Brīvdienas Rīgā: rokbalets, Disnejs uz ledus un Argentīnas kaisle

3. Janvāris

Jaungada svinības jau ir aiz muguras, bet tas nenozīmē, ka kultūras dzīve galvaspilsētā būtu apstājusies. Mūsu tradicionālajā afišā esam apkopojuši tuvāko dienu interesantākos notikumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1....Ar visu ģimeni:

 

Ziemas naktis zoodārzā

No 21. decembra līdz 27. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā atkal noritēs ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji varēs vērot dzīvniekus līdz plkst. 21.00 (kases strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izgaismotajām takām. 31. decembrī zooloģiskais dārzs strādā līdz plkst. 15.00.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 7 eiro, ar īpašu kuponu – 3 eiro 

Foto:

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 5. janvārī mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK?  5-13,50 eiro 

Emociju Jaungada piedzīvojumi

5. un 6. janvārī radošais centrs “Alternatīvā realitāte” aicina uz Jaungada svētkiem pēc slavenās multfilmas “Prāta spēles” motīviem. Bērni iepazīsies ar emocijām un uzzinās, kā rodas Prieks, Skumjas, Bailes, Riebums un Dusmas un kā panākt to, lai emocijas dzīvotu draudzīgi.

KUR? Tallinas iela 30

CIK?  15 eiro 

 

Izrāde „Putnu opera”

6. janvārī Latvijas Nacionālajā operā noritēs bērnu uzveduma „Putnu opera” izrāde. Labais doktors Dūlitls un viņa draugi vienmēr gatavi steigties palīgā tiem, kurus piemeklējusi kāda ķibele. Krāšņie putni un atjautīgie dzīvnieciņi ne mirkli nezaudē dūšu: viņi atrod noslēpumaini pazudušo kanārijputniņu, veikli nodzēš ugunsgrēku un pat iestudē panākumiem bagātu operu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK?  2,50 – 30 eiro 

Rokbalets “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”

8. janvārī Latvijas Nacionālā opera aicina bērnus uz baletu “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. Pasaku rokbalets pašiem mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem radīts pēc slavenās un visu iemīļotās brāļu Grimmu pasakas motīviem. Izrādē piedalīsies topošie mākslinieki no Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK?  2,50-22 eiro 

Ledus šovs Disney on Ice”

8.-10. janvārī Arēnā Rīga būs skatāms vērienīgais ledus šovs, kurā piedalīsies populāri Disneja studijas animācijas filmu personāži. Galvenās šova varones būs māsas Anna un Elza no “Ledus sirds”. Viņām palīdzēs jautrais sniegavīrs Olafs un ziemeļbriedis Svens.

KUR? Skanstes iela 21

CIK?  22-49 eiro 

Izrāde “Planēta nr. 85”

11. janvārī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK?  5-17 eiro 

Ziemassvētku tirgus Vecrīgā

Līdz 5. janvārim Vecrīgā atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirgus, kas rīdziniekiem un pilsētas viesiem piedāvā dažādas svētku preces – cienastus, suvenīrus, amatnieku darinājumus. Brīvdienās visus tirdziņa apmeklētājus sagaida koncerti un svētku pasākumi.

KUR? Doma laukums

CIK?  Ieeja bez maksas 

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

No 7. decembra līdz 13. janvārim galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK?  Bezmaksas 

Foto:

2..ar draugiem:

Grupas Apvedceļš” koncerts

5. janvārī uz mūzikas kluba 9. vilnis skatuves kāps latviešu grupa Apvedceļš, kas pārstāv Latvijā tik ļoti populāro šlāgermūzikas žanru. Koncertprogrammā – Latvijas un pasaules hiti, kā arī dziesmas no kinofilmām.

KUR? Kungu iela 8

CIK?  5-60 eiro 

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

9. janvārī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK?  18 eiro 

Foto:

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

9. janvārī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro 

Izrāde „Stokholmas smukulis”

10. janvārī teātra klubā Austrumu Robeža izrādīs komēdiju „Stokholmas smukulis”. Ja tu esi skaists, tad nokļūt uz žurnāla vāka vai iekarot sievietes sirdi ir tīrais nieks. Bet ko gan darīt tiem, kas nav tik izskatīgi? Cīnīties! Un viena no labākajām metodēm – izlikties par smukuli, turklāt – gudru smukuli.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro 

Grupas Opus Pro” koncerts

11. janvārī klubā “9. vilnis” uzstāsies grupa Opus Pro, viena no populārākajām un cienījamākajām rokgrupām Latvijā. Koncertprogrammā iekļautas kolektīva slavenākās kompozīcijas.

KUR? Kungu iela 8

CIK?  5-60 eiro 

3.... ar otro pusīti:

Šovs “Kaisle Buenosairesā”

5. janvārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs interaktīvais šovs “Kaisle Buenosairesā”. Tas ir stāsts par imigrantu no Francijas, kas sapņo kļūt par Argentīnas tango zvaigzni. Skatītājus sagaida kaisle, mīlestība, intriga un sāncensības gars – un, protams, tango.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK?  10-35 eiro 

Alizbar & Ann’Sannat koncerts

5. janvārī Lielajā ģildē uzstāsies grupa Alizbar & Ann’Sannat. Kolektīva repertuārā ir īru, Balkānu, moldāvu tautas mūzika oriģinālā aranžējumā, kā arī pašsacerētas kompozīcijas – džeza, blūza, etnofolka un neoklasikas apvienojums.

KUR? Amatu iela 6

CIK?  19-49 eiro 

Koncerts “Melodiju serpentīns”

No 7. līdz 10. janvārim VEF Kultūras pilī noritēs koncerti “Melodiju serpentīns”, kurā izskanēs 1950-1980. gadu latviešu estrādes populārākās kompozīcijas

KUR? Ropažu iela 2

CIK?  10-20 eiro 

Foto:

4.…ar nemirstošas klasikas cienītājiem:

Koncerts “Krievu romances”

5. janvārī VEF Kultūras pilī ar jaunu programmu uzstāsies Ilona Bagele (soprāns) un Samsons Izjumovs (bass). Programmā izskanēs XIX un XX gadsimtu romances un populārās dziesmas “Miglainais rīts”, “Es tevi nekad neaizmirsīšu”, “Jau noziedējušas krizantēmas”, un citas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK?  8-12 eiro 

Balets “Riekstkodis”

6. janvārī VEF Kultūras pilī Maskavas teātris “Klasiskais balets” piedāvā latviešu skatītājiem leģendāro P. Čaikovska baletu “Riekstkodis”. Teātra repertuārā “Riekstkodis” ieņem īpašu vietu. Galvenais teātra uzdevums ir saglabāt krievu baleta klasisko mantojumu nemainītu, padarīt to mūsdienu skatītājiem pieejamāku ar XXI gadsimta tehnoloģiju palīdzību.

KUR? Ropažu iela 2

CIK?  20-70 eiro 

Ziemassvētku koncerts

9. janvārī Mazajā ģildē noritēs Ziemassvētku koncerts ar Latvijas pareizticīgās baznīcas “Logos” kora piedalīšanos. Programmā izskanēs tradicionāli pareizticīgo Ziemassvētku dziedājumi.

KUR? Amatu iela 5

CIK?  Ieeja par ziedojumiem 

Foto:

Opera “Turandota”

10. janvārī Latvijas Nacionālā opera aicina uz izrādi “Turandota” ar Džakomo Pučīni mūziku. Vai uzradīsies drosminieks, kurš spēs uzminēt apbrīnojami skaistās, taču ledusaukstās ķīniešu princeses Turandotas trīs mīklas? Turandota ir gatava sūtīt nāvē katru, ko pārspēs viltībā. Princis Kalafs ir gatavs viņu mīlēt... 1973. gadā tapušais Pučīni pēdējās operas iestudējums LNO piedzīvojis jau vairākus atjaunojumus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK?  7-40 eiro 

Kora “Pareizticīgie dziedoņi” koncerts

10. janvārī Rīgas domā pēc Hermana Brauna fonda uzaicinājuma uzstāsies slavenais koris “Pareizticīgie dziedoņi”. Vīru koris dibināts 1992. gadā. Tā sastāvā ir labākie profesionālie Maskavas baznīcu dziedoņi. Kora repertuārs aptver krievu garīgo kora mūziku un tās avotu līdz XX gadsimtam. Īpašu uzsvaru kolektīvs liek uz Maskavas pirmsrevolucionārās skolas komponistiem – A. Kastaļski, P. Česnokovu, A. Grečaņinovu.

KUR? Herdera laukums 6

CIK?  7-30 eiro 

5. ar draugu – teātra cienītāju:

Izrāde “Kaisles vilciens”

5. janvārī uz Dailes teātra skatuves būs skatāma izrāde “Kaisles vilciens. Tā radīta pēc slavenās Tenesija Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” motīviem. Galvenajās lomās – Anete Krasovska (Blanša), Gints Grāvelis (Stenlijs Kovaļskis), Ieva Florence (Stella) un Kaspars Zāle (Mičs).

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro 

Izrāde “Rondo”

11. janvārī Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Rondo”, kas tapusi pēc Artūra Šniclera tāda paša nosaukuma lugas motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu. Mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu, priekšplānā izvirzās nevis jautājums “kurš ar kuru”, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama?

Līdz 16 gadiem neiesakām.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro 

6.... ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi:

 

Kārļa Vītola personālizstāde “Beigas”

No 9. novembra līdz 6. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā noritēs Kārļa Vītola personālizstāde “Beigas”. Kārlis Vītols ir gleznotājs, grafiķis un animators. Savas animācijas filmas mākslinieks veidojis gan kā atsevišķus darbus, gan kā papildinājumus glezniecības izstādēm.

KUR? Torņa iela 1

CIK?  1-4 eiro 

Izstāde “Brīvības šiks”

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK?  5-7 eiro 

Birutas Delles izstāde

No 9. janvāra galerijā “Daugava” apskatāma mākslinieces Birutas Delles personālizstāde “Kurš olīvu dārzā ir lieks?”. 1977. gadā ar šādu nosaukumu Biruta Delle radīja gleznu, darbu, kurā summējās viņas atradumi glezniecībā un viņas spējas. To, vai Delle mainījusies savā glezniecībā, kas nācis klāt, kas zudis, mums palīdzēs šķetināt 1977. gada darbs, kuram līdzās izstādīti arī darbi no nākamajām desmitgadēm.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK?  Bezmaksas 

Foto:

Izstāde “Itālijas Ziemassvētki”

No 7. decembra līdz 13. janvārim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma ekspozīcija “Itālijas Ziemassvētki”. Izstādē apskatāmi tradicionāli dekoratīvie elementi, kurus Itālijas iedzīvotāji izmanto savu māju rotāšanai Ziemassvētkos, kā arī itāļu mākslinieku darbi ar Ziemassvētku tematiku.

KUR? Alberta iela 12

CIK?  1,50-5 eiro 

Izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”

No 22. novembra līdz 27. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”. Šī ekspozīcija nebūs hronoloģisks stāsts par sasniegumiem simtgades griezumā – epizodes dizaina vēsturē tiks virknētas, meklējot kopīgās tēmas un izejas punktus dažādu paaudžu dizaineru darbībā. Līdz ar dizaina objektiem izstādē iekļauti videomateriāli, fotogrāfijas un citas liecības, kas atklās kontekstus, kuros šie priekšmeti tika radīti un lietoti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro   

Laikmetīgo rotu izstāde “Aiz loga mazliet snieg”

No 6. decembra līdz 5. februārim mākslas galerijā “Putti” noritēs laikmetīgo rotu izstāde. Spilgti elementi, dažādi akmeņi, krāšu brīvība un mūsdienīgas formas. Tas ir aukstā gada laika, kad aiz loga snieg, iedvesmas iemiesojums. Izstādē piedalās latviešu un ārvalstu rotu meistari.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK?  Bezmaksas 

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro