Brīvdienas Rīgā: Valsts svētki, baleta zvaigznes un māksla trimdā

3. Maijs, 2018

4. maijā mūsu valsts vērienīgi atzīmēs Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Un runa nav tikai par svētku parādēm un gājieniem. Tā ir arī liela izklaižu programma tuvākajām dienām, kuru atradīsiet mūsu afišā. Tāpat arī šeit varat atrast informāciju par citiem pasākumiem, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas svinības

Foto: publicitātes

4. maijā Rīgā ieplānota daudzveidīga svētku programma. Pilsētas iedzīvotāji un viesi ir aicināti uz koncertiem, latviešu filmu maratonu, izrādēm, izstādēm, kā arī galveno svētku pasākumu – “Brīvības ielas stāstiem”, kā arī vērienīgām svinībām visai ģimenei VEF Kultūras pilī.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde “Gulivera ceļojumi”

Latvijas leļļu teātrī 5. maijā mazos skatītājus gaida tikšanās ar izrādes “Gulivera ceļojumi” varoņiem, kas veidota pēc rakstnieka Džonatana Svifta slavenās grāmatas motīviem. Izrādes notikumus aktieri izspēlēs ar miniatūrām marionetēm, milzu objektiem, animāciju un 3D tehnoloģijā izprintētām silikona figūriņām, kuru prototips ir viens no aktieriem. Izrāde domāta bērniem vecumā no 6 gadiem un ģimenēm.

Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

5. maijā Spīķeru kvartālā noritēs otrais jaunās vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Alūksnes svētki Kalnciema kvartālā

5. maijā Kalnciema kvartālā tiks atzīmēti Alūksnes svētki. Tradicionālajā tirgū sapulcēsies zemnieki un amatnieki no Alūksnes, kuri apmeklētājiem piedāvās savu produkciju. Vakarā visus apmeklētājus sagaida izklaides programma.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Deju kolektīvu koncerts

Foto: publicitātes

5.-6. maijā VEF Kultūras pilī noritēs Latvijas novadu deju kolektīvu koncerts, kurā piedalīsies ansambļi Liesma, Dancis, Sadancis, Austris, Dzintariņš un citi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-15 eiro

Zinātniskais šovs „Skaņas noslēpumi”

6. maijā uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv rādīs zinātnisko šovu skolēniem – „Skaņas noslēpumi”. Aizraujošajā izrādē būs iespēja ieraudzīt skaņu, izjust to un, protams, uzzināt daudz jauna: kā skaņa rodas, kā mainīt skaļumu netradicionālā veidā. Plkst. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro  

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

9. maijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāla “Street Food” pasākums. Festivāls vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Pasākuma ietvaros rīdziniekus un pilsētas viesus aicina nogaršot labāko galvaspilsētas restorānu ēdienus.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

2.Ar draugiem

Deju uzvedums “Vēstījums rakstos”

4. maijā muzikālā apvienība “Raxtu Raxti” aicina uz Ķīpsalas izstāžu halli, uz deju lieluzvedumu “Vēstījums rakstos”, kas radīts, sadarbojoties slaveniem Latvijas horeogrāfiem un deju kolektīviem. Priekšnesumā piedalīsies vairāk nekā 750 dejotāji.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 15–32 eiro

Barbaras Takeres koncerts

Foto: publicitātes

Klubā Coyote Fly 5. maijā uzstāsies house mūzikas dīva Barbara Takere, pazīstama kā dziedātāja, aktrise, dejotāja, horeogrāfe un producente. Ieguvusi slavu vairākos Brodvejas uzvedumos, par vienu no kurām viņa ir ieguvusi T.O.R. teātra prēmiju. Uzstājusies ar C&C, Soul System, Dee-Lite. Kā fona dziedātāja strādājusi ar Pet Shop Boys, Reel To Real, Deivu Stjuartu, un citiem.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 7-15 eiro

Drifta sezonas atklāšana

5. un 6. maijā Biķernieku trasē oficiāli startēs drifta sezona. Sacensībās piedalīsies labākie piloti, tostarp Latvijas un Baltijas čempioni. Kopumā braucienos piedalīsies vairāk nekā simts dalībnieki.

KUR? Eizenšteina iela 2

CIK? 3-15 eiro  

Komiķu trio “Smirnovs, Ivanovs, Soboļevs”

Foto: publicitātes

5. maijā uz Rīgas kongresu nama skatuves noritēs Comedy Club rezidentu – trio Smirnova, Ivanova un Soboļeva šovs. Rīdziniekus sagaida pusotru stundu gara programma, kas sastāv no populāriem numuriem, humora pilna video satura, kā arī svaigām, ēterā vēl neredzētām miniatūrām.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 25 – 70 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

6. maijā Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

Iris Bergcrantz Quintet koncerts

Foto: publicitātes

6. maijā Rīgas mākslas telpas zālē Riga Room Sessions džeza programmas ietvaros uzstāsies kvintets Iris Bergcrantz Quintet (Zviedrija). Kolektīvs, kas nosaukts par godu tā vokālistei Īrisai Bergkrantzai, apvieno veiksmīgus zviedru mūziķus un ir piedalījies vairākos starptautiskos džeza festivālos.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 15 eiro

Ginta Žilinska jubilejas koncerts

7. maijā Mūzikas namā Daile noritēs latviešu pianista Ginta Žilinska jubilejas koncerts par godu mākslinieka 50. jubilejai. Apsveikt kolēģi un draugu ieradīsies grupa Keksi, Latvian Blues band, Ivars Pētersons, Billy B and His Sonic Rockets, Laimis Rācenājs un citi mūziķi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-20 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

Foto: publicitātes

11. maijā teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

3.Ar otro pusīti

Izbrauciens ar kuģīti

Iestājoties pavasarim, savu sezonu atklās kuģīši, ar kuriem iespējams doties izbraucienā pa Rīgas kanālu un Daugavu. Ja nekad neesat redzējuši mūsu pilsētu no šāda skatu punkta, noteikti izmēģiniet, tas ir ļoti interesanti

KUR? Piestātne skvērā pie Bastejkalna

CIK? 6-12 eiro

Leonīda Agutina un Anželikas Varum koncerts

Foto: publicitātes

8. maijā Arēnā Rīga noritēs Krievijas estrādes elegantākā pāra – Leonīda Agutina un Anželikas Varum – koncerts. Rīdziniekiem duets piedāvās jauno koncertprogrammu, kurā iekļautas svaigas kompozīcijas un hiti, kas sarakstīti mākslinieku ilgās un veiksmīgās karjeras laikā – duets ir kopā dzīvē un uz skatuves jau 20 gadus.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-60 eiro

Operete “Jautrā atraitne”

9. maijā VEF Kultūras pilī noritēs operetes „Jautrā atraitne” izrāde. Šis ir stāsts par bagāto un jauno atraitni Hannu un vēstniecības atašeju Danilo, viņu savstarpējo mīlestību un šķēršļiem, kas rodas viņu ceļā uz laimi. Francis Lehārs ir sarakstījis daudz izrāžu, taču pasaules slavu viņam atnesusi tieši „Jautrā atraitne”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-32 eiro

Gabijas Moreno koncerts

Foto: publicitātes

10. maijā VEF Kultūras pilī uzstāsies amerikāņu dziedātāja Gabija Moreno. Dzimusi Gvatemalā, tagad dzīvo Losandželosā, viņa izpilda ļoti dažādu mūziku – folku, blūzu, džezu un dzied angļu un spāņu valodās.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-25 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Granātu krāsas aproce”

5. maijā Dailes teātra Mazajā zālē būs iespējams noskatīties izrādi „Granātu krāsas aproce”, kuru uzvedis režisors Mihails Gruzdovs, pēc tāda paša nosaukuma Aleksandra Kuprina lugas par pazemīga darbinieka neatbildētu mīlestību pret skaistu, taču precētu kņazieni.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 14-16 eiro

Izrāde “Taņas dzimšanas diena”

Foto: publicitātes

9. maijā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Taņas dzimšanas diena”. Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta “Tavas atmiņas Latvijas nākotnei” ietvaros. Kad liela ģimene sapulcējas, klātesošie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam. Izrāde latviešu valodā, epizodiski skan krievu un vācu valoda

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Izrāde “Olivers”

10. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī – komēdija “Olivers” par sapņiem un to piepildījumu. „Jānītis nav slikts cilvēks. Ar viņu tikai vajag mācēt apieties.” Ar šādiem vārdiem Stefānija gatava atdot savu pielūdzēju citai sievietei, uz kuru savukārt cer vēl kāds vīrietis.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Jevgeņijs Oņegins”

Foto: publicitātes

5. maijā Latvijas Nacionālajā operā noritēs operas izrādes „Jevgeņijs Oņegins” pirmizrāde ar Pētera Čaikovska mūziku. Režisorei Rēzijai Kalniņai tā ir debija uz operas skatuves.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Baleta uzvedums „Pērs Gints”

6. maijā Latvijas Nacionālajā operā – balets „Pērs Gints”. Sižeta pamatā ir slavenā Henrika Ibsena drāma: dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga. Vai mīlestība kļūs par Pēra Ginta pēdējo pavērumu? Starptautiski atzītais slovēņu horeogrāfs Edvards Klugs savā neoklasiskajā baletā apvienojis pašironiju, absurdu un sirreālismu ar Edvarda Grīga valdzinošo melodiju poētiskajiem sapņiem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Pasaules baleta zvaigžņu galā koncerts “Etoile Ballet Gala”

Foto: publicitātes

7. maijā Latvijas Nacionālajā operā noritēs pasaules baleta zvaigžņu galā koncerts ar jauno pavasara programmu. Tajā piedalīsies spilgti dejotāji no Parīzes Operas, Dānijas Karaliskā baleta, Belģijas Karaliskā baleta, Anglijas Nacionālā baleta, Prāgas Nacionālā baleta un citiem slaveniem teātriem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10-100 eiro

Balets „Žizele”

9. maijā Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē tiks izrādīts baleta uzvedums „Žizele”. Ādolfa Adāna balets, kuru uzvedis Aivars Leimanis, ir pirmais lielais romantisma laikmeta balets un viens no retajiem šī laikmeta baletiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Uz idilliska ciemata fona risinās stāsts par naivas meitenes apgānīto mīlestību, ārprātu un dzīvi pēc nāves briesmīgā un brīnišķīgā pasaulē, kur dominē villas – atriebīgi maldinātu sieviešu rēgi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Koncerts “Pavasara tango”

Foto: publicitātes

11. maijā Rīgas Reformātu baznīcā ar programmu “Pavasara tango” uzstāsies čellists Marks Viļenskis un viņa ansamblis Tangoriginales. Programmā izskanēs Oskara Stroka un Astora Pjacollas skaņdarbi.

KUR? Mārstaļu iela 10

CIK? 12-18 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”

4. maijā mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”. Projekts tapis sadarbībā ar Orsē muzeju Parīzē, Viktorijas un Alberta muzeju Londonā, Seinsberija Vizuālās mākslas centru Noridžā, Karalisko mākslas un vēstures muzeju Briselē, Pompidū centru – Nacionālo modernās mākslas muzeju Parīzē, Mikolaja Konstantīna Čurļoņa Nacionālo mākslas muzeju Kauņā. Izstāde norit Latvijas simtgades programmas ietvaros.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Pārnēsājamās ainavas”

Foto: publicitātes

No 28. aprīļa līdz 17. jūnijam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā Latvijas valsts simtgadei veltīta starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde “Pārnēsājamās ainavas”, kurā tiks apzinātas Latvijas trimdas un emigrācijas mākslas izpausmes no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Projektā piedalās šobrīd ārvalstīs dzīvojoši un strādājoši latviešu mākslinieki, kā arī autori, kuri atspoguļo migrācijas tēmu vai ar personīgajām interpretācijām papildina kādu no izstādes vēstījumiem, kas tiek atklāti ar arhīvu, mākslas darbu un artefaktu palīdzību.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Muzeju kopīga izstāde “Latvijas gadsimts”

No 4. maija līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pirmo reizi vienlaicīgi tiks eksponētas unikālas vēsturiskas liecības no visas Latvijas, kas atspoguļo valsts vēsturi simts gadu laikā. Izstādē piedalās 64 Latvijas muzeji ar 1500 eksponātiem un tās organizatori kopā ar apmeklētājiem meklēs atbildi uz jautājumu – kas ir Latvija?

KUR? Brīvības bulvāris 32

CIK? 0,75 – 3 eiro, 4. maijā – ieeja bez maksas  

Ekskursija Rīgas Meža kapos

Foto: publicitātes

5. maijā rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Meža kapiem – lielākajiem kapiem valstī. 1913. gadā veidotie kapi ir kļuvuši par daudz veiksmīgu un slavenu Latvijas iedzīvotāju pēdējo atdusas vietu – šeit apglabāti prezidenti, ministri, ģenerāļi, mākslinieki. Uz daudziem no šiem kapiem ir saglabājušies pieminekļi, kuriem ir mākslinieciska vērtība. Ekskursija norit latviešu un angļu valodās.

KUR? Aizsaules iela 2

CIK? 7 eiro