Brīvdienas Rīgā: pasaules gals, vāveru nebēdnības un cepuru tirgus

2. Novembris, 2018

Tuvākajās dienās galvaspilsēta piedāvā dažādas idejas, kur un kā pavadīt savu brīvo laiku. Mūsu tradicionālajā afišā atradīsiet interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde “Vafeļu sirdis”

Foto: publicitātes

3. novembrī galerijā “Istaba” būs skatāma izrāde “Vafeļu sirdis”, kas veidota pēc norvēģu bērnu autores Marijas Parras tāda paša nosaukuma darba motīviem. Izrāde stāsta par meitenes Lēnes un zēna Trilles draudzību un viņu neticamajiem, reizēm pat bīstamajiem piedzīvojumiem.

KUR? Kr. Barona iela 31a

CIK? 7-21 eiro

Starptautiskais deju konkurss

3. novembrī VEF Kultūras pilī noritēs starptautiskais deju konkurss “Grand Prix Riga 2018”. Konkursā trīs nominācijās – klasiskajā, tautas un modernajā horeogrāfijā – piedalīsies dejotāji vecumā no 5 līdz 25 gadiem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

Foto: publicitātes

3. novembrī Latvijas Dabas muzejā noritēs kārtējā “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats novembrī būs “Ko visu gadu dara vāveres?”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Cepuru tirgus

3. novembrī Kalnciema kvartāls aicina uz cepuru tirgu, kurā būs iespējams iegādāties vietējo amatnieku un zīmolu MOTH, Mice, Lokali, Mattilde un citu galvas rotas jebkurai gaumei. No plkst. 11.00 līdz 15.00 bērnus gaida uz darbnīcu, kurā viņi varēs iemācīties veidot dzijas bumbuļus, tostarp arī zvēru un putnu formā.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas  

Leļļu izrāde „Kentervilas spoks”

Foto: publicitātes

4. novembrī Latvijas Leļļu teātrī mazos skatītājus sagaida tikšanās ar Oskara Vailda pasakas „Kentervilas spoks” varoņiem. Senā angļu pilī mīt lorda Saimona de Kentervila spoks. Naktīs tas mīl pastaigāties pa pils tumšajiem gaiteņiem, baidīt mājkalpotāju, elsot dūmvadā un izmēģināt savas šausminošākās „lomas”. Viss mainās brīdī, kad pili iegādājas draudzīga amerikāņu ģimene, kas netic spokiem un neplāno pieņemt Anglijas senākās tradīcijas.

Plkst. 11:00 izrāde skatāma krievu valodā, 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Populārās mūzikas koncerts “Latvijas gadsimts”

9. novembrī Arēnā Rīga noritēs Latviešu populārās mūzikas dižkoncerts, kas veltīts valsts simtgadei. Koncertā uz vienas skatuves pulcēsies populārākie valsts mākslinieki, kuru izpildījumā skanēs dažādu laiku iecienītas dziesmas – no Oskara Stroka tango līdz mūsdienu šlāgeriem un roka balādēm.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 5-69 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Foto: publicitātes

“Elkor Plaza” savu otro sezonu ir atklājusi interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? No 8 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Pienvedēja Piedzīvojumi” koncerts

3. novembrī klubā 9. Vilnis uzstāsies populārā un jau leģendārā latviešu rokgrupa Pienvedēja Piedzīvojumi. Pagājušajā gadā grupa atzīmēja 22 gadu jubileju, un, interesants fakts – šo gadu laikā grupas sastāvs ne reizi nav mainījies un mūziķi vēl aizvien uzstājas kopā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7 eiro

Ģitārista Toninjo Horta koncerts

Foto: publicitātes

3. novembrī Lielajā ģildē brazīliešu ģitārists, dziedātājs un komponists Toninjo Horta atklās ikgadējo festivālu “Winterfest”. Viņu sauc par vienu no labākajiem Latīņamerikas mūziķiem. Jau 14 gadu vecumā Horta ar domubiedriem izveidoja mūzikas apvienību Clube Da Esquina un kļuva slavens sākumā savā dzimtajā Beluorizonti, bet pēc tam visā Brazīlijā. Hortam nebija vēl trīsdesmit gadu, kad viņa vārds parādījās pasaules labāko ģitāristu sarakstos.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-50 eiro

Koncerts “Draugs, nejautā. Alfrēds Vinters”

4. novembrī uz Kultūras pils “Ziemeļblāzma” skatuves noritēs koncertuzvedums kabarē stilā “Draugs, nejautā. Alfrēds Vinters.”. Muzikālais stāsts veltīts latviešu mūziķim, komponistam un dzejniekam Alfrēdam Vinteram un veltīts 110. gadadienai kopš mūziķa dzimšanas.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 15-25 eiro

Grupas Menuets jubilejas koncerts

4. novembrī uz VEF Kultūras pils skatuves Latvijas vecākā rokgrupa Menuets piedāvās savu jubilejas programmu, kas veltīta kolektīva 50 gadu jubilejai. Tajā izskanēs populārākās kompozīcijas, ko sarakstījis Imants Kalniņš: Viņi dejoja vienu vasaru, Dzeguzes balss, Balāde par Johanu, Četri balti krekli, un citas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Cikla “Latvijas skaņas” koncerts

Foto: publicitātes

6. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs kārtējais cikla “Latvijas skaņas” koncerts, ko rīko biedrība “Latvijas Rokmūzikas asociācija”. Katrs pasākums sastāv no divu kolektīvu akustiskas uzstāšanās un diskusijas par Latvijas popmūzikā un rokmūzikā aktuāliem notikumiem. Šoreiz skatītāju priekšā kāps “B Optimist” un “Rusted Wheel”.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Vladimira Markina koncerts

6. novembrī Lielajā ģildē uzstāsies krievu dziedātājs Vladimirs Markins. Rīgā viņš ieradīsies jubilejas tūres “Rasas migla” ietvaros. Programmā izskanēs slaveni šlāgeri un dziesmu pirmatskaņojumi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 21-45 eiro

Koncerts “Mārtiņš Brauns. Darbi un nedarbi”

7. novembrī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts, kas veltīts komponista Mārtiņa Brauna daiļradei. Līdzās populārām dzīvās klasikas dziesmām programmā izskanēs arī jauni un mazpazīstami skaņdarbi Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, un citu izpildītāju, tostarp paša autora, izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-30 eiro

Grupas “Līvi un Buks” koncerts

Foto: publicitātes

9. novembrī klubā “9. vilnis” uzstāsies grupa “Līvi un Buks”. Vārds “Līvi” Latvijas mūzikā ir pazīstams jau aptuveni 4 desmitgades – un kluba viesi dzirdēs leģendārā kolektīva dziesmas. Taču grupas līderis Ainars Virga atzīmē - par spīti tam, ka “Līvi ir dzīvi”, kolektīva atdzimšana nav gaidāma un uz skatuves viņš kāps ar jaunu komandu – tādu, kas glabā Līvu mantojumu, bet rada arī jaunu mūziku.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 7

3.Ar otro pusīti

Denisa Paškeviča un “Funk Therapy” koncerts

3. novembrī uz kuģa – restorāna “Rīgas pērle” noritēs trešais projekta “Džeza kruīzs” koncerts. Tā dalībnieki būs populārais latviešu džeza mūziķis Deniss Paškevičs un grupa “Funk Therapy”. Tas ir viens no lielākajiem un veiksmīgākajiem Denisa projektiem, kas spēlē mūziku džeza un fanka stilā. Tāpat šī grupa dod priekšroku savu skaņdarbu izpildīšanai.

KUR? Piestātne 11. novembra krastmalā pie Vanšu tilta

CIK? 15 eiro

Nikolaja Baskova koncerts

Foto: publicitātes

3. novembrī Arēnā Rīga noritēs Nikolaja Baskova koncertšovs ar nosaukumu “Spēle”. Tas ir teatrāls priekšnesums, kurā apvienots vokāls un horeogrāfija, izsmalcināti kostīmi un krāšņas dekorācijas, pantomīma un akrobātika, vēsture un mūsdienīgums, unikāli efekti un tehnoloģijas.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-50 eiro

Latīņu mūzikas maratons

3. novembrī Rīgas vēstures un jūrniecības muzeja Kolonnu zālē noritēs “Latīņu mūzikas maratons”. Maratona ietvaros uzstāsies Latin Grammy balvas ieguvējs Kike Sinēzi, čellists Ruslans Viļenskis un bundzinieks Artis Orubs. Sinēzi ģitāras un Viļenska čella skanējums radies no Argentīnas, Brazīlijas, Kolumbijas, Venecuēlas un Urugvajas daudzveidīgajām melodijām.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 15-20 eiro

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

6. novembrī teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slavveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās Dailes teātra aktieri un Kultūras koledžas studenti.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Turaidas roze”

Latvijas Nacionālā opera 3. novembrī piedāvā operu “Turaidas roze”. Zigmara Liepiņa opera ar Kaspara Dimitera libretu "Turaidas Roze" ir jauna, muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm". Vēstījums par 1620. gada notikumiem, kuros iesaistītie varoņi turpina būt dzīvi savās kaislībās, rosinot diriģentu Mārtiņu Ozoliņu un režisori Ināru Slucku parādīt šo melodisko drāmu kā pārlaicīgu leģendu par Maijas mīlestību un uzticību.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro  

Balets „Raimonda”

Foto: publicitātes

4. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – baleta uzvedums „Raimonda”. Ģeniālais horeogrāfs Mariuss Petipā Raimondu sacerēja 80 gadu vecumā kā sava bagātā mūža kvintesenci. Romantiskais viduslaiku stāsts ar Aleksandra Glazunova mūziku ļaus skatītājiem ielūkoties bruņinieku, skaistu dāmu un krusta karu laikmetā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-30 eiro

Balets “Gulbju ezers”

5. novembrī uz Dailes teātra skatuves kāps St. Petersburg Festival Ballet trupa, kas rīdziniekiem piedāvās baletu “Gulbju ezers”. Iestudējuma unikalitāte – tajā piedalās 48 dejotāji – gulbji. Tas ir sava veida rekords, jo parasti baletā ir paredzēts izmantot 28 gulbjus. Trupas viesizrādes ar panākumiem noritējušas ASV, Itālijā, Vācijā, Francijā, Nīderlandē, Beļģijā, Somijā, Čehijā, Islandē, Portugālē, Spānijā, Ķīnā, Brazīlijā, Meksikā, un citās valstīs.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 30-80 eiro

Opera „Fausts”

Foto: publicitātes

7. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-35 eiro

Amsterdamas Karaliskā Concertgebouw orķestra koncerts

Latvijas simtgadei veltītā koncertu cikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros klausītājus sagaida unikāla tikšanās ar vienu no trim pasaules labākajiem orķestriem - Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri. 8. novembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves diriģenta Filipa Herevēges vadībā kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri solists būs viens no mūsdienu visspožākajiem pianistiem - Jefims Bronfmans.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 40-100 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Tas pasaules gals”

Foto: publicitātes

3. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Tas pasaules gals”, kas radīta pēc tāda paša nosaukuma franču dramaturga Žana Luka Lagarsa lugas motīviem. Veiksmīgais rakstnieks Luijs pēc 12 gadu prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai paziņotu ģimenei ziņas par savu slimību. Taču izpildīt šo plānu dzīvē nav viegli, jo ekscentriskajai ģimenei ir savi plāni.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 18 eiro

Izrāde “Reāli sliktie puiši”

3. movembrī Dailes teātrī – komēdija “Reāli sliktie puiši” pēc slavenā britu dramaturga Reja Kūnija lugas motīviem, kuru viņš sarakstījis kopā ar savu dēlu Maiklu. Toms un Linda gatavojas adoptēt bērnu un dara visu, lai atbildīgie dienesti nespētu atrast pat mazāko iemeslu, lai viņiem atteiktu. Taču “palīgā” ierodas Toma brāļi un sākas pilnīgs juceklis.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Kopīgā vēsture”

Foto: publicitātes

No 22. septembra līdz 30. novembrim muzejā “Rīgas birža” norit izstāde “Kopīgā vēsture”, ko rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs. Līdztekus vietējo un ārvalstu mūsdienu mākslinieku darbiem apmeklētājiem atklāsies muzeja arhīva liecības par starptautisko sadarbību un kultūras sakariem padomju periodā.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “Krāsainā saules gaisma”

No 11. oktobra līdz 2. decembrim Rīgas jūgendstila centra muzejā apskatāma foto izstāde “Krāsainā saules gaisma. Mikšas Rota vitrāžas un mozaīkas”. Mikša Rots (1865-1944) ir viens no spilgtākajiem Ungārijas vitrāžu un mozaīku māksliniekiem. Pēc viņa skicēm ir tapuši darbi sabiedriskajām ēkām un privātmājām Ungārijā un ārvalstīs. M.Rots strādāja autortehnikā, izmantojot paša izstrādāto daudzkrāsaino stikla veidu un ''Tiffany'' stiklu. Izstādē apskatāmas M.Rota jūgendstila perioda vitrāžu un mozaīku fotogrāfijas un skices.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50 – 5 eiro

Izstāde “Brīvības šiks”

No 4. oktobra līdz 21. aprīlim Modes muzejā apskatāma izstāde, ko kopīgi rīkojis muzejs, Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: luksusa klases modes nami kā “Worth”, “Cheruit” un  “Redfern” pārstāv klasisku, aristokrātisku greznību; izcilais kuturjē Pols Puarē aizraujas ar antīko kultūru un Austrumiem; Žanna Lanvēna un māsas Kallo ir spožas sava laika modes dizaineres un veiksmīgas uzņēmējas.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Labdarības izstāde “Art helps vision”

Foto: publicitātes

No 10. decembra galerijā MuseumLV noritēs izstāde, kurā apskatāmi 13 latviešu mākslinieku darbi – daļu no darbiem pēc 30. novembra būs iespējams iegadāties labdarības akcijā, lai atbalstītu cilvēkus, kuriem nepieciešama radzenes transplantācija. Izstādē piedalās mākslinieki - Agnija Ģērmane, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Ilze Laizāne, Aldis Kļaviņš, Vitolds Kucins, Kristīne Kvitka, Līga Ķempe, Ieva Liepiņa, Dita Lūse, Kārlis Siliņš, Patrīcija Tiknuss un Andris Vītols.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas