Brīvdienas Rīgā: romantika, Brazīlijas melodijas un Starptautiskā sieviešu diena

2. Marts, 2018

Pirms Starptautiskās sieviešu dienas pasteigsimies ziņot – svētku koncertu programma par godu skaistajām dāmām būs patiešām piesātināta un daudzveidīga. Taču nav aizmirsts arī par vīriešiem un, protams, arī bērniem. Mūsu afišā jūs atradīsiet dažādus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 3. martā mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Ceļojošais dziesmu un deju festivāls

3. martā VEF Kultūras pilī noritēs starptautiskais bērnu un jauniešu vokālo grupu un deju kolektīvu festivāls, kurā piedalīsies kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tas ir jau desmitais festivāls, kas norit divas reizes gadā: pavasarī – Rīgā un rudenī – Tallinā vai Kauņā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

3. martā Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats martā būs “Dzīvnieki daudzveidīgajā pasaulē”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Zinātniskais šovs bērniem „Īssavienojums”

Foto: publicitātes

3. martā uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorium.lv aicina uz elpu aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Īssavienojums”. Kā jau priekšnesuma nosaukums liek noprast, bērniem pastāstīs par elektrību, elektrības pārraides veidiem, kā arī par drošības tehniku. Interaktīvais šovs ļaus mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem ne tikai skatīties, bet arī piedalīties eksperimentos profesoru Vladislava un Mārtiņa vadībā.

11:00 priekšnesums notiks krievu valodā, bet 13:00 – latviešu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

3. martā Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais latviešu zemnieku un amatnieku tirgus. No plkst. 11.00 līdz 15.00 bērnus gaida uz keramisko putnu krāsošanas darbnīcu Vitas Zarečanskas vadībā. Dalības maksa – 2,50 eiro.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Mākslas vingrošanas sacensības “Baltijas aplis”

Foto: publicitātes

3.-4. martā Olimpiskajā centrā “Elektrum” noritēs XIX starptautiskais mākslas vingrošanas čempionāts “Baltijas aplis”. Sacensību ietvaros tiks izvēlēti arī labākie vingrotāji nominācijās “Mis Elegance” un “Mis Skatītāju simpātija”.

KUR? Grostonas iela 6b

CIK? 6 eiro

Klaunu teātra šovs “Papīra pasaule”

3. martā Kongresu namā uzstāsies plastiskās komēdijas klaunu teātris “Mimirichi”. Teātris rīdziniekiem piedāvās izrādi “Papīra pasaule”, kas parādīs, cik brīnišķīgas iespējas sevī slēpj parasts papīrs. Skatītāju priekšā radīsies īsti papīra briesmoņi, spoki, viss, ko vien iztēle var sniegt. Izrādes sižeti un tēli plastiski pārtop, negaidīti nomainot vienam otru.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 8-20 eiro

Muzikāla izrāde “Paukojam un Šmaukojam”

Foto: publicitātes

4. martā VEF Kultūras pilī tiks izrādīta bērnu muzikālā izrāde “Paukojam un Šmaukojam”, kas radīta pēc slavenās britu rakstnieces Enidas Blaitones darba “Pauks un Šmauks” motīviem par divu nebēdnīgu zaķēnu piedzīvojumiem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-15 eiro

Bērnu kulinārijas meistarklase

4. martā Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos kebabu ar pikanto mērci un biezpiena pudiņu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Pasākums skolēniem “Rosinātava”

6. martā Spīķeru koncertzālē noritēs pirmais projekta “Rosinātava” pasākums, kuru radījuši biznesa skolas “Turība” studenti. Projekta ietvaros Latvijā slaveni cilvēki dalīsies ar savu iedvesmojošo pieredzi, lai jauniešos pamodinātu ticību sevī, savās idejās un savas valsts nākotnē.

KUR? Maskavas iela 4, k-1

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Grupas Apvedceļš koncerts

3. martā uz mūzikas kluba 9. vilnis skatuves kāps latviešu grupa Apvedceļš, kas pārstāv Latvijā tik ļoti populāro šlāgermūzikas žanru. Koncertprogrammā – Latvijas un pasaules hiti, kā arī dziesmas no kinofilmām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5 eiro

Koncerts “LPSR romantika. 70-tie”

Foto: publicitātes

3. martā teātra klubā Austrumu Robeža ar programmu “LPSR romantika. 70-tie.” uzstāsies aktrise Karīna Tatarinova un ģitāras virtuozs Ivars Hermanis. Programmā iekļautas Latvijā populāras 70. gadu latviešu komponistu dziesmas, kuras ir pazīstamas gandrīz ikvienam.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Elektroniskās mūzikas festivāls

2. un 3. martā koncertzālē “Palladium” noritēs pirmais “Riga Music Festival”. Festivāla hedlaineri būs Sister Bliss – britu supergrupas Faithless dalībniece ar dīdžeja setu, leģendārais Jody Wisternoff no dueta Way Out West, vācu elektroniskās mūzikas zvaigzne Timo Maas un vēl viens vācu underground mūzikas pārstāvis – Nick Curly. Festivālā piedalīsies arī Franky Rizardo (Holande), Elekfantz (Brazīlija), Fell Reis (Ibiza), Jānis Krauklis, Electricano, Taran & Lomov un Barseghian (Latvija).

KUR? Marijas iela 21

CIK? 25-250 eiro

Džeza koncerts

Foto: publicitātes

6. martā VEF Kultūras pilī noritēs latviešu saksofonista Denisa Paškeviča, itāļu trombonista Beppe Di Benedetto un amerikāņu trompetista Džeisona Hantera koncerts. Koncertprogrammā – džeza klasika un oriģinālas kompozīcijas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-10 eiro

Grigorija Ļepsa koncerts

7. martā Arēnā Rīga ar solo koncertu uzstāsies krievu mākslinieks Grigorijs Ļepss. Koncertprogrammā iekļauti jaunu kompozīciju pirmatskaņojumi un mākslinieka superhiti.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-150 eiro

Grupas Liima koncerts

8. martā K.K. fon Stricka villā uzstāsies grupa Liima, kas piedāvās savu nesen izdoto albumu “1982”. Liima ir dāņu indīroka kolektīa projekts, kas apvieno kolektīvu Efterklang un somu perkusionistu Tatu Renkke.

KUR? Briāna iela 9

CIK? 15 eiro

Tango sin Quinto un Aijas Vītoliņas koncerts

9. martā Mūzikas namā Daile uzstāsies grupa Tango Sin Quinto un dziedātāja Aija Vītoliņa. Koncertprogrammā – jaunas kompozīcijas, kas iekļautas nesen izdotajā albumā “Klusums”.

KUR? Kr. Barona iela 32

CIK? 10-18 eiro

3.Ar otro pusīti

Pavasara balle

Foto: publicitātes

3. martā Kultūras pilī Ziemeļblāzma noritēs balle ar Jelgavas Bigband, Ivara Jercuma un Aijas Vītoliņas piedalīšanos. Programmā – valsis, tango, Vīnes valsis, fokstrots, samba, džaivs. Dreskods dāmām – vakarkleitas, kungiem – smokings vai tumšs uzvalks.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 15 eiro   

Muzikāli poētisks vakars “Meitene kafejnīcā”

6. martā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Raimonds Pauls piedāvā programmu “Meitene kafejnīcā”. Tā ir Raimonda Paula muzikāla fantāzija ar Austras Skujiņas (1909 - 1932) dzeju. Tieši Pauls teātrim piedāvājis šāda muzikāli literāra vakara ideju. Dziesmas ar Austras Skujiņas vārdiem izpilda Veronika Plotiņikova.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50-20 eiro

Komēdija „Sex Guru”

Foto: publicitātes

7. martā Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē būs iespējams noskatīties interaktīvo monoizrādi „Sex Guru”, kurā attiecību eksperta lomu izpildīs Valdis Melderis. Ar veselīga humora devu, taču visai pikanti un atklāti viņš runās ar mums par seksu, atbildot uz skatītāju jautājumiem.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 13-15 eiro

Roberto Meloni koncerts

8. martā Roberto Meloni aicina uz VEF Kultūŗas pili, uz svētku koncertu “La Dolce Vita”, kas veltīts Starptautiskajai sieviešu dienai. Programmā iekļauti slaveni itāļu un pasaules hiti, kā arī dziesmas latviešu valodā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-18 eiro

Kikes Sinēzi un Ruslana Viļenska koncerts

Foto: publicitātes

8. martā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē Latin Grammy ieguvējs, ģitārists un komponists Kike Sinēzi un čellists Ruslans Viļenskis Rīgas publikai piedāvās kopīgu muzikālo projektu “Brazīlija”. Projekta ietvaros tiks izpildītas kompozīcijas – Brazīlijas mūzikas pērles, tāpat programmā iekļauts veltījums Antonio Karlosam Žobimam. Programmā apkopoti slavenu Brazīlijas komponistu skaņdarbi: Egberto Džismonti, Ermeto Paskāls, Antonio Karloss Žobims, Žuāns Žilberts, Guniga. Tāpat projektam uz skatuves pievienosies viens no pieprasītākajiem latviešu bundziniekiem: Artis Orubs.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 5,60-17,50 eiro

Operete „Balle Savojā”

9. marts VEF Kultūras pilī notiks operetes izrāde „Balle Savojā”.Tas ir jau trešais Latvijas operetes fonda jauniestudējums žanrā, kas piedzīvo savas popularitātes atdzimšanu valstī, taču ir nepelnīti piemirsts. Sižets – stāsts par jautriem jaunā pāra piedzīvojumiem pēc medusmēneša. Jauns pāris – Aristīds un Madlēna nesen atgriezušies no gadu ilga medusmēneša. Aristīds negaidot saņem telegrammu no savas senas mīļākās, daiļās džeza dziedātājas Tangolitas, kurai reiz apsolījis, ka atsauksies, kad vien viņa aicinās. Ko darīt? Madlēna saprot, ka tiek krāpta un nolemj doties uz balli incognito un piekrāpt vīru ar pirmo pretimnācēju.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-30 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Cilvēki, lietas un vietas”

3. martā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Cilvēki, lietas un vietas”, kas radīta pēc britu dramaturga Dankana Makmillana tāda paša nosaukuma lugas. Galvenā varone ir talantīga māksliniece, kura nespēj sadzīvot ar apkārtējo pasauli. Bēgšana no dzīves ar narkotiku palīdzību atnes jaunas problēmas, viņai nākas pamest skatuvi – un tad sākas ilgais ceļš uz atveseļošanos un sevis saprašanu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-22 eiro

Izrāde “Jeruzaleme”

3. martā Dailes teātrī – izrāde “Jeruzaleme”, kas radīta pēc angļu dramaturga un scenārista Džeza Batervērta lugas. Luga stāsta par Džonija Bairona, skvotera un narkotiku tirgotāja, kurš dzīvo treilerī Anglijas mežos, dzīvi. Viņš ir nelīdzsvarots un neparedzams, bet viņa personība nevar nesimpatizēt. Tāpēc viņam vienmēr apkārt ir cilvēki, kurus pievelk viņa dumpinieciskais gars un primitīvā mežonība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Izrāde “Rondo”

8. martā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Rondo”. Izrāde tapusi pēc Artūra Šniclera lugas “Rondo” motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegta, apvainojot tā autoru netikumībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu, mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu. Un tagad priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama? 

Līdz 16 gadiem neiesakām!

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts Quasi uno

Foto: publicitātes

3. martā Rīgas Reformātu baznīcā uzstāsies Dainis Medjaņiks (vijole) un Staņislavs Solovjovs (klavieres) ar koncertu Quasi uni. Programmā – Ludvigs van Bēthovens, Klaudio Debisī, Johans Štrauss. Dainis Medjaņiks (Latvija/ Vācija) ir pirmais konkursa “Uzlecošās zvaigznes” uzvarētājs, dažādu prestižu pasaules līmeņa konkursu un festivālu uzvarētājs, spēlē ar Sebastian Klotz (1782) vijoli, kuru viņam uzdāvinājis fonds “Stiftung Niedersachsen”. Staņislavs Solovjovs (Krievija) ir klavieru virtuozs, solists un koncertmeistars, spilgts Sanktpēterburgas klavieru skolas pārstāvis. Dažādu starptautisku konkursu uzvarētājs.

KUR? Mārstaļu iela 10

CIK? 12-30 eiro

Opera “Turaidas roze”

Latvijas Nacionālā opera 21. janvārī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Koncerts “No operas līdz Brodvejai”

Foto: publicitātes

4. martā Lielajā ģildē Mihaila Kazņika dienu ievaros noritēs galā koncerts “No operas līdz Brodvejai”, kurā uzstāsies jauno instrumentālistu un vokālistu konkursa “Uzlecošās zvaigznes” uzvarētāji un pasaules līmeņa zvaigznes – slavenais basists Mihails Svetlovs un soprāns Monika Makdonalda. Programmā izskanēs pasaulslavenas melodijas no Džordža Gēršvina, Vinsenta Jūmensa, Džeroma Kerna, Frederika Lū, Miča Lī, Ričarda Rodžersa, Džona Kandera, Endrū Loida Vebera un citu komponistu mūzikliem, kā arī slavenas operas ārijas.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-30 eiro

Kora “Ausma” koncerts

4. martā Mazajā ģildē noritēs sieviešu kora “Ausma” koncerts. Tāpat koncertā piedalīsies jauktais koris Ogre. Soliste – Gunta Gelgote (soprāns). Programmā – latviešu komponistu skaņdarbi.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas

Telmana Guževska koncerts

Foto: publicitātes

8. martā Lielajā ģildē uzstāsies tenors Telmans Guževskis. Koncertprogrammā – labākās itāļu, spāņu, angļu un krievu romances un ārijas. Skaņdarbi izskanēs klavieru un ģitāras pavadījumā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-40 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija uz Rīgas Centrāltirgu

3. martā rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz ekskursiju pa Rīgas Centrāltirgu – vienu no galvenajiem apskates objektiem mūsu pilsētā. Par to, ka kādreiz tirgus paviljoni bijuši dirižabļu angāri, zina teju ikviens. Bet vēsture glabā daudz citu interesantu stāstu – piemēram, par to, kā piena paviljonu apmeklējis Staļins, par tumšo pazemes tuneļu pagātni, un citus. Plkst. 11.00 ekskursija noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – angļu.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Stacijas laukuma pulksteņa

CIK? 10 eiro

Meistarklase ar mākslinieci Lieni Mackus

Foto: publicitātes

8. martā izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs meistarklase mākslinieces Lienes Mackus vadībā, kuras laikā praksē tiks iemācītas dažādas animācijas mākslas tehnikas un paņēmieni. Nodarbība sāksies ar īsu sarunu un atsevišķu aspektu pārrunāšanu un turpināsies dalībniekiem pašiem radoši darbojoties. Dalībnieku vietu skaits ierobežots, nepieciešams iepriekšējs pieraksts. Pasākums norit latviešu valodā (ar tulkojumu krievu valodā nepieciešamības gadījumā).

KUR? Torņa iela 1

CIK? 5 eiro

Izstāde “Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma”

Līdz 25. martam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Vija Celmiņa. Vienpadsmit darbi un filma”. Latvijā Vijas Celmiņas lielā retrospekcija notika viņas 75. gadskārtas zīmē 2014. gadā. Šogad, mākslinieces jubilejas gadā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vēlas iepazīstināt apmeklētājus ar visiem muzeja krājumā esošajiem Vijas Celmiņas darbiem. Kopumā tās ir vienpadsmit grafikas lapas. Visus šos darbus vienkopus muzejs nekad vēl nav izstādījis. Izstādes laikā tiks demonstrēta Jura Podnieka studijas veidotā dokumentālā filma “Vija Celmiņš. Teritorija” (režisors Olafs Okonovs).

KUR? Kr. Valdemāra iela 10

CIK? 2-6 eiro