Brīvdienas Rīgā: neatvairāmais Harms, Mrs. Latvija un uzmanību, tango!

20. Aprīlis, 2018

Pirmās siltās dienas ir izmānījušas pilsētniekus no mājām un dzīvokļiem. Un vai tad siltais laiks nav pietiekams iemesls, lai izklaidētos? Ieskatieties mūsu iknedēļas afišā, tajā jūs atradīsiet dažādus izklaidējošus un informatīvus pasākumus jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Priekšnesums “LeNeSOns un Prokofjeva “Vasaras diena””

Foto: publicitātes

Lielajā ģildē 21. aprīlī noritēs kārtējais Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra veidotā cikla koncerts pašiem mazākajiem klausītājiem, kas veidots, lai iepazīstinātu bērnus ar klasiskās mūzikas pasauli. Šoreiz mazos sagaida iepazīšanās ar Sergeja Prokofjeva skaņdarbu “Vasaras diena”. Plkst. 11.00 priekšnesums noritēs krievu valodā, savukārt plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 1,50-13 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

21. aprīlī Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats aprīlī būs “Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

ETSY tirdziņš Kalnciema kvartālā

Foto: publicitātes

21. aprīlī Kalnciema kvartālā pirmo reizi noritēs starptautiskās interneta tirdzniecības platformas ETSY Latvijas dalībnieku preču tirgus. Tirgū piedalīsies vairāk nekā 20 tirgotāji. Tāpat savu produkciju piedāvās Latvijas zemnieki un amatnieki. No plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 apmeklētājus sagaida spēļu darbnīca “Brain Games”, kurā bērni un pieaugušie varēs spēlēt tādas galda spēles kā Yoo-hoo, Oppo, Balloons, BauBoom, Carcassonne, un citas.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Deju priekšnesums “Neparasto rīdzinieku viesi”

21. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts, kurā piedalīsies tautas deju kolektīvi Zelta Sietiņš, Pastalnieki, Mēmelīte, Gaida, Stariņš, un citi. Priekšnesuma sižeta centrā – personāži un notikumi no multfilmas “Neparastie rīdzinieki”.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Koncerts “Dancot vedu tautumeitu”

22. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs koncerts ar tautas deju kolektīvu Teiksmiņa, Stariņš un Vizbulīte piedalīšanos.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Filmas “Bille” seanss

23. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs režisores Ināras Kolmanes mākslas filmas “Bille” seanss. Filma par atjautīgo un iejūtīgo meiteni ir veidota pēc slavenās latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīviem. Filma stāsta par bērnu reālo dzīvi un problēmām 30. gadu Latvijā un atgādina, ka arī ikdienas dzīvē var saskatīt brīnumus.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Mākslas darbnīca bērniem

26. aprīlī uz izstāžu zāli “Arsenāls” tiek aicināti bērni, lai piedalītos nodarbībā ar mākslinieci Aiju Zariņu. Sākumā dalībnieki dosies izklaidējošā pastaigā pa izstādi, lai iepazītos ar šeit izstādīto darbu elementiem – krāsām, faktūrām, tehnikām un simboliem, un to stāstiem. Pēc nelielas ekskursijas sekos radošais darbs mākslinieces vadībā. Pasākums noritēs latviešu valodā (nepieciešamības gadījumā ar tulkojumu krievu valodā). Iepriekšējs pieraksts pa tālruni 67 716108 vai elektronisko pastu arsenals@lnmm.lv.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2 eiro

2.Ar draugiem

Grupas “Karakums” koncerts

Foto: publicitātes

21. aprīlī uz mūzikas kluba 9. vilnis skatuves kāps populārā latviešu grupa Karakums. Koncertprogrammā – latviešu un pasaules hiti, kā arī dziesmas no kinofilmām.

KUR? Kungu iela 8

CIK? 5-50 eiro

Priekšnesums „Pusnakts šovs septiņos”

22. aprīlī Mūzikas namā Daile stāvizrāžu mākslinieks Jānis Skutelis piedāvās uzstāšanos “Pusnakts šovs septiņos". Šovs veidots rietumu TV programmu formātā, ar ironiskām diskusijām par aktuāliem notikumiem, muzikālajiem numuriem un „studijas” viesiem.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 15-25 eiro

Radošās nodarbības, kas veltītas Dziesmu svētkiem

Foto: publicitātes

23. aprīlī Mazajā ģildē noritēs tikšanās ar diriģentu Intu Teterovski un koru “Balsis”. Radošajā nodarbībā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar Dziesmu svētku repertuāru.

KUR? Amatu iela 5

CIK? Bezmaksas

Priekšnesums “Trīs māsas un neatvairāmais Harms”

23. aprīlī teātra klubā Austrumu Robeža uz vienas skatuves tiksies trīs slavenas latviešu mākslinieces – Ieva Akurātere, Ilze Grunte un Raimonda Vazdika. Tiksies, lai pastāstītu skatītājiem par krievu kultūru – krievu dziesmām un Daniila Harma daiļradi. Izskanēs Borisa Grebenščikova un Bulata Okudžava dziesmas, skaņdarbi no teātra izrādēm un filmām, pilsētas folkloras.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Džeza dueta“Dreed” koncerts

Foto: publicitātes

26. aprīlī VEF Kultūras pils Kamerzālē uzstāsies džeza duets “Dreed”, kura sastāvā spēlē Kristiāns Vainders (saksofons, Vācija) un Džonatans Delazers (perkusija, Itālija). Dueta priekšnesumus vienmēr piepilda liela humora un improvizācijas deva.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 8 eiro  

Konkurss “Mrs. Latvija 2018”

27. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs nacionālā skaistumkonkursa “Mrs. Latvija 2018” fināls. Konkursā piedalīsies sievietes vecumā no 26 līdz 45 gadiem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 3-15 eiro

Rag’n’Bone Man koncerts

27. aprīlī koncertzālē Palladium uzstāsies Rag’n’Bone – britu mūziķis Rorijs Grahams, kurš pazīstams kā Rag’n’Bone Man, iekarojis miljoniem klausītāju sirdis visa pasaulē. Viņa debijas albums “Human” uzreiz pēc izdošanas nokļuva Lielbritānijas albumu topa 1. vietā un kļuva par pārdotāko debjas albumu Lielbritānijā šajā desmitgadē un atnesa Rag’n’Bone Man prestižas balvas, starp kurām ir Britt Awards un Echo Award.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 44 eiro

Komēdija „Klīnika”

27. aprīlī teātra klubā „Austrumu Robeža” būs vērojama pikantā komēdija „Klīnika”, kas balstīta uz Ivara Šterna lugas motīviem. Klīnika - karikatūriska alegorija par varu un cilvēka instinktu valdīt vai pakļauties. Tajā pacienti jūtas kā mājās, bet darbinieki ļoti mīl savu darbu.. kamēr viņi neuzzina, ka politiķi vēlas klīniku slēgt, lai tur atvērtu bordeli. Bet te starp pacientiem atklājas kāds ļoti svarīgs viesis, kas šo situāciju var mainīt.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

3.Ar otro pusīti

Koncerts “Pavasaris Brodvejā”

21. aprīlī Mūzikas namā “Daile” ar programmu “Pavasaris Brodvejā” uzstāsies dziedātāja Annija Putniņa. Programmā – slavenāko Brodvejas mūziklu autoru skaņdarbi.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 10-20 eiro

Koncerts “Uzmanību, tango!”

23. aprīlī Lielajā ģildē Sanktpēterburgas simfoniskais orķestris Ļeva Dunajeva vadībā piedāvā pilnīgi jaunu un unikālu šovprogrammu “Uzmanību, tango!”. Koncertprogrammā – “tango karaļu” skaņdarbi: Piazzolla, Gardels, Huans Karloss Kobians, Dames, Varlo, Rodriges un citi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 30-50 eiro

Tamāras Gverdciteli koncerts

Foto: publicitātes

23. aprīlī Kongresu namā ar jauno programmu “Plikām kājām pa debess jumu” uzstāsies slavenā gruzīņu dziedātāja Tamāra Gverdciteli. Vienlīdz veiksmīgi Tamāra Gverdciteli izpilda skaņdarbus dažādās valodās: gruzīnu un krievu, franču un angļu, itāļu, spāņu, ebreju un ukraiņu.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 30-69 eiro

Izrāde “Ļubova Orlova. Dīva. PSRS”

25. aprīlī uz teātra kluba Austrumu Robeža skatuves – “dokumentālā kabarē” par padomju kino zvaigzni un seksa simbolu – Ļubovu Orlovu – pirmizrāde. Aktrisi savulaik apvijuši dažādi mīti un mīklaini stāsti, kas tiek atspoguļoti izrādē. Galvenajā lomā – Karīna Lučiņina.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Jeruzaleme”

Foto: publicitātes

21. aprīlī Dailes teātrī – izrāde “Jeruzaleme”, kas radīta pēc angļu dramaturga un scenārista Džeza Batervērta lugas. Luga stāsta par Džonija Bairona, skvotera un narkotiku tirgotāja, kurš dzīvo treilerī Anglijas mežos, dzīvi. Viņš ir nelīdzsvarots un neparedzams, bet viņa personība nevar nesimpatizēt. Tāpēc viņam vienmēr apkārt ir cilvēki, kurus pievelk viņa dumpinieciskais gars un primitīvā mežonība.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Izrāde „Mollija saka jā!”

21. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī – izrāde „Mollija saka jā”. Tā ir monoizrāde pēc Džeimsa Džoisa „Ulisa” motīviem. Stāsts par Molliju ir stāsts par sievieti, kuras galvā haotiski, paradoksāli, spilgti , brīžiem melīgi, bet brīžiem līdz pēdējam dvēseles plikumam skarbi un neķītri lēkā viņas dzīves kumosi.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 10 eiro

Izrāde “Fotosalons “Bagdāde””

Foto: publicitātes

4. februārī Ģertrūdes ielas teātrī - dokumentālās izrādes “Fotosalons “Bagdāde””. Fotogrāfam Jasīnam Al-Obeīdī vienā no Bagdādes rajoniem pieder foto salons, kurā pēdējo 50 gadu laikā uzņemts tūkstošiem attēlu, kuros redzami bērni, sievietes, vīrieši, ģimenes un jaunlaulātie. Patiesā dzīve pēdējos četrdesmit gadus irākiešiem ir bijusi postoša, taču fotosalons dod iespēju klientu atainot sev vēlamā pasaulē, kurā nekas neliecina par kara klātbūtni. Izrādē tiek izmantots bagdādieša Jasīna Al-Obeīdī foto arhīvs, ar kuru izrādes režisore Elīna Cērpa iepazinās pirms kāda laika Amsterdamā. Izrāde norit angļu valodā.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro  

Izrāde “Persiešu valodas stundas”

21. un 22. aprīlī Žaņa Lipkes memoriālā noritēs izrāde “Persiešu valodas stundas”. Tā veidota pēc dramaturga un kinoscenārista Genādija Ostrovska lugas motīviem. Izrādes darbība notiek koncentrācijas nometnē, kuras uzraugs Ginters starp ieslodzītajiem meklē cilvēku, kurš varētu viņam iemācīt persiešu valodu. Tas ir viņa sapnis kopš bērnības. Ebrejs Bruno Šulcs ļoti grib dzīvot. Vēl vairāk viņš grib izglābt savu mazo dēlu, kurš ir nometināts bērnu nometnē kaimiņos, un viņš melo Ginteram, ka var iemācīt viņam šo valodu. Izrāde vēsta par Bruno un viņa slepkavu. Dzīvē, kuru dramaturgs viņiem izdomājis pēc liktenīgā šāviena.

KUR? Mazais Balasta dambis 9

CIK? 19-23 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Balets “Antonija # Silmači”

Foto: publicitātes

14. aprīlī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves noritēs baleta “Antonija # Silmači” izrāde, kas veidota pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem. Balets veltīts Latvijas simtgadei.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7-40 eiro

Kamermūzikas koncerts

21. aprīlī Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē noritēs kamermūzikas koncerts ar LNO orķestra dalībnieku piedalīšanos. Programmā, kas veltīta Latvijas simtgadei, izskanēs latviešu komponistu skaņdarbi.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 10 eiro

Koncerts “Trioletas. Ziedonis un mūzika”

Foto: publicitātes

25. aprīlī VEF Kultūras pilī noritēs koncerts, kas veltīts vienam no svarīgākajiem latviešu dzejniekiem Imantam Ziedonim un viņa 85 gadu jubilejai. Programmā izskanēs Ziedoņa dzejoļi un slavenu komponistu Pētera Vaska, Jāzepa Vītola, Pētera Plakida un citu skaņdarbi. Koncertā piedalīsies Dita Krenberga (flauta), Inga Sunepa (čells), Juris Žvikovs (klavieres).

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 9 eiro

Opera „Fausts”

25. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā – operuzvedums „Fausts” ar Šarla Guno mūziku, izrādes sižets balstīts uz slaveno Johana Volfganga Gētes traģēdiju. Doktoru Faustu māc izmisums par velti nodzīvotiem gadiem. Noslēpumainais Mefistofelis sola piepildīt visas sirmā zinātnieka vēlēšanās, ja pretim saņemtu Fausta dvēseli... Režisors Aiks Karapetjans jauniestudējumu veidojis vēlīnās gotikas estētikā, izmantojot arī vācu ekspresionisma stila mēmā kino paņēmienus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

Koncerts “Klasika tumsā”

26. aprīlī Lielajā ģildē – multimediju koncerts “Klasika tumsā”. Jaunā formāta muzikālais šovs apvieno simfoniskās mūzikas klasisko izpildījumu un mūsdienīgu trīs dimensiju grafiku. Orķestra “Sanktpēterburgas virtuozi” dalībnieki pilnīgā tumsā spēlē sarežģītas simfonijas un operu fragmentus. Muzikālajos priekšnesumos klausītāji dzirdēs Bahu, Vivaldi, Verdi, Ravēli, Belini, Pjacollu. Koncertā piedalīsies soliste Marija Litke (soprāns, Mihailovska teātris), Romāns Arndts (tenors, Mihailovska teātris), starptautisko konkursu laureāts Aleksejs Strepko (saksofons), Jevgēņijs Krasiļņikovs (Indijas sarods), Arturs Bočkivskijs (ģitāra).

KUR? Amatu iela 6

CIK? 25-70 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Spēkavīru leģendas”

No 13. aprīļa līdz 10. jūnijam Rīgas Jūgendstila centra muzejs aicina uz izstādi, kurā apskatāma unikāla 20. gs. sākuma medaļu un izteiksmīgu spēkavīru fotogrāfiju privātkolekcija. Izstāde tapusi par godu izcilajam latviešu cīkstonim Jānim Polim.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 1,50 – 5 eiro

Sarunas muzejā: “Līvija Endzelīna. Noslēpumi”

Foto: publicitātes

22. aprīlī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā noritēs cikla “Sarunas muzejā” pasākums. Šoreiz dalībniekus sagaida tikšanās ar izstādes “Līvija Endzelīna. noslēpumi” kuratoru un mākslinieces dēlu, komponistu Imantu Zemzari. Dalībnieki varēs uzzināt par Līvijas Endzelīnas dzīvi, viņas mīļākajiem sižetiem un paņēmieniem.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 3-6 eiro

Izstāde “1919. gads. Latvijas Republikai - 1”

No 10. aprīļa līdz 20. oktobrim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā būs skatāma izstāde “1919. gads. Latvijas Republikai – 1”. Izstādē tiks parādīti nozīmīgi kultūras notikumi Latvijā 1919. gadā, t.i., gadu pēc neatkarības atgūšanas, uzsvaru liekot uz vizuālo mākslu.

KUR? Elizabetes iela 57a, dz. 26

CIK? 0,50-2 eiro