Brīvdienas Rīgā: slaveni iluzionisti, paradoksālā Latvija un balādes par raganām

2. Maijs, 2019

Ja jums vēl nav plānu gaidāmajai nedēļas nogalei, ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.…visu ģimeni

 

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītie pasākumi

Foto: publicitātes

4. maijā galvaspilsētā noritēs dažādi pasākumi – koncerti, gājieni, kino seansi, meistarklases bērniem, diskusijas un izstādes. Svētku pasākumi noritēs dažādās galvaspilsētas vietās – Brīvības pieminekļa laukumā, Vērmanes dārzā, Rātslaukumā, Ziedoņdārzā, un daudzviet citur. Sabiedriskais transports galvaspilsētā šajā dienā būs bez maksas.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas 

4. maijs: bezmaksas sabiedriskais transports Rīgā un vērienīga kultūras programma

Izrāde “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”

4. maijā Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”. Jo ātrāk bērns iemācās skaitīt, jo labāk. Tomēr norvēģu rakstnieka Alfa Preisena pasakā notikumi sākotnēji attīstās pavisam pretēji. Kad mazais kazlēns uzdrīkstas saskaitīt visus, ko sastop savā ceļā, kaimiņi nebūt nepriecājas. Tikai tad, kad sadusmotie zvēri nokļūst liktenīgā situācijā, kļūst skaidrs skaitītprasmes svarīgums. Plkst. 11.00 izrāde būs skatāma krievu valodā, plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 11 eiro 

Rallijkrosa sezonas atklāšana

Foto: publicitātes

4.-5. maijā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē oficiāli sāksies rallijkrosa sezona. Skatītājus sagaida Latvijas čempionāta pirmais posms. Sacensībās piedalīsies vairāk nekā 120 dalībnieki no Baltijas un Ziemeļeiropas valstīm.

KUR? Eizenšteina iela 15

CIK? 7,50-15 eiro 

Ansambļa “Dancis” koncerts

5. maijā tautas deju ansamblis “Dancis” aicina uz programmu, kas veltīta Starptautiskajai dejas dienai. Programmā iekļauti numuri, kas jau ietilpst kolektīva repertuārā, kā arī jauni horeogrāfiski uzvedumi. Otrajā koncerta daļā skatītāji redzēs kamerizrādi “No miglas”, ko iestudējis Krišjānis Šimis un kurā izmantota elektroniskā mūzika.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10-15 eiro 

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

8. maijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Labarības koncerts “Vienoti par iespēju

7. maijā Arēnā Rīga jau otro reizi noritēs labdarības koncerts “Vienoti par iespēju”, ko rīko latviešu mūziķi, organizācija “Ziedot.lv” un Latvijas Televīzija, lai atbalstītu smagi slimus cilvēkus, kuru ārstniecībai nepieciešamas vērienīgas naudas summas. Koncertā piedalīsies vairāk nekā 30 slaveni latviešu mūziķi: Intars Busulis, Aija Andrejeva, grupas DaGamba, The Sound Poets, Skyforger, Triana Park, Dzelzs Vilks, un citi.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 10-30 eiro 

2.…ar draugiem

 

Gruppas Little Big koncerts

Foto: publicitātes

6. maijā koncertzālē Palladium uzstāsies grupa “Little Big” – superpopulārā hita “Skibidi” autori. Vairāk kā 300 miljoni skatījumu Youtube, trīs albumi, 12 neticami jautri video un vairāki megahiti ir pārvērtuši šo krievu grupu īstā starptautiskā fenomenā. Muzikālie huligāni pirmo atzinību guvuši, iesildot ekstravagantos “Die Antwoord”. Tagad viņi tūkstošiem skatītāju sapulcē paši savos koncertos, bet oriģinālie dziesmu videoklipi pārspēji vienu rekordu pēc otra.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 29 eiro

Ballīte “Biit Me Riga welcome party

4. maijā Kaņepes kultūras centrā noritēs ballīte “Biit Me Riga welcome party” par godu deju mūzikas vinila ierakstu veikala “Biit.me” atvēršanai. “Biit.me” zīmolam ir jau gandrīz 11 gadu un tā avots ir Tallinas vinila kultūras guru Madis Nestor. Rīgas projektu popularizēs arī selektors Charch (Arčils Mamporija) no Gruzijas un uzņēmējs no Lielbritānijas Iraklijs heladze. Ballītē piedalīsies dīdžejs no Vācijas - Маri-Anna Miller.

KUR? Skolas iela 15

CIK? Bezmaksas 

Improvizācijas izrāde “Divas”

Foto: publicitātes

9. maijā “Cafe Film Noir” Anete Bendika un Elīna Geida piedāvā improvizācijas izrādi “Divas”. Tā ir saruna par aktuālo, sadzīvisko un neparasto. Par vīriešiem un sievietēm. Par notikumiem pasaulē un šeit, Rīgas ielās.

KUR? Elizabetes iela

CIK? 8 eiro 

Komēdija “Ekstrasensa cīņa”

9. maijā VEF Kultūras pilī būs skatāma komēdija “Ekstrasensa cīņa”, kas radīta pēc Vasīlija Sigareva lugas motīviem. Tas ir stāsts par laulātu pāri, kuru nomāc pelēka ikdiena, neapmierinātība un rutīna. Šķiet, ka nekas to nespēs mainīt, bet… Pēc kārtējās iedzeršanas vīrs ir paslēpis naudu un nespēj atcerēties, kur to nolicis, savukārt sieva izlemj vērties pēc palīdzības pie hipnotizētāja. Šis brīnumu seanss atklās daudzus citus negaidītus jaunumus un pārsteigumus. Lomās: Jānis Jarāns, Kristīne Veinšteina, Ritvars Gailums.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 4-10 eiro 

Šovs “Iluzionisti”

Foto: publicitātes

10. un 11. maijā Arēnā Rīga astoņi slaveni iluzionisti pulcēsies uz vienas skatuves, lai piedāvātu jauno šovu “Iluzionisti”. Šova pirmizrāde noritēja 2012. gada janvārī Sidnejā. Pēc tam noritējušas uzstāšanās prestižās arēnās visā pasaulē, ieskaitot Austrāliju, Meksiku, Dienvidamerikas un Ziemeļamerikas valstīs, Eiropā, Āzijā un Tuvajos austrumos. Starptautiskā trupa ir apvienojusi plaša spektra profesionāļus. Rīgā ieradīsies astoņi no viņiem, lai parādītu savu jauno programmu.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 54-69 eiro 

3.... ar otro pusīti

 

Komēdija “Mēs un mūsu sieva”

4. maijā teātra klubs “Austrumu Robeža” aicina uz komēdiju “Mēs un mūsu sieva”. Sieva, savi bērni, sievas bērni, kopīgie bērni, draudzene, mīļākā, otra sieva, paziņas un gultas biedrenes... Bieži vien sieva nezina neko, dažreiz zina, bet visi turpina dzīvot tālāk, jo tic tam, kas dara viņus laimīgus. Kas notiek tad, ja sievai ir vīrs, otrs vīrs, bērns un vēl mīļākais? Kad viss ir sagriezts ar kājām gaisā? Un ja vēl vīrs to uzzina? Vai vīrieši rīkojas, kā vīriem pienākas? Vai arī tomēr viņi mēģina neredzēt redzamo?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro 

Muzikālais priekšnesums “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”

Foto: publicitātes

9. maijā teātra klubā “Austrumu Robeža” varēs redzēt muzikālu priekšnesumu “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”. Izskanēs dziesmas par mīlestību no dažādām valstīm un dažādās valodās – kaislīgas, skumjas un priecīgas. Koncertā piedalīsies mūziķi Laimis Rācenājs, Ilze Grunte, Andris Grunte.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Grupas Backstage Girls” koncerts

8. maijā pasākumu sērijas “Labs vakars” ietvaros klubā “Hamlets” uzstāsies grupa “Backstage Girls”. Trio sastāvā ir estrādes un džeza dziedātājas, festivāla “Jazz Voices 2017” laureātes Janīna Tihonova, Ksenija Škļarova un Aļisa Ļubenska. Katrs programmas numurs tiek pasniegts kā maza estrādes izrāde. Programmā – mūsdienu popa hiti džeza izpildījumā, dziesmas kabarē stilā no Džūdijas Gārlandas, Laizas Minelli un citu slavenu mākslinieku repertuāra, kā arī klasiskas džeza kompozīcijas un 40.-80. gadu krievu retro.

KUR? Jāņa Sēta 5

CIK? 20 eiro 

4.... ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Starptautiskais koru konkurss “Rīga dzied”

Foto: publicitātes

Līdz 5. maijam Rīgā noritēs pirmais Starptautiskais koru konkurss “Rīga dzied”, kurā piedalīsies kolektīvi no 11 valstīm – kopumā 31 koris. Latviju pārstāvēs pieci labi kolektīvi. Atklāšanas un noslēguma koncertos ieeja tikai dalībniekiem, taču pārējos pasākumus bez maksas varēs apmeklēt ikviens interesents.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas 

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 4. līdz 10. maijam (izņemot 5. maiju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma) 

Pianista Dmitrija Mjačina koncerts

Foto: publicitātes

4. maijā Maskavas namā noritēs krievu komponista un pianista Dmitrija Mjačina solo koncerts. Mjačins ir N.Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas Valsts konservatorija klavieru fakultātes absolvents. Iepriekšējā Mjačina vizīte Rīgā viņam bija otrā. Pianists latviešu klausītājiem piedāvās savu jauno programmu “Dvēseles valdzinošās skaņas”. Izskanēs reti izpildītas muzikālas pērles - V. A. Mocarta variācijas par franču dziesmu "Ah! Vous Dirai Je Maman", divi ekspromti un F. Šopēna skerco no pianista zelta repertuāra, K. Debisī "Mēness gaisma", kā arī pašsacerēti skaņdarbi no mūziķa jaunākā albuma.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 10 eiro 

Balets “Antonija #Silmači”

5. maijā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro 

Opera „Madama Buttertly”

Foto: publicitātes

8. maijā Latvijas Nacionālajā operā – izrāde „Madama Butterfly” ar Džakomo Pučīni mūziku. Izrāde vēstī par japāņu geišas Čio Čio San neiespējamo mīlestību, ko viņa jūt pret amerikāņu virsnieku.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro 

Quam Terra Fontibus” koncerts

8. maijā VEF Kultūras pils Kamerzālē noritēs koncerts par godu kolektīva “Kesselberg Ensemble” 15 gadu jubilejai un kora “Ave Sol” 50. gadu jubilejai. Programmā izskanēs Baha, Mīteļa un Konclera skaņdarbi. Koncertu vadīs muzikologs Orests Silabriedis.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10 eiro 

Ērģeļmūzikas koncerts

Foto: publicitātes

8. maijā Doma baznīcā noritēs koncerts ar sieviešu kora “Dzintars”, Ilzes Urbānes (flauta), Jolantas Barinskas (ērģeles) piedalīšanos. Diriģente – Aira Birziņa.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro 

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

9. maijā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro 

LNSO un Nikolasa Angeliča koncerts

Foto: publicitātes

10. maijā Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) noslēgs savu ziemas koncertu sezonu. Kopā ar LNSO uz skatuves kāps sens orķestra draugs Nikolass Angeličs – visā pasaulē slavens amerikāņu pianists. Koncertprogrammā izskanēs Sergeja Prokofjeva un Johana Brāmsa skaņdarbi, kā arī sen neizpildīts latviešu komponista Viļņa Šmīdberga skaņdarbs jaunā redakcijā – “Koncerts orķestrim”. Šajā vakarā pie diriģenta pults kāps LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 20-60 eiro 

Opera “Turaidas roze”

Latvijas Nacionālā opera 10. maijā piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro 

5. … ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Ar labu nakti, māt”

Foto: publicitātes

5. maijā Dailes teātrī būs skatāma izrāde, kas veidota pēc amerikāņu dramaturģes Māršas Normenas darba “Ar labu nakti, māt”, kas saņēmis Pulicera prēmiju 1983. gadā. Džesija Keitsa ir bezdarbniece, šķīrusies pusmūža vecuma sieviete, kas cieš no epilepsijas. Viņas dēls ir narkomāns, viņai nepārtraukti ir jārūpējas par savu māti Telmu. Nogurusi no iznīcīgās dzīves un vientulības, viņa nolemj labprātīgi pamest šo pasauli. Viņas mātei ir tikai dažas stundas laika, lai atrunātu viņu no briesmīgas kļūdas un novērstu briesmīgu traģēdiju.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 20 eiro 

Izrāde “Paradoksālā Latvija”

6. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Paradoksālā Latvija”. Tie ir stāsti par cilvēkiem, kuri dzīvo mums blakus, bet domā pavisam citādi. Mēs par viņiem neko nezinām, ja nu vienīgi dīvainus, varbūt pat smieklīgus nostāstus. Paradoksāli. Bet arī tāda ir Latvija – savāda pasaule, kur pārliecinoši blakus sadzīvo vīzijas, atmiņas un sapņi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 20 eiro 

6.... ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Projekts “Māksla un zemapziņa”

Foto: publicitātes

8. maijā Splendid Palace aicina apskatīt unikālo projektu “Art&Mind”, kas pievēršas attiecībām starp mākslu un neprātu, robežu starp ģenialitāti. Van Gogs, Viljams Bleiks, Goija, Munks, Arto – viņu visu dzīvē bijuši slimību periodi, kas atspoguļoti mākslā un, iespējams, ir kļuvuši par šedevru rašanās periodiem. Projektā piedalās mākslas vēsturnieki, muzeju kuratori, psihiatri un neirozinātnieki no dažādām valstīm.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 11 eiro  

Izrāde “Meistars un Aleksandra”

9. maijā Dailes teātra Kamerzālē noritēs māksliniecei Aleksandrai Beļcovai veltītas izrādes priekšnesums. Izrādes autori vēlējušies parādīt stipru, nelokāmu raksturu, lielu izturību, gribasspēku, pašdisciplīnu un īpatnēju stoicismu, kas māksliniecei piemitis. Galvenajās lomās – Zane Dombrovska un Jānis Kronis, režisore – Ināra Slucka.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 17 eiro 

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

Foto: publicitātes

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro 

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro 

Roberta Koļcova personālizstāde “Sienāža dziesmu gaidot”

Foto: publicitātes

No 26. aprīļa līdz 18. maijam mākslas galerijā “Putti” notiks mākslinieka grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde. Izstādes pamatu veido četras gleznas, kas ir cikls par Citronu. Paralēli tam ir iecerēts keramiskais meitenes tēls un vairākas neliela izmēra gleznas.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Jaunības avots”

No 17. aprīļa līdz 18. maijam galerijā “Daugava” ir  iespēja skatīt Aijas Jurjānes piemiņas izstādi “Jauniešu avots”, kas saskan ar mākslinieces 75. gadu jubileju. Izstāde ir veltījums mākslinieces atstātajam radošajam mantojumam, viņas idejām, kas ir dzīvas ne tikai viņas darbos, bet arī viņas skolēnos un sekotājos.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bez maksas 

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro 

Izstāde “Manas pārvērtības”

No 18. aprīļa līdz 18. maijam galerijā “MuseumLV” atvērta Vivitas Zuzules personālizstāde “Manas pārvērtības”. Izstādē eksponētas daudzu gadu garumā tapušas eļļas tehnikā gleznotas gleznas, kurās māksliniece spēlējas ar krāsu, formu un simboliem. Māksliniecei patīk pievērsties dažādiem glezniecības žanriem – ainavai, klusajai dabai un portretam –, mainot mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bez maksas 

Sandras Strēles izstāde “Nostaļģija”

Foto: publicitātes

No 29. marta līdz 19. maijam “Rīgas mākslas telpā” būs apskatāma jaunās un perspektīvās mākslinieces Sandras Strēles gleznu sērija “Nostaļģija”, kas turpina iepriekšējo ciklu “Melanholija”. Skatītājiem tiek piedāvāta vērotāja lomu svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro 

Izstāde “No pagātnes nākotnē. Restauratora darbnīca”

No 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro 

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro 

Līgas Skariņas personālizstāde “Viena forma”

No 8. marta līdz 12. maija Rīgas porcelāna muzejā būs apskatāma Līgas Skariņas darbu izstāde. Līga Skariņa porcelānā un citos keramikas materiālos strādā ne vien ar jutīgu virsmas apstrādi, bet arī gaismu. Līga Skariņa ilgus gadus strādā par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā, savās kompozīcijās ietver ažūru elementu ritmus, kā arī abstraktus un stilizētus tēlus.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro 

Lidijas Auzas izstāde - retrospekcija

Foto: publicitātes

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām, utt.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-3,50 eiro