Brīvdienas Rīgā: peles – supervaroņi, Meteņu svinības un seksa simbola jubileja

7. Februāris

Neparedzamie februāra laika apstākļi reizēm atnes pārsteigumus un sabojā plānus. Piemēram, ja pēkšņi sākas atkusnis, var nākties atcelt ilgi gaidīto slēpošanu. Bet tas nav iemesls, lai sēdētu mājās un skumtu, jo galvaspilsētā norit daudz interesanta. Tāpēc neaizmirstiet ieskatīties mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Slavenais pīlēns Tims”

Foto: publicitātes

9. februārī Latvijas Leļļu teātris pie sevis gaida pašus mazākos skatītājus. Izrāde „Slavenais pīlēns Tims” par drosmīgo un nebēdnīgo putnēnu paredzēta skatītājiem no 3 gadu vecuma. Tims nāk no visai parastas pīļu ģimenes, kas dzīvo visai ierastā mājdzīvnieku sabiedrībā ar savu ikdienu, paražām, tenkām un attiecībām. Taču Tima ziņkāre un dzīvesprieks ir spēcīgāks par mātes aizliegumiem – tā var nokļūt gan jautros, gan visai bīstamos piedzīvojumos. 11:00 izrāde būs vērojama krievu valodā, savukārt 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

9. februārī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats februārī būs “Garākās upes un lielākie ezeri pasaulē”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Priekšnesums “Toms pret superpelēm”

Foto: publicitātes

9. februārī izklaides centrā “Apkārt pasaulei” būs skatāma jautra izrāde bērniem “Toms pret superpelēm”. Superpeles gaida viesus no tālās Austrālijas, bet ir viena problēma – tās neprot angļu valodu. Tā nu peles vēršas pie kaķa Toma, kas tās varētu apmācīt. Bet kas gan Toms ir patiesībā?

KUR? Duntes iela 19a

CIK? 10 eiro

Meteņu svinības Kalnciema kvartālā

9. februārī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo zemnieku tirgu, kurā apmeklētāji varēs iegādāties vietējo zemnieku audzēto produkciju. Tāpat tirgus apmeklētājus sagaida Meteņu svinības – dziesmas, spēles, vizināšanās karuseļos un tradicionālie cienasti.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Bērnu kulinārijas meistarklase

Foto: publicitātes

10. februārī Spīķeru kvartālā noritēs bērnu kulinārā meistarklase. Kopā ar studijas Culinarium šefpavāru Māri Pravaini bērni gatavos pikanto Valentīndienas picu, saldās mandeļu – šokolādes sirsniņas un mīlas dzērienu. Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie produkti un materiāli. Nepieciešams iepriekšējs pieraksts – pieteikums jāsūta uz elektronisko pastu culinarium@inbox.lv vai jāzvana pa tālruni 26379408. Vietu skaits – ierobežots.

KUR? Maskavas iela 12, k-1

CIK? 20 eiro

Zinātniskais šovs bērniem „Kas jāzina katram skolēnam”

Foto: publicitātes

10. februārī uz Mazā Rīgas teātra skatuves zinātniskais teātris Laboratorioum.lv parādīs aizraujošu šovu par fiziku un ķīmiju „Kas jāzina katram skolēnam”. Priekšnesums ir veltīts ikvienam, kurš vēlas kļūt par teicamnieku. Gan bērni, gan vecāki priekšnesumā ieraudzīs tādus eksperimentus, kurus varēs mēģināt atkārtot mājās. Interaktīvajā priekšnesumā bērniem un vecākiem būs iespēja iesaistīties eksperimentos kopā ar Laboratorium.lv ekspertiem – enerģiskajiem profesoriem Vladislavu un Mārtiņu.

KUR? Stabu iela 18c

CIK? 8,50 eiro

Interaktīvā izstāde “Dzīvās sistēmas”

No 25. janvāra tirdzniecības centrā “Elkor” apskatāma interaktīva izstāde “Dzīvās sistēmas”. Tā ir unikāla izstāde, kurā tiešā nozīmē varēs pieskarties sarežģītākajiem objektiem dabā – dažādiem dzīviem organismiem. 60 interaktīvi eksponāti ļaus saprast un izjust, kā izveidots viss dzīvais.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 6-35 eiro

2.Ar draugiem

“Dj Sash!” koncerts

Foto: publicitātes

9. februārī uz mūzikas kluba 9. Vilnis skatuves kāps vācu mākslinieks “Dj Sash!”. Viņa vārds ir labi pazīstams visiem eurodance žanra cienītājiem – šis žanrs bija īpaši populārs 90. gados.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7-60 eiro

Grupas “Mgzavrebi” koncerts

9. februārī pirmo reizi Latvija noritēs gruzīnu grupas “Mgzavrebi” koncerts. Grupa radusies 2006. gadā. Sākumā tā sastāvējusi no trīs mūziķiem, tagad ansamblī pilnā sastāvā ietilpst 7 cilvēki. “Mgzavrebi” ir iemantojusi lielu popularitāti Gruzijā, Krievijā, NVS valstīs, taču nekad vēl nav bijusi Rīgā. Grupa ir īpatnēja, savā mūzikā pavieno folkloru un mūsdienu aranžējumus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 20-60 eiro

Grupas “Ewert And The Two Dragons” koncerts

Foto: publicitātes

9. februārī koncertzālē Palladium noritēs igauņu grupas “Ewert and the Two Dragons” koncerts. Grupa spēlē alternatīvā folka žanrā. Grupa Latvijas klausītājiem ir ļoti pazīstama, tā vairākas reizes ir uzstājusies festivālā “Positivus”, kā arī pabijusi Latvijā ar vairākiem koncertiem. “Ewert and the Two Dragons” ir viena no veiksmīgākajām Igaunijas grupām, kas ir spējusi iekarot ārvalstu mūzikas tirgus.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 20-25 eiro  

Grupas “The Neighbourhood” koncerts

12. februārī Arēnā Rīga pirmo reizi Latvijā uzstāsies grupa “The Neighbourhood” (ASV). Iesildītāji – “Health” un “Yeek”. “The Neighbourhood” mūziku ir grūti attiecināt uz kādu noteiktu žanru. Tas ir indie roka, popmūzikas, hiphopa, r’n’b un spilgtu ģitāru melodiju apvienojums.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-35 eiro

Fila Nikola izrāde

Foto: publicitātes

12. februārī Kaņepes kultūras centrā pēc “Comedy Latvia” uzaicinājuma uzstāsies britu aktieris, mūziķis un stāvizrāžu komiķis Fils Nikols ar savu programmu “Your Wrong”. Tie ir satīriski novērojumi un pārdomas par sociālo uzstādījumu – ka vienmēr un par visu ir jābūt taisnībai. Trams, Brexit, Facebook, Tinder, reliģija, mode, gramatika – mūs vienmēr novēro un mēs nepārtraukti jūtam nepieciešamību visu darīt pareizi. Bet Fils Nikols uzskata, ka tas nav pareizi.

KUR? Skolas iela 15

CIK? 10 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

14. februārī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

3.Ar otro pusīti

Ivara Kalniņa jubilejas vakars

Foto: publicitātes

11. februārī VEF Kultūras pilī ar vērienīgu radošo vakaru savu 70 gadu jubileju atzīmēs Ivars Kalniņš, kurš savulaik uzskatīts par padomju laika kino seksa simbolu. Īpašie viesi – aktieris Jānis Paukštello un trio “Saldais” (aktrises Zane Dombrovska, Dita Lūriņa un Lelde Dreimane). Pēc jubilāra vārdiem, koncerts būs atskats uz viņa radošo dzīvi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro  

Priekšnesums “Alu cilvēks”

11. februārī Kiwi Diwi zālē būs skatāma populārā izrāde “Alu clvēks”, kas radīta pēc amerikāņu rakstnieka un komiķa Roba Bekera lugas motīviem. Monoizrādes pamatā ir asprātīgi novērojumi par vīriešu un sieviešu attiecībām no akmens laikmeta līdz mūsdienām.

KUR? Līksnas iela 9a

CIK? 20-25 eiro

Koncerts “Latino Love Songs”

Foto: publicitātes

14. un 15. februārī Mūzikas namā Daile ar svētku programmu, kas veltīta Valentīndienai, zustāsies orķestra “Rīga” bigbends Raita Ašmaņa vadībā. Soliste – Elza Rozentāle.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-22 eiro

Priekšnesums “Vai viegli mīlēt?”

15. februārī improvizācijas grupa “Gandrīz draugi” aicina uz VEF kvartālu, uz priekšnesumu “Vai viegli mīlēt?”. Trupas dalībnieki saka, ka atraduši atbildi uz šo jautājumu un sola to pastāstīt visiem skatītājiem.

KUR? Ieriķu iela 5a

CIK? 12 eiro

Festivāla “Saxophonia” koncerts

Foto: publicitātes

15. februārī Spīķeru koncertzālē uzstāsies džeza trio, kura sastāvā spēlē Kārlis Auziņš (saksofons), Matīss Čudars (ģitāra) un Ivars Arutjunjans (sitaminstrumenti). Pagājušā gada vasarā trio izdeva savu debijas albumu “Baltic”, kurā blakus oriģinālām kompozīcija nozīmīga loma atvēlēta improvizācijai. Tieši improvizācija būs atslēgas vārds arī trio jaunajā programmā, mūziķiem dodoties pagātnes ceļojumā un meklējot laikmetīgā džeza un franču viduslaiku dzejnieka un komponista – Gijoma de Mašo – skaņurakstu krustpunktus.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 12 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera „Traviata”

9. februārī Latvijas Nacionālajā operā – opermūzikas klasika – Džuzepes Verdi „Traviata”. Kurtizāne Violeta netic īstai mīlestībai. Taču tad viņa satiek jauno, kaislīgo Alfredo. Mīlētāju laimei nav lemts ilgs mūžs – viņiem pretī stājas visa sabiedrība ar tās liekulīgajiem morāles standartiem un Violetas traģiskā slimība... Iestudējuma darbība notiek Parīzē 20. gadsimta 50. gados.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Koncerts “Virtuozs uz jumta”

Foto: publicitātes

10. februārī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” uzstāsies Agnese Egliņa –viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm un vijolniece Paula Šūmane – daudzkārtēja starptautisku koncertu laureāte. Abas ir pazīstamas kā virtuozas izpildītājas, kas bieži ir sadarbojušās ar dažādiem kolektīviem un daudz uzstājas ārvalstīs.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 10 eiro

Ansambļa “Terem kvartets” koncerts

13. februārī festivāla “Winterfest” ietvaros Lielajā ģildē uzstāsies slavenais “Terem kvartets” – krievu tautas instrumentu mūzikas kolektīvs no Sanktpēterburgas, kas mūziku izpilda klasiskā crossover stilā. “Terem kvartets” spēlē gan klasiku, gan džezu, gan folkroku. Taču “Terem kvareta” daiļrades pamatā ir krievu nacionālā kultūra. Kvarteta sastāvā pašlaik ietilpst Andrejs Konstantinovs – mazā domra, Andrejs Smirnovs – bajāns, Vladimirs Kurdrjavcevs – kontrabass, Aleksejs Barščevs – alta domra.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-50 eiro

Trio “Bel Suono” koncerts

Foto: publicitātes

13. februārī Kongresu namā klavieru trio “Bel Suono” piedāvās savu īpašo programmu. Tiks izpildīta dažāda mūzika mākslinieku aranžējumā: Vivaldi un Queen, Gļinka un Brāms, Lists un Maroon 5, Bēthovens un Štrauss, “Troņu spēles” un Čaikovskis.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 20-55 eiro

LNSO, kora “Latvija” un Vasilija Sinaiska koncerts

14. februārī Lielajā ģilde uz vienas skatuves tiksies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Vasilijs Sinaiskis. Programmā: Pēteris Plakidis – “Atskatīšanās”, Sergejs Taņejevs – “Damaskas Jānis”, Rihards Štrauss – “Dons Kihots”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 20-60 eiro

Kamermūzikas koncerts

Foto: publicitātes

15. februārī Doma baznīcā noritēs kamermūzikas koncerts ar ansambļa “3+1” piedalīšanos. Kolektīva sastāvā: Mārtiņš Circenis (klarnete), Beāte Račko (vijole), Liene Neija Kalniņa (vijole), Arigo Štrāls (alts) un Diāna Ozoliņa (vijole). Programmā – Baha, Pučīni, Vēbera mūzika.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 15 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Kaisles vilciens”

9. februārī uz Dailes teātra skatuves būs skatāma izrāde “Kaisles vilciens. Tā radīta pēc slavenās Tenesija Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” motīviem. Galvenajās lomās – Anete Krasovska (Blanša), Gints Grāvelis (Stenlijs Kovaļskis), Ieva Florence (Stella) un Kaspars Zāle (Mičs).

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Birutas Delles izstāde

No 9. janvāra galerijā “Daugava” apskatāma mākslinieces Birutas Delles personālizstāde “Kurš olīvu dārzā ir lieks?”. 1977. gadā ar šādu nosaukumu Biruta Delle radīja gleznu, darbu, kurā summējās viņas atradumi glezniecībā un viņas spējas. To, vai Delle mainījusies savā glezniecībā, kas nācis klāt, kas zudis, mums palīdzēs šķetināt 1977. gada darbs, kuram līdzās izstādīti arī darbi no nākamajām desmitgadēm.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”

Foto: publicitātes

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 3. novembra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. XX gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisinās vienlaicīgi trīs vietās – LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (Jaņa Rozentāla laukumā 1), izstāžu zālē “Arsenāls” (Torņa ielā 1) un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26). Izstāde ir vērienīgs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projekts, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 1-6 eiro

Gunāra Bindes personālizstāde

No 18. janvāra līdz 10. martam Sv. Pētera baznīcā noritēs fotogrāfa Gunāra Bindes jubilejas izstāde. Autors izstādē "Noveles" apvieno 10 stāstus par dažādām filozofiskām, laicīgām un pārlaicīgām tēmām. Gunāra Bindes vārds saistās ar klasiski izcilu aktu attēlojumu - tomēr šajā izstādē atklāsies autora daudzšķautņainā valoda un vizuālā estētika citu tēmu griezumā.

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? 1-3 eiro

Izstāde “Brīvības šiks”

Foto: publicitātes

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “Stikla labirintā”

No 1. februāra līdz 17. martam izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa” būs skatāma mākslinieka Ernesta Vītiņa personālizstāde “Stikla labirintā”. Starptautisku atzinību guvušais stikla mākslinieks pārvērtīs izstāžu zāli stikla labirintā, kurā tiks izstādītas četras lielformāta stikla skulptūras, kas veidotas stikla krāvumu tehnikā.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “Melos”

Foto: publicitātes

No 18. janvāra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs skatāma izstāde “Melos”. Izstāde ir sadarbības projekts starp māksliniecēm Annu Ceipi, Viku Ekstu un Līgu Spundi. Grieķu vārda “melos” saknes jāmeklē indoeiropiešu valodu saimes vārdā “mel”, kas norāda uz daļu no veseluma. Vēlāk to sāka attiecināt uz melodiju vai lirisku dzejoli, kas paredzēts izdziedāšanai. Tieši šī vārda skanīgā nozīme saistāma ar melodrāmas jēdzienu, kas savukārt zināma kā specifisks, emocijām un jūtām piesātināts žanrs. Izstādes pamatā ir pētnieciska vēlme dekonstruēt kino melodrāmu pamatelementus, un, apvienojot tos telpiskā kompozīcijā, ļaut apmeklētājam būt melodrāmas pasaulē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro

Izstādei “Forma. Krāsa. Dinamika” 40

Līdz 17. februārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma projekta “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju” trešā un noslēdzošā satelītekspozīcija “Izstādei “Forma. Krāsa. Dinamika” 40”. Mākslinieku Valda Celma, Artura Riņķa un Anduļa Krūmiņa kopīgi veidotā skate “Forma. Krāsa. Dinamika” tika izstādīta pirms 40 gadiem. Atzīmējot izstādes “Forma. Krāsa. Dinamika” norises 40. gadskārtu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā pirmo reizi tiks parādīts mākslinieka Valda Celma zīmētais ekspozīcijas plāns un demonstrēto darbu fotokopijas. Izstādes pirmajā daļā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar atsevišķu darbu skicēm un fotomontāžām. Savukārt otrajā daļā apmeklētāji ieraudzīs Valda Celma kinētisko skulptūru “Rotējošie cilindri” (1972), Artura Riņķa speciāli šai izstādei sagatavoto kinētiskās glezniecības videoversiju un kinētisko objektu krāsainas fotogrāfijas, kuras izgatavotas no tā laika diapozitīviem.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro  

Izstāde “Dvēsele”

Foto: publicitātes

No 25. janvāra līdz 2. martam galerijā “MuseumLV” norit Igaunijā dzīvojošā mākslinieka Eduarda Zenstika darbu izstāde. Mākslinieks darbojas glezniecības, fotogrāfijas, grafikas, instalācijas, dizaina, muzikālo improvizāciju un performances jomās. Izstādē «Dvēsele» būs apskatāmas Zenstika jaunākās eļļas gleznas.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas