Brīvdienas Rīgā: Portugāļu mūzika, cepuru tirgus un svētdienas blūzs

19. Janvāris, 2018

Ja sals jūs nebaida, tad saģērbieties siltāk un dodieties uz kādu kultūras pasākumu! Rīdziniekus un galvaspilsētas viesus sagaida ar dažādiem kultūras pasākumiem pārbagāta nedēļas nogale jebkurai gaumei, un uz tiem varat doties ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”

20. janvārī Latvijas leļļu teātrī tiks izrādīts aizraujošais zviedru autores Astrīdas Lindgrēnes stāsts, ko iecienījušas jau daudzas paaudzes. Kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā mājā dzīvo pavisam parasts zēns - Brālītis. Un tomēr viņš nav pavisam parasts zēns, jo viņam ir visneparastākais draugs pasaulē. Mazliet tukls, īss vīriņš pašos spēka gados, kas dzīvo namiņā uz jumta. Karlsons baida zagļus, ēd saldumus un izjoko bargo Bokas jaunkundzi. Plkst. 11:00 izrāde noritēs latviešu valodā, savukārt 15:00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

21. oktobrī uz tēlotājmākslas teātra Stadia skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. 11:00 izrāde notiks krievu valodā, taču 13:00 – latviešu. Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Ģertrūdes iela 24

CIK? 7 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

20. janvārī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats janvārī būs “Kas uzzīmēts kartē?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Ziemas naktis Zooloģiskajā dārzā

Līdz 28. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā norit ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji var vērot dzīvniekus līdz pat plkst. 21.00 (kase strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izrotātajiem un izgaismotajiem celiņiem.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni), iegādājoties biļeti no plkst. 16.00 līdz 19.00, cena – 2 eiro   

Cepuru tirgus

Foto: publicitātes

20. janvārī Kalnciema kvartāls aicina uz cepuru tirgu, kurā būs iespējams iegādāties vietējo amatnieku un zīmolu MOTH, Mice, Lokali un citu galvas rotas jebkurai gaume. No plkst. 11.00 līdz 14.00 bērnus gaida uz radošo darbnīcu, kurā viņi varēs izmēģināt spēkus kā dizaineri un izveidot paši savas cepures tekstila mākslinieces Baibas Osītes vadībā.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Muzikāla izrāde “Mazais ganiņš”

21. janvārī mazie skatītāji tiek aicināti uz VEF Kultūras pili, lai vērotu izrādi “Mazais ganiņš”, kas veidota pēc Alberta Kronberga darba motīviem. Muzikālo stāstu par ganiņa piedzīvojumiem, dodoties ceļojumā, lai atrastu savu aitu un sivēntiņu, pastāstīs bērnu ansambļi POPPY, MOMO un Ritms, kā arī solisti Laima Miltiņa un Salvis Sprūžs.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3-5 eiro

Izrāde “Vai otrā grupa mani dzird?”

Foto: publicitātes

21. janvārī Spīķeros būs skatāma teātra izrāde bērniem “Vai otrā grupa mani dzird?”. Tas ir stāsts dzejoļos par to, kā bērniem dzīvot un būt laimīgiem pasaulē, kuras noteikumi nav paredzēti viņiem. Mazie skatītāji varēs iepazīties viens ar otru un mūsdienu latviešu dzeju.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? 9 – 27 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Līdz septembrim “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 6 eiro

2.Ar draugiem

Grupas Credo koncerts

Foto: publicitātes

20. janvārī mūzikas klubā 9. Vilnis uzstāsies slavenā latviešu rokgrupa Credo. Šobrīd grupas sastāvā ir Guntis Veits, Guntars Endzelis, Aivars Vīksna un Gundars Lintiņš.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Kavermūzikas festivāls

Līdz 20. janvārim klubā Neverlate noritēs festivāls “Coverfest” – Latvijā pirmais kavermūzikas festivāls. Skatītāji dzirdēs grupas “Bi-2” slavenākās dziesmas dažādu valstu mūziķu izpildījumā.

KUR? Brīvības iela 109

CIK? 5-15 eiro

“Gaismas raksti”

Foto: publicitātes

21. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar multimediju izrādi “Gaismas raksti” tiks atklāts Latvijas simtgadei, kas tiks atzīmēta šogad, veltītu pasākumu cikls. Kā saka izrādes autori, “izrāde būs laikmetīgs stāsts par to, kur savu spēku smelties mūsdienīgam latvietim, par mūsu valsti, kuru ar katru nodzīvoto brīdi radām mēs paši, un par kultūras elpu, kuru saņemam no iepriekšējām paaudzēm un, tulkotu sava laika toņkārtā, iepūšam savos bērnos.”

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? 30 eiro

Blūza vakars

21. janvārī Rīgas rokkafejnīcā noritēs kārtējais sērijas “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” koncerts. Šoreiz skatītājus sagaida trio “Honey B. Family” no Somijas un Jāņa Vanadziņa trio jaunākais pašmāju blūza “krusttēva” sastāvs.

KUR? Mārstaļu iela 2/4

CIK? 8 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

21. janvārī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

Katrīnas Gupalo koncerts

Foto: publicitātes

23. janvārī teātra klubā “Austrumu Robeža” ar programmu “Katrina Gupalo & the Black Birds” uzstāsies latviešu dziedātāja Katrīna Gupalo. Programmā iekļautas dziesmas no debijas albuma, pie kura māksliniece pašlaik strādā, kā arī kompozīcijas ar Annas Ahmatovas, Josifa Brodska dzeju, džeza miniatūras un pasaules melodijas jaunos aranžējumos.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 16 eiro

Rusalana Viļenska un Katjas Surikovas koncerts

26. janvārī Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzeja Kolonnu zālē ar programmu “Friday Night Jazz” uzstāsies slavenā džeza pianiste Katja Surikova (Lielbritānija) un čellists Ruslans Viļenskis (Vācija, Latvija). Īpašais viesis – kontrabasists Simons Bauers (Vācija).

KUR? Palasta iela 4

CIK? 10-22 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

Foto: publicitātes

21. janvārī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Portugāļu mūzikas koncerts

22. janvārī klubā Austrumu Robeža ar programmu O Amor Portugal uzstāsies Jolanta Gulbe – Paškeviča. Programmā izskanēs tradicionālās portugāļu dziesmas fadu žanrā, kas radies XIX gadsimtā Lisabonā. Jolanta Gulbe Paškeviča programmā iekļāvusi gan vecas kompozīcijas, gan mūsdienu mūziku. Kopā ar dziedātāju uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Dināras Rudānes un Raimonda Paula koncerts

Foto: publicitātes

26. janvārī Mūzikas namā “Daile” dziedātāja Dināra Rudāne un komponists Raimonds Pauls piedāvās programmu “No klasikas līdz…”, kurā iekļauti pasaules operas šedevri un Maestro skaņdarbi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-30 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “ART”

20. janvārī Dailes teātrī gaidāma izrādes “ART” pirmizrāde. Lugas autors ir franču dramaturģe Jasmīna Rezā. Marks, Seržs un Ivans ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu – audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par „mēslu”, tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un – pēc draugu domām – par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Mīla zem gobām”

21. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mīla zem gobām”, veidota pēc slavenās tāda paša nosaukuma Jūdžina O’Nīla lugas motīviem. Izrāde par mīlestību, naidu un kaislībām visos izpausmes veidos.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

Izrāde “Persiešu valodas stundas”

21. janvārī Žaņa Lipkes memoriālā noritēs izrādes “Persiešu valodas stundas” pirmizrāde – tā veidota pēc dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska lugas motīviem. Izrādes darbība notiek koncentrācijas nometnē, kuras uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kurš varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos, un viņš melo Ginteram, ka var iemācīt viņam šo valodu. Izrāde vēsta par Bruno un viņa slepkavu. Dzīvē, kuru dramaturgs viņiem izdomājis pēc liktenīgā šāviena.

KUR? Mazais Balasta dambis 9

CIK? 12-15 eiro  

Izrāde “Noziegums un sods”

Foto: publicitātes

25. janvārī uz Kinoteātra Splendid Palace Cafe Film Noir skatuves noritēs izrāde, kas veidota pēc F. Dostojevska darba “Noziegums un sods” motīviem. Drosmīgās un ambiciozās idejas autori ir radošu cilvēku komanda – režisore Viktorija Mihailova, kurai šī būs debija teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri Igors Nazarenko un Ivans Kločko, Vladimirs Tuzovs, kurš veidojis izrādes muzikālo noformējumu, kā arī citi profesionāļi. Dostojevska romāns teātrī iestudēts kā divu aktieru – Nazarenko un Kločko – un viņu varoņu - Porfīrija Petroviča un Rodiona Raskoļņikova – pretnostatījums.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 13-15 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts

20. janvārī Lielajā ģildē noritēs ikgadējais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts, kas noritēs jau 12. reizi. Šajā koncertā piedalās visi profesionālie Latvijas simfoniskie orķestri, pirmo reizi izpildīti latviešu komponisti jaunie darbi un to latviešu komponistu darbi, kuri šajā gadā atzīmē savu jubileju.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-25 eiro

Opera “Turaidas roze”

Foto: publicitātes

Latvijas Nacionālā opera 21. janvārī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Opera „Traviata”

24. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

“Dior” izstāde

Foto: publicitātes

No 25. oktobra līdz 25. aprīlim Rīgas modes muzejā ir apskatāma izstāde, kas veltīta Christian Dior modes nama vēsturei un pirmās Dior kolekcijas 70 gadu jubilejai. Izstādē ir apskatāmi vairāki desmiti tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas – gan Kristiāna Diora tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre – radītais, vadot modes namu «Christian Dior».

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro