Brīvdienas Rīgā: muzikālie viltojumi, pasaka Botāniskajā dārzā un Ziemassvētku egles

4. Decembris, 2019

Ja vēl neesat izlēmuši, ko darīt brīvdienās, noteikti ieskatieties mūsu afišā. Tajā esam apkopojuši interesantākos pasākumus jebkurai gaumei, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

Foto: publicitātes

No 6. decembra līdz 12. janvārī galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Izrāde “Sarkangalvīte un vilks”

7. decembrī Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma leļļu izrāde “Sarkangalvīte un vilks”. Saglabājot pasakas klasisko sižetu, režisors un izpildītāji centušies panākt to, lai izrāde būtu aizraujoša, bet mazie skatītāji justu līdzi tās varoņiem. Izrāde notiek krievu valodā.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 11 eiro

Ziemas gaismas dārzs

Foto: publicitātes

No 6. decembra līdz 5. janvārim Botāniskajā dārzā būs atvērts Ziemas gaismas dārzs, kuru radījuši 20 latviešu gaismas mākslinieki. Gaismas instalāciju daudzveidība ļaus bērniem paspēlēties gaismas staros, bet mīlētājiem – atrast romantisku stūrīti, savukārt fotografēšanas cienītājiem – iemūžināt ziemas pasakas elpu aizraujošākos brīžus.

KUR? Kandavas iela 2

CIK? 5 eiro, bērniem līdz 6 gadu vecumam – bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Starptautiskā meistardarbu izstāde-tirgus "Baltic Art 2019"

Foto: publicitātes

7. decembrī Rīgā noritēs trešā starptautiskā meistardarbu izstāde "Baltic Art 2019". Ikvienu aicina apmeklēt roku darba meistaru radošos svētkus! Pie meistariem varēs iegādāties augstas kvalitātes unikālas dāvanas sev un saviem tuviniekiem, kā arī izbaudīt svētku programmu un piedalīties loterijā. Ar saviem priekšnesumiem skatītājus priecēs "Morgana Devis Vocal Studio" vokālā studija un jauniešu teātris "Inspire". Izstādes ietvaros noritēs labdarības akcija "Laimes enģeļi". Izstādi var apmeklēt no plkst. 10.00 līdz 19.00.

KUR? Kuģu ielā 24, viesnīca "Radisson Blu", zāle "Daugava" 1. stāvā
CIK? Ieeja bez maksas

Izrāde “Sniega karaliene”

Foto: publicitātes

8. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī mazos skatītājus un viņu vecākus gaida uz izrādi “Sniega karaliene”. Kajs un Gerda draudzējas no agras bērnības: gandrīz kā brālis un māsa, viņi kopā rotaļājas, mācās un klausās pasakas. Bet reiz viena lauska no ļaunā spoguļa iekļūst Kaja acī un sirdī, un zēns strauji izmainās. Taču Gerda vēl aizvien viņu mīl, un, kad Kaju aizved un nobur Sniega karaliene, meitene dodas savu draugu meklēt.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-17 eiro

Jaungada priekšnesums “Ziemas pasaka”

8. decembrī Kongresu namā būs skatāms priekšnesums “Ziemas pasaka”, kurā piedalīsies 45 neparasti mākslinieki – “Kuklačova teātra” dresētie kaķi. Būs kaķis skeitbordists, virves staigātājs un žokejs.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 12-40 eiro

Lielais Ziemassvētku gadatirgus

Foto: publicitātes

7.-8. decembrī Ķīpsalas izstāžu hallē noritēs lielais Ziemassvētku gadatirgus, uz kuru sapulcēsies tirgotāji no visiem Latvijas nostūriem, būs iespējams izvēlēties no plaša dāvanu sortimenta, kā arī gūt idejas svētku atmosfēras radīšanai.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Izrāde „Sudraba slidas”

9. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde bērniem „Sudraba slidas”, pēc amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas Dodžas stāsta motīviem. Hansam un Grētelei ļoti patīk slidot, taču pēc nelaimes gadījuma ar tēvu ģimene kļūst trūcīga un naudas slidām viņiem nav. Taču cilvēku labsirdība dara brīnumus un brāļa un māsas sapņi piepildās.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-15 eiro

Vokālās grupas “Nāriņa” koncerts

Foto: publicitātes

11. decembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” ar koncertu “Ziemas ceļa idille” uzstāsies bērnu vokālais ansamblis “Nāriņa”. Koncertā piedalīsies arī Valmieras mūzikas skolas koris un solisti, kā arī Augusta Dombrovska mūzikas skolas audzēkņi. Īpašie viesi – duets “Signe & Jānis”.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Lielā stāvizrāžu cīņa “Comedy Fight vol. 4”

7. decembrī “Apollo Kino” noritēs apvienību “Riga Stand Up” un “Comedy Latvia” komiķu “cīņa”. Draudzīgā sacensība jau ir kļuvusi par tradīciju. Šis pasākums apkopos humoru visa gada garumā un ļaus skatītājiem dzirdēt latviešu komiķu labāko materiālu sacensību atmosfērā.

KUR? Maskavas iela 257

CIK? 10-40 eiro

Ansambļa “Dancis” koncerts

Foto: publicitātes

7. decembrī tautas deju ansamblis “Dancis” aicina uz koncertu Lielajā ģilde. Programmā, kas sastāvēs no divām daļām, iekļautas gan klasiskās tautas dejas, kā arī mūsdienu horeogrāfu iestudējumi.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-15 eiro

Mūzikls “Leģendas dzimšana”

8. decembrī VEF Kultūras pilī – mūzikls par komponista un pianista Raimonda Paula radošā ceļa sākumu – “Leģendas dzimšna”. Iestudējums, kurā izskanēs labākās Maestro kompozīcijas (“Nenosūtītā vēstule”, “Ziemas vakars”, “Lai tik līst”, un citas), pastāstīs par viņa jaunību un viņa mūzikas nesaraujamo saikni ar džezu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-30 eiro

Kriminālkomēdija “Spogulis bez atspulga”

Foto: publicitātes

9. decembrī teātra klubs “Austrumu Robeža” aicina uz kriminālo šausmu komēdiju “Spogulis bez atspulga”. Izrādē izmantoti Mihaila Bulgakova stāstu “Jaunā ārsta piezīmes” motīvi. Uz laukiem atbraucis nepieredzējis ārsts nespēj saprast, kāpēc zemnieki, kuri nāk pie viņa ārstēties, ārpus viņa kabineta no viņa izvairās un pat baidās. Un kur palicis iepriekšējais ārsts? Labāk būtu nezināt…

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro

Koncerts “Veltījums”

10. decembrī VEF Kultūras pilī ar programmu “Veltījums” uzstāsies komponists Mārtiņš Brauns un vokālā grupa “Insomnia”. Programmas centrālais elements būs slavenā melodija “Vēstījums” no filmas “Ziemassvētku jampadracis” (1993), kas daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir kļuvusi par galveno Ziemassvētku dziesmu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Komēdija “Nāvīgā dāvana”

Foto: publicitātes

8. decembrī teātra klubā “Austrumu Robeža” būs skatāma pārpratumu komēdija “Nāvīgā dāvana”. Negaidīta dāvana dzimšanas dienā liek Džonam ne tikai šaubīties par sievas uzticību, bet pat bēgt no mājām, glābjot savu dzīvību. Tomēr viens no Lūsijas mērķiem tiks sasniegts nekļūdīgi – šo jubileju Džons noteikti neaizmirsīs nekad! Bet arī viņam ir pārsteigums savai sievai.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Ģitāristu Aivara Hermaņa un Ērika Upenieka koncerts

12. decembrī VEF Kultūras pils aicina uz ģitāristu Aivara Hermaņa un Ērika Upenieka koncertu – ģitāristi ir sagatavojuši lirisko programmu Ziemassvētku noskaņai.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12 eiro

Jolantas Gulbes – Paškevičas koncerts

Foto: publicitātes

12. decembrī koncertzālē “Artissimo” ar džeza programmu uzstāsies dziedātāja Jolanta Gulbe – Paškeviča. Koncerti “Artissimo” norit neparastā formātā – skatītāji var ne tikai klausīties mūziku, bet arī parunāt ar izpildītāju un apspriest savus iespaidus pie vīna glāzes.

KUR? Vaļņu iela 9

CIK? 25 eiro

Ziemassvētku koncerts “Reiss 2019/2020”

13. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz aktieru trupas Ziemassvētku koncertu “Reiss 2019/2020”. Teatrāli muzikālais priekšnesums skatītājus aizvedīs uz trokšņainu lidostu tieši pirms svētkiem. Reisi tiek aizkavēti laika apstākļu dēļ, un pasažieriem, pilotiem un stjuartiem neatliek nekas cits, kā vien sarīkot svētkus pašiem.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 14-20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Iemīlējies Šekspīrs”

Foto: publicitātes

7. decembrī Dailes teātris piedāvā izrādi “Iemīlējies Šekspīrs”, kas iestudēta pēc tāda paša nosaukuma filmas scenārija, ko sarakstījuši dramaturgi Marks Normans un Toms Stopards. Jaunais dramaturgs Viljams Šekspīrs ir saskāries ar radošo krīzi, bet, kad varētu šķist, ka rakstniekam vairs nav nekādu iespēju radīt ko jaunu, viņa dzīvē parādās mīlestība – apburošā aristokrāte Viola.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Grenholma metode”

7. decembrī Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī būs skatāma izrāde “Grenholma Metode”, kas radīta pēc Ž. Galserāna lugas motīviem. Viņi ir četri. Ikviens ir ieradies uz individuālajām pārrunām ar kompānijas pārstāvi, taču tā vietā nonāk viens pats pret trijiem konkurentiem un šajā spēlē uzvarēs tikai viens. Likmes ir augstas – nauda un sirdsapziņa, prestižs un ētika, profesionālisms un cilvēcīgums. Un tas nozīmē, ka ikvienam no viņiem visi līdzekļi ir labi.

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 7-15 eiro

Izrāde “Revidents”

Foto: publicitātes

11. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Revidents”, kas radīta pēc Nikolaja Gogoļa lugas motīviem. Arī pēc daudziem gadiem šī luga par augstākstāvošās varas bijīgajām provinciālajām amatpersonām un darbiniekiem nezaudē savu aktualitāti.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Diženas mistifikācijas un mūzikas viltojumi”

7. decembrī Sv. Jāņa baznīcā izskanēs koncerts ar pasaules klasikas šedevru noslēpumu. Visi programmā iekļautie mūzikas skaņdarbi bez izņēmuma ir grandiozas mistifikācijas. Džulijo Kačini Ave Maria, Tomaso Albinona Adagio ērģelēm un stīgām, Johana Sebastiana Baha ērģeļu Koncerts La minorā, Tomaso Vitali slavenā Čakona, kas vēl aizvien liek cilvēkiem visā pasaulē - - tie visi ir viltojumi, kas pēc savas ģenialitātes pārspēj oriģinālos komponistu skaņdarbus. Izpildītāji – Māris Kuģis – oboja, Jūlija Vasiļjeva – soprāns, Jurijs Savkins – vijole, Jeļena Privalova – ērģeles.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-20 eiro

Festivāla “Winterfest” koncerts

Foto: publicitātes

9. decembrī Lielajā ģildē festivāla “Winterfest” ietvaros uzstāsies kamerorķestris “I musici di Roma” (Itālija) un ģitārists Pepe Romero (Spānija). Orķestris izpildīs XVII-XVIII gadsimtu mūziku ar autentiskiem tā laika instrumentiem.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-50 eiro

Grupas “Accent” koncerts

10. decembrī Splendid Palace koncertsērijas ietvaros “Art of Riga Jazz” uzstāsies starptautiskā vokālā grupa “Accent” – viena no slavenākajām a cappella žanra grupām. Grupa spēj piedāvāt abus kodus - stila kvalitātes labākajās "Take 6", "The Manhattan Transfer" un tamlīdzīgu ansambļu tradīcijās un mūsdienu populārās mūzikas auditorijai uztveramas dziesmas.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 30-70 eiro

Balets “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”

Foto: publicitātes

12. decembrī Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma baleta izrāde “Hamlets. (Ne)stāsti man pasakas”. Tie ir divi viencēliena baleti, kurus iestudējuši jaunie horeogrāfi Antons Freimans un Elza Leimane.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 5-33 eiro

Opera „Madama Buttertly”

13. decembrī Latvijas Nacionālajā operā – izrāde „Madama Butterfly” ar Džakomo Pučīni mūziku. Izrāde vēstī par japāņu geišas Čio Čio San neiespējamo mīlestību, ko viņa jūt pret amerikāņu virsnieku.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 6-45 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Rotu izstāde “Mirdzums tavā logā”

Foto: publicitātes

No 6. decembra līdz 11. februārim galerijā “Putti” būs apskatāma mūsdienu un konceptuālo rotu starptautiska izstāde “Mirdzums tavā logā”. Ziemas izstādē būs apskatāmi mākslinieku sapņi, vēlēšanās, domas un pār-domas par cilvēka un dabas mijiedarbību. Ziemas zvaigžņotās debesis ar savu skaistumu, noslēpumainību un apburošo dziļumu izstādes māksliniekiem ir kalpojusi par spēcīgu iedvesmas avotu.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Black Market”

No 11. decembra līdz 12. janvārim Laikmetīgās mākslas centrā “Kim?” noslēgsies desmitgades svinības ar vērienīgu mākslinieku darbu izstādi, kurai darbus izvēlējies kurators Kaspars Groševs. Izstādē būs iespējams ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties mākslas darbus.

KUR? Sporta iela 2-k.1

CIK? 1,50-3 eiro

Jura Dimitera izstāde “Mana laika zīmes”

Foto: publicitātes

No 22. novembra līdz 4. janvārim galerijā “MuseumLV” noritēs mākslinieka Jura Dimitera personālizstāde. Šoreiz, atklājot savas mākslinieciskās personības slepenās šķautnes, Dimitera alterego vai avatars stāsta par savu attieksmi pret pasauli un laiku, kurā dzīvojam, lietojot jaunus izteiksmes līdzekļus.

KUR? A. Pumpura iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Aleksandra Beļcova. Glezniecība. Grafika. Darbnīcas “Baltars” porcelāns”

No 12. oktobra līdz 12. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā būs skatāma izstāde “Aleksandra Beļcova (1892–1981). Aleksandra Beļcova nebija tikai gleznotāja – viņa bija ilustratore, grafikas un porcelāna māksliniece. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tiks parādīti Aleksandras Beļcovas darbi no vairāku muzeju krājumiem un privātkolekcijām. Šī būs pirmā tik liela mēroga izstāde par godu māksliniecei, kas aptvers jau uzskaitīto – glezniecību, grafiku un “Baltars” porcelānu.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-3,50 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

Foto: publicitātes

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro