No 5. jūnija līdz 27. jūlijam galerijā “MuseumLV” noritēs konkursa izstāde “Spēka avots”. Tā ir jau par tradīciju kļuvusi vērienīga vasaras konkursa izstāde, kurā aicināti padalīties visu nozaru profesionāli mākslinieki, lai sacenstos par “Grata balvu” vizuālajā mākslā. 

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

Foto: publicitātes

No 15. jūnija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Hildas Vīkas (1897–1963) gleznu un zīmējumu izstāde. Mākslinieces radošais mantojums ir visai plašs: filigrāni izstrādātie melnbaltie zīmējumi un smalkie, daudzkrāsainie akvareļi, īpatnēji stilizētie ainavu, portretu un aktu gleznojumi. Viņa rakstīja arī dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrēja.

KUR? J. Rozentāla 1

CIK? 1,50-6 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “Alus kausi un trauki”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 8. augustam Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Alus kausi un trauki”, kas veltīta Līgo svētkiem. Ekspozīcijā apskatāmi priekšmeti, kas saistīti ar alus tradīcijām – krūzes un kausi, kas gatavoti XX gadsimtā, pudeles, glāzes, mucas, kā arī tematiskas pastmarkas un afišas.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro

Izstāde “Euro Femmes”

No 14. jūnija līdz 14. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma izstāde “Euro Femmes. Tā ir grupas izstāde, kurā piedalās sešas jaunās paaudzes starptautiskas un Latvijas feminisma mākslinieces Elīna Brasliņa, Vivianna Marija Staņislavska, Mētra Saberova, Daria Bluma, Kirstina Barnsa, un Kamila Gonzalesa Korea. Projektu papildinās programmu sērija: lekcijas, performances, meistarklases.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-1,50 eiro

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

Foto: publicitātes

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Porcelāna deja”

Foto: publicitātes

No 17. maija līdz 7. jūlijam Rīgas porcelāna muzejā apskatāma Rimmas Pancehovskas personālizstāde “Porcelāna deja”. Tēlnieces Pancehovskas daiļradē darbs ar porcelānu ieņem pietiekoši nozīmīgu vietu. Izstādē būs skatāmi galvenokārt mākslinieces autordarbi, kā arī rūpnieciski tiražētie darbi Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kur R. Pancehovska strādāja tūlīt pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro