Brīvdienas Rīgā: Vecāķu svētki, kosplejs un elles ķēķis

25. Maijs, 2018

Galvaspilsētā jau ir vasarīgi silts, kas nozīmē, ka mūs sagaida arvien vairāk izklaižu svaigā gaisā – no koncertiem un kulinārijas festivāliem līdz kinoseansiem. To visu atradīsiet mūsu afišā, kur esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Vecāķu svētki

Foto: publicitātes

16. maijā Vecāķu biedrība aicina uz Vecāķu svētkiem. Šogad pasākums veltīts slavenajai latviešu mūziķei – pianistei, komponistei un pedagoģei Lūcijai Garūtai. Apmeklētājus sagaida labdarības tirdziņš, aromātiska kafija, īsts šašliks uz oglēm, izjādes ar ponijiem un zirgiem, patīkamas sarunas un izklaides bērniem.

KUR? Laukums pie Vecāķu stacijas

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

26. maijā Latvijas Leļļu teātris pie sevis gaida pašus mazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo putnēnu paredzēta skatītājiem no 3 gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. 11:00 izrāde būs vērojama latviešu valodā, savukārt 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Dizaina tirgus Kalnciema kvartālā

26. maijā Kalnciema kvartālā noritēs lielais modes un dizaina tirgus, kurā tiks pārstāvēti vairāk nekā simts zīmoli no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Dizaineri piedāvās jaunās kolekcijas kā arī lietas no iepriekšējām kolekcijām par pievilcīgu cenu. Tirgū būs iespējams iegādāties arī tradicionāli pieejamos zemnieku saimniecību produktus.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izklaides festivāls HyperTown Riga

Foto: publicitātes

Jaunās paaudzes droni, roboti, “lazertag”, simulatori un uzstāšanās uz “Monster-ramp”, kibersporta un kospleja Baltijas līgas fināli – tas viss – festivālā “HyperTown Riga”, kas 26. un 27. maijā noritēs izstāžu centrā “Ķīpsala”. Zem viena jumta sapulcēsies kibersporta, kospleja, grafiti, videospēļu, straumēšanas un citu mūsdienu izklaides tehnoloģiju izstrādātāju spilgtākie pārstāvji un profesionāļi, kā arī šīs jomas vadošie uzņēmumi. Pēc festivāla debijas Rīgā ir plānots to rīkot arī Lietuvā un Igaunijā.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 6,99-29,99

Izrāde “Vafeļu sirdis”

27. maijā galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Līdz septembrim “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 8 eiro

Eiropas Kodolpētniecības centra izstāde “CERN – zinātnes paātrinātājs”

Foto: publicitātes

No 12. maija līdz 4. jūnijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma izstāde “CERN – zinātnes paātrinātājs”. Izstāde iepazīstinās ar Eiropas kodolpētījumu organizāciju darbību un to sasniegumiem fundamentālajā fizikā. Kas ir Lielais sprādziens, kā radies Visums, kādas jaunas daļiņas ir atklājuši zinātnieki, kā strādā Lielais hadronu paātrinātājs un kāpēc tas ir nepieciešams – atbildes uz šiem un citiem jautājumiem jūs atradīsiet izstādē.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Street Food”

30. maijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

Koncerts “Mans pēdējais tango”

Foto: publicitātes

26. maijā VEF Kultūras pilī noritēs koncerts “Mans pēdējais tango” ar krievu tautas instrumentu orķestra “Sadko” piedalīšanos. Programmā, kas veltīta Oskara Stroka piemiņai, izskanēs retro mūzika aktiera Oļega Teterina un citu solistu izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Festivāla “Jazz Room” noslēgums

26. maijā teātra klubā Hamlets ar vācu mūziķa Sebastiana Studnicka koncertu noslēgsies džeza festivāls Jazz Room. Pirmajā koncerta daļā – mākslinieka uzstāšanās, savukārt otrajā Sebastians Studnickis pievienosies Denisam Paškevičam un viņa kvartetam.

KUR? Jāņa sēta 5

CIK? 20 eiro

Pharaoh koncerts

Foto: publicitātes

26. maijā klubā First Mir noritēs krievu repa mākslinieka Pharaoh (īstajā vārdā – Gļebs Golubins) solo koncerts. Mākslinieka popularitātes vilnis sasniedzis savu virsotni 2017. gadā, kad internetā aktīvi apspriests viņa singla videoklips.

KUR? Andrejostas iela 2, k-3

CIK? 11-25 eiro

Chippendales šovs

26. maijā Rīgā, Studio 69 uzstāsies Chippendales. Pasaules turnejas ietvaros tiks piedāvāts jaunais šovs “About last night”. Chippendales uzstāšanās nav tikai labi uztrenētu puišu izģērbšanās pie ritmiskas mūzikas. Tas ir juteklības, interaktīvu elementu un nevainojamas horeogrāfijas apvienojums.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 25-70 eiro

Muzikāls priekšnesums “Elles ķēķis: Ņujorka - Latvija”

Foto: publicitātes

29. maijā VEF Kultūras pilī noritēs ASV dzīvojošās izcilās latviešu mūziķes un aktrises Lailas Saliņas izrāde “Elles ķēķis: Ņujorka - Latvija”. Šī izrāde ir stāsts par viņas vecākiem, kas emigrējuši no Latvijas, kā arī citiem latviešu dzejniekiem un māksliniekiem, kuri nonākuši pēckara laika Ņujorkā bez graša pie dvēseles.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15 eiro

Spīķeru lielkoncerts

30. maijā Spīķeru kvartāls aicina uz pirmo sezonas lielkoncertu. Kopumā plānoti četri šādi pasākumi. Atklāšanas koncertā uz skatuves kāps tādas slavenas latviešu grupas kā Sudden Lights, Satellites LV un Pienvedēja Piedzīvojumi.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Deju grupas “Buras” jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

30. maijā Ķīpsalas hallē grupa “Buras” piedāvās jubilejas programmu, kas veltīta kolektīva 20 gadu jubilejai. Jubilejas koncertā skatītāji redzēs vislabāko – deju priekšnesumu fragmentus, pirmizrādes un skatītāju iecienītas dejas, ko izpilda vairāk nekā 140 dejotāji vecumā no 8 līdz 35 gadiem.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 6,50-15 eiro

Brīvdabas kinoseanss

1. jūnijā Kalnciema kvartāls atklās vasaras brīvdabas kinoseansu sēriju ar Stīvena Spīlberga piedzīvojumu filmas “Catch me if you can” seansu. Filmas pamatā ir ģeniālā krāpnieka Frenka Ebigneila (Leonardo di Kaprio) biogrāfija un stāsts par neatlaidīgo FIB darbinieku (Toms Henkss), kas apņēmies krāpnieku notvert.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? 6 eiro

Festivāls “Kontaktor”

Foto: publicitātes

1. jūnijā Rīgas Elektromašīnbūves rūpnīcas teritorijā noritēs starptautisks “dzīvās” elektroniskās mūzikas festivāls “Kontaktor''. Dalībnieku starpā ir dāņu eksperimentālists Kristians Vogels, tumšā tehno izpildītājs Ansome (Lielbritānija), Berlīnes tehno leģenda Dr. Walker, industriālā metāla un elektronikas izpildītājs Nero Bellum no ASV, kā arī Ņujorkas tehno veterāns Mark Verbos, duets Solar Return no Francijas, un citi.

KUR? Ganību dambis 31

CIK? 25 eiro

3.Ar otro pusīti

Ģitāru trio AG 3 koncerts

31. maijā Mūzikas namā Daile uzstāsies ģitāru trio AG3, kurā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Tajā izskanēs flamenko stila skaņdarbi, mūzika Latīņamerikas ritmos un džeza manierē, kā arī ģitāristu radītas kompozīcijas.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-25 eiro  

Izbrauciens ar kuģīti

Foto: publicitātes

Iestājoties pavasarim, savu sezonu atklās kuģīši, ar kuriem iespējams doties izbraucienā pa Rīgas kanālu un Daugavu. Ja nekad neesat redzējuši mūsu pilsētu no šāda skatu punkta, noteikti izmēģiniet, tas ir ļoti interesanti

KUR? Piestātne skvērā pie Bastejkalna

CIK? 6-12 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Vecene”

27. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde „Vecene” pēc absurda ģēnija Daniila Harmsa tāda paša nosaukuma darba. Izrādes, kuras sižets ir pilnīgi absurda situācija ar neprognozējamu iznākumu, režisors ir Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro  

Izrāde “Būt nacionālistam”

Foto: publicitātes

28. maijā Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 12 eiro

Izrāde “ART”

29. maijā Dailes teātrī gaidāma izrādes “ART” pirmizrāde. Lugas autors ir franču dramaturģe Jasmīna Rezā. Marks, Seržs un Ivans ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu – audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par „mēslu”, tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un – pēc draugu domām – par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

26. maijā Latvijas Nacionālajā operā – Gaetano Doniceti komiskā opera Dons Paskvāle ir jautrs stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls. Opera buffa jeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā atpazīsiet commedia dell’arte raksturīgos tēlus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro  

Olgas Pjatigorskas koncerts

27. maijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā  iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 10-35 eiro

Balets “Pie zilās Donavas”

Foto: publicitātes

27. maijā Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums ar Johana Štrausa mūziku “Pie zilās Donavas”. Pirmo reizi šis balets Rīgā uzvests 1957. gadā; 60 gadu laikā tas vairākas reizes atgriezies uz skatuves un kļuvis par Latvijas baleta zelta fonda daļu. Jaunais uzvedums izveidots par godu jubilejai – šī gada aprīlī aprit 110 gadi, kopš dzimusi šī baleta iestudētāja, leģendārā baletdejotāja, baletmeistare un pedagoģe Helēna Tangijeva-Birzniece.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-45 eiro

Klasiskās mūzikas koncerts

30. maijā Sāpju Dievmātes baznīcā noritēs vijoles un ērģeļu koncerts ar Ilzes Kirsanovas un Jāņa Karpoviča piedalīšanos. Mūziķi uzstāsies gan kā solisti, gan kā kamermūziķi. Duetā viņi izpildīs dažādus skaņdarbus – sākot ar agrīno baroku līdz pat mūsdienu 21.gs. komponistiem. Īpaša loma programmā ir latviešu komponistu darbiem.

KUR? Pils iela 5

CIK? 10 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”

Foto: publicitātes

No 4. maija līdz 5. augustam mākslas muzejā Rīgas birža ir skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”. Projekts tapis sadarbībā ar Orsē muzeju Parīzē, Viktorijas un Alberta muzeju Londonā, Seinsberija Vizuālās mākslas centru Noridžā, Karalisko mākslas un vēstures muzeju Briselē, Pompidū centru – Nacionālo modernās mākslas muzeju Parīzē, Mikolaja Konstantīna Čurļoņa Nacionālo mākslas muzeju Kauņā. Izstāde norit Latvijas simtgades programmas ietvaros.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “1919. gads. Latvijas Republikai - 1”

No 10. aprīļa līdz 20. oktobrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “1919. gads. Latvijas Republikai – 1”. Izstādē tiks parādīti nozīmīgi kultūras notikumi Latvijā 1919. gadā, t.i., gadu pēc neatkarības atgūšanas, uzsvaru liekot uz vizuālo mākslu.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz. 26

CIK? 0,50-2 eiro  

Dainas Dagnijas personālizstāde “Retrospekcija”

Foto: publicitātes

No 11. maija līdz 9. jūnijam galerijā “MuseumLV” būs apskatāma Dainas Dagnijas personālizstāde “Retrospekcija”. Dainas Dagnijas retrospekcijas ideja ir stāstīt par radošas personības likteni laikmeta griežu kontekstā. Būtisks Dainas Dagnijas ieguldījums Latvijas kultūrā ir nacionālā mīta interpretācija vizuālajā mākslā. Tautasdziesmu, buramvārdu un latviešu tautas vēstures tēma caurvij Dainas Dagnijas mākslu gadu desmitu garumā visdažādākajos stilistiskajos griezumos.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas