Brīvdienas Rīgā: pastaiga ar spoku, kaķu pilsēta un alu cilvēks

18. Janvāris

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt gaidāmajās brīvdienās, noteikti ieskatieties mūsu iknedēļas afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos notikumus, kurus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Priekšnesums “Toto kaķu pilsētā”

Foto: publicitātes

19. janvārī Rīgas skolēnu pilī būs skatāma bērnu teātra “Zīļuks” izrāde “Toto kaķu pilsētā”. Tā ir pasaka par slepenu pazemes pilsētu, kurā mīt kaķi. Bet aiz metaforiskajiem tēliem un dzīvnieku ieradumiem ir viegli atpazīt cilvēkus.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3-6 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

19. janvārī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats decembrī būs “Atradumi Latvijas smilšakmens alās”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Izrāde “Planēta nr. 85”

Foto: publicitātes

19. janvārī Dailes teātris aicina uz sezonas atklāšanu, kas noritēs ar izrādes “Planēta nr. 85” pirmizrādi Dmitrija Petrenko režijā. Tas ir stāsts visai ģimenei par zēnu, kurš ieguvis spēju ceļot laikā. Un tikai dodoties pagātnē un sastopot savus vecākus, viņš saprot, cik lieliska patiesībā ir viņa paša dzīve.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

19. janvārī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo zemnieku tirgu, kurā apmeklētāji varēs iegādāties vietējo zemnieku audzētu un ražotu produkciju. Tāpat īpašu vietu tirgū ieņems adījumi – dūraiņi, cepures, šalles, utt. Bērniem no plkst. 11.00 līdz 15.00 noritēs adīšanas darbnīca.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Radošā zīmēšanas darbnīca bērniem

Foto: publicitātes

20. janvārī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina bērnus uz radošo zīmēšanas darbnīcu. Nodarbību vada māksliniece Ilze Aulmane.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Mūzika un citi zvēri”

23. janvārī jaunāko klašu skolēnus aicina uz “Splendid Palace”, uz sarunu par mūziku. Pasākumā, kuru vadīs dziedātājs Daumants Kalniņš, bērni uzzinās, kā sadzirdēt mūzikas instrumentu skaņas dzīvnieku un putnu balsīs, kādiem dzīvniekiem komponisti visbiežāk velta savus skaņdarbus un kas kopīgs dzīvnieku un mūzikas pasaulēm.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 5 eiro

Simfoniskais hits ar Goran Gora. “Šostakoviča koncerts klavierēm un trompetei”

Foto: publicitātes

24. janvārī Lielajā ģildē noritēs izglītojoša cikla par klasisko mūziku jauniešiem koncerts, kuru vadīs mūziķis Goran Gora. Šoreiz bērni iepazīsies ar Dmitrija Šostakoviča skaņdarbu “Koncerts klavierēm, trompetei un orķestrim”.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10 eiro

Izrāde „Baltā grāmata”

25. janvārī uz Dirty Deal Teatro skatuves būs vērojama izrāde bērniem „Baltā grāmata”, pēc tāda paša nosaukuma Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas. ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli. Izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem. Tā saņēmusi Baltijas Teātra festivāla 2014 Bērnu žūrijas galveno balvu, kā arī nominēta “Spēlmaņu nakts 2014″ balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 9-27 eiro

Ziemas naktis zoodārzā

Foto: publicitātes

Līdz 27. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā atkal noritēs ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji varēs vērot dzīvniekus līdz plkst. 21.00 (kases strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izgaismotajām takām. 31. decembrī zooloģiskais dārzs strādā līdz plkst. 15.00.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 7 eiro, ar īpašu kuponu – 3 eiro

2.Ar draugiem

Stāvizrāžu šovs “English Improv Night”

19. janvārī “Cafe Film Noir” noritēs stāvizrāžu šovs “English Improv Night” ar īpašajiem viesiem – Īzaku Saimonu (ASV) un Mimi van Amerongenu (Nīderlande). Tāpat pasākumā piedalīsies vietējie stāvizrāžu žanra mākslinieki - Anna Paukša, Kaspars Silavs, Kaspars Breidaks, Luīze Beča.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 10 eiro

Grupas Credo koncerts

Foto: publicitātes

20. janvārī mūzikas klubā 9. Vilnis uzstāsies slavenā rokgrupa Credo. Šobrīd grupas sastāvā ir Guntis Veits, Guntars Endzelis, Aivars Vīksna un Gundars Lintiņš.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-60 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

22. janvārī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-20 eiro

Grupas “Tiger Lillies” koncerts

Foto: publicitātes

23. un 24. janvārī uz VEF Kultūras pils skatuves kāps britu grupa “The Tiger Lillies”. Grupa izveidota jau 1989. gadā, bet vēl aizvien veic aktīvu radošo darbību. Neskatoties uz mazo sastāvu (grupā ir tikai trīs dalībnieki – Martins Žaks, Edrians Hjūdžs un Edrians Stauts), mūziķu arsenālā ir daudz dažādu instrument, savukārt Martina Žaka falsets jau ir kļuvis par grupas vizītkarti. Dziesmas ir provokatīvas un šokējošas, koncerti iekļauj šausmu teātra, episkā teātra un kabarē elementus.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 24-44 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncerts “Melodiju serpentīns”

20. janvārī VEF Kultūras pilī noritēs koncerti “Melodiju serpentīns”, kurā izskanēs 1950-1980. gadu latviešu estrādes populārākās kompozīcijas

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 26 eiro

Priekšnesums “Alu cilvēks”

Foto: publicitātes

24. janvārī Kiwi Diwi zālē būs skatāma populārā izrāde “Alu clvēks”, kas radīta pēc amerikāņu rakstnieka un komiķa Roba Bekera lugas motīviem. Monoizrādes pamatā ir asprātīgi novērojumi par vīriešu un sieviešu attiecībām no akmens laikmeta līdz mūsdienām.

KUR? Līksnas iela 9a

CIK? 20-25 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Romanču vakars “…un melodija vijas cauri laikiem”

19. janvārī VEF Kultūras pilī noritēs romanču vakars “…un melodija vijas cauri laikiem”. Starptautisku konkursu laureātes Ludmilas Truštaļevskas (fon Krjūdenere – Strūve, soprāns) un Leonīda Jeromina (klavieres) izpildījumā skanēs XIX gadsimta beigu – XX gadsimta romances. Koncertlekcijā izskanēs stāsts par divu komponistu – S. Rahmaņinova un N. Strūves – draudzību. Stāstu pavadīs prezentācija ar retām fotogrāfijām no arhīviem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8-15 eiro

Opera “Klīstošais holandietis”

Foto: publicitātes

19. janvārī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāma Riharda Vāgnera operas “Klīstošais Holandietis” pirmizrāde. Latvijas operas vēsturē “Klīstošais holandietis” pavēris jaunu un svarīgu lapaspusi – ar šīs operas iestudēšanu Teodora Reitera vadībā 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibinātā Latvju operas trupa, ar kuru nepastarpināti saistīta mūsdienu Latvijas Nacionālā opera un balets. Tieši ar šo darbu diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā Latvijas Nacionālā opera un balets iezīmēs savas pastāvēšanas otrās simtgades sākumu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro

Vokālās grupas “Belarusi” koncerts

19. janvārī Lielajā ģildē ar programmu “Vīrieši par mīlestību” uzstāsies vīriešu vokālā grupa “Belarusi”. Grupas repertuārā ir visdažādāko žanru mūzika – no Mocarta līdz romancēm, no neapolitānām kompozīcijām un liriskā “Besame Mucho” līdz kino melodijām, no Argentīnas tango līdz mūzikliem un rokoperām.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 9-22,50 eiro

Opera „Fausts”

Foto: publicitātes

23. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Cikla “Meistari un meistardarbi” koncerts

25. janvārī Lielajā ģildē noritēs pirmais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra cikla “Meistari un meistardarbi” koncerts. Cikla ideja ir vienā koncertā apvienot vairākus viena komponista meistardarbus. Šoreiz – Šostakoviča. Koncertā piedalīsies mūziķi Palamena Mangova (klavieres) un Jānis Porietis (trompete). Diriģents – Andris Poga.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-40 eiro

Opera „Madama Buttertly”

Foto: publicitātes

25. janvārī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde „Madama Butterfly” ar Džakomo Pučīni mūziku. Izrāde vēstī par japāņu geišas Čio Čio San neiespējamo mīlestību, ko viņa jūt pret amerikāņu virsnieku.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Kaisles vilciens”

19. janvārī uz Dailes teātra skatuves būs skatāma izrāde “Kaisles vilciens. Tā radīta pēc slavenās Tenesija Viljamsa lugas “Ilgu tramvajs” motīviem. Galvenajās lomās – Anete Krasovska (Blanša), Gints Grāvelis (Stenlijs Kovaļskis), Ieva Florence (Stella) un Kaspars Zāle (Mičs).

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Ekskursija “Spoku nakts”

Foto: publicitātes

19. janvārī rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – pie Sv. Pētera baznīcas galvenās ieejas

CIK? 16,99 eiro

Izstāde “Melos”

No 18. janvāra līdz 24. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs skatāma izstāde “Melos”. Izstāde ir sadarbības projekts starp māksliniecēm Annu Ceipi, Viku Ekstu un Līgu Spundi. Grieķu vārda “melos” saknes jāmeklē indoeiropiešu valodu saimes vārdā “mel”, kas norāda uz daļu no veseluma. Vēlāk to sāka attiecināt uz melodiju vai lirisku dzejoli, kas paredzēts izdziedāšanai. Tieši šī vārda skanīgā nozīme saistāma ar melodrāmas jēdzienu, kas savukārt zināma kā specifisks, emocijām un jūtām piesātināts žanrs. Izstādes pamatā ir pētnieciska vēlme dekonstruēt kino melodrāmu pamatelementus, un, apvienojot tos telpiskā kompozīcijā, ļaut apmeklētājam būt melodrāmas pasaulē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1-4 eiro

Izstāde “Brīvības šiks”

Foto: publicitātes

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”

Līdz 27. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju”. Šī ekspozīcija nebūs hronoloģisks stāsts par sasniegumiem simtgades griezumā – epizodes dizaina vēsturē tiks virknētas, meklējot kopīgās tēmas un izejas punktus dažādu paaudžu dizaineru darbībā. Līdz ar dizaina objektiem izstādē iekļauti videomateriāli, fotogrāfijas un citas liecības, kas atklās kontekstus, kuros šie priekšmeti tika radīti un lietoti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 1-5 eiro   

Laikmetīgo rotu izstāde “Aiz loga mazliet snieg”

Foto: publicitātes

No 6. decembra līdz 5. februārim mākslas galerijā “Putti” noritēs laikmetīgo rotu izstāde. Spilgti elementi, dažādi akmeņi, krāšu brīvība un mūsdienīgas formas. Tas ir aukstā gada laika, kad aiz loga snieg, iedvesmas iemiesojums. Izstādē piedalās latviešu un ārvalstu rotu meistari.

KUR? Mārstaļu iela 16

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Viedais dārzs”

Līdz 26. janvārim galerijā RIXC noritēs Alvja Misjuna izstāde “Viedais dārzs”. Skatītājus aicina uz virtuālās realitātes dārzu ar zemnieku saimniecības elementiem, kur aug “viedie dārzeņi”. Izstāde atsaucas uz mūsdienu tendenci padarīt statiskus palīgrīkus domājošus un rīcībspējīgus. Elementu lemtspēja tiek darbināta ar  mākslīgo intelektu, veidojot situācijas un sniedzot vienkāršas instrukcijas. Alvis Misjuns ikdienā interesējas un nodarbojas ar virtuālās realitātes satura izstrādi, 3D skenēšanu un kustību tveršanas (motion capture) tehnoloģiju. Pasniedz Jaņa Rozentāla mākslas skolā 3D modelēšanu un animāciju.

KUR? Lenču iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Birutas Delles izstāde

Foto: publicitātes

No 9. janvāra galerijā “Daugava” apskatāma mākslinieces Birutas Delles personālizstāde “Kurš olīvu dārzā ir lieks?”. 1977. gadā ar šādu nosaukumu Biruta Delle radīja gleznu, darbu, kurā summējās viņas atradumi glezniecībā un viņas spējas. To, vai Delle mainījusies savā glezniecībā, kas nācis klāt, kas zudis, mums palīdzēs šķetināt 1977. gada darbs, kuram līdzās izstādīti arī darbi no nākamajām desmitgadēm.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Bezmaksas

Gunāra Bindes personālizstāde

No 18. janvāra Sv. Pētera baznīcā noritēs fotogrāfa Gunāra Bindes jubilejas izstāde. Autors izstādē "Noveles" apvieno 10 stāstus par dažādām filozofiskām, laicīgām un pārlaicīgām tēmām. Gunāra Bindes vārds saistās ar klasiski izcilu aktu attēlojumu - tomēr šajā izstādē atklāsies autora daudzšķautņainā valoda un vizuālā estētika citu tēmu griezumā.

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? 1-3 eiro