Brīvdienas Rīgā: sieviešu stendaps, viedie dārzeņi un ziemas kosplejs

11. Janvāris

Ja laika apstākļi neļauj doties uz slēpošanas trasi, kalnu vai vienu no pilsētas slidotavām – tā nav liela bēda, jo Rīgā norit daudz dažādu izklaidējošu pasākumu. Mūsu afišā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Pasākums “Gaismas spēles muzeja sētās”

Foto: publicitātes

Līdz 13. janvārim Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs vērojama īpaša dekoratīvā apgaismojuma ekspozīcija, lai izkrāšņotu tumšos vakarus. Taču ieskatoties muzeja tradicionālajās senlatviešu mājiņās, būs iespējams redzēt, kā mūsdienu iedzīvotāju senči atzīmējuši Ziemassvētkus.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70-4 eiro

Izrāde “Sprīdītis”

12. janvārī uz Rīgas Skolēnu pils skatuves teātris “Zīļuks” piedāvā muzikālu izrādi “Sprīdītis” pēc Annas Brigaderes tāda paša nosaukuma lugas. Pirmā izrāde tika uzvesta 1993. gadā un toreizējais galvenās lomas atveidotājs tēlojis Sprīdīti arī slavenajā Rīgas kinostudijas filmā!

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3-6 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

12. janvārī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats decembrī būs “Atradumi Latvijas smilšakmens alās”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Muzikāla pasaka “Grinča Ziemassvētki”

12. janvārī Kultūras centrā “Iļģuciems” būs skatāma muzikāla izrāde “Grinča Ziemassvētki”. Pasakas galvenajam varonim ļoti nepatīk Ziemassvētki tikai tāpēc, ka bērnībā pret viņu bija izturējušies slikti. Taču Ziemassvētki ir brīnumu laiks, un ar mazās meitenītes Sindijas palīdzību Grinčs atgūst ticību labajam, cilvēkiem un arī Ziemassvētkiem.

KUR? Lidoņu iela 27, k-2

CIK? 3 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

12. janvārī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo zemnieku tirdziņu, kurā apmeklētāji varēs iegādāties produkciju, ko audzējuši latviešu zemnieki. Bērnus no plkst. 11. līdz 15.00 gaidīs uz “Brain Games LV” spēļu darbnīcu.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Ziemas naktis zoodārzā

No 21. decembra līdz 27. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā atkal noritēs ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji varēs vērot dzīvniekus līdz plkst. 21.00 (kases strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izgaismotajām takām. 

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 7 eiro, ar īpašu kuponu – 3 eiro

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Foto: publicitātes

Līdz 13. janvārim galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas  

Interaktīvā izstāde “Future Live”

“Elkor Plaza” līdz 13. janvārim ir skatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 8 eiro

Popkultūras konvencija “WinterCon III”

12. janvārī Ķīpsalas izstāžu zālē noritēs popkultūras un tehnoloģiju pasākums WinterCon. Tas ir pasākums ar festivāla un izstādes elementiem, kurā pasākumi ar dažādiem hobijiem un interesēm var dalīties pieredzē ar citiem un atklāt sev kaut ko jaunu. Programmā: galda un datorspēles, cosplay, deju priekšnesumi, izklaides tehnoloģiju izstāde, komiksi un literatūra, un daudz kas cits.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 16-25 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Tranzīts” koncerts

Foto: publicitātes

12. janvārī mūzikas klubā “9. Vilnis” uzstāsies populārā latviešu grupa Tranzīts – vieni no spilgtākajiem un veiksmīgākajiem latviešu deju popmūzikas pārstāvjiem. Grupas, kas pastāv jau gandrīz ceturtdaļgadsimtu, kontā ir ne viens vien desmits hitu, kurus viņi izpildīs koncerta laikā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-30 eiro

Priekšnesums “Ārējais klimats/ Iekšējais klimats”

13. janvārī Dirty Deal Teatro aicina uz cikla “Ārējais klimats/ Iekšējais klimats” priekšnesumu. Tā ir sērija ar jauno horeogrāfu īsformāta darbiem, ko radījuši Latvijas Kultūras akadēmijas absolventi. Pirmās savas idejas piedāvās jaunās horeogrāfes Līga Ūbele, Laura Kušķe un Alise Madara Bokaldere.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 12 eiro

Šovs “Brīvais mikrofons”

Foto: publicitātes

14. janvārī Kaņepes kultūras centrā noritēs stendapa šovs “Brīvais mikrofons” sievietēm, taču piedalīties tiek aicināti arī vīrieši. Pieteikumi līdz 13. janvārim tiek pieņemti elektroniskajā pastā sieviesustendaps@gmail.com. Pirms pasākuma nepiespiestā atmosfērā būs iespējams parunāt ar Latvijā slavenām komiķēm Aivu Birbeli, Džemmu Sudrabu, Agnesi Loginu, un citiem.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 4-7 eiro

Cikla “Latvijas skaņas” koncerts

16. janvārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs kārtējais cikla “Latvijas skaņas” koncerts, ko rīko biedrība “Latvijas Rokmūzikas asociācija”. Katrs pasākums sastāv no divu kolektīvu akustiskas uzstāšanās un diskusijas par Latvijas popmūzikā un rokmūzikā aktuāliem notikumiem. Šoreiz skatītāju priekšā kāps grupas “Rusted Wheel” un “Refleksija”. Vakara moderators – mūzikas žurnālists Uldis Rudaks.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Paula Kalkbrenera koncerts

17. janvārī koncertzālē Palladium pirmo reizi uzstāsies vācu producents un dīdžejs Pauls Kalkbreners, kurš jau gandrīz 20 gadus darbojas tehno žanrā. Rīgā mūziķis viesosies jaunākā albuma “Parts Of Life” koncertturnejas ietvaros. Kalkbreners tiek uzskatīts par vienu no slavenākajiem mūsdienu tehno mūziķiem. Plašai publikai viņš pazīstams ar singlu “Sky and Sand”. Par saviem koncertiem Kalkbreners saka, ka parasti viņš rada jaunus aranžējumus uzstāšanās laikā.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 35-39 eiro

3.Ar otro pusīti

Jaungada balle

Foto: publicitātes

12. janvārī Mazajā ģildē noritēs Jaungada balle. Deju cienītājiem spēlēs grupas “Mazā ģilde” kvartets. Vakara programmā: vīnes valsis, tango, samba, ča-ča-ča, rumba, fokstrots un rokenrols.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10 eiro

Koncerts “Melodiju serpentīns”

No 16. līdz 18. janvārim VEF Kultūras pilī noritēs koncerti “Melodiju serpentīns”, kurā izskanēs 1950-1980. gadu latviešu estrādes populārākās kompozīcijas

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-20 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Traviata”

Foto: publicitātes

12. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “Ziemassvētku tikšanās”

12. janvārī VEF Kultūras pilī aicina uz koncertu “Ziemassvētku tikšanās” ar krievu tautas instrumentu ansambļa “Sadko” piedalīšanos. Programmā izskanēs populārā mūzika no kinofilmām, kā arī 30., 40. gadu retro mūzika.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Balets „Šeherezāde un viņas stāsti”

Foto: publicitātes

16. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Šeherezāde un viņas stāsti”, pēc arābiešu pasakas „Tūkstoš un viena nakts” motīviem. Nikolaja Rimska-Korsakova un Zoltāna Kodāja mūzika.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Koncerts “Dialogs ar Mocartu”

18. janvārī Lielajā ģildē noritēs koncerts “Dialogs ar Mocartu”. Koncertā pirmo reizi noritēs orķestra “Sinfornietta Rīga” un igauņu diriģenta Olari Eltsa tikšanās, kuri klausītājiem sniegs koncertprogrammu – dialogu, kurā mūsdienu komponisti veidos dialogu ar Volfgangu Amadeju Mocartu. Programmā: Pēters Etvešs - Dialog mit Mozart, Valentīns Silvestrovs - The Messenger, Volfgangs Amadejs Mocarts 40. simfonija solminorā un Klavierkoncerts reminorā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Būt Kejai Gondai”

Foto: publicitātes

10. novembrī Dailes teātrī – izrāde “Būt Kejai Gondai, kas radīta pēc Ainas Rendas lugas “Ideāls” motīviem. Keja Gonda ir galvenā kinostudijas zvaigzne. Viņu dievina miljoni. Pēkšņi viņa pēc vakariņām pazūd ar ļoti bagātu piekritēju, kuru pēc tam atrod mirušu. Bet šajā stāstā nekas nav tik vienkārši, kā izskatās.”

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 4-13,60 eiro

Izrāde “Future Freak”

15. janvārī Ģertrūdes ielas teātrī noritēs izrādes “Future Freak” pirmizrāde. Izrādē uzburtas trīs no tūkstošiem iespējamajām versijām, kā ekoloģiskais piesārņojums, informācijas blīvums, vēsturiskā bagāža, kanonizētā māksla, vēlme būt mūžīgi jaunam un veselam varētu ietekmēt nākotnes cilvēku. Neviens nezina, kā būs. Šī ir tikai izrādes autoru spekulācija.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Viedais dārzs”

Foto: publicitātes

Līdz 26. janvārim galerijā RIXC noritēs Alvja Misjuna izstāde “Viedais dārzs”. Skatītājus aicina uz virtuālās realitātes dārzu ar zemnieku saimniecības elementiem, kur aug “viedie dārzeņi”. Izstāde atsaucas uz mūsdienu tendenci padarīt statiskus palīgrīkus domājošus un rīcībspējīgus. Elementu lemtspēja tiek darbināta ar  mākslīgo intelektu, veidojot situācijas un sniedzot vienkāršas instrukcijas. Alvis Misjuns ikdienā interesējas un nodarbojas ar virtuālās realitātes satura izstrādi, 3D skenēšanu un kustību tveršanas (motion capture) tehnoloģiju. Pasniedz Jaņa Rozentāla mākslas skolā 3D modelēšanu un animāciju.

KUR? Lenču iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Birutas Delles izstāde

No 9. janvāra galerijā “Daugava” apskatāma mākslinieces Birutas Delles personālizstāde “Kurš olīvu dārzā ir lieks?”. 1977. gadā ar šādu nosaukumu Biruta Delle radīja gleznu, darbu, kurā summējās viņas atradumi glezniecībā un viņas spējas. To, vai Delle mainījusies savā glezniecībā, kas nācis klāt, kas zudis, mums palīdzēs šķetināt 1977. gada darbs, kuram līdzās izstādīti arī darbi no nākamajām desmitgadēm.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Itālijas Ziemassvētki”

Foto: publicitātes

No 7. decembra līdz 13. janvārim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma ekspozīcija “Itālijas Ziemassvētki”. Izstādē apskatāmi tradicionāli dekoratīvie elementi, kurus Itālijas iedzīvotāji izmanto savu māju rotāšanai Ziemassvētkos, kā arī itāļu mākslinieku darbi ar Ziemassvētku tematiku.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50-5 eiro

Izstāde “Radu-raksti”

No 16. novembra līdz 21. janvārim galerijā “MuseumLV” noritēs izstāde, kurā darbus izstāda mākslinieku dzimtas, kas jau vairākās paaudzēs, darbojoties vizuālajā mākslā, devušas nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrā. Izstādē darbus izstādījuši tādi mākslinieki kā Aleksejs Naumovs un Anita Paegle, Normunds un Elīna Brasliņi, Irēna un Dita Lūses, Lilija un Roberts Dineri, Ojārs Arvīds un Laura Feldbergi, Patrīcija, Kristiāns, Ilona un Jānis Brekte, Agnija, Andrejs un Juris Ģērmaņi, Inguna Irbe-Krolle, Izabella un Gunārs Krollis, Laura un Jāzeps Pīgožņi, un citi.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Foto: publicitātes

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro

Gunāra Bindes personālizstāde

No 18. janvāra Sv. Pētera baznīcā noritēs fotogrāfa Gunāra Bindes jubilejas izstāde. Autors izstādē "Noveles" apvieno 10 stāstus par dažādām filozofiskām, laicīgām un pārlaicīgām tēmām. Gunāra Bindes vārds saistās ar klasiski izcilu aktu attēlojumu - tomēr šajā izstādē atklāsies autora daudzšķautņainā valoda un vizuālā estētika citu tēmu griezumā.

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? 1-3 eiro