Brīvdienas Rīgā: Sprīdītis, Sporta svētki un Zivju festivāls

13. Aprīlis, 2018

Ja jums vēl nav brīvdienu plānu, noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā – tajā atradīsiet dažādus pasākumus jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Mazais princis”

14. aprīlī Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde “Mazais princis”. Skaistais un gudrais stāsts pie Latvijas skatītājiem nonācis smilšu animācijas tehnikā divu aktieru izpildījumā. Izrāde aicina kopā ar mazo princi vēlreiz doties izziņas un atklāsmju ceļojumā, no jauna ieraugot ne tik daudz pasauli ap mums, cik vienam otru. Plkst. 11.00 izrāde noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 10 eiro

Izrāde “Sprīdītis”

14. aprīlī uz Rīgas Skolēnu pils skatuves teātris “Zīļuks” piedāvā muzikālu izrādi “Sprīdītis” pēc Annas Brigaderes tāda paša nosaukuma lugas. Pirmā izrāde tika uzvesta 1993. gadā un toreizējais galvenās lomas atveidotājs tēlojis Sprīdīti arī slavenajā Rīgas kinostudijas filmā!

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3 eiro

Izstāde “Bērnu pasaule”

Foto: publicitātes

No 13. līdz 15. aprīlim Ķīpsalas hallē noritēs izstāde “Bērnu pasaule 2018”, kurā tiks izstādīts plašs sortiments bērnu preču no vairāk nekā 150 Latvijas un Baltijas uzņēmumiem. Vecāki izstādes laikā varēs tikties ar dažādu nozaru speciālistiem un saņemt informāciju par pirmsskolas izglītību un interešu pulciņiem. Savukārt “Bērnu pilsētiņā” mācību centri, studijas un skolas piedāvās informatīvas nodarbības.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 3-12 eiro

Izrāde “Mazā burvju flauta”

14. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde – pasaka ar Mocarta mūziku „Mazā burvju flauta”. Princis Tamino iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni, šajā uzdevumā viņiem palīdz burvju mūzikas instrumenti. Izrāde paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-10 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

14. aprīlī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats aprīlī būs “Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Sporta svētki

13. un 14. aprīlī tirdzniecības centrā “Domina Shopping” noritēs Sporta svētki, kas pulcēs aktīvā dzīvesveida profesionāļus un piekritējus. Svētku laikā tiks uzstādīts pietupšanās rekords, noritēs bezmaksas fitnesa nodarbības pieredzējušu sportistu vadībā, veselīga ēdiena pagatavošanas meistarklases un semināri.

KUR? Ieriķu iela 3

CIK? Bezmaksas

Krāmu tirgus Spīķeros

Foto: publicitātes

14. aprīlī Spīķeru kvartālā noritēs pirmais jaunās vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā varēs iegādāties sadzīves preces, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

14. aprīlī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo zemnieku un amatnieku tirdziņu. Tirgus laikā bērnus gaida uz Krāsu darbnīcu, kur viņi varēs krāsot rotaļlietas vai dekoratīvas keramikas figūriņas.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Zivju festivāls

Foto: publicitātes

14. aprīlī Rīgas Centrāltirgū noritēs “Rīgas zivju festivāls”. Svētku laikā apmeklētājus sagaida vietējo zivju un jūras velšu degustācija, preču prezentācijas, amatnieku tirgus un koncerts. Pasākuma ietvaros katlā tiks vārīta zupa “Pavasara skūpsts” no trīs dažādām Baltijas jūras zivīm. Nogaršot zupu varēs ikviens interesents.

KUR? Rīgas Centrāltirgus

CIK? Bezmaksas

Deju kolektīvu koncerts

14. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs deju kolektīvu koncerts ar deju programmu no “zelta fonda” un “Raxtu Raxti” priekšnesumu. Tajā piedalīsies visi ansambļa “Rotaļa” sastāvi un kolektīvs “Daugava”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Koncertlekcija “Čaplins. Multimedia”

15. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā noritēs koncertlekcija no cikla “Jaunā filharmonija”. Tajā ietverti seši unikāli pasākumi, kas radušies, Hermaņa Brauna fondam sadarbojoties ar fondu „Atklātā pasaule”. Skatītāji – skolēni un viņu vecāki – koncertlekcijās iepazīsies ar mūzikas vēstures izcilākajiem laikmetiem, uzzinās leģendas un noslēpumus par mūziķiem, mūzikas instrumentiem un skaņdarbiem.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 5 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

4. martā Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos Meksikāņu Enčiladu ar vistu un sieru, saldās pīnītes ar ananasa gabaliņiem un sieru, un faraonu dzērienu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Zinātniskais šovs „Ugunīgā zinātne”

15. aprīlī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu „Ugunīgā zinātne”. Bērniem pastāstīs par uguni, parādīs, kāds tas mēdz būt un kā tas rodas, kā tas atšķiras no sprādziena. Tāpat skatītāji redzēs vienu no lieliskākajiem eksperimentiem ar Rubensa cauruli, kuras liesmas dejo mūzikas ritmā. 11:00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

2.Ar draugiem

Grupas Dakota koncerts

Foto: publicitātes

14. aprīlī mūzikas klubā 9. Vilnis uzstāsies populārā latviešu grupa Dakota, kas izpildīs daudzu iecienītās kantri stila dziesmas.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-90 eiro

Izrāde “Memor”

14. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma deju izrāde “Memor” ar Agates Bankavas horeogrāfiju. Agate Bankava ir viena no daudzsološākajām jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm. Jau viņas bakalaura programmas diplomdarbs “Rauts” (2015), tika nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai un ieguva studentu teātra festivāla “Patriarha rudens” galveno balvu. Viņa sadarbojas ar tādiem režisoriem kā Andrejs Jarovojs, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 5-9 eiro

Pasākums “Promenade à la mode”

Foto: publicitātes

14. aprīlī modes cienītāji tiek gaidīti viesnīcā Pullman Riga Old Town uz pasākumu “Promenade a la mode”. Programmā: latviešu dizaineru pavasara-vasaras kolekciju skates, kosmētikas meistarklases, kosmētikas līdzekļu prezentācijas un speciālistu konsultācijas, kā arī balvu izloze no Pullman viesnīcas SPA kompleksa.

KUR? Jēkaba iela 24

CIK? 20 eiro

Jeļenas Temņikovas koncerts

15. aprīlī pirmo reizi Rīgā Studio 69 ar solo koncertu uzstāsies Jeļena Temņikova. Popularitāti dziedātājai atnesusi dalība grupā Serebro, kur viņa darbojusies no 2006. līdz 2014. gadam. Pēc aiziešanas no kolektīva, Temņikova uzsākusi solokarjeru. Pirmais albums ieguvis dubultu platīna disku. 2016. gadā atzīta par Glamour žurnāla Gada dziedātāju.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 30-510 eiro  

Grupas “Laime pilnīga” koncerts

19. aprīlī K.K. fon Stricka villā ar jaunā albuma “Synergy and Waterlilies” uzstāsies latviešu rokgrupa Laime Pilnīga. Koncertprogrammā iekļautas dziesmas no jaunās plates, kā arī slavenākās kolektīva kompozīcijas.

KUR? A. Briāna iela 9

CIK? 8-13 eiro

Koncerts Destination 80`s

20. aprīlī Arēnā Rīga noritēs koncerts “Destination 80’s” ar populāru un leģendāru 80. gadu izpildītāju piedalīšanos. Koncertprogrammā piedalīsies Samantha Fox un grupas Secret Service, Bad Boys Blue un Joy. Katram no šiem izpildītājiem muzikālajā bagāžā ir iespaidīgi hiti.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 25-89 eiro

Grupas Linga koncerts

20. aprīlī mūzikas klubā 9. Vilnis noritēs leģendārās latviešu rokgrupas Linga koncerts. Grupu jau sen nav nepieciešams iepazīstināt, bet nedrīkst nepieminēt, ka ceturtdaļgadsimta laikā grupa savu enerģiju un sparu nav zaudējusi.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-90 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncerts “Terem kvartets”

Foto: publicitātes

14. aprīlī Kongresu namā leģendārais ansamblis “Terem kvartets” izpildīs programmu “Pasaules hiti. No klasikas līdz rokam”, kurā iekļauti dažādu muzikālo žanru un laikmetu skaņdarbi un oriģināldziesmas “Terem kvarteta” aranžējumā.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 12-50 eiro  

Balle Mazajā ģildē

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē norit tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicinātā mākslinieka dalību. 14. aprīlī deju cienītājiem spēlēs Mazās Ģildes Kvartets.

KUR? Amatu iela 3/5

CIK? 10 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

16. aprīlī klubā Austrumu Robeža ar programmu O Amor Portugal uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Orķestra “Lords of the Sound” koncerts

17. aprīlī Kongresu namā ar koncertprogrammu Oscar Music Awards pirmo reizi Latvijā uzstāsies orķestris Lords of the Sound. No ierastiem orķestru priekšnesumiem šis koncerts atšķirsies ar to, ka tas priecēs ne tikai ar instrumentāliem, bet arī vokāliem numuriem kā arī vizuālo risinājumu – tiek plānotas videoprojekcijas un gaismas šovs. Orķestris izpildīs no “oskarotām” un visu iecienītām filmām – tādām kā “Gredzenu pavēlnieks”, “Lubene”, “Mulenrūža”, “Matrikss”, “Titāniks”, “Karību jūras pirāti”, “Avatars”, “Piektais elements” un citām. Priekšnesums veidots kā Oskara balvas pasniegšanas ceremonija.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 20-46 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Harolds un Moda”

Foto: publicitātes

14. aprīlī uz Dailes teātra skatuves – komēdija “Harolds un Moda”, kas veidota pēc Kolina Higinsa lugas motīviem. 18 gadus vecais Harolds cieš no mātes uzmanības trūkuma un cenšas pievērst viņās uzmanību ar pašnāvību inscinējumiem. Viņam patīk apmeklēt bēres. Vienās no tām viņš iepazīstas ar Modu, kas iedvesmo viņu uz dzīves mīlestību. Harolds iemīlas un ir gatavs viņai dāvāt savu roku un sirdi. Bet viņai ir 80 gadu!

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

Izrāde „Vecene”

16. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde „Vecene” pēc absurda ģēnija Daniila Harmsa tāda paša nosaukuma darba. Izrādes, kuras sižets ir pilnīgi absurda situācija ar neprognozējamu iznākumu, režisors ir Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro  

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Antonija # Silmači”

Foto: publicitātes

14. aprīlī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9 – 55 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

14., 16. un 18. aprīlī tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

Operete „Sikspārnis”

Foto: publicitātes

18. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā būs iespējams noskatīties Johana Štrausa opereti „Sikspārnis”. Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā... Johana Štrausa populārākā operete vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes jauniestudējumā tiks dziedāts vācu valodā un runāts latviski.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Koncerts “Inga Kalna un 7 romances”

19. aprīlī Lielajā ģildē uzstāsies soprāns Inga Kalna un LNSO klaviertrio, kurā spēlē LNSO vijolnieks Indulis Cintiņš, LNSO čelliste Dace Zālīte un Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars Mārtiņš Zilberts. Programmā: Jānis Ivanovs “Klaviertrio”, Dmitrijs Šostakovičs – cikls “Septiņas romances ar Aleksandra Bloka dzeju”, Francis Šūberts - “Otrais klaviertrio”

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7-23 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Mākslinieka darbnīca “Portreta plastika”

Foto: publicitātes

14. aprīlī muzejā “Rīgas birža” noritēs atklātā radošā darbnīca “Portreta plastika”, kuru vadīs māksliniece, Mākslas muzeja izglītības programmu kuratore Maija Mackus. Apmeklētāji pievērsīsies sejas vaibstu plastikas pētīšanai un gala rezultātā rādīs savu mini portretu plastilīnā vai mālā, tāpēc līdzi var ņemt kādu izdevušos pašbildi. Pārējie darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas. Pasākums norit latviešu valodā ar tulkojumu krievu valodā nepieciešamības gadījumā. Iepriekšējs pieraksts pa tālruni 67 357536 vai e-pastu Maija.Mackus@lnmm.lv.

KUR? Doma laukums

CIK? 1,50 eiro

Līvijas Endzelīnas izstāde “Noslēpums”

No 6. aprīļa līdz 22. jūnijam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Līvijas Endzelīnas gleznu izstāde “Noslēpums”. Izstādē eksponēti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Lietuvas Mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Zuzānu un gleznotājas ģimenes kolekcijām.

KUR? J. Rozentāla iela 1

CIK? 2-6 eiro