Brīvdienas Rīgā: valsts dzimšanas diena, “Staro Rīga” un Raimonds Pauls

17. Novembris, 2017

Kad vēl, ja ne garajās brīvdienās plānot bagātīgu atpūtu, kurā atradīsies laiks gan aktīvai atpūtai, gan kultūras pasākumiem. Un ja esat no tiem, kuriem nepatīk sēdēt mājās, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Šeit jūs atradīsiet lērumu dažādu pasākumu jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Latvijas neatkarības pasludināšanas gadadienas svētki

Foto: publicitātes

18. novembrī galvaspilsētā noritēs lērums pasākumu par godu 99. gadadienai kopš Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas – parāde, dievkalpojums, koncerti, un, protams, svētku salūts.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde „Gudrais zobiņš”

18. novembrī Latvijas Leļļu teātrī rādīs noderīgu izrādi par higiēnu „Gudrais zobiņš”. Mēs visi zinām, cik grūti dažreiz ir paskaidrot bērniem, kāpēc jārūpējas par zobiem.

Izrādē darbojas gan cilvēki, gan lelles, gan attiecīgās vides uzskates līdzekļi. Mutei un zobiem labvēlīgie un nelabvēlīgie spēki cīnās par savām tiesībām mutē. Izrādās, ka zobi paši, īpaši pirmais priekšējais Kaula Zobiņš ir pietiekoši gudrs, lai saprastu, kas viņa veselībai labs, kas slikts. Bez tam, Zobiņam ir gudra, spēcīga draugu komanda ar labo Dakteri Circeni priekšgalā, kas laikus nāk palīgā cīņā ar zobu bojātājiem.

11:00 izrāde noritēs latviešu valodā, savukārt 14:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Gaismas festivāls “Staro Rīga”

Foto: publicitātes

17. novembrī galvaspilsētā sāksies ikgadējais festivāls “Staro Rīga”, kas turpināsies līdz pat 20. novembrim. Šogad tas noritēs jau desmito reizi. Jubilejas festivālā tiks piedāvātas 4 programmas ar vairākiem desmitiem objektu, kas atradīsies dažādās pilsētas vietās.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Tirgus par godu Neatkarības dienai

18. novembrī Kalnciema kvartālā noritēs “Neatkarīgais tirgus”, kas veltīts Latvijas Neatkarības dienai. Tirdziņā būs atrodamas vietējo zemnieku un amatnieku preces. Tāpat apmeklētāji varēs satikties ar mākslinieku un grafisko dizaineri Valdi Celmu, kas ir pazīstams kā slavenā pilsētas pierobežas uzraksta “Rīga” autors.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Labdarības pasākums “Dvēseles Elpa 2017”

Foto: publicitātes

19. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs ikgadējais labdarības festivāls “Dvēseles elpa”. Pasākuma mērķis – informēt sabiedrību par tādām slimībām kā cistiskā fibrioze, kā arī savākt līdzekļus, lai iegādātos dāvanas cilvēkiem ar šo diagnozi. Programmā – koncerts, cirka mākslinieku uzstāšanās, radošās darbnīcas un labdarības tirgus.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 7 eiro  

Zinātniskais šovs “Gudrā Rīga. Ķirurģija”

18.-19. novembrī projekts “Gudrā Rīga” piedāvā jaunu šovu – “Ķirurģija”. Galvenā programmas ideja: pastāstīt, kas ir ķirurģija – tā nav tikai griešana, skalpeļi un asiņošana, bet arī dziļas cilvēka fizioloģijas un anatomijas zināšanas. Bērnus sagaida četras laboratorijas, katrā no kurām tiks veiktas dažādas ķirurģiskās operācijas.

KUR? Lomonosova iela 1, k-7

CIK? 27 eiro

2.Ar draugiem

Izrāde „Dienesta romāns”

18. novembrī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti. Skatītājus gaida pavisam neparasta izrāde – šoreiz mākslinieciskā grupa piedāvā lugas lasījumu.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro  

Stand-up šovs “English Comedy Night”

Foto: publicitātes

21. novembrī Kaņepes kultūras centrā noritēs stand-up šovs “Angļu komēdijas vakars” ar divu slavenu komiķu - Nick Cody (Austrālija) un Micky Bartlett (Īrija) piedalīšanos. Abi mākslinieki ir ļoti asprātīgi, smieklīgi, bet vienmēr runā par pašu aktuālāko un būtiskāko. Pasākums noritēs angļu valodā.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 8 eiro

Stāvizrāde „Rupjie referāti”

22. novembrī Cafe Film Noir Rīgas Improvizācijas teātra aktieris Viesturs Vizulis piedāvā stand – up comedy programmu. Mākslinieks apsola svaigus jokus par mūžīgi aktuālām tēmām. Ieteicams skatītājiem, kas vecāki par 18 gadiem.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 12 eiro

Festivāla “Bildes 2017” koncerts

24. novembrī Kongresu namā ikgadējā mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” ietvaros noritēs jau par tradīciju kļuvušais koncerts – uz vienas skatuves kāps gan jaunas latviešu grupas, gan valstī pazīstami rokmūzikas un popmūzikas mākslinieki.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 6-10 eiro

3.Ar otro pusīti

Luis Fonsi koncerts

22. novembrī Arēnā Rīga pasaules tūres ietvaros Luis Fonsi ar programmu “Love+Dance” uzstāsies Luis Fonsi, kurš ar savu hitu “Despacito” ir uzstādījis skatījumu rekordu Youtube. Īpašais viesis – grupa MUSIQQ. Luis Fonsi ir uzstājies ar tādiem slaveniem māksliniekiem kā Kristīna Agilera, Britnija Spīrsa un Džastins Bībers.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 35-69 eiro

Dināras Rudānes un Raimonda Paula koncerts

22. novembrī Mūzikas namā “Daile” dziedātāja Dināra Rudāne un komponists Raimonds Pauls piedāvās programmu “No klasikas līdz…”, kurā iekļauti pasaules operas šedevri un Maestro skaņdarbi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-30 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Persiešu valodas stundas”

Foto: publicitātes

19. novembrī Žaņa Lipkes memoriālā noritēs izrādes “Persiešu valodas stundas” pirmizrāde – tā veidota pēc dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska lugas motīviem. Izrādes darbība notiek koncentrācijas nometnē, kuras uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kurš varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos, un viņš melo Ginteram, ka var iemācīt viņam šo valodu. Izrāde vēsta par Bruno un viņa slepkavu. Dzīvē, kuru dramaturgs viņiem izdomājis pēc liktenīgā šāviena.

KUR? Mazais Balasta dambis 9

CIK? 12-15 eiro

Izrāde “Trīs māsas. Refleksija”

21. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs redzama izrāde “Trīs māsas. Refleksija”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Antona Čehova lugas, kas uz teātra skatuvēm redzama jau vairāk nekā gadsimtu. Šoreiz savu redzējumu piedāvās kritiķu cienītais un prēmijām apbalvotais Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-17 eiro

Izrāde “Karmena”

21. novembrī Dailes teātrī – izrāde “Karmena” pēc Prospēra Merimē darba motīviem. Novele ir stāsts par baska Hosē un čigānietes Karmensitas kaislīgo mīlestību. Hosē pieprasa no Karmenas pilnīgu pakļautību, taču brīvību mīlošā čigāniete atsakās ziedot neatkarīgu dzīvi.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro  

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Aleksandra Viļumaņa koncerts

Foto: publicitātes

19. novembrī Latvijas Nacionālajā operā noritēs Aleksandra Viļumaņa koncerts. Maestro Aleksandrs Viļumanis ierakstījis spilgtu lappusi Latvijas operas vēsturē. Ar viņa vadītajiem operu un baletu atskaņojumiem, ierakstītajām skaņuplatēm un CD vairākas mūzikas mīļotāju paaudzes veidojušās par īsteniem mūzikas pazinējiem. Maestro raksturīga dziļa muzikalitāte, emocionalitāte, rūpīga dramaturģijas izpēte. Viņa repertuārā ir ap 50 operu un 30 baletu. Koncerta pirmajā daļā skanēs nozīmīgākās latviešu opermūzikas lappuses, bet otrā daļa taps maestro Viļumaņa un Egila Siliņa radošajā tandēmā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Dāvida Kassana koncerts

22. novembrī Rīgas domā uzstāsies ērģelnieks Dāvids Kassans. Dāvids Kassans ir Parīzes Dievmātes katedrāles galvenais ērģelnieks, vistitulētākais savas paaudzes ērģelnieks. Viņš ir guvis uzvaras starptautiskos konkursos Vācijā, Francijā, Nīderlandē, Luksemburgā, Lielbritānijā. Ieguvis Grand-prix slavenākajā improvizācijas konkursā Šartrā. Uzstājas ar tādiem kolektīviem kā Lionas Nacionālais orķestris, Parīzes Simfoniskais orķestris, Bernāra Tomā orķestris.

KUR? Herdera iela 6

CIK? 15-35 eiro

Sinfonietta Rīga koncerts

24. novembrī Lielajā ģildē uzstāsies orķestris Sinfonietta Rīga un Aleksandrs Sitkoveckis (vijole). Koncertprogrammā: Kaijas Sāriaho “Graal théâtre” vijolei un orķestrim, Platona Buravicka “Demontāžas estētika” (pirmatskaņojums), Jozefa Haidna Simfonija faminorā Hob. I:49 (La passione) un Džona Adamsa “Shaker Loops”

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-20 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Aleksandras Beļcovas pasteļi”

Foto: publicitātes

Līdz 9. decembrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma gleznotājas 125. jubilejai veltīta izstāde “Aleksandras Beļcovas pasteļi”, kas iepazīstinās ar mākslinieces ieguldījumu Latvijas pasteļu glezniecības attīstībā. Jaunā izstāde turpina jubilejas pasākumu programmu un piedāvā iepazīties ar ļoti nozīmīgu mākslinieces radošās darbības mantojumu – pasteļu glezniecību, kurai Aleksandras Beļcovas sirdī bijusi atvēlēta īpaša vieta.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz. 26.

CIK? 0,50 – 2 eiro

Ekskursija Rīgas Meža kapos

19. novembrī rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Meža kapiem – lielākajiem kapiem valstī. 1913. gadā veidotie kapi ir kļuvuši par daudz veiksmīgu un slavenu Latvijas iedzīvotāju pēdējo atdusas vietu – šeit apglabāti prezidenti, ministri, ģenerāļi, mākslinieki. Uz daudziem no šiem kapiem ir saglabājušies pieminekļi, kuriem ir mākslinieciska vērtība. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Aizsaules iela 2

CIK? 5 eiro

Rotu un aksesuāru izstāde “Starp divām pasaulēm”

Foto: publicitātes

No 17. līdz 27. novembrim galerijā “Putti” būs apskatāma Izraēlas zīmola “Noritamy” laikmetīgo rotu un aksesuāru izstāde ar nosaukumu “Starp divām pasaulēm”. Zīmola idejiskie autori ir radošs duets – māte un meita, kuru vārdi arī veido brenda Noritamy nosaukumu. Nori ir interjera arhitekte, savukārt Tami rotu dizainere.  Rotas un aksesuāri tiek radīti, izmantojot gan dārgmetālus un dārgakmeņus, piemēram, zeltu, dimantu un sudrabu, kā arī misiņu, nerūsējošo tēraudu, koku, polimēru un ādu.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas