Brīvdienas Rīgā: Tarantīno improvizācija, koncerts austiņās un dejas uz ūdens

23. Maijs

Ārā ir arvien siltāks laiks un arvien vairāk kultūras un izklaides pasākumu norit pilsētas atklātajos laukumos. Nesēdiet mājās, noteikti ieskatieties mūsu afišā, kur esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Rīgas Doma kora skolas jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

25. maijā Ķīpsalas hallē noritēs jubilejas koncerts par godu slavenās Rīgas Doma kora skolas 25. jubilejai. Šīs skolas absolventi ir daudzi Latvijā pazīstami izpildītāji. Koncertā piedalīsies Rīgas Doma kora kolektīvi, vokālās grupas “Framest” un “Latvian Voices”, solisti Daumants Kalniņš, Jānis Šipkēvics un citi.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 7-25 eiro

Leļļu teātra izrāde „Pepija Garzeķe”

25. maijā Latvijas Leļļu teātrī būs iespējams noskatīties izrādi par slaveno Pepiju Garzeķi, kuru radījusi rakstniece Astrīda Lindgrēna. Viņa nēsā stilīgas zeķes un smagus zābakus. Viņai ir miljons vasaras raibumu, rudi mati, nenormāli stipras rokas un baigi foršā sirds! Un tas nekas, ka tā meitene ir izdomāta!

11:00 izrāde būs skatāma latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Modes un dizaina tirgus Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

25. maijā Kalnciema kvartālā noritēs lielais modes un dizaina tirgus, kurā būs pārstāvēti vairāk kā simts zīmolu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Dizaineri piedāvās jaunās kolekcijas, kā arī lietas no iepriekšējām kolekcijām par pievilcīgu cenu. Tradicionāli tirgū varēs iegādāties arī vietējo zemnieku produkciju.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Vokālo ansambļu koncerts

25. maijā koncertzālē AveSol noritēs koncerts ar vokālo kolektīvu “Fortūna”, “Tu un es”, “Kadence” un Ogres Valsts ģimnāzijas meiteņu vokālā ansambļa piedalīšanos. Īpašais viesis – dziedātāja Aija Vītoliņa. Programmā – latviešu tautasdziesmas un mūsdienu hiti.

KUR? Citadeles iela 7

CIK? 5 eiro

Spīķeru krāmu tirgus

Foto: publicitātes

25. maijā Spīķeru kvartālā noritēs kārtējais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas  

Bērnu vokālās grupas “Poppy” koncerts

28. maijā mazos skatītājus aicina uz VEF Kultūras pili, kur noritēs bērnu vokālās grupas “Poppy” koncerts “Dziedošā pasaule”. Kolektīvs ir sagatavojis jaunu programmu, kurā iekļauti dažādu valstu komponistu skaņdarbi, kā arī labākās dziesmas, ar kurām ansamblis un tā solisti ir veiksmīgi uzstājušies dažādos konkursos.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

29. maijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

Alus festivāls “Latviabeerfest 2019”

Līdz 26. maijam Vērmanes dārzā noritēs Starptautiskais alus festivāls “Latviabeerfest 2019”. Festivālā varēs nogaršot gandrīz visas Latvijā brūvētā alus šķirnes, tradicionālos latviešu virtuves ēdienus, kā arī iegādāties amatnieku un mājražotāju produkciju.

KUR? Vērmanes dārzs

CIK? 3 eiro

Stand-up vakars “English Comedy Night. Lydia”

Foto: publicitātes

25. maijā teātra klubā “Austrumu robeža” noritēs pirmā stand-up komiķes Lidijas solo vakars. Lidija ir dzimusi Nigērijā, pēc tam dzīvojusi Ukrainā un visbeidzot pārcēlusies uz Latviju. Viņā ir sakrājies lērums dažādu iespaidu, ar kuriem Lidija vēlas dalīties ar publiku. Jau vairāk kā divus gadus Lidija uzstājas Latvijas stand-up apvienību “Comedy Latvia”, “Riga Stand Up”, “Sieviešu stendaps” pasākumos. Lidijas atšķirīgās īpašības ir dabas dots šarms, drosmīgs humors, gracioza valoda un žilbinošs smaids. Pasākums noritēs angļu valodā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 9-15 eiro

Improvizācijas vakars “Tarantīno”

25. maijā kinoteātrī K.Suns noritēs improvizācijas vakars “Tarantīno”, kurā piedalīsies komiķu grupa “Easylaughs” no Amsterdamas. Vakars būs apvienības “Improv Comedy Riga” pirmās sezonas noslēdzošais pasākums.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 15 eiro

Teātra dienas koncerts “Divi vienā”

Foto: publicitātes

27. maijā Latvijas Nacionālais teātris aicina uz koncertu, kas veltīts Starptautiskajai teātra dienai, kas tiek atzīmēta 27. martā. Koncerts sastāvēs no divām daļām. Pirmajā izskanēs fragmenti no teātra galvenajiem uzvedumiem, otrajā daļā ir gaidāma izklaidējoša un jautra programma.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 6-22 eiro

Projekta “Organic City” koncerts

28. maijā VEF Jazz Club koncertu sērijas ietvaros noritēs Ata Andersona un projekta “Organic City” concerts par godu VEF fabrikas reiz ražotajām elektriskajām ērģelēm “Hammond”, kurām šogad aprit simt gadu. Projekts izpildīs Ata Andersona oriģinālās kompozīcijas džezroka, fanka un grūva, kā arī tradicionālā džeza stilos. Koncertā Atis Andersons spēlēs pie slavenākā “Hammond” ērģeļu modeļa – B-3.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-12 eiro

Raimonda Raubiško piemiņas koncerts

Foto: publicitātes

28. maijā Mūzikas namā “Daile” noritēs koncerts, kas veltīts slavenā latviešu džeza saksofonista Raimonda Raubiško (1939-2000) 80. jubilejai. Koncertā piedalīsies “Mirage Jazz Orchestra”, Deniss Paškevičs, Gints Pabērzs, Eduards Raubiško un citi mūziķi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-15 eiro

Brīvdabas popkoncerts

29. maijā Spīķeru kvartālā noritēs vasaras brīvdabas mūzikas pasākumu atklāšana. Šoreiz skatītājus sagaida tikšanās ar populārajām grupām “Double Faced Eels” un “Gain Fast”. Pasākums tiek rīkots ar Rīgas domes atbalstu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Grupas “Bur Mani” koncerts

Foto: publicitātes

30. maijā Mūzikas namā “Dailē” ar neparastu koncertu uzstāsies etno ārtroka grupa “Bur Mani”. Pirmo reizi Baltijā skatītāji varēs klausīties koncertu ar bezvadu austiņām ar individuāli regulējamu skaņu.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-20 eiro

Grupas “Shakatak” koncerts

31. maijā VEF Kultūras pilī uzstāsies grupa “Shakatak”. Šis koncerts atklās uzstāšanos sēriju festivāla “XO FM Jazz Days” ietvaros. “Shakatak” ir angļu grupa, kas izpilda mūziku džeza – fanka un tiem tuvu mūzikas žanru stilā. Grupa dibināta 1980. gadā. Vairākas reizes grupa iekļuvusi Lielbritānijas dziesmu topā, divi singli – “Night Birds” (1982) un “Down on the Street” (1984) – ir sasnieguši pirmās pozīcijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 20-70 eiro

Ballīte ar projektu “Cascada”

31. maijā klubā “Coyote Fly” uzstāsies vācu projekts “Cascada”, kas pagājušās desmitgades sākumā un vidū iekaroja deju topus. Savulaik grupa guva ļoti lielus panākumus daudzās pasaules valstīs, tā ir viena no slavenākajām vācu grupām, kas izpilda deju mūziku.

KUR? Tērbatas iela 2

CIK? 15 eiro

Das Boot ballīšu sezonas atklāšana

Foto: publicitātes

31. maijā ierakstu studija Amber Muse atklās septīto ballīšu – Das Boot - sezonu uz Daugavas. Pirmajā no tām kopā ar Taran & Lomov spēlēs Ksenia Kamikaza, Esoniq un Vlad G no Londonas.

KUR? 11. novembra krastmala 9

CIK? 7-11 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde „Dienesta romāns”

28. maijā teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās latviešu aktieri. Un arī viņi tāpat iemīlēsies un arī viņi tāpat būs neaizsargāti patiesu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

Foto: publicitātes

28. maijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-20 eiro  

Ansambļa “Vocello” koncerts

30. maijā VEF Kultūras pilī ar programmu “Oda vasarai” uzstāsies ansamblis “Vocello”. Programmā izskanēs slavenas operu ārijas, fragmenti no populārām operetēm, skaņdarbi čellam, klavieru dueti, un citas kompozīcijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 7 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Kora “Delta” jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

25. maijā Rīgas tehniskajā universitātē savu 60. gadu jubileju ar vērienīgu koncertu atzīmēs RTU sieviešu koris “Delta”. Tāpat koncertā piedalīsies solistes Sonora Vaice, Ingrīda Vītola un Inese Jasmane-Rūrāne. Programmā izskanēs latviešu komponistu Leona Amoliņa un Ingmāra Zemzara skaņdarbu pirmatskaņojumi, kā arī labākās dziesmas no kolektīva repertuāra.

KUR? Kaļķu iela 1

CIK? 5 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 25. līdz 31. maijam (izņemot 26. maiju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

Opera “Karmelīšu dialogi”

Foto: publicitātes

25. maijā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma Fransisa Pulenka opera “Karmelīšu dialogi”. Opera stāsta par sešpadsmit karmelīšu mūķenēm, kas notiesātas Lielās franču revolūcijas laikā. Galvenā varone ir novice Blānša - trausla, nobijusies pusaugu meitene, kurai lemts cieši ielūkoties biedējošās, bezcerīgās pasaules acīs un meklēt izeju no pašas baiļu radītajām lamatām.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Koncerts Laudate Dominum

26. maijā Rīgas domā noritēs klasiskās mūzikas koncerts Laudate Dominum. Programmā – J. S. Bahs, G. F. Hendelis, V. A. Mocarts, P. Maskanji. Piedalās: Olga Pjatigorska (soprāns), Edīte Alpe (ērģeles) un Indulis Cintiņš (vijole).

KUR? Doma laukums 1

CIK? 15-35 eiro

Jeruzalemes simfoniskā orķestra koncerts

Foto: publicitātes

26. maijā Lielajā ģildē “Rīgas festivāla” ietvaros uzstāsies Jeruzalemes simfoniskais orķestris. Īpašais viesis – Toms Borovs (klavieres), diriģents – Andress Mustonens. Programmā izskanēs Mendelsona uvertīra “Sapnis vasaras naktī”, Bēthovena Koncerts klavierēm un orķestrim un Brāmsa Ceturtā simfonija.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

31. maijā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Endijas Rezgales koncerts

Foto: publicitātes

31. maijā Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē uzstāsies dziedātāja Endija Rezgale (soprāns). Koncerts, kurā piedalīsies arī Edgars Tomševics (klavieres) un Mārtiņš Zvīgulis (tenors), ir veltīts dziedātājas dzimšanas dienai. Koncertā izskanēs visdažādāko stilu un laikmetu kompozīcijas – no baroka līdz mūsdienu mūzikliem.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 10 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Bīstamie sakari”

25. maijā Dailes teātris aicina uz izrādi “Bīstamie sakari”, kas radīta, balstoties uz franču rakstnieka Pjēra Šoderlo de Laklo tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Intrigas, ko rada sievietes atraidīta mīļākā atriebība, var salauzt ne tikai viena cilvēka dzīvi, bet arī radīt veselu dramatisku notikumu ķēdi, kas ietekmē arī citu cilvēku likteņus.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro  

Izrāde “Tas pasaules gals”

Foto: publicitātes

28. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Tas pasaules gals”, kas radīta pēc tāda paša nosaukuma franču dramaturga Žana Luka Lagarsa lugas motīviem. Veiksmīgais rakstnieks Luijs pēc 12 gadu prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai paziņotu ģimenei ziņas par savu slimību. Taču izpildīt šo plānu dzīvē nav viegli, jo ekscentriskajai ģimenei ir savi plāni.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 18 eiro

Izrāde “Baladīna”

28. maijā uz Dailes teātra skatuves – Valmieras drāmas teātra izrāde “Baladīna”, kas radīta pēc slavenā poļu dzejnieka Juliuša Slovacka tāda paša nosaukuma lugas motīviem. Tā ir luga par nāvējošu varaskāri, ļaunuma evolūciju un taisnīguma triumfu, un tā tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem darbiem poļu literatūrā.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-20 eiro

Izrāde “Heda”

Foto: publicitātes

30. maijā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Heda”. Laikā, kad Ibsens uzraksta “Hedu Gableri”, no sievietes sagaida teicamas sievas, mātes un mājsaimnieces tēlu. Heda šādā ampluā iekļauties nespēj. Cīnoties starp sabiedrības uzspiestajām normām un pašas alkām pēc brīvības, Heda kļūst ne tikai par drosmīgas emancipācijas, bet arī apsēstības un manipulācijas simbolu.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

25. maijā LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm. Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Izstāde “Porcelāna deja”

Foto: publicitātes

No 17. maija līdz 7. jūlijam Rīgas porcelāna muzejā apskatāma Rimmas Pancehovskas personālizstāde “Porcelāna deja”. Tēlnieces Pancehovskas daiļradē darbs ar porcelānu ieņem pietiekoši nozīmīgu vietu. Izstādē būs skatāmi galvenokārt mākslinieces autordarbi, kā arī rūpnieciski tiražētie darbi Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kur R. Pancehovska strādāja tūlīt pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro  

Izstāde “No pagātnes nākotnē. Restauratora darbnīca”

No 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro

Dizanera Māra Šustiņa izstāde

No 24. maija galerijā “Putti” apskatāma latviešu rotu dizainera Māra Šustiņa personālizstāde “Maija. Ilūzija”. Māris Šustiņš veidojot rotu kolekcijas, izmanto gan tēlnieciskus un  gleznieciskus, gan grafiskus un smalki konstruktīvus paņēmienus, kuri rotām piešķir neskaitāmas tēla iespējas, stāstījumu un personīgu pārdzīvojumu. Tiek pielietotas gan modernās, gan tradicionālās metālu apstrādes tehnoloģijas. Sudrabs, titāns un zelts kopā ar visdažādāko krāsu un veidu  dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro