Brīvdienas Rīgā: pareizticīgo Ziemassvētki, Šerloka Holmsa dzimšanas diena un Pelnrušķīte

5. Janvāris, 2018

Gaidāmajās brīvdienās lērums koncertu sagaida tos, kuri Ziemassvētkus sagaida pareizticīgo tradīcijās. Saistībā ar šiem svētkiem gaidāma arī plaša programma ģimenēm. Un vēl mūsu tradicionālajā afišā atradīsiet citus pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Izrāde „Sudraba slidas”

6. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde bērniem „Sudraba slidas”, pēc amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas Dodžas stāsta motīviem. Hansam un Grētelei ļoti patīk slidot, taču pēc nelaimes gadījuma ar tēvu ģimene kļūst trūcīga un naudas slidām viņiem nav. Taču cilvēku labsirdība dara brīnumus un brāļa un māsas sapņi piepildās.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-15 eiro

Izrāde „Pelnrušķīte”

6. janvārī Latvijas Leļļu teātrī noritēs izrādes „Pelnrušķīte” pirmizrāde. Klasiskā leļļu izrāde atgriežas uz teātra skatuves ar jaunām lellēm, kas katru personāžu apvelta ar spilgtu raksturu. Plkst. 11:00 izrāde noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14:00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Šerloka Holmsa dzimšanas diena

Foto: publicitātes

6. janvārī Rīgā jau septīto reizi atzīmēs Šerloka Holmsa dzimšanas dienu – svētkus, kuri jau ir kļuvuši par Latvijas galvaspilsētas vizītkarti. Šogad svētki sāksies plkst. 12.30 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja. Šoreiz tie būs īsti svētki – dzīvais orķestris, foto stūrītis visiem personāžu kostīmos tērptajiem un viesiem, kā arī jautri pasākumi un pārsteigumi. Plkst. 13.00 sāksies kostīmu gājiens, kas dosies cauri pilsētas centram līdz Doma laukumam.

KUR? Kr. Valdemāra iela 10a

CIK? Bezmaksas

Ziemas naktis Zooloģiskajā dārzā

No 15. decembra līdz 28. janvārim Rīgas Zooloģiskajā dārzā norit ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji var vērot dzīvniekus līdz pat plkst. 21.00 (kase strādā līdz plkst. 19.00) un klaiņot pa svētkiem izrotātajiem un izgaismotajiem celiņiem.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 4-6 eiro, ģimenes biļete – 17 eiro (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni), iegādājoties biļeti no plkst. 16.00 līdz 19.00, cena – 2 eiro  

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

6. janvārī Kalnciema kvartāls aicina uz tradicionālo tirdziņu, kas šeit norit jau gandrīz 10 gadus. Gaidāmajās brīvdienās apmeklētājus sagaida ne tikai vietējo zemnieku un amatnieku preces, bet arī smaržu darbnīca bērniem, kuras laikā viņi iepazīsies ar dažādām ēteriskajām eļļām, ka arī veidos savas unikālās aromātiskās kompozīcijas.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Pasākums “Gaismas spēles muzeja sētās”

No 25. decembra līdz 14. janvārim Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs vērojama īpaša dekoratīvā apgaismojuma ekspozīcija, lai izkrāšņotu tumšos vakarus. Taču ieskatoties muzeja tradicionālajās senlatviešu mājiņās, būs iespējams redzēt, kā mūsdienu iedzīvotāju senči atzīmējuši Ziemassvētkus.

KUR? Brīvdabas iela 21

CIK? 0,70-4 eiro  

Jaungada piedzīvojums “Pasaku labirints”

6. un 7. janvārī bērni tiek gaidīti uz priekšnesumu “Pasaku labirints” radošajā centrā “Alternatīvā realitāte”. Bērni nokļūs četrās dažādās pasakās, kurās bērni iemācīsies pieradināt drakonus, iedzers tēju ar mandarīniem kopā ar Alisi Brīnumzemē, izspēlēs jautras spēles kopā ar minjoniem un Misteru Grū, un izmēģinās īstu maģiju Burvestību skolā. Un palīdzēs Ziemas karalienei atgūt savas sirds lauskas, lai viņa atkal kļūtu laba.

KUR? Tallinas iela 30

CIK? 15 eiro (cenā iekļauta dāvana), vecākiem – 5 eiro

Priekšnesums “Kā saule gadījās”

Foto: publicitātes

7. janvārī Dirty Deal Teatro aicina bērnus vecumā no 3 līdz 6 gadiem uz Spīķeru radošo kvartālu, uz izrādi “Kā saule gadījās”. Izrādes pamatā ir latviešu tautas pasakas par sauli, mēnesi un zvaigznēm, kuras aktieri pastāstīs, izmantojot virtuves piederumus un… pārtikas produktus.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? 7 eiro

Izrāde “Toma Sojera piedzīvojumi”

11. janvārī Dailes teātrī būs skatāma režisora Dmitrija Petrenko “Toma Sojera piedzīvojumi”. Toms Sojers ir asprātīgs, viltīgs, paslinks, bet arī labestīgs un atsaucīgs puišelis. Un ļoti ziņkārīgs. Tieši šī rakstura īpašība Tomu un viņa draugus ievelk neparastos piedzīvojumos.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-15 eiro

Interaktīvā izstāde “Future Live”

Foto: publicitātes

No 15. decembra “Elkor Plaza” būs apskatāma interaktīvā izstāde “Future Live”. Ekspozīcija ir izveidota ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, kas “pārvieto” apmeklētājus uz pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna pārpasaulīgu radību, brīnumainu puķu un citu planētu augu, ar kuriem varēs mijiedarboties gan bērni, gan pieaugušie.

KUR? Brīvības gatve 201

CIK? 8 eiro

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Līdz 14. janvārim Rīgā noritēs jau 8. mākslas objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Festivāla ekspozīcijā izstādīti labākie profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un mākslas nozares darboņu darbi, kas radīti pēdējo gadu laikā. Objekti pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un daudzveidīgi izmantotiem materiāliem – no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla un ķieģeļu izmantošanai.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Aktieru ansambļa “Ilga” koncerts

Foto: publicitātes

6. janvārī klubā “9. vilnis” uzstāsies aktieru apvienība “Ilga” – Gundars Silakaktiņš, Lauris Stabulnieks un Aldis Siliņš. Dziedošo aktieru uzstāšanās laikā gaidāmi asprātīgi muzikālie numuri un teatrāli iestudējumi ar Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa un Imanta Kalniņa hitiem.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Koncerts «Saules mūžu Latvijai!»

6. janvārī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts “Saules mūžu Latvijai!”, kas veltīts Latvijas simtgadei, kuru atzīmēsim šogad. Koncertuzvedums tiek veidots kā mūsu tautas stāsts, izstāstīts caur valsts vienaudžu – Latvijas simtgadnieku dzīvesstāstiem. Koncertā piedalīsies komponisti Raimonds Pauls un Mārtiņš Brauns, solisti Mārtiņš Zvīgulis, Ilona Dzērve un Marija Bērziņa, grupa Laimas muzykanti, kori Balsis, Franchori un Fēnikss, un citi mūziķi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija “Reiz jaungada naktī…”

Foto: publicitātes

6. janvārī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma izrāde “Reiz jaungada naktī…”, kas radīta pēc Eldara Rjazanova un Emīla Bragniska lugas “Vieglu garu” motīviem. Tās pašas, no kuras dzimusi kulta kinokomēdija “Likteņa ironija”. “Austrumu robežai” šis jau ir iestudējums, kas veidots pēc padomju kinoklasikas motīviem – iepriekš jau radīts “Dienesta romāns”.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Koncerts “Krievu kinoromances”

6. janvārī Kultūras pilī Ziemeļblāzma noritēs koncerts, kas veltīts pareizticīgo Ziemassvētkiem. Programmā iekļautas populāras un mazāk zināmas dziesmas no kinofilmām, kā arī klasiskas romances, kuras izskanēs kolektīva “Plenēra Apvienības kvartets”, aktrises Karīnas Tatarinovas, Artūra Novika (akordeons), Mareka Auziņa (kontrabass) un Ivara Hermaņa (ģitāra) izpildījumā.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 6-8 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Klusā daba ar resno puisēnu”

Foto: publicitātes

6. janvārī Dailes teātrī noritēs Mihaila Gruzdova traģikomēdijas pirmizrāde, kas radīta pēc moldāvu dramaturga Jona Sapdaru lugas motīviem – „Klusā daba ar resno puisēnu”. Datoru ģēnijs Pompīlijs dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 16-18 eiro  

Izrāde “Trīs māsas. Refleksija”

9. janvārī Latvijas Nacionālajā teātrī būs redzama izrāde “Trīs māsas. Refleksija”, kas veidota pēc tāda paša nosaukuma Antona Čehova lugas, kas uz teātra skatuvēm redzama jau vairāk nekā gadsimtu. Šoreiz savu redzējumu piedāvās kritiķu cienītais un prēmijām apbalvotais Vladislavs Nastavševs.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 3-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Garīgās mūzikas koncerts

Foto: publicitātes

6. janvārī Sv. Jāņa baznīcā uz svētku koncertu aicina pūšaminstrumentu kvintets „The Sparkling 5” un ērģelniece Ilze Reine. Koncertā izskanēs G.F. Hendeļa, A. Vecumnieka, K. Zemīša, A. Kalēja, A. Jurjāna un citu komponistu garīgā mūzika, kā arī Ziemassvētku dziesmas.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? Bezmaksas

Koncerts “Laudate Dominum”

6. janvārī Rīgas domā noritēs koncerts “Laudate Dominum” ar Rīgas Doma kora, ērģelnieces Lienes Andretas Kalnciemas un soprāna Ingas Šļubovskas Kancēvičas piedalīšanos. Diriģents – Toms Kazimirisaņecs.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10-20 eiro

Kora “Blagovest” koncerts

Foto: publicitātes

7. janvārī kamerkoris “Blagovest” aicina uz koncertu “Pareizticīgo Ziemassvētku dziedājumi”, kas noritēs Sv. Pētera baznīcā. Mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Aleksandra Brandava vadībā koris sagatavojis jaunu, iepriekš neatskaņotu krievu garīgās mūzikas programmu, kurā izskanēs Stepana Degtjareva, Nikolaja Golovanova, Pāvela Česnokova un citu komponistu Ziemassvētku dziedājumi un koncerti korim un solistiem. Gaidāms arī kāds svētku pārsteigums. Koncertā kā viesi uzstāsies jauniešu koris “Accolada” diriģentes Oksanas Čerkasovas vadībā.

KUR? Skārņu iela 9

CIK? 6 eiro

Kora “Pareizticīgie dziedoņi” koncerts

10. janvārī Rīgas domā pēc Hermaņa Brauna Fonda aicinājuma uzstāsies slavenais koris “Pareizticīgie dziedoņi”. Maskavas koris “Pareizticīgie dziedoņi” tika izveidots 1992. gadā, apvienojoties labākajiem profesionālajiem dziedoņiem no Maskavas baznīcu koriem. Kora repertuārā ir krievu garīgā kormūzika kopš tās pirmsākumiem līdz pat XX gadsimtam ar īpašu uzsvaru uz pirmsrevolūcijas Maskavas skolas komponistu mūziku, tostarp – Aleksandra Kastaļska, Pāvela Česnokova un Aleksandra Grečaņinova skaņdarbiem.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 7-30 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

“Sarunas muzejā: Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”

Foto: publicitātes

10. janvārī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā noritēs cikla “Sarunas muzejā” pasākums, kas veltīts izstādei “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”. Pasākumā piedalīsies izstādes kuratore Andra Silapētere un mākslinieki – projekta dalībnieki.

KUR? Skārņu iela 10/20

CIK? 2-5 eiro

Mākslinieka Ivara Drulles meistarklase

11. janvārī izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs mākslinieka Ivara Drulles meistarklase. Meistarklase sniedz iespēju jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem Ivara Drulles vadībā praktiski apgūt noteiktas mākslas tehnikas un detaļas. Nodarbība sāksies ar īsu sarunu un atsevišķu aspektu pārrunāšanu un turpināsies dalībniekiem pašiem radoši darbojoties. Visi darbam nepieciešamie materiāli būs pieejami uz vietas. Pasākums norit latviešu valodā (nepieciešamības gadījumā – ar tulkojumu krievu valodā). Dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc nepieciešams pierakstīties iepriekš.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-4 eiro