Brīvdienas Rīgā: Putnu dienas zooloģiskajā dārzā, 90. gadu rekonstrukcija un Laimas jubileja

28. Marts, 2019

Ārā jau jūtama pavasara smarža, un saullēktus pavada dzīvespriecīgas putnu dziesmas. Un tas nozīmē, ka nav prātīgi sēdēt mājās. Ņemiet ģimeni, draugus un dodieties pastaigāties un jautri pavadīt laiku. Bet vispirms ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Putnu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Foto: publicitātes

30. un 31. martā Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiek tradicionālās gadskārtējās Putnu dienas. Visi, kas vēlēsies, varēs piedalīties zīlīšu un strazdu būru gatavošanas darbnīcā. Izgatavotās putnu mītnes pēc tam varēs ņemt līdzi uz māju un piekārt piemērotā vietā savas dzīvesvietas tuvumā. Dzeņa darbnīca darbosies no plkst. 12.00 līdz 15.00. Apmeklētāji visu dienu varēs vērot, kā dažādi putni gatavojas pavasara ligzdošanas un perēšanas sezonai (dažiem tā jau ir pilnā sparā).

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4–6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro

Projekts „Gudra Rīga. Fiziskie eksperimenti”

30.−31. martā projekts „Gudra Rīga” iepazīstinās ar interaktīvu populārzinātnisku šovu „Fiziskie eksperimenti”. Nodarbību laikā dalībnieki uzzinās, kā nosūtīt slepenu ziņojumu, izmantojot infrasarkano viļņu un Morzes kodu; varēs atrast visus metāla priekšmetus, kas atrodas laboratorijā; izmantot polarizāciju, lai redzētu attēlu, kas nav pamanāms ziņkārīgām acīm; atskaņot ierakstu no vinila plāksnes, izmantojot improvizētus līdzekļus.

KUR? Lomonosova iela 1, 7. korpuss

CIK? 30 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem, un tā laikā norit koncerti, izstādes, brīvdabas izrādes, bērnu grāmatu atklāšanas un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls „Krievu klasika Latvijā"

No 30. marta līdz 6. aprīlim Rīgā notiek ikgadējais starptautiskais bērnu un jauniešu teātra festivāls „Krievu klasika Latvijā”, kurā uzstājas dažādu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas pilsētu mākslinieciskie kolektīvi.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? 5–10 eiro  

Sacensības mākslas vingrošanā „Baltijas aplis”

Foto: publicitātes

30. un 31. martā Elektrum Olimpiskajā centrā notiks 20. Starptautiskās sacensības mākslas vingrošanā „Baltijas aplis”. Konkursa ietvaros tiks izvēlētas arī elegantākās vingrotājas nominācijā „Mis Elegance”.

KUR? Grostonas iela 6В

CIK? 6 eiro

Izrāde „Krokodils Gena un Pekausis”

31. martā Latvijas Leļļu teātrī notiks izrāde „Krokodils Gena un Pekausis”, kas balstīta uz Eduarda Uspenska pazīstamo un iemīļoto pasaku. Neparastais dzīvnieks ar lielajām ausīm dzīvo kaut kur biezā tropu mežā. Kādu dienu, ieraudzījis kastīti ar apelsīniem, viņš ierāpās tajā un aizmiga, un pamodās jau lielā pilsētā, kur viņš atrada ne tikai piedzīvojumus, bet arī draugus. Un viņa vārds ir Pekausis.

KUR? K. Barona iela 16/18

CIK? 5–13,50 eiro

Izrāde „Jatakas”

Foto: publicitātes

31. martā kinoteātrī „K. Suns” būs zīmējumu izrāde bērniem „Jatakas” par mazu meiteni, kas ceļo kopā ar tēvu uz zooloģisko dārzu. Un pat tur – parastā tramvajā – notiek īsti brīnumi, un katra pietura ir pārsteidzošs notikums, ko izstāsta tēvs. Izrāde notiek latviešu valodā.

KUR? Elizabetes iela 83/85

CIK? 10 eiro

Interaktīvā izstāde „Dzīvās sistēmas”

No 25. janvāra tirdzniecības centrā „Elkor” apskatāma interaktīva izstāde „Dzīvās sistēmas”. Tā ir unikāla izstāde, kurā tiešā nozīmē var pieskarties sarežģītākajiem objektiem dabā – dažādiem dzīviem organismiem. 60 interaktīvi eksponāti ļauj saprast un izjust, kā veidots viss dzīvais.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 6–35 eiro

2.Ar draugiem

Kora mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

30. martā uz VEF Kultūras pils skatuves laikā notiks vairāku koru koncerts, kas veltīts diriģentes Aijas Upenieces jubilejai. Programmā piedalīsies „Tērvete”, „Gaismaspils”, „SenRīga” un Paula Stradiņa KUS sieviešu koris „Stradiņi”. Koncertā izskanēs latviešu komponistu darbi un tautasdziesmu apdares.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3 eiro  

Koncerts „90-to gadu rekonstrukcija JAM SESSION 2019”

30. martā uz VEF Kultūras pils skatuves pulcēsies Latvijas blūza un roka virtuozi, lai kopā rekonstruētu Rīgas klubu 90. gadu dzīvās mūzikas gaisotni. Grupas „Hot Dogs”, „MG band”, „Fortress”, „Rebel”, „B.B.MAX band”, „Eddie Dove Band”, „The Blues gang” kopā radīs „Jam Session”.  

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 18–28 eiro

Grupas „Krovostok” koncerts

Foto: publicitātes

30. martā uz „Studio 69” koncerthalles skatuves uzstāsies Krievijas andergraunda hiphopa leģenda „Krovostok". Kolektīva „mākslinieciskais gangsta reps” joprojām ir viena no spilgtākajām divtūkstošo gadu debijām. Kopš tiem laikiem mūziķi ir laiduši klajā piecus albumus, un katrs no tiem ir padarījis „Krovostok” par galveno apspriešanas tēmu.

KUR? Tērbatas iela 73

CIK? 25–50 eiro

Tribute gupas „The BeatLove” koncerts

1. aprīlī Kongresu namā uzstāsies viena no pasaulē atpazīstamākajām „The Beatles” tribute grupām „The BeatLove”. Grupas puiši pieder pie „The Beatles” izpildītājiem, kas cenšas maksimāli autentiski nodot skatītājiem ne tikai kompozīciju skanējumu dzīvajā izpildījumā, bet mēģina uz skatuves atbilst oriģinālajam Liverpūles četriniekam līdz pat sīkākajām detaļām, tostarp arī vizuāli – ar skatuves tērpiem, frizūrām, sejas pantiem un pat instrumentiem. 2016. gadā „The BeatLove” ieguva oficiālo tiesību mantinieku atļauju izpildīt jebkuru „The Beatles” dziesmu. 

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 15–49 eiro

Folkgrupas „Wör” koncerts

Foto: publicitātes

2. aprīlī VEF Kultūras pilī uzstāsies Beļģijas folkroka grupa „Wör”, kura izpildīs senā Beļģijas flāmu reģiona mūziku, ko manuskriptos saglabājuši mūziķi un entuziasti pirms apmēram 300 gadiem. Tagad, pateicoties „Wör”, cilvēki visā pasaulē var klausīties šos darbus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10–15 eiro

Izrāde „Pusnakts šovs septiņos”

3. aprīlī Mūzikas namā „Daile” stand-up mākslinieks Jānis Skutelis prezentēs savu „Pusnakts šovu septiņos ar Jāni Skuteli”. Izrāde veidota Rietumu televīzijas programmu populārajā autorformātā, ironiskā gaisotnē diskutējot par aktuāliem notikumiem, mūzikas numuriem, parodijām un viesiem studijā.

KUR? K. Barona iela 31

CIK? 15–20 eiro

Stand-up komēdija „Humors pa latviski”

Foto: publicitātes

3. aprīlī klubā „Republika” komiķis Maksims Trivaškevičs prezentēs programmu „Humors pa latviski”. Maksims Trivaškevičs ir viens no aktīvākajiem Latvijas komiķiem, daudz uzstājas visā Latvijā, lielos mūzikas un radošajos festivālos, kā arī ārzemēs.

KUR? Mazā Pils iela 11

CIK? 5 eiro

Konkurss „Riga Jazz Stage”

No 4. līdz 6. aprīlim „Splendid Palace” notiks starptautiskais džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage 2019”. Būs iespējams noklausīties Konkursa koncertu, Konkursa finālu un Gala koncertu ar portugāļu džeza dziedātājas Maria João piedalīšanos. Šogad konkursa džeza vokāla un instrumentu kategorijai tiks pievienota nominācija „Džeza piano”.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 15–35 eiro

Matīsa Čudara un Latvijas Radio bigbenda koncerts

Foto: publicitātes

5. aprīlī Spīķeru koncertzālē uzstāsies ģitārists Matīss Čudars un Latvijas Radio bigbends. Matīss Čudars ir viens no talantīgākajiem un daudzpusīgākajiem Latvijas mūsdienu ģitāristiem. Viņa spēlē improvizācija tiek apvienota ar spēju iedzīvoties baroka mūzikā, mūsdienu komponistu, rokmūzikas, flamenko un džeza kompozīcijās.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 12 eiro

3.Ar otro pusīti

Laimas Vaikules jubilejas koncerts

30. martā „Arēnā Rīga” notiks Laimas Vaikules koncerts, kas veltīts viņas jubilejai. Dziedātājai šis būs divkārt īpašs koncerts, jo viņa jau sešus gadus nav uzstājusies ar soloprogrammu Rīgā. Koncerta viesi būs Intars Busulis, Jānis Stībelis, Lauris Reiniks, kā arī grupa „DaGamba”.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 11–69 eiro

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

30. martā teātra klubā „Austrumu Robeža” – padomju romantiskā klasika „Dienesta romāns” pēc Emīla Bragniska un Eldara Rjazanova lugas „Darba biedri” motīviem. Tas pats „Dienesta romāns”, bet šoreiz Kārļa Anitena iestudējumā un latviešu aktieru izpildījumā. Kā uzskata režisors: „Laiki mainās, bet cilvēki – ne.” Un viņi joprojām iemīlas un joprojām ir bezspēcīgi patiesu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Koncerts „Celentano Tribute Show”

2. aprīlī Kongresu namā Latvijas skatītāji varēs redzēt muzikālo projektu „Celentano Tribute Show”, kurā apkopotas Adriāno Čelentāno labākās dziesmas talantīgā mūziķa Mauricio Šveicera izpildījumā. M. Šveiceram piemīt ne vien izteikta ārējā līdzība ar slaveno mūziķi, bet arī šarms un pievilcība, ko augstu novērtēja arī pats Adriāno Čelentāno.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 17–51 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Ērģeļmūzikas koncerts „Concerto Piccolo”

30. martā tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla „Concerto Piccolo”. Rīgas Doma ērģeles pieder pie vēlīnā romantikas perioda ērģeļbūves mākslas augstākajiem sasniegumiem – izcils mūzikas vēstures piemineklis. Tās ir saistītas ar pēdējo 120 gadu izcilākajiem Latvijas ērģelniekiem un komponistiem, ietekmējot Latvijas mūzikas un ērģeļu mākslas attīstību vairāk nekā jebkurš cits instruments. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās viņiem piešķirto godu muzicēt uz šī unikālā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 17.00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

Opera „Klīstošais holandietis”

Foto: publicitātes

30. martā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves varēs redzēt Ričarda Vāgnera operu „Klīstošais holandietis”. Latvijas mūzikas vēsturē „Klīstošais holandietis” atklāja jaunu un būtisku lappusi – ar tā iestudējumu Teodora Reitera vadībā 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibinātā Latvju operas trupa, ar kuru nepastarpināti saistīta mūsdienu Latvijas Nacionālā opera un balets. Tieši ar šo darbu diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā Latvijas Nacionālā opera un balets iezīmēs savas pastāvēšanas otrās simtgades sākumu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9–55 eiro

Baltijas baleta festivāla Galā koncerts

1. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā un baletā norisināsies Galā koncerts „Ballet Stars Gala”, kurā piedalīsies baleta mākslinieki no Londonas Karaliskā baleta, Dānijas Karaliskā baleta, Ungārijas Nacionālā baleta, Čehijas Nacionālā baleta, baleta zvaigznes no Berlīnes Valsts operas un Maskavas Lielā teātra, Somijas Nacionālās operas, Lietuvas Nacionālās operas un baleta teātra, Igaunijas Nacionālās operas un citi mākslinieki.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 15–80 eiro

Koncerts „Pavasara balsis”

Foto: publicitātes

4. aprīlī VEF Kultūras pilī festivāla „Windstream” ietvaros norisināsies koncerts „Pavasara balsis”, kurā piedalīsies orķestris „Rīga” un solisti: Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Grecka, Mihails Čuļpajevs, Rihards Mačanovskis. Programmā būs komponistu Franca Supē, Žaka Ofenbaha, kā arī Johana Štrausa mūzika.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8–15 eiro  

Koncerts „Double Bass”

4. aprīlī Lielajā ģildē ar koncertu kontrabasam uzstāsies Oskars Bokanovs. LNSO galvenais kontrabasists kopā ar pianistu Rihardu Plešanovu spēlēs Bahu, kā arī solo izpildījumā sniegs Pētera Vaska virtuozo „Bass Trip”. Koncertu vainagos Sezāra Franka populārās Vijoļsonātes pārlikums kontrabasam. Programmā izskanēs arī fragments no Mesiāna Olivjē Mesiāna „Première communion de la Vierge”no cikla „Vingt Regards sur l’Enfant Jésus”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 7–25 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Teātra dienas koncerts „Divi vienā”

Foto: publicitātes

30. martā Nacionālais teātris aicina uz koncertu, kas pieskaņots Starptautiskajai teātra dienai, kura tiek svinēta 27. martā. Koncertu veidos divas daļas. Pirmajā daļā skanēs fragmenti no Nacionālā teātra „atslēgas” izrādēm, otrajā daļā būs izklaides programma.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5–25 eiro  

Izrāde „Kareņins”

30. martā Dailes teātrī būs lugas „Kareņins” pirmizrāde, kuras pamatā ir Vasīlija Sigareva luga, kas rakstīta pēc Ļeva Tolstoja romāna „Anna Kareņina” motīviem. Šajā izrādē stāsts tiks parādīts no maldinātā Annas vīra skata punkta. Vīrieša drāma, viņa vientulība un sāpes, nevajadzības un nevarības sajūta, sarūgtinājums un iekšējais nemiers – nebeidzamu dvēseles moku elle.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5–22 eiro

Izrāde „Huligānes grēksūdze”

Foto: publicitātes

30. martā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz slavenās mūsdienu dzejnieces Solas Monovas dzejas izrādi. Tas būs ieskats tajā, kas darās modernas sievietes dvēselē, skapī un somiņā.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 17,50–25 eiro

Izrāde „Naids”

30. martā Kongresu namā krievu aktrises Jeļena Jakovļeva un Tatjana Ļutaeva piedāvās skatītājiem lugu „Naids”. Divu lielisku Holivudas Zelta laikmeta aktrišu dzīvē bijis viss, bet viņas nekad nebija strādājušas kopā. Viss it kā bijis pagātnē: filmēšanas laukums, skatuve, mīlestība, nodevības, nauda, skandāli… Un tomēr viņas apvienojās un nolēma kopā notēlot savā pēdējā filmā.

KUR? K. Valdemāra iela 5

CIK? 20–60 eiro

BAS Kāpostnieks

Foto: publicitātes

30. martā Jaunatnes teātris „Brīvo Aktieru Sabiedrība” aicina uz jautru Kāpostnieku – parodijas un mūzikas izrādi, kas ietver sevī visu labāko un skatītāko.

KUR? Čaka iela 67/69

CIK? 8–12 eiro

Izrāde „Huligāns. Grēksūdze”

1. un 2. aprīlī uz Dailes teātra skatuves krievu aktieris un režisors Sergejs Bezrukovs prezentēs savu izrādi „Huligāns. Grēksūdze” par dzejnieku Sergeju Jeseņinu. Šī izrāde mistērija ir vienota dramaturģiska kompozīcija par lielā dzejnieka dzīvi. Izrādi veido dzejoļi un dziesmas, kurās izmantoti viņa dzejoļi. Jeseņina dzeju var ne tikai lasīt, klausīties, to var arī dejot, to var un pat vajag dziedāt.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 85–100 eiro    

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro

Sarunas muzejā: Henrijs Klēbahs. Pasaules malā

31. martā Nacionālajā mākslas muzejā notiks kārtējais pasākums „Sarunas muzejā”. Šoreiz dalībnieki tiksies ar mākslas vēsturnieci, izstādes kuratori Šeldu Puķīti, kas stāstīs par gleznotāja Henrija Klēbaha radošo mantojumu, kura izstāde muzejā ir atvērta līdz 31. martam. Pasākums notiek latviešu valodā.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 3–6 eiro

Igaunijas laikmetīgo rotu mākslinieku grupas izstāde

Foto: publicitātes

No 29. marta līdz 18. aprīlim galerijā „Putti” ir skatāma Igaunijas mākslinieku grupas izstāde, kas apvieno laikmetīgo rotaslietu meistarus. Šie ir 13 igauņu mākslinieki ar vienotu nacionālās identitātes fonu, tautas tradīcijām, vēsturi, bet tik dažādi – katrs ar savu īpašo identitāti un raksturu. Un vienīgais viņu īstenais kopsaucējs ir ambīcija – izmantot rotas kā atslēgu katra paša iztēles pasaulei.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde „Laika zīmju pieraksti”

Līdz 31. martam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma izstāde „The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti”, piedāvājot ziemeļu dabas skaistuma un skarbo laikapstākļu iedvesmotu Islandes, Grenlandes un Fēru salu mākslinieku skatījumu uz mūsdienu modi. Izstāde ir tālu no tradicionālās modes pasaules ar tai raksturīgajām sezonālajām tendencēm. Ekspozīcija aktualizē jautājumu par mākslinieka radošumu un faktoriem, kas to ietekmē, – kultūras identitāte, tradīcijas, vide, dabas ainava, laikapstākļi, kā arī Ziemeļvalstu inovatīvā pieredze ilgtspējīgas modes radīšanā, izmantojot vietējos resursus. Projekta ietvaros apmeklētājiem būs iespēja tikties ar dažiem no izstādē pārstāvētajiem māksliniekiem.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1–5 eiro  

Izrāde „Meistars un Aleksandra”

Foto: publicitātes

1. aprīlī Eduarda Smiļģa Teātra muzejā būs izrāde, kas veltīta māksliniecei Aleksandrai Beļcovai. Iestudējuma autori vēlas parādīt latviešu glezniecības klasikai piederošās mākslinieces stipro, nelokāmo raksturu, lielo izturību, gribasspēku un pašdisciplīnu. Lomās: Zane Dombrovska un Jānis Kronis; režisore Ināra Slucka.

KUR? E. Smiļģa iela 37/39

CIK? 17 eiro

Daiņa Trumpja izstāde „Nojauta”

No 29. marta līdz 21. aprīlim Rīgas mākslas telpā skatāma lietuviešu mākslinieka Daiņa Trumpja izstāde. Dainis Trumpis ir viens no slavenākajiem mūsdienu konceptuālās mākslas pārstāvjiem Lietuvā. Izstādi nevar saukt par ekspozīciju klasiskā šī vārda izpratnē. Par gleznu kalpo visa izstāžu zāles telpa, kurā ikkatrs elements, krāsas laukums vai stieples gabals ietilpst kopējā kompozīcijā tā, lai tas izskatītos kā triepiens vai švīka.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50–5 eiro

Izstāde „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”

Foto: publicitātes

No 20. marta līdz 21. aprīlim Sv. Pētera baznīcā ir apskatāma izstāde „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Mākslinieks Jāzeps Pīgoznis (1934−2014) ir viens no slavenākajiem latviešu ainavu gleznotājiem, kura darbos Latvijas daba tiek atainota visā tās krāšņumā un dažādībā. J. Pīgožņa balva tika nodibināta 2015. gadā, lai uzsvērtu ainavu glezniecības lomu mūsdienu mākslā. Izstādē Sv. Pētera baznīcā apskatāmi labākie šī žanra darbi, kurus radījuši latviešu 21. gadsimta gleznotāji.

KUR? Skārņu iela 19

CIK? 1–3 eiro

Līgas Skariņas personālizstāde „Viena forma”

No 8. marta līdz 12. maijam Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma Līgas Skariņas darbu izstāde. Līga Skariņa porcelānā un citos keramikas materiālos strādā ne vien ar jutīgu virsmas apstrādi, bet arī gaismu. Līga Skariņa ilgus gadus ir pasniedzēja Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā, savās kompozīcijās ietver ažūru elementu ritmus, kā arī abstraktus un stilizētus tēlus.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1–2,50 eiro

Lidijas Auzas izstāde – retrospekcija

Foto: publicitātes

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē „Arsenāls” noritēs mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām u. c.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50–3,50 eiro

Izstāde „Prieka gēns”

No 13. marta līdz 13. aprīlim galerijā „Daugava” būs skatāma mākslinieka Kaspara Zariņa personālizstāde „Prieka gēns”. Šai izstādei gleznotājs ir apkopojis abstraktus eļļas darbus uz audekla, turpinot ideju par Prieka gēnu. Mākslinieks glezno abstrakciju, kas beigu beigās kļūst par dzīvu realitāti un ir taustāma savā vieliskumā.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bez maksas

Izstāde „Līdzsvara laiks”

Foto: publicitātes

No 7. marta līdz 13. aprīlim galerijā „MuseumLV” noritēs Dmitrija Lavrentjeva personālizstāde „Līdzsvara laiks”. Apmeklētāji varēs apskatīt darbus, kas uzgleznoti laikā no 2014. līdz 2019. gadam. Dmitrijs Lavrentjevs strādā glezniecības, grafikas un tēlniecības jomās, bieži izmanto neparastus materiālus un pievēršas Latvijā neparastajai ekspresionisma estētikai.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bez maksas

Izstāde „Johanam Valteram – 150”

No 22. februāra līdz 14. aprīlim Rīgas jūgendstila centra muzejā izstādītas mākslinieka Johana Valtera gleznas restaurētā 20. gadsimta sākuma interjerā. Izstādes temats ir mūzika – mājas koncerti, muzicēšana kopā ar draugiem. Muzikālie motīvi pavadījuši mākslinieku visas dzīves garumā. Izstādē apskatāmi mākslas darbi no privātajām kolekcijām un citiem muzejiem.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 3−5 eiro

Izstāde „Brīvības šiks”

Foto: publicitātes

Līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu un piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā „Worth”, „Cheruit” un  „Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5–7 eiro