Brīvdienas Rīgā: par Latviju ar humoru, elegantie “Hurts” un īru dejotāju bīstamās spēles

3. Novembris, 2017

Novembra laika apstākļi neļauj baudīt ilgas pastaigas un izbraucienus pie dabas. Un ja jums lietainajās dienās negribas sēdēt mājās, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tajā mēs esam apkopojuši lērumu dažādu pasākumu ikvienai gaumei un vecumam, un šos pasākumus jūs varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Deju kolektīvu koncerts

Foto: publicitātes

4. novembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koncerts ar deju kolektīvu Pērkons, Sprigulītis, Kalējs, Pērle, Kadiķis, Lāčplēsis un Imanta piedalīšanos.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 3 eiro

Mārtiņdienas tirgus

4. novembrī Kalnciema kvartālā noritēs Mārtiņdienai veltīts gadatirgus, kurā būs atrodami tradicionāli cienasti – pīrāgi, medus, maize un citi produkti no vietējām zemnieku saimniecībām. Bērnus tirgus laikā sagaida radošā darbnīca “Spēles par Latviju”.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Izrāde „Mazā burvju flauta”

Foto: publicitātes

5. novembrī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde – pasaka ar Mocarta mūziku „Mazā burvju flauta”. Princis Tamino iemīlas Nakts karalienes meitā Paminā, kuru nolaupījis varenais burvis Zarastro. Tamino kopā ar putnu ķērāju Papageno dodas atbrīvot meiteni, šajā uzdevumā viņiem palīdz burvju mūzikas instrumenti. Izrāde paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 2,50-10 eiro

Izrāde “Zinātniskās pasaules paradoksi”

5. novembrī Rīgas mazajā teātrī zinātniskais teātris Laboratorium.lv izrādīs šovu “Zinātniskās pasaules paradoksi”. Izrādes laikā skatītāji būs liecinieki zinātniskiem eksperimentiem, kas sagriezīs viņu priekšstatus par pasauli ar kājām gaisā! Garantējam - tas būs ļoti interesanti un elpu aizraujoši! Izrāde ieteicama skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Plkst. 11.00 priekšnesums tiks izrādīts krievu valodā, bet 13.00 – latviešu.

KUR? Stabu iela 18

CIK? 8 eiro

Festivāla “Bildes” koncerts

Foto: publicitātes

5. novembrī klubā “Kaļķu vārti” noritēs tradicionālais festivāla “Bildes” koncerts, kurā latviešu mūziķi uzstāsies kopā ar saviem bērniem. Uz skatuves būs iespējams redzēt Elīnu Līci ar dēliem, Rūtu Dūdumu ar meitu un daudzus citus.

KUR? Kaļķu iela 11a

CIK? 5-8 eiro

Pasākums “Skaista mana tēvu zeme”

5. novembrī muzejs “Rīgas jūgendstila centrs” aicina pirmsskolas un jaunāko klašu vecuma bērnus uz pasākumu “Skaista mana tēvu zeme”, kas veltīta gaidāmajai Latvijas dzimšanas dienai. Kopā ar kaķi Albertu un rūķiem bērni izpētīs mūsu valsts kartes un uzzinās, kā dzīvnieki gatavojas ziemai. Vēlams piereģistrēties iepriekš pa tālruni 67181465.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 2 eiro

Ābolu un bumbieru izstāde

No 3. līdz 5. novembrim Latvijas Dabas muzejā noritēs ābolu un bumbieru izstāde, kuru muzejs sagatavojis sadarbībā ar Dārzniecības institūtu. Kopumā ekspozīcijā būs izstādītas vairāk nekā 200 šo augļu šķirnes, kas audzētas Latvijā, starp tām būs atrodamas arī Baltijā jaunas šķirnes. Tāpat apmeklētāji varēs uzzināt, kuras šķirnes ir vislabāk piemērotas sulas un vīna pagatavošanai.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,71-2,13 eiro

2.Ar draugiem

Humora šovs “Made in Latvija”

Foto: publicitātes

4. novembrī Rīga Latviešu Biedrības namā būs skatāms parodijšovs “Made in Latvija” ar Latvijas labāko komēdijaktieru piedalīšanos. Skatītājus sagaida smieklīgas situācijas, anekdotes, parodijas – un tas viss par Latviju un cilvēkiem, kuri šeit dzīvo. Tāpat gaidāmi krāšņi kostīmi, dziesmas un dejas.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 8-20 eiro

Mika Dukura koncerts

4. novembrī Spīķeru kvartālā noritēs latviešu dziedātāja Mika Dukura akustiskais koncerts, kas ir daļa no rudens koncertu sērijas “Home”. Programmā gaidāmi pirmatskaņojumi, reti izpildītas dziesmas un pazīstamākas kompozīcijas.

KUR? Maskavas iela 4/1

CIK? 7 eiro

Grupas “Tranzīts” koncerts

Foto: publicitātes

4. novembrī mūzikas klubā “9. Vilnis” uzstāsies populārā latviešu grupa Tranzīts – vieni no spilgtākajiem un veiksmīgākajiem latviešu deju popmūzikas pārstāvjiem. Grupas, kas pastāv jau gandrīz ceturtdaļgadsimtu, kontā ir ne viens vien desmits hitu, kurus viņi izpildīs koncerta laikā.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-70 eiro

Dueta “Hurts” koncerts

9. novembrī ar jauno koncertprogrammu, kas radīta jaunā albuma “Desire” atbalstam, Arēnā Rīga uzstāsies britu duets “Hurts”. Salīdzinoši neilgajā, bet spožajā grupas karjerā tas ir jau ceturtais studijas albums. Duets “Hurts” ir izveidots 2009. gadā Mančesterā un tajā apvienojies vokālists Teo Hačkrafts un multiinstrumentālists Adams Andersons. Par grupas vizītkarti kļuvis elegants, mazliet atsvešināts ģērbšanās stils, lieliskas, drīzāk 80.gadiem nekā mūsdienām raksturīgas melodijas, bieži padrūma, bet intriģējoša tekstuāla noskaņa. Atšķirībā no citām grupām, atpazīstamību Hurts ieguva jau ar pirmo albumu “Happiness” 2010. gadā. Ar nākamajiem albumiem “Exile” (2013) un “Surrender” (2015), apvienība turpināja nostiprināt savas pozīcijas popmūzikas Olimpā.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 34-120 eiro

Ozola koncerts

Foto: publicitātes

10. novembrī Mūzikas namā “Daile” latviešu reperis Ozols un grupa Tehnikums piedāvās savu kopīgo albumu Semestris. Tāpat uz skatuves kāps īpašie viesi, taču viņu vārdi vēl atklāti netiek.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10 eiro

Koncerts “Lord of the Dance”

10. novembrī Arēnā Rīga rīdzinieki varēs vērot slavenā deju kolektīva “Lord of the Dance” jauno šovu – Bīstamās spēles (“Dangerous games”). Šova pirmizrādei, kas ar pārsteidzošiem panākumiem notika Londonā, sekoja pasaules turneja: 18 mēnešu laikā "Bīstamās spēles" viesojās 15 valstīs ar vairāk nekā 200 priekšnesumiem. “Bīstamajās spēlēs” ir izmantota Holo-Gauze tehnoloģija - hologrāfiskās projekcijas uz ekrāniem. Šovā piedalīsies 40 vistalantīgākie īru dejotāji. “Lord of the Dance” šova veidotājs Maikls Fletlijs ir pasaulslavenais horeogrāfs, atzītais “dejas karalis” un “Ginesa rekordu grāmatas” rekorda īpašnieks, ka visātrākais stepa dejotājs pasaulē.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-100 eiro

3.Ar otro pusīti

Andrea Bočelli koncerts

7. novembrī uz Arēnas Rīga skatuves kāps leģendārais itāļu tenors Andrea Bočelli. Rīgā Bočelli izpildīs Džuzepes Verdi, Džakomo Pučīni un citu operas dižgaru ārijas, kā arī kompozīcijas no vairākiem saviem albumiem. Koncertā piedalīsies Kauņas Valsts koris un Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 20-250 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

7. novembrī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Ričarda Klaidermana koncerts

Arēnā Rīga 8. novembrī kopā ar simfoniskā orķestra stīgu grupu muzicēs slavenais klavierspēles virtuozs Ričards Klaidermans. Franču pianists un aranžētājs, kā arī kinofilmu un mūziklu mūzikas autors. Viņa repertuārā ir mūzika dažādām gaumēm: no klasiskiem skaņdarbiem, līdz vieglam džezam, bet viņa jājamzirdziņš pavisam noteikti ir romantiskas melodijas.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 25-79 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde „Asins kāzas”

Foto: publicitātes

4. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī izrādīs uzvedumu „Asins Kāzas”, kura režisors ir Vladislavs Nastavševs. Izrāde veidota pēc Frederiko Garsija Lorkas tāda paša nosaukuma poēmas. Traģēdija par neiespējamu mīlestību un kaisli norit skatītāju tuvumā – viņi sēž uz skatuves, lai labāk izjustu greizsirdības karstumu, zaudējuma sāpes un aizvainojuma rūgtumu, ar ko pildīta spāņu dzejnieka poēma.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 25 eiro

Izrāde „Laulības dzīves ainas”

4. novembrī Dailes teātrī – „pasaka par laulības dzīvi” pēc tāda paša nosaukuma Ingmara Bergmana filmas scenārija. Inteliģenti, veiksmīgi un izskatās jaunāki par saviem gadiem, ir māja un mašīna – kas gan vēl nepieciešams Johana un Mariannas laimei? Lai saprastu, ka viņi viens otru vēl mīl, viņiem nākas piedzīvot pārmaiņas, strīdu, šķiršanos, jaunu laulību – un atkal satikties. Taču šoreiz jau kā mīļākajiem.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-7 eiro

Izrāde “Būt nacionālistam”

6. un 7. novembrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Maskavas iela 12, k-2

CIK? 12 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Klasika tumsā”

4. novembrī Lielajā ģildē – multimediju koncerts “Klasika tumsā”. Jaunā formāta muzikālais šovs apvieno simfoniskās mūzikas klasisko izpildījumu un mūsdienīgu trīs dimensiju grafiku. Orķestra “Sanktpēterburgas virtuozi” dalībnieki pilnīgā tumsā spēlē sarežģītas simfonijas un operu fragmentus. Muzikālajos priekšnesumos klausītāji dzirdēs Bahu, Vivaldi, Verdi, Ravēli, Belini, Pjacollu. Koncertā piedalīsies soliste Marija Litke (soprāns, Mihailovska teātris), Romāns Arndts (tenors, Mihailovska teātris), starptautisko konkursu laureāts Aleksejs Strepko (saksofons), Jevgēņijs Krasiļņikovs (Indijas sarods), Arturs Bočkivskijs (ģitāra).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 25-70 eiro  

Koncerts Sollazzo Ensemble

6. novembrī Mazajā ģildē uzstāsies viduslaiku mūzikas ansamblis Sollazzo Ensemble no Šveices. Koncertprogrammā – XIV-XV gadsimtu mūzika, kas raksturīga diviem viduslaiku eiropas kultūras centriem – Florencei un Brigei.

KUR? Amatu iela 3

CIK? Bezmaksas

Vīnes filharmonijas Štrausa orķestra koncerts

9. novembrī Kongresu namā uzstāsies Vīnes filharmonijas Štrausa orķestris. Muzikālā kolektīva, kas tiek saukts par Vīnes mūzikas mantojuma glabātāju, pamaterepertuārā - Haidns, Brāmss, Mocarts un abi Štrausi – tēvs un dēls.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 20-55 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Aizekrānija”

Foto: publicitātes

No 1. novembra Rīgas Kino muzejā būs skatāma izstāde “Aizekrānija”, kas aicina nonākt ekrāna otrā pusē. Apmeklētāji varēs ieskatīties kino uzņemšanas procesā, pavērot, ar kādām kamerām filmēja dažādos vēsturiskos periodos, ar kādiem projektoriem filmas izrāda, kā kino tehnoloģijas ir mainījušās laika gaitā, kādas profesijas iesaistītas filmu veidošanā. Izstādē īpaši tiks izcelta animācija – būs iespējams iepazīties ar dažādiem animācijas veidiem un to, kā top animācijas filmas, kādas profesijas ir iesaistītas animācijas tapšanā, kā arī apskatīt piemērus no leļļu animācijas un zīmētās animācijas.

KUR? Peitavas iela 10

CIK? 1,40-2,90 eiro

Izstāde “Mākslinieku radītās rotas. No Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija”

No 4. novembra līdz 3. decembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma kultūras un mākslas portāla “Arterritory.com” rīkotā izstāde “Mākslinieku radītās rotas. No Pikaso līdz Kūnsam. Diānas Venē kolekcija”. Kopumā muzeja Kupola zālē varēs aplūkot 113 rotas, kuru autori ir 82 leģendāri un spilgti 20. un 21. gadsimta mākslinieki – Pablo Pikaso, Mens Rejs, Rojs Lihtenšteins, Makss Ernsts, Jojoi Kusama, Luīze Buržuā, Žans Kokto, Žoržs Braks, Nikija De Sentfāla, Lučio Fontana, Entonijs Gormlijs, Kīts Herings, Demjens Hērsts, Anišs Kapūrs, Joko Ono, Frenks Stella, Roberts Raušenbergs un citi.

KUR? Jāņa Rozentāla iela 1

CIK? 2-6 eiro

Izstāde “"Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas"”

Foto: publicitātes

Līdz 13. novembrim galerijā Museum LV būs skatāma Lilijas Dineres un Roberta Dinera izstāde. Izstādē varēs arī aplūkot abu mākslinieku radošas sadarbības rezultātu - divu nozīmīgu literāro pieminekļu: senfranču eposa "Dziesma par Rolandu" un senislandiešu episko dziesmu krājuma "Eddas dziesmas" vizuālo interpretāciju latviešu valodas izdevumiem.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Bezmaksas    

“Dior” izstāde

No  25. oktobra Rīgas modes muzejā ir apskatāma izstāde, kas veltīta Christian Dior modes nama vēsturei un pirmās Dior kolekcijas 70 gadu jubilejai. Izstādē ir apskatāmi vairāki desmiti tērpu no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas – gan Kristiāna Diora tērpi, gan viņa darba turpinātāju – Īva Senlorāna, Marka Boana, Džanfranko Ferre – radītais, vadot modes namu «Christian Dior».

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro