Brīvdienas Rīgā: smilšu Harijs Poters, retro vakars un baleta zvaigznes

11. Aprīlis, 2019

Ja jums vēl nav plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

13. aprīlī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats februārī būs “Kā atnāk pavasaris?”. Lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Spīķeru krāmu tirgus

13. aprīlī Spīķeru kvartālā noritēs pirmais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties Bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Smilšu šovs “Harijs Poters un filozofu akmens”

13. aprīlī Latvijas smilšu animācijas teātris kinoteātrī K.Suns piedāvā priekšnesumu “Harijs Poters un filozofu akmens” pēc Dž. K. Roulingas grāmatas motīviem. Mazie skatītāji redzēs stāstu par mazo burvi smilšu zīmējumu izpildījumā.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 7.00 - 15.00 eiro

Radošā darbnīca “Optiskās ilūzijas”

Foto: publicitātes

14. aprīlī zinātniskais centrs “Zinoo” aicina bērnus uz radošo darbnīcu “optiskās ilūzijas”.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Bērnu kulinārijas meistarklase

14. aprīlī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos dubulto burgeru ar pikantiem kartupelīšiem, saldās aprikožu zvaigznītes ar saldējumu un karameļu mērci un žāvētu augļu dzērienu „Bērnu dārzs”. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

2.Ar draugiem

Komēdija „Klīnika”

Foto: publicitātes

13. aprīlī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs vērojama pikantā komēdija „Klīnika”, kas balstīta uz Ivara Šterna lugas motīviem. Klīnika - karikatūriska alegorija par varu un cilvēka instinktu valdīt vai pakļauties. Tajā pacienti jūtas kā mājās, bet darbinieki ļoti mīl savu darbu.. kamēr viņi neuzzina, ka politiķi vēlas klīniku slēgt, lai tur atvērtu bordeli. Bet te starp pacientiem atklājas kāds ļoti svarīgs viesis, kas šo situāciju var mainīt.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Izstāde “Auto 2019”

No 12. līdz 14. aprīlim Ķīpsalas hallē noritēs starptautiskā auto industrijas izstāde “Auto 2019”. Pasākums sastāvēs no 3 tematiskajām sadaļām: jauno automašīnu izstāde un tirdzniecība, autotūninga šovs “Auto Exotica” un izstāde nozares speciālistiem “Automehānika”.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 4-7 eiro

Deju priekšnesums “Gadalaiki”

Foto: publicitātes

14. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs deju priekšnesums “Gadalaiki”. Horeogrāfs un dejotājs Kirils Burlovs skatītājiem piedāvās gadalaikus kā četrus mākslinieka dzīves posmus. Priekšnesumā tiek izmantota Pētera Vaska mūzika, kuru izpilda pianists Reinis Zariņš.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-15 eiro

Grupas Bullet For My Valentine koncerts

15. aprīlī viena no veiksmīgākajām britu metāla grupām “Bullet for My Valentine” uzstāsies uz Palladium skatuves. Savas karjeras laikā grupa ir izdevusi sešus studijas albumus, no kuriem kritiķi īpaši izceļ debijas albumu “The Poison”, kā arī “Fever” (2010) un “Temper Temper” (2013). Jau kopš “The Poison” grupai izdevies iekarot Amerikas tirgu: tas pārdots 500 000 kopiju apmērā no vairāk kā kopējiem 2 miljoniem kopiju, nopelnot zelta diska statusu.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 39 eiro

Sieviešu stendapa vakars

Foto: publicitātes

15. aprīlī Kaņepes kultūras centrā noritēs stendapa šovs, kurā piedalīsies tikai sievietes. Jau izsenis mums saka, ka sievietes ir mūzas, kuras iedvesmo vīriešus. Bet kur gan iedvesmu meklēt pašām sievietēm? Par to mums pastāstīs Sanita Grīna, Džemma Sudraba, Una Rozenbauma, Baiba Baikovska un citas komiķes.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 4 eiro  

Grupas A-Europa koncerts

19. aprīlī Studio 69 latviešu dziedātājs, dziesmu autors un grupas A-Europa dibinātājs Artūrs Duboks sniegs vērienīgu pavasara koncertu. Programmā izskanēs grupas A-Europa populārākās dziesmas un jaunas kompozīcijas.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 20-40 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

Foto: publicitātes

17. aprīlī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Pavasara balle

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 13. aprīlī noritēs ikgadējā Pavasara balle. Tajā skanēs lēnais valsis, tango, Vīnes valsis, fokstrots, kviksteps, samba, ča-ča-ča, rumba un džaivs. Pasākuma laikā būs pieejama bufete no restorāna “Kaļķu vārti”. Ģērbšanās stils dāmām – vakarkleitas vai kokteiļkleitas. Kungiem – smokings vai tumšs uzvalks.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 15 eiro

Priekšnesums “Alu cilvēks”

Foto: publicitātes

17. aprīlī Kiwi Diwi zālē būs skatāma populārā izrāde “Alu clvēks”, kas radīta pēc amerikāņu rakstnieka un komiķa Roba Bekera lugas motīviem. Monoizrādes pamatā ir asprātīgi novērojumi par vīriešu un sieviešu attiecībām no akmens laikmeta līdz mūsdienām.

KUR? Līksnas iela 9a

CIK? 20-25 eiro

Ģitāru trio AG 3 koncerts

18. aprīlī Mūzikas namā Daile uzstāsies ģitāru trio AG3, kurā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie vairāku paaudžu ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Tajā izskanēs dažādu žanru skaņdarbi – no flamenko un Latīņamerikas mūzikas, līdz pat džeza improvizācijai.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-25 eiro

Retro vakars

Foto: publicitātes

19. aprīlī VEF Kultūras pils aicina uz retro vakaru, kur uz vienas skatuves pulcēsies latviešu estrādes leģendas: Ieva Akuratere, Viktors Lapčenoks, Ira Krauja, Žoržs Siksna, Viktors Zemgals, kā arī grupa “No pusvārda”, un citi izpildītāji. Vakara vadītāji – leģendārie Latvijas Radio diktori – Māra Eglīte un Gunārs Jākobsons.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-25 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

13. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma jauna baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro

Orķestra Sinfonietta Rīga koncerts

Foto: publicitātes

13. aprīlī Lielajā ģildē ar programmu “Mocarta simfonija un Haidna čellkoncerts” uzstāsies orķestris Sinfonietta Rīga. Programmā: Pērs Henriks Nūrdgrēns - Pictures of Rural Past, Jozefs Haidns - Koncerts čellam un orķestrim, Kalevi Aho - Letter to the Other Side, Volfgangs Amadejs Mocarts - 39. simfonija. Koncertā piedalās Teodors Sinks (čells), Sinfonietta Rīga, diriģents: Juha Kangass.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

Koncerts “Vivaldi. Gadalaiki”

13. aprīlī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs viens no slavenākajiem skaņdarbiem pasaulē – Antonio Vivaldi koncertu cikls “Gadalaiki”. Šajā vakarā skaņdarbs izskanēs neierastā instrumentu sastāvā – vijole, čells un ērģeles. Koncertā piedalās Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra orķestra pirmā vijole Jurijs Savkins, čelliste Irina Viļegžaņina un ērģelniece Jeļena Privalova-Epšteina.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-10 eiro

Koncerts “Lielā gavēņa laika dziedājumi”

Foto: publicitātes

Sv. Pētera baznīcā 14. aprīlī noritēs pareizticīgo kamerkora “Blagovest” koncerts. Koncertprogrammā - Aleksandra Arhangeļska, Alekseja Ļvova, Sergeja Rahmaņinova, Nikolaja Golovanova, Alfrēda Šnitkes, Arvo Perta skaņdarbi. Lielā gavēņa laika koncerta programmu ievadīs Artēmija Vedeļa “Grēku nožēla durvis man atver”, skaņdarbs, kas tiek dziedāts tikai Lielā gavēņa laikā. Centrālo vietu programmā ieņems Pāvela Česnokova skaņdarbs “Kaujas dienās”, kura pilno ciklu “Blagovest” izpildīs pirmo reizi.

KUR? Skārņu iela 9

CIK? 7 – 10 eiro

Opera “Bohēma”

14. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma “Bohēma” – viena no populārākajām operas izrādēm pasaulē. Operas varoņi ir Rūdolfs, mūziķis Šonārs, filozofs Kolēns un mākslinieks Marsels, kuri dzīvo XIX gadsimta beigu Parīzē. Reizi viņu mazajā mansardā uzrodas kaimiņiene, izšuvēja Mimī. Meitene ir neārstējami slima un tikai draugu un mīļotā atbalsts dod viņas dzīvei jēgu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Koncerts Cantando y amando

Foto: publicitātes

14. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā ar programmu “Cantando y amando” uzstāsies mecosoprāns Ilona Bagele. Dziedātāja ieguvusi atzinību ne tikai kā LNO soliste, bet arī kā spilgta džeza un populārās mūzikas izpildītāja. Koncertā izskanēs argentīniešu tango meistara Astora Pjacollas mūzika.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 14-20 eiro

Baleta zvaigžņu galā koncerts “Etoile Ballet Gala”

15. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā noritēs pasaules baleta zvaigžņu galā koncerts “Etoile Ballet Gala” ar jauno pavasara programmu. Koncertā piedalīsies spilgtākās baleta zvaigznes no Parīzes Operas, Dānijas Karaliskā baleta, Beļģijas Karaliskā baleta, Anglijas Nacionālā baleta, Prāgas Nacionālā baleta un citiem slaveniem teātriem.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10-120 eiro

Koncerts “Stabat Mater”

Foto: publicitātes

17. aprīlī Doma baznīcā noritēs koncerts “Stabat Mater”, kurā izskanēs Johana Sebastiana Baha, Sezāra Franka un Riharda Dubras skaņdarbi. Koncertā piedalīsies Rīgas doma meiteņu koris “Tiara”, kamerorķestris, diriģente Aira Birziņa un ērģelniece Kristīne Adamaite.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

Kamerkora “Vocello” koncerts

17. aprīlī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz ansambļa “Vocello” koncertu “Pavasari galvā”. Programmā izskanēs Morica Moškovska, Jozefa Haidna, Roberta Šūmaņa, Franča Lehāra un Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 7 eiro

Koncerts Lielajā piektdienā

Foto: publicitātes

19. aprīlī Doma baznīcā uzstāsies Latvijas Radio koris un Sinfonietta Rīga diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Lieldienu koncerta programmā – latviešu komponista Jura Karlsona “Adoratio” un mūsdienu ievērojamākā skotu komponista Džeimsa Makmilana “Stabat Mater”.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 12 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

13., 15. un 17. aprīlī tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)  

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Teātra dienas koncerts “Divi vienā”

Foto: publicitātes

13. aprīlī Latvijas Nacionālais teātris aicina uz koncertu, kas veltīts Teātra dienai, kas tiek atzīmēta 27. martā. Koncerts sastāv no divām daļām. Pirmajā tiks izspēlēti teātra izrāžu galvenie brīži, otrajā gaidāma izklaidējoša un jautra programma.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-25 eiro

Izrāde „Laulības dzīves ainas”

13. aprīlī Dailes teātrī – „pasaka par laulības dzīvi” pēc tāda paša nosaukuma Ingmara Bergmana filmas scenārija. Inteliģenti, veiksmīgi un izskatās jaunāki par saviem gadiem, ir māja un mašīna – kas gan vēl nepieciešams Johana un Mariannas laimei? Lai saprastu, ka viņi viens otru vēl mīl, viņiem nākas piedzīvot pārmaiņas, strīdu, šķiršanos, jaunu laulību – un atkal satikties. Taču šoreiz jau kā mīļākajiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

Foto: publicitātes

13. aprīlī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14:00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15:00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Ekskursija pa Rīgas Centrāltirgu

13. aprīlī rīdziniekus un pilsētas viesus aicina uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem mūsu pilsētas orientieriem. Par to, ka tirgus paviljoni reiz kalpojuši kā dirižabļu angāri, zina gandrīz visi. Taču vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu, piemēram, par Staļina viesošanos Piena paviljonā, par pazemes tuneļu tumšo pagātni, un daudz ko citu. Pēc ekskursijas dalībniekus sagaida tirgū nopērkamās produkcijas degustācija.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie informācijas centra autoostā

CIK? 19,99 eiro

Izstāde “Jūgendstila Lieldienas”

Foto: publicitātes

No 9. līdz 21. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā būs apskatāma izstāde “Jūgendstila Lieldienas”. Ekspozīcijām būs apskatāmi jūgendstilam raksturīgi Lieldienu dekori, kā arī ar XX gadsimta sākuma priekšmeti, kas saistīti ar dabas pamošanos pavasarī, no muzeja kolekcijas. Interjeru papildinās svētku rotājumi, kurus radījusi māksliniece Tamāra Čudnovska, balstoties uz vēsturiskiem piemēriem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3-5 eiro

Sandras Strēles izstāde “Nostaļģija”

No 29. marta līdz 19. maijam “Rīgas mākslas telpā” būs apskatāma jaunās un perspektīvās mākslinieces Sandras Strēles gleznu sērija “Nostaļģija”, kas turpina iepriekšējo ciklu “Melanholija”. Skatītājiem tiek piedāvāta vērotāja lomu svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “No pagātnes nākotnē. Restauratora darbnīca”

Foto: publicitātes

No 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro

Igaunijas laikmetīgo rotu dizaineru izstāde

Foto: publicitātes

No 29. marta līdz 18. aprīlim galerijā Putti apskatāma grupas “Estonishing” kopīgā izstāde. Grupā apvienojušies laikmetīgo rotu mākslinieki no Igaunijas un tajā ietilpst 13 mākslinieki, kurus vieno nacionālā identitāte, tautas tradīcijas, vēsture, taču viņi visi ir dažādi. Un vienīgais viņu īstenais kopsaucējs ir ambīcija – izmantot rotas kā atslēgu katra paša iztēles pasaulei.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”

No 20. marta līdz 21. aprīlim Sv. Pētera baznīcā ir apskatāma izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Mākslinieks Jāzeps Pīgoznis (1934-2014) ir viens no slavenākajiem latviešu ainavu gleznotājiem, kura darbos Latvijas daba tiek atainota visā tās krāšņumā un dažādībā. J. Pīgožņa balva izveidota 2015. gadā, lai uzsvērtu ainavu glezniecības lomu mūsdienu mākslā. Izstādē Sv. Pētera baznīcā apskatāmi labākie šī žanra darbi, kurus radījuši latviešu XXI gadsimta gleznotāji.

KUR? Skārņu iela 19

CIK? 1-3 eiro

Līgas Skariņas personālizstāde “Viena forma”

Foto: publicitātes

No 8. marta līdz 12. maija Rīgas porcelāna muzejā būs apskatāma Līgas Skariņas darbu izstāde. Līga Skariņa porcelānā un citos keramikas materiālos strādā ne vien ar jutīgu virsmas apstrādi, bet arī gaismu. Līga Skariņa ilgus gadus strādā par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā, savās kompozīcijās ietver ažūru elementu ritmus, kā arī abstraktus un stilizētus tēlus.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Lidijas Auzas izstāde - retrospekcija

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām, utt.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-3,50 eiro