Brīvdienas Rīgā: slotu atdzīvošanās, bērnu teātru festivāls un ļoti maģiskā Latvija

9. Marts, 2018

Ja vēl neesat izplānojuši nedēļas nogali, noteikti ieskatieties mūsu afišā, kur mēs esam apkopojuši visinteresantākos pasākumus, kas noritēs galvaspilsētā tuvākajās dienās, un kurp jūs varat doties…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Trīs sivēntiņi un vilks”

10. martā Rīgā leļļu teātrī notiks izrāde „Trīs sivēntiņi un vilks”. Pasakas sižets, kas stāsta par to, cik bīstama var būt vieglprātība, ir pazīstams daudzām paaudzēm. Šoreiz Latvijas Leļļu teātrī pasaka iestudēta kā marionešu teātris. Tā adresēta pašiem mazākajiem skatītājiem – no 2 gadu vecuma.

Plkst.11 izrāde latviešu valodā, plkst. 14 – krievu valodā.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 6–12,50 eiro

Izrāde „Krustām šķērsām”

10. martā mākslas centrā „Zuzeum” ar izrādi „Krustām šķērsām” viesosies Zviedrijas cirka apvienība „Kompani Giraff”. Divi cirka mākslinieki uz skatuves radīs dzīvās skulptūras, savukārt nedzīviem priekšmetiem, piemēram, spainim un slotai, viņi liks atdzīvoties. 

Izrādes ilgums 30 minūtes. Ieteicamais vecums – pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni.

KUR? Lāčplēša iela 101

CIK? 8,50–30 eiro

Pasākums „Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

10. martā Latvijas Dabas muzejā noritēs „Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Martā  informatīvo lekciju temats būs „Augi un dzīvnieki daudzveidīgajā pasaulē”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? K. Barona iela 4

CIK? 0,90–1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)  

Izrāde „Spēlējam Īkstīti!”

Foto: publicitātes

10. martā jaunatnes teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina mazos skatītājus uz izrādi „Spēlējam Īkstīti!”. Reiz lelle Maija un Kaķis Zinātnieks bēniņos atrada senu stāstnieka grāmatu. Kaķis sāka to skaļi lasīt, bet Maija viņam teica: „Tu nepareizi lasi! Lasīt vajag tā, lai varētu spēlēt!” Un tad nu sākās īstie brīnumi, jo pasaulē vislielākais spēks ir iztēlei.

KUR? A. Čaka iela 67/69

CIK? No 7 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

10. martā Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais latviešu zemnieku un amatnieku tirgus. No plkst. 11.00 līdz 14.00 radošajā darbnīcā visi interesenti tiek aicināti veidot dabai draudzīgus interjera dekorus no ekoloģiskiem materiāliem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Teātra izrāde „Lidojošais šķīvītis”

Foto: publicitātes

11. martā „Spīķeros” skolēni tiek aicināti uz izrādi „Lidojošais šķīvītis”. Skatītāji kopā ar aktieriem dosies kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un to iedzīvotājus. Un pa ceļam – iemācīsies daudz interesanta par zinātnes atklājumiem.

KUR? Maskavas iela 12 k. 2

CIK? 9–27 eiro

Zinātnisks šovs „Ugunīgā zinātne”

11. martā zinātniskais teātris „Laboratorium.lv” mākslas platformā „Stadia” rādīs šovu „Ugunīgā zinātne”. Bērniem stāstīs par uguni, kāda tā mēdz būt, no kurienes rodas un kā atšķiras no sprādziena. Skatītāji redzēs arī vienu no aizraujošākajiem eksperimentiem ar Rubensa cauruli, kurā uguns burtiski dejos vienā ritmā ar mūziku. Plkst. 11 izrāde būs krievu valodā, 13 – latviešu valodā.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

11. martā Spīķeru kvartālā notiks bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas „Culinarium” šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos picu glāzē, „Serenādes” konfektes un mērci krekeriem. Dalības maksā iekļauti visi gatavošanai vajadzīgie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts, rakstot uz e-pastu culinarium@inbox.lvvai pa tālr. 26379408. Vietu skaits ir ierobežots. Nodarbības norit vienlaikus divās valodās.

KUR? Maskavas iela 12 k. 1

CIK? 20 eiro  

Koncertuzvedums „Brīnišķīgais ceļojums”

11. martā „Spīķeros” ar uzvedumu „Brīnišķīgais ceļojums” tiks pabeigts Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pašiem mazākajiem veidotais cikls – jautras un aizraujošas variācijas pazīstamu pasaku varoņu pasaulē. Muzikālajā izrādē piedalīsies Ralfs Eilands, vokāls; Elza Rozentāle, vokāls; Jegors Kovaikovs, ģitāra; Nellija Bubujanca, sitaminstrumenti; Māris Vitkus, taustiņinstrumenti; stepa deju grupa „Soul Tap”.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 8 eiro

Izrāde „Troļļu piedzīvojumi”

Foto: publicitātes

14. martā kultūras namā „Ziemeļblāzma” būs cirka izrāde „Troļļu piedzīvojumi”. Princese Popija ar saviem draugiem troļļiem nolemj sarīkot svētkus, bet tos grib sabojāt piktie bergeni. Princesei un troļļiem palīgā nāks mazie skatītāji, kas palīdzēs izglābt svētkus.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8–12 eiro

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

No 15. līdz 18. martam Rīgā notiks starptautiskais bērnu un jauniešu profesionālo teātru festivāls „Eju meklēt!”. Programmā – dažādu valstu izrādes visu vecumu bērniem, to vidū būs gan klaunāde, gan klasiska drāma, gan leļļu izrāde, gan muzikālās, eksperimentālās un deju izrādes.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 8–10 eiro

2.Ar draugiem

Grupas „Dzelzs Vilks” koncerts

10. martā klubā „9. vilnis” uzstāsies populārā latviešu grupa „Dzelzs Vilks”, kas pērn nosvinēja savu 25 gadu jubileju un joprojām ir aktuāla un iemīļota dažādu paaudžu klausītājiem.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7–90 eiro

Humora vakars „Ļoti maģiskā Latvija”

10. martā teātra klubā „Austrumu robeža” notiks humora vakars ar jaunu programmu „Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā būs apkopoti labākie skeči no programmas „Mūsu pašu republika” un jauni stāsti Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Annas Šteinas un Kārļa Anitēna izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Rīgas rokkafejnīcas jubileja

Foto: publicitātes

9. - 10. martā Rīgas rokkafejnīca svin savu sesto dzimšanas dienu. Par godu šim datumam uz skatuves kāps Inokentijs Mārpls, Asylum, Astro’n’out, Atis Ieviņš & The Rock Brothers, Sudden Lights, Flame & The Rolltones.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 8 eiro

Vadima Samojlova koncerts

10. martā koncertzālē „Studio 69” notiks Vadima Samojlova, bijušā grupas „Agata Kristi” dalībnieka, koncerts. Koncerta programmā iekļautas visas populārās rokgrupas slavenākās dziesmas.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 25–35 eiro

Humora izrāde „Made in Latvija”

11. martā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” varēs noskatīties humora izrādi „Made in Latvija”, kurā piedalās dažādu Latvijas teātru aktieri: Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Brūveris, Marģers Eglinskis, Kristians Kareļins, Aija Dzērve, Ivars Kļavinskis un Jānis Kirmuška. Izrādē būs krāšņi tērpi, dziesmas, dejas un ļoti daudz joku un parodiju par mums – visiem, kas dzīvo Latvijā.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 8–15 eiro

Muzikālā izrāde „Tobāgo!”

11. martā Dailes teātrī notiks „Tobāgo!” jubilejas izrāde, atzīmējot izrādes autoru dzejnieces Māras Zālītes 65. dzimšanas dienu un komponista Ulda Marhilēviča 60. dzimšanas dienu. „Tobāgo!” pirmizrādi piedzīvoja 2001. gadā un joprojām ir ļoti populāra skatītāju vidū.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 10–30 eiro

Grupas „Fu Manchu” koncerts

Foto: publicitātes

11. martā klubā „Melnā Piektdiena” notiks grupas “Fu Manchu” (ASV) koncerts. Sākumā grupa izpildīja hardcore mūziku „Black Flag” un „Bl'ast” garā, pēc tam sāka virzīties uz 70. gadu hārdroka stilu un gadu gaitā ieguva savu individuālo skaņu, apvienojot smagus ritmus un psihodēliskas noskaņas.

KUR? Brīvības gatve 193с

CIK? 18–21 eiro

Koncertēs Jevgenijs Margulis

12. martā VEF Kultūras pilī ar koncertu viesosies Jevgenijs Margulis un viņa grupa. Grupā muzicē: Mihails Kļagins (pusakustiskā ģitāra, solo), Jevgeņijs Lepedins (bungas), Boriss Plotņikovs (mutes ermoņikas), Aleksandrs Ditkovskis (taure, šeikers, tamburīns).

Koncertā skanēs visas leģendārās dziesmas, ko uzrakstījis Jevgeņijs Margulis: „Mans draugs labāk par visiem spēlē blūzu”, „Šanhai-Bluz”, „Taņa-muļķe”, „Kad tu aiziesi” un citas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10–50 eiro

Stand-up šovs „English Comedy Night”

Foto: publicitātes

13. martā Kaņepes Kultūras centrā notiks stand-up šovs „English Comedy Night” ar komiķes Fernas Bredi (Fern Brady) (Skotija) – stand-up komiķes, scenāristes, radio žurnālistes, neskaitāmu radio un TV komēdijas šovu dalībnieces – piedalīšanos. Pasākums notiks angļu valodā.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 8 eiro

Vladimira Poznera radošais vakars

13. martā Kongresu namā notiks televīzijas žurnālista Vladimira Poznera radošais vakars. Šī tikšanās ir iespēja uzdot jautājumu cilvēkam, kas ticies teju ar visiem izcilākajiem politiķiem, ekonomistiem, domātājiem un citām personībām, kas iegājušas pasaules vēsturē vai šobrīd joprojām to veido.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 20–70 eiro

Agneses Rakovskas koncerts

Foto: publicitātes

14. martā mūzikas namā „Daile” uzstāsies latviešu dziedātāja Agnese Rakovska ar solo programmu „Vienaldzības”. Dziedātāja muzicēs kopā ar stīgu kvartetu ReDo. Programmā – kompozīcijas no tāda paša nosaukuma albuma, kuras sarakstījis Raimonds Pauls, stīgu kvarteta aranžējumā.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 15–20

Bastas koncerts

15. martā „Arēnā Rīga” uzstāsies viena no veiksmīgākajām Krievijas repa leģendām Vasilijs Vakuļenko, kas plašāk pazīstams kā Basta (uzstājas arī ar skatuves vārdiem Nogano un N1NT3ND0). Rīgā mākslinieks viesosies ar jaunu divu stundu programmu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 25–40 eiro

3.Ar otro pusīti

Izrāde „Soliņš”

12. martā Dailes teātrī būs komēdija pieaugušajiem „Soliņš” ar Irinas Apeksimovas un Gošas Kucenko piedalīšanos. Parkā uz soliņa iepazīstas: Viņš – flirtēšanas cienītājs, un Viņa – nogurusi no vientulības. Taču izrādās, ka viņi ir jau tikušies uz šī paša soliņa pirms gada.  Uzzinājuši pilnīgi visu viens par otru, kā ir, kā bija, visu visrūgtāko patiesību, viņos radīsies savstarpēja līdzjūtība, viņi kļūs par tuviem cilvēkiem, varbūt – pat par vistuvākajiem visā pasaulē.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 20–70 eiro

Alesandro Safina koncerts

13. martā „Arēnā Rīga” uzstāsies slavenais dziedātājs Alesandro Safina. Viņš piedāvās skatītājiem jaunu programmu, kurā būs gan pasaules klasikas hīti, gan jaunas mākslinieka dziesmas. Koncertā pavadījumu spēlēs „Grand Symphony Orchestra”.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 21–64 eiro

Komēdija „Amerikāņu kalniņi”

Foto: publicitātes

13. martā VEF Kultūras pilī notiks komēdijas „Amerikāņu kalniņi”, kurā piedalās Mārtiņš Vilsons un Ksenija Drovņikova,  pirmizrāde. Jaunas sievietes un solīda vīrieša nejauša tikšanās noved pie dažādām amizantām un muļķīgām situācijām, no kurām varoņiem nākas izkļūt ar vārdiskās ekvilibristikas palīdzību. Ceļu no mīlestības līdz naidam un atkal atpakaļ Viņa un Viņš pārvar fantastiskā ātrumā kā traucoties pa amerikāņu kalniņiem. Izrāde notiks krievu valodā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8–15 eiro

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

16. martā teātra klubā „Austrumu Robeža” būs redzama komēdija „Padomi precētiem pāriem” pēc itāļu dramaturga Dario Fo lugas „Brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var būt brīva? Un vai šādas attiecības var „izārstēt” ģimenes krīzi ilgi precētiem pāriem? Un ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Muzikāli poētiska izrāde „Čigāni”

16. martā Maskavas namā būs mūzikas un dzejas izrāde „Čigāni” pēc A. Puškina poēmas motīviem. Izrādes vadītājs un Aleko lomas izpildītājs Rustems Galičs. Zemfiras lomā dziedātāja Ornella Rudeviča. Tabora ainās būs redzami Latvijas ansambļa „Ame Roma” mūziķi, dziedātāji un dejotāji.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 10–25 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Trīs vīri kūrortā”

10. martā Latvijas Nacionālajā teātrī pasaka pieaugušajiem „Trīs vīri kūrortā” pēc  Ērika Kestnera lugas. Fricis, iesācējs reklāmas jomā, uzvar konkursā un nokļūst Alpu kūrortā. Tur viņš iekļūst neparastā situācijā, bet iepazīstas ne tikai ar savu nākamo darba devēju, bet arī nākamo sievu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3–15 eiro

Izrāde „Maģijas atslēgas”

10. martā Rīgas Krievu teātrī izrāde „Maģijas atslēgas”, kas veltīta Mihailam Čehovam, kuram par godu ir nosaukts teātris. Lugu „Maģijas atslēgas” pēc RKT pasūtījuma sacerējis krievu dramaturgs Mihails Durņenkovs. Tās pamatā ir dokumentāli materiāli, tostarp tieši Latvijas arhīvos un muzejos esošie. Septiņi Mihaila Čehova studenti stāsta un izdzīvo sava diženā skolotāja dzīvi – atceroties, citējot, diskutējot, iemiesojot …

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7–20 eiro

Izrāde „Smilšu cilvēciņi”

11. martā jaunatnes teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz izrādi „Smilšu cilvēciņi” pēc Jānas Dobrevas lugas. Kādā uzņemšanas telpā gadījums saved kopā četras sievietes – divas jaunas un divas vecākas. Katrai ir savs liktenis, bailes un cerības, prieks un bēdas. Ne uzreiz viņām izdodas sadzirdēt citai citu, tomēr viņas visas apvieno kaut kas vairāk nekā tikai kopīga gaidīšana aiz slēgtām durvīm.

KUR? A. Čaka iela 67/69

CIK? 8–12 eiro

Izrāde „Uz lietus stīgām”

Foto: publicitātes

12. martā Kongresu namā būs skatāma izrāde „Uz lietus stīgām”. Aiz loga lietains rudens. Vientuļas sievietes Bellas dzīvoklis. Apkārt kā pagājušās skaistās dzīves rēgi klīst atmiņas, un arvien biežāk vakari kļūst par cīņu ar nogurdinošu vientulību. Un pēkšņi pie dzīvokļa durvīm atskan zvans. Jaunā vīrieša ierašanās ir kā iespēja atgriezties reālajā dzīvē. Lomās: Irina Muravjova, Anna Ukolova, Leonīds Bičevins.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 15–55 eiro

Izrāde „8 mīlošas sievietes”

13. martā Dailes teātrī skatāma izrāde „8 mīlošas sievietes” pēc Robēra Tomā tāda paša nosaukuma lugas. Kādā mājā, kas laikapstākļu dēļ nošķirta no apkārtējās pasaules, ir sapulcējušās 8 dažādas sievietes – gudras, skaistas, jaunas, kaislīgas un bīstamas. Un viena no viņām – mājas saimnieka slepkava.

Katra no viņām kļūst par aizdomās turamo, jo katrai ir savs noslēpums, katrai savs skelets skapī. Un pēc slepkavības visi noslēpumi nāk gaismā.  

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5–17 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Izvirtības hronika”

Foto: publicitātes

10. martā Latvijas Nacionālajā operā skatāma komponista Igora Stravinska opera „Izvirtības hronika”. Tās pirmizrāde notika 1951. gadā „Teatro La Fenice”Venēcijā. Tiek uzskatīts, ka Stravinskis iedvesmojies no angļu mākslinieka Viljama Hogārta astoņām moralizējošām gravīrām, kuras viņš redzējis izstādē 1947. gadā Čikāgā. LNO šī opera iestudēta pirmoreiz.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5–33 eiro

Koncerts „Raksti dzintarā”

10. martā VEF Kultūras pilī izskanēs sieviešu kora „Dzintars” jubilejas koncerts diriģentes Airas Birziņas vadībā. Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi, kuriem bijusi nozīmīga loma kora 70 gadu ilgajā pastāvēšanas vēsturē.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Koncerts „Reiz Rīgā…”

10. martā Lielajā ģildē ar programmu „Reiz Rīgā…” uzstāsies Sergejs Zikovs un Natalja Udalova (Sanktpēterburga). Koncerta programmā skaņdarbi no Oskara Stroka un dziesmas no Pjotra Ļeščenko un Allas Bojanovas repertuāra.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 12–30 eiro

Kora „Blagovest” koncerts

11. martā Rīgas pareizticīgo kamerkoris „Blagovest” aicina uz ikgadējo Lielā Gavēņa laika dziedājumu koncertu Rīgas Domā. Programmu ievadīs Artēmija Vedeļa skaņdarbs „Grēku nožēla, durvis man atver”, pēc tam izskanēs Sergeja Rahmaņinova Sv. Jāņa Zeltamutes liturģijas fragmenti un Arvo Perta dziedājumi no „Kanon pokajanen” (Grēku nožēlas kanons).

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 5–7 eiro

Vestarda Šimkus koncerts

14. martā VEF Kultūras pilī ar solokoncertu uzstāsies slavenais Latvijas pianists Vestards Šimkus. Programmā būs ar kinomūziku saistītu komponistu koncertmūzika, kā arī pasaules kinomūzikas pērles no filmām („Harijs Poters”, „Amēlija”, „Neiespējamā misija” u. c.).

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5–18 eiro

Opera „Iemūrētie”

Foto: publicitātes

14. martā Latvijas Nacionālajā operā būs iespējams noskatīties operu „Iemūrētie”. Šī ir mūslaiku leģenda par to, kā bibliotēkas būvniecības laikā tās pamatos tiek iemūrēta grūtniece – upuris, bez kura nav iespējams radīt neko patiesi lielu. Operas autori ir latviešu komponists Ēriks Ešenvalds un dzejniece Inese Zandere.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5–30 eiro

6.Ar tiem, kas mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija pa Meža kapiem

11. martā rīdzinieki un galvaspilsētas viesi ir aicināti apmeklēt Meža kapus – lielākos kapus Latvijā. 1913. gadā dibinātā kapsēta kļuvusi par atdusas vietu daudziem izciliem un slaveniem Latvijas iedzīvotājiem: prezidentiem, ministriem, ģenerāļiem, māksliniekiem un aktieriem. Daudzi šeit esošie kapu pieminekļi ir mākslas vērtība. Plkst. 11 ekskursija notiks latviešu valodā, plkst. 14 – angļu valodā.

KUR? Aizsaules iela 2

CIK? 5 eiro

Izstāde „100 priekšmeti no Somijas”

Foto: publicitātes

No 16. februāra līdz 8. aprīlim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma izstāde „100 priekšmeti no Somijas”. Projekts veltīts Somijas valsts neatkarības simtgadei un piedāvā lielisku iespēju intriģējošā un kreatīvā veidā uzzināt pašu somu viedokli par Somiju un somiskumu. Izstādes ekspozīcijā katru neatkarības gadu raksturo viens priekšmets ar ikdienišķu, inovatīvu vai humoristisku nokrāsu.  Izstāde vispirms asociējas ar tādiem jēdzieniem kā “Made in Finland” un “Designed in Finland”. Tomēr galvenokārt ekspozīcija skaidro, ko nozīmē dzīvot Somijā jeb “Life in Finland”.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 2–5 eiro

Artūra Bērziņa personālizstāde

Līdz 10. martam galerijā „MuseumLV” apskatāma Artūra Bērziņa personālizstāde.  Viens no spilgtākajiem un pretrunīgākajiem Latvijas jaunajiem māksliniekiem eksponējis darbus, kuros aplūko mūsdienu parādības – vērtību iemainīšanu, manipulēšanu ar sabiedrisko domu un populismu veidus.

KUR? Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas