Brīvdienas Rīgā: Vecrīgas spoki, izstāde "Alus kausi un trauki" un Rīgas Ritmu mūzika

27. Jūnijs

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajās brīvdienās, neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

29. jūnijā Kalnciema kvartāls aicina uz iknedēļas tirdziņu, kuros katru sestdienu vietējie zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas    

Priekšnesums “Brīnuma skartie”

29. jūnijā Rīgas cirks aicina uz priekšnesumu – ekskursiju “Brīnuma skartie”, kurā pastāstīs par māksliniekiem un notikumiem 130 gadus ilgajā cirka vēsturē. Tāpat skatītāji varēs ieskatīties aiz priekškara, kur arī dzimst brīnumi. Priekšnesums noritēs audiogida pavadībā. Izrādes autori – teātra trupa “Kvadrifrons” sadarbībā ar Rīgas cirku.

KUR? Merķeļa iela 4 (ieeja no A. Kalniņa ielas)

CIK? 16,20-18 eiro

Tuvo austrumu kultūras festivāls Āgenskalna tirgū

Foto: publicitātes

30. jūnijā Āgenskalna tirgus aicina ikvienu interesentu uz Tuvo Austrumu kultūras festivālu. Programmā – nacionālie austrumu ēdieni, hennas zīmējumi, arābu kaligrāfija, arābu valodas un austrumu saldumu meistarklases, galda spēles un deju studijas “Juman Dance Studio” un grupas “Baraka” priekšnesumi.

KUR? Nometņu iela 64

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

3. jūlijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas    

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

Radošā zīmēšanas darbnīca

2. jūlijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz radošo zīmēšanas darbnīcu. Nodarbības vadīs mākslinieki, izstādes “Saglābt - saglabāt” dalībnieki.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

Festivāls “Rīgas Ritmi”

Foto: publicitātes

2. jūlijā Rīgā sāksies ikgadējais mūzikas festivāls “Rīgas ritmi”, kas pulcēs džeza un pasaules mūzikas zvaigznes. Programmā iekļauti ne tikai koncerti, bet arī meistarklases, kurās atzīti mākslinieki dalīsies savā meistarībā un pieredzē. Daļa no pasākumiem būs bez maksas.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 17-75 eiro

Apvienības “Riga Stand Up” vakars

3. jūlijā Spīķeru kvartālā noritēs humora apvienības “Riga Stand Up” vakars. Pasākums noritēs latviešu, krievu un angļu valodās.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Brīvdabas kino vakars

Foto: publicitātes

5. jūlijā kultūras centrs “Autentika” un projekts “Kino kults” aicina uz vasaras brīvdabas kino seansiem, kas noritēs līdz pat augusta beigām. Šoreiz skatītājiem būs iespēja redzēt režisora Džordža Daninga filmu “Yellow Submarine” (1968).

KUR? Bruņinieku iela 2

CIK? Bezmaksas

3.Ar otro pusīti

Denisa Paškeviča kvarteta koncerts

29. jūnijā uz kuģa – restorāna “Rīgas Pērle” noritēs populārā džeza mūziķa Denisa Paškeviča un viņa kvarteta kruīza koncerts. Programmā – 20. gadsimta 50.-60. gadu džezs.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta (pie Muitas ielas)

CIK? 15 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts Agnus Dei

Foto: publicitātes

29. jūnijā Rīgas domā ar programmu Agnus Dei uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Herdera iela 6

CIK? 20-40 eiro

Ansambļa “Constantinopole” koncerts

30. jūnijā Spīķeru kvartālā intravertās mūzikas festivāla “Ad Lucem” ietvaros uzstāsies divi ansambļa “Constantinopole” (Kanāda) dalībnieki – Kija Tabasjans un Šarbels Rūana. Kā savu interpretāciju pamatu viņi ir izvēlējušies austrumu mūzikas tradīcijas.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 12-15 eiro

Koncerts “Baha un Hendeļa sonātes”

Foto: publicitātes

30. jūnijā Mencendorfa namā noritēs kamermūzikas koncerts ar Raimonda Meldera (baroka vijole), Danutas Ločmeles (baroka čells), Pētera Vaickovska (klavesīns, pozitīvs) piedalīšanos. Programmā – Baha un Hendeļa sonātes. Ar stāstu par tā laika mūziku uzstāsies Boriss Avramecs.

KUR? Grēcinieku iela 18

CIK? 7 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

3. jūlijā Rīgas Domā noritēs ērģeļmūzikas koncerts “Antīkais un mūsdienīgais”. Pie ērģelēm – Diāna Jaunzeme-Portnaja. Tāpat koncertā piedalīsies Lauma Ilsuma (flauta). Programmā izskanēs Baha, Zariņa un Šnitkes skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Ineses Galantes koncerts

Foto: publicitātes

4. jūlijā Kalnciema kvartālā pirms festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” noritēs koncerts ar festivāla patroneses – slavenā soprāna Ineses Galantes un pianista Aivara Kalēja piedalīšanos. Uz skatuves izskanēs slavenas liriskās kompozīcijas par mīlestību.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 29. līdz 5. jūlijam (izņemot 30. jūniju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija “Spoku nakts”

Foto: publicitātes

29. jūnijā rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Sv. Pētera baznīcas galvenās ieejas

CIK? 16,99 eiro

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

4. jūlijā LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm. Ilgums: 45 minūtes. 16:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 17:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Izstāde “Spēka avots”

Foto: publicitātes

No 5. jūnija līdz 27. jūlijam galerijā “MuseumLV” noritēs konkursa izstāde “Spēka avots”. Tā ir jau par tradīciju kļuvusi vērienīga vasaras konkursa izstāde, kurā aicināti padalīties visu nozaru profesionāli mākslinieki, lai sacenstos par “Grata balvu” vizuālajā mākslā.  

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

No 15. jūnija līdz 25. augustam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Hildas Vīkas (1897–1963) gleznu un zīmējumu izstāde. Mākslinieces radošais mantojums ir visai plašs: filigrāni izstrādātie melnbaltie zīmējumi un smalkie, daudzkrāsainie akvareļi, īpatnēji stilizētie ainavu, portretu un aktu gleznojumi. Viņa rakstīja arī dzejoļus, stāstus un romānus, kurus pati ilustrēja.

KUR? J. Rozentāla 1

CIK? 1,50-6 eiro

Izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”

Foto: publicitātes

No 21. jūnijam līdz 22. septembrim Rīgas mākslas telpā noritēs izstāde “Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade”, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila centra muzeja desmit gadu laikā mērķtiecīgi vākto kolekciju ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50-5 eiro

Izstāde “Alus kausi un trauki”

No 14. jūnija līdz 8. augustam Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Alus kausi un trauki”, kas veltīta Līgo svētkiem. Ekspozīcijā apskatāmi priekšmeti, kas saistīti ar alus tradīcijām – krūzes un kausi, kas gatavoti XX gadsimtā, pudeles, glāzes, mucas, kā arī tematiskas pastmarkas un afišas.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2-9 eiro

Izstāde “Euro Femmes”

Foto: publicitātes

No 14. jūnija līdz 14. jūlijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma izstāde “Euro Femmes. Tā ir grupas izstāde, kurā piedalās sešas jaunās paaudzes starptautiskas un Latvijas feminisma mākslinieces Elīna Brasliņa, Vivianna Marija Staņislavska, Mētra Saberova, Daria Bluma, Kirstina Barnsa, un Kamila Gonzalesa Korea. Projektu papildinās programmu sērija: lekcijas, performances, meistarklases.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-1,50 eiro

Laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit 10.1”

No 23. maija līdz 30. jūnijam Rīgā noritēs laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit 10.1”. Festivāla rīkotāji turpinās pētīt turpinās pētīt jēdzienu outlands (ārpuszemes, svešzemes), apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus.

KUR? Zeļļu iela 25

CIK? 1-5 eiro

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

Foto: publicitātes

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Porcelāna deja”

Foto: publicitātes

No 17. maija līdz 7. jūlijam Rīgas porcelāna muzejā apskatāma Rimmas Pancehovskas personālizstāde “Porcelāna deja”. Tēlnieces Pancehovskas daiļradē darbs ar porcelānu ieņem pietiekoši nozīmīgu vietu. Izstādē būs skatāmi galvenokārt mākslinieces autordarbi, kā arī rūpnieciski tiražētie darbi Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kur R. Pancehovska strādāja tūlīt pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro  

Rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”

No 14. jūnija līdz 10. septembrim galerijā “Putti” būs apskatāma starptautiska mūsdienīgu un konceptuālu rotu izstāde “Saules gaisma tauriņa spārnos”. Īpašs akcents tiek likts uz krāsu. Mūsdienu rotu mākslinieki un dizaineri veiksmīgi spēlējas ne tikai ar materiāliem, bet arī ar krāsām, prasmīgi izmantojot tās savās rotu kolekcijās.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro