Brīvdienas Rīgā: saldumu festivāls, dinozauru šovs un rudens ražas svētki

28. Septembris, 2018

Gaidāmā nedēļas nogale mums ir sagādājusi dažādus pārsteigumus. Īpaši daudzveidīga izklaides programma sagaida tos, kuri vēlas atpūsties kopā ar ģimeni – norisināsies dažādi tirdziņi, festivāli un meistarklases. Taču daudz interesanta sagaida arī tos, kuriem patīk teātris un mūzika – gan klasiskā, gan mūsdienu. To visu atradīsiet mūsu afišā, kur esam apkopojuši interesantākos tuvāko dienu notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Miķeļdienas gadatirgus

Foto: publicitātes

29. septembrī Vecrīgā noritēs Miķeļdienas svinības – tradicionālie rudens ražas svētki. Vecrīgas ielās savu produkciju tirgos amatnieki un zemnieku saimniecības. un, protams, rīdziniekus un pilsētas viesus sagaida muzikālo un deju kolektīvu uzstāšanās.

KUR? Doma laukums

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 29. septembrī mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Ekskursija Latvijas Nacionālajā operā

29. septembrī LNO piedāvā ekskursiju cauri operas ēkai – būs iespējams apskatīt šo XIX gadsimta arhitektūras šedevru. Ekskursijas vadītāji izrādīs vēsturisko Operas ēku, pastāstīs par teātra vēsturi un iepazīstinās ar aizkulisēm.

Ilgums: 45 minūtes. 14.00 ekskursija noritēs angļu valodā, bet 15.00 – latviešu valodā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 3-8 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Foto: publicitātes

“Elkor Plaza” savu otro sezonu ir atklājusi interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 8 eiro

Ģimenes diena Dabas muzejā

29. septembrī Dabas muzejs aicina uz rudens sezonas pirmo Ģimenes dienu “Sēnes – zināmās un nezināmās”. Muzeja speciālisti pastāstīs, kādas sēnes var lietot uzturā, kur aug dažādu sugu sēnes un kas vēl bez cilvēkiem ēd sēnes. Iepriekšēja pierakstīšanās nav nepieciešama.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 2 eiro + muzeja ieejas biļete (0,90 -1,80 eiro)  

Priekšnesums “Lenesons un Ravela “Zosmāmiņas pasakas””

29. septembrī Lielajā ģildē noritēs kārtējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra radītā cikla pašiem mazākajiem klausītājiem priekšnesums. Cikls radīts ar mērķi bērnus iepazīstināt ar pasaules mūzikas klasiku. Šoreiz mazos sagaida iepazīšanās ar Morisa Ravela skaņdarbu “Zosmāmiņas pasakas”. Plkst. 11.00 priekšnesums norit krievu valodā, savukārt plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 1,50-13 eiro

Itāļu tirgus

Foto: publicitātes

29. septembrī Kalnciema kvartālā noritēs itāļu tirgus ar mūziku, Itālijas nacionālajiem ēdieniem, kafiju un vīnu. Tāpat būs pārstāvēti itāļu iecienītie automobiļi FIAT, vienu no kuriem būs iespējams arī nokrāsot.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Priekšnesums “Floras un Herba piedzīvojumi”

29. septembrī Riharda Čerkovska teātris aicina mazos skatītājus iepazīties ar Floru un Herbu. Tas ir smieklīgu un nedaudz huligānisku zeķu pāris, kurš prot ne tikai izklaidēt bērnus un vecākus, bet arī iemācīt viņiem kaut ko noderīgu.

KUR? Ģertrūdes iela 103

CIK? 5 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

30. septembrī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos siera un gaļas kroketītes uz saldajām baranciņām, kā arī ceptas ābolu bumbas ar karameļu mērci. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro  

Rudens ražas svētki

Foto: publicitātes

30. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noritēs Rudens ražas svētki. Apmeklētāji varēs novērtēt latviešu amatnieku izstrādājumus, kā arī Latvijas dabas rudens veltes.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 1,40 – 4 eiro

Saldumu festivāls“Riga Cake Festival”

30. septembrī RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O noritēs saldumu festivāls “Riga Cake Festival”. Dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja nogaršot nebijušu daudzumu saldumu no labākajiem Latvijas konditoriem. Tāpat festivāla programmā iekļautas meistarklases, muzikāli priekšnesumi, šovi, konkursi un izklaides bērniem.

KUR? Durbes iela 4

CIK? 5-12 eiro

Šovs “Pastaiga ar dinozauriem”

1. un 2. oktobrī Arēnā Rīga – slavenais šovs “Pastaiga ar dinozauriem”, kas radīts pēc BBC televīzijas seriāla motīviem. 1 stundas un 40 minūšu laikā skatītājiem tiks piedāvāta dinozauru evolūcija ar gandrīz kinematogrāfisku reālismu. Šovā parādīts, kā attīstījās plēsīgie dinozauri, lai varētu pārvietoties uz divām kājām un tas, kā zālēdāji atvairījās no daudzveidīgajiem plēsējiem.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 22-65 eiro

Izrāde „Baltā grāmata”

Foto: publicitātes

1. oktobrī uz Dirty Deal Teatro skatuves būs vērojama izrāde bērniem „Baltā grāmata”, pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas. ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem. Tā saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī nominēta “Spēlmaņu nakts 2014″ balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 9-27 eiro

Izstāde bērniem “Kurš kuram draugs?”

No 15. septembra līdz 28. oktobrim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā norit izstāde “Kurš kuram draugs?”, kas aicina muzeja mazākos apmeklētājus iepazīt dzīvnieku attēlojumu mākslas darbos, rosinot domāt par tādām vērtībām kā draudzība, uzticība, līdzjūtība, mīlestība un atbildība. Izstādē aplūkojami darbi no Latvijas Nacionāla mākslas muzeja glezniecības, grafikas un tēlniecības kolekcijām, kas aptver laika periodu no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimtam.

KUR? Jāņa Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Pērkons” koncerts

Foto: publicitātes

29. septembrī uz mūzikas kluba 9. Vilnis skatuves kāps leģendārā rokgrupa Pērkons – pagājušā gadsimta 80. gadu paaudzes simbols. Šogad kolektīvam aprit 38 gadi, un tas vēl aizvien aktīvi uzstājas, neskatoties uz neskaitāmajiem grupas dalībnieku solo projektiem.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 10 eiro

Dervišu rituālās dejas

29. septembrī VEF Kultūras pilī austrumu kultūras festivāla “RumiFest” ievaros būs redzama “Semas” ceremonija – rituālā dervišu deja – niedru flautas un kora “Atvars” pavadījumā. Šī deja, kuras aizsākumi meklējami XIII gadsimtā, 2005. gadā iekļauta UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma šedevru.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-10 eiro  

Igo koncerts

Foto: publicitātes

30. septembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” austrumu kultūras festivāla “RumiFest” ietvaros uzstāsies slavenais latviešu izpildītājs Igo. Programmā izskanēs kompozīcijas no Igo zelta repertuāra, kā arī vairāki pirmatskaņojumi.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 9-15 eiro

KVN Rīgas mēra balva

30. septembrī Kongresu namā noritēs KVN Rīgas mēra balva – jau devītā pēc kārtas. Šoreiz par pasākuma viesiem kļūs Augstākās līgas zvaigznes, kā arī KVN Eiropas Čempionāta labākas komandas. Šogad pieteikumus Balvai iesniegušas komandas no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Vācijas, Gruzijas un Izraēlas. Īpašie viesi – Augstākās līgas čempioni „Triod i Diod” (Smoļenska) un “Comedy Club” rezidents Andrejs Skorohods.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10,50-35 eiro

Vokālās grupas “Putni” koncerts

Foto: publicitātes

1. oktobrī latviešu vokālā grupa “Putni” aicina uz jubilejas koncertu, kas veltīts kolektīva 25. jubilejai un programmas “Ornamenti” atklāšanai. Programmā iekļautas jau zināmas kompozīcijas no kolektīva repertuāra, kā arī vairāki jauni skaņdarbi, kas sarakstīti īpaši jubilejai.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5-10 eiro

Grupas Melo-M koncerts

3. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar programmu, kas veltīta Latvijas simtgadei, uzstāsies grupa Melo-M. Šai programmai grupa ir izvēlējusies slavenu latviešu komponistu – Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, un citu – darbus, un izpildīs tos savā aranžējumā.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 9-15 eiro

VEF Jazz club koncerts

3. oktobrī džeza cienītājus aicina uz VEF Kultūras pili, kur uzstāsies Latvijas Radio bigbends, dziedātāja Kristīne Prauliņa un saksofonists Kristaps Ļubovs. Tas pūs ceturtais “VEF Jazz club” sērijas koncerts. Šajā koncertu ciklā tiek piedāvātas Latvijas un citu valstu džeza izpildītāju uzstāšanās.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-12 eiro

3.Ar otro pusīti

Džeza kruīzs ar Evilenu Protektori

Foto: publicitātes

29. septembrī kuģis-restorāns “Rīgas pērle” aicina uz kārtējo džeza kruīzu-koncertu ar dziedātāju Evilenu Protektori, kura piedāvās programmu “A Taste of Summer”. Evilena Protektore ir džeza dziedātāja, Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistratūras absolvente, kur tagad pasniedz džeza vokālu. Evilena pavadīja gadu, studējot džeza vokālu “Santa Cecilia” valsts konservatorijā, piedalījās daudzos festivālos un projektos. Kruīza koncerta programmā tiks pārstāvēti dažādu Evilenas projektu fragmenti.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā, pie Vanšu tilta

CIK? 20 eiro  

Dueta Seis Cuerdaskoncerts

1. oktobrī uz Lielās ģildes skatuves uzstāsies ģitāru duets “Seis Cuerdas” – brāļi Ezekiels un Mārtins Etčeverri (Argentīna). Duets nekautrīgi savā daiļradē savienojis klasisko ģitāru ar rokmūziku un flamenko, radot jaunu interesantu skanējumu jau tā pārbagātajā mūzikas pasaulē. Šogad virtuozie brāļi Erčeverri Latviju apmeklē pirmo reizi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 27-37 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Klīstošais holandietis”

Foto: publicitātes

30. septembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāma Riharda Vāgnera operas “Klīstošais Holandietis” pirmizrāde. Latvijas operas vēsturē “Klīstošais holandietis” pavēris jaunu un svarīgu lapaspusi – ar šīs operas iestudēšanu Teodora Reitera vadībā 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibinātā Latvju operas trupa, ar kuru nepastarpināti saistīta mūsdienu Latvijas Nacionālā opera un balets. Tieši ar šo darbu diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā Latvijas Nacionālā opera un balets iezīmēs savas pastāvēšanas otrās simtgades sākumu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts

2. oktobrī Doma baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 15-35 eiro

Lietuvas Nacionālās operas un baleta viesizrādes

No 2. līdz 5. oktobrim Rīgā noritēs Lietuvas Nacionālās operas un baleta viesizrādes, kurās uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves tiks izrādīti trīs uzvedumi: opera “Dons Karloss” un baleta uzvedumi “Čurļonis” un “Piafa”.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšana

5. oktobrī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz Lielo ģildi, kur noritēs jaunās koncertsezonas atklāšana. Koncertprogrammā izskanēs Pētera Vaska “Musica appassionata”, Antona Bruknera Sestā simfonija un pirmatskaņojums – Pētera Vaska Koncerts obojai un orķestrim, kuru komponists sarakstījis pēc LNSO pasūtījuma. Koncertā solists būs Albrehts Maijers (oboja), kurš strādā Berlīnes filharmonijas orķestrī.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 20-60 eiro

Daņilova klostera vīru kora koncerts

Foto: publicitātes

5. oktobrī VEF Kultūras pilī uzstāsies Daņilova klostera vīru koris, kas ir viens no vecākajiem Maskavas klosteriem. Tas ir viens no vadošajiem garīgās mūzikas kolektīviem pasaulē. Kora sastāvā ir 30 profesionāli dziedātāji, kuriem ir augstākā vokālā un kora izglītība. Pašreizējā formā koris pastāv kopš 1989. gada.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-30 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Trīs vīri kūrortā”

29. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī – pasaka pieaugušajiem „Trīs vīri kūrortā”, kas veidota pēc Ērika Kestnera lugas. Fricim, iesācējam reklāmas jomā, kas uzvar konkursā un nokļūst Alpu kūrortā, veicas - viņš neparastā situācijā iepazīstas ne tikai ar savu nākamo darba devēju, bet arī nākamo sievu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3- 15 eiro

Izrāde “Svinības”

Foto: publicitātes

30. septembrī Dailes teātris piedāvā izrādi “Svinības”, kas balstīta uz tāda paša nosaukuma dāņu režisora Tomasa Vinterberga filmas motīviem. Par godu visu cienītā tēva jubilejai ierodas bērnu un radinieki. Nav ieradusies tikai viena no jubilāra meitām, kura mīklainos apstākļos ir izdarījusi pašnāvību. Svētki sākas. Vecākais dēls saka pirmo tostu. Neviens pat nenojauš, ka klātesošajiem viesiem būs jādzird šokējošā un skarbā patiesība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Teātra festivāls “Patriarha rudens”

No 1. līdz 7. oktobrim Rīgā noritēs ikgadējais teātra festivāls “Patriarha rudens”. Festivāla ietvaros apmeklētāji varēs iepazīties ar jauno, Latvijas Kultūras akadēmijā studējošo teātra mākslinieku (režisoru, aktieru, dramaturgu, utt.) darbiem.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 3-9 eiro  

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Sarunas muzejā: “Daudzskanis”

30. septembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā noritēs cikla “Sarunas muzejā” pasākums. Šoreiz dalībniekus sagaida tikšanās ar 2017. gada Purvīša balvas ieguvējiem, ekspozīcijas “Daudzskanis” autoriem - māksliniekiem Annu Salmani, Krišu Salmani un Kristapu Pētersonu.

KUR? J. Rozentāla iela 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “Kopīgā vēsture”

Foto: publicitātes

No 2018. gada 22. septembra līdz 30. novembrim mākslas muzejā Rīgas birža notiks Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā izstāde “Kopīgā vēsture”, kurā līdztekus vietējo un ārvalstu mūsdienu mākslinieku darbiem apmeklētājiem atklāsies muzeja arhīva liecības par starptautisko sadarbību un kultūras sakariem padomju periodā.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Vasaras garša”

Līdz 6. oktobrim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieces Ilzes Laizānes izstāde “Vasaras garša”, kurā izstādīti viņas nesenie darbi. Ilzes Laizānes darbos eļļas tehnika ir apvienota ar grafisku zīmējumu.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Brīvības šiks”

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”

Foto: publicitātes

No 2018. gada 25. augusta līdz 30. novembrim Mākslas muzejā Rīgas birža būs skatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Baltijas ozoli. 16. un 17. gadsimta holandiešu un flāmu glezniecība Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā”. Izstāde ir stāsts par 16. un 17. gadsimta kuģniecības sakariem ar Nīderlandi vai konkrēti – no Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām aizvestajiem ozoliem. No Baltijas tika eksportēts izcilas kvalitātes kokmateriāls, bet Nīderlandē no tā izgatavoja gleznu pamatnes, t.s. paneļus, ko senie meistari apgleznoja. Šobrīd, pēc daudziem gadsimtiem, tie ir miljonus vērti mākslas darbi. Ekspozīcijai atlasīti darbi, kas iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja “Zelta fondā”.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro