Brīvdienas Rīgā: Muzeju nakts, hadronu paātrinātāja noslēpumi un sezonas atklāšana Lucavsalā

18. Maijs, 2018

Gaidāmās nedēļas nogales galvenais notikums noteikti ir Muzeju nakts. Vairāku gadu laikā šī kultūras atrakcija, kas norisinās visā Eiropā, ir kļuvusi par vienu no iecienītākajām Latvijas iedzīvotāju tradīcijām. Taču ar ko nodarboties būs ne tikai tiem, kurus interesē muzeji. Mūsu afišā jūs atradīsiet interesantākos notikumus galvaspilsētā, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Muzeju nakts 2018

Foto: publicitātes

19. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā muzeju diena. Par tās galveno notikumu jau vairākus gadus ir visā Eiropā notiekošā atrakcija “Muzeju nakts”, kad muzeju durvis ikvienam paliek atvērtas pat krietni pāri pusnaktij, savukārt bez ierastajām ekspozīcijām apmeklētājus sagaida radošās darbnīcas, koncerti un teātra priekšnesumi.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde „Kas notiek Dižmežā?”

Latvijas Leļļu teātrī 19. maijā mazos skatītājus gaida tikšanās ar pasakas „Kas notiek Dižmežā?” varoņiem. Margaritas Stārastes pasakas notikumi iedzīvināti krāšņā leļļu izrādē-mūziklā, kas veidots pēc rakstnieces oriģinālajām ilustrācijām. Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, bet 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 6-12,50 eiro

Eiropas Kodolpētniecības centra izstāde “CERN – zinātnes paātrinātājs”

Foto: publicitātes

No 12. maija līdz 4.ijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs skatāma izstāde “CERN – zinātnes paātrinātājs”. Izstāde iepazīstinās ar Eiropas kodolpētījumu organizāciju darbību un to sasniegumiem fundamentālajā fizikā. Kas ir Lielais sprādziens, kā radies Visums, kādas jaunas daļiņas ir atklājuši zinātnieki, kā strādā Lielais hadronu paātrinātājs un kāpēc tas ir nepieciešams – atbildes uz šiem un citiem jautājumiem jūs atradīsiet izstādē.

KUR? Mūkusalas iela 3

CIK? Bezmaksas

Kalnciema kvartāla tirgus

19. maijā Kalnciema kvartālā noritēs tradicionālais zemnieku un amatnieku tirgus, kā arī burtošanas triatlons, kurā būs iespējams atcerēties aizmirstus latviešu valodas vārdus un pat izveidot jaunus. Tirgū būs iespējams iegādāties vietējās zemenes, gurķus un sparģeļus.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Bezmaksas

Ziepju burbuļu, lāzeru un specefektu šovs “Bubblelandia”

Foto: publicitātes

19. un 20. maijā Kongresu namā būs iespēja redzēt iluzionistu Pecolli šovu Bubblelandia. Šova laikā iluzionisti izmanto specefektus un vizuālās mākslas mūsdienu sasniegumus. Bubblelandia iemītnieki - jūras zirdziņi, drakoniņi, jūraszvaigznes, papagaiļzivtiņas un daudzi citi – ievedīs skatītājus šajā dzīvespriecīgajā un skaistajā Zemūdens pasaulē.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 5-45 eiro

Pasākums “Zinātkāro ģimeņu sestdienas”

19. maijā Latvijas Dabas muzejā noritēs “Zinātkāro ģimeņu sestdiena”, uz kuru tiek aicinātas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Informatīvo lekciju temats maijā būs “Pasaules pārtika manā ledusskapī”, lekciju vadīs muzeja pedagoģe Eleonora Zuimača. Iepriekš nepieciešams pieteikties, zvanot pa tālruni 67356039.

KUR? Kr. Barona iela 4

CIK? 0,90 – 1,80 eiro (biļetes uz izstādi) + 5 eiro (nodarbība)

Meiteņu kora Vivace koncerts

Foto: publicitātes

20. maijā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noritēs meiteņu kora Vivace koncerts. Koncertā piedalīsies Andra Fenhane, Alise Kokneviča un Laima Vikmane.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Street Food”

23. maijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

Lattelecom Rīgas maratons

Foto: publicitātes

19. un 20. maijā galvaspilsēta uzņems Lattelecom Rīgas maratona dalībniekus. Ikviens var izvēlēties sev piemērotāko distanci – ģimenes skrējienu, maratonu vai pusmaratonu. 2007. gadā trase pirmo reizi tika oficiāli sertificēta un atzīta saskaņā ar Starptautiskās maratonu asociācijas (AIMS) standartiem, iegūstot starptautisku slavu.

KUR? 11. novembra krastmala

CIK? 4-59 eiro

Grupas “Gogol Bordello” koncerts

20. maijā koncertzālē “Palladium” albuma “Seekers and Finders” atbalsta tūres ietvaros uzstāsies “Gogol Bordello” – viena no koncertos pieprasītākajām grupām pasaulē, kas katru gadu sniedz aptuveni 200 koncertus. Radīta 1999. gadā, grupa ir guvusi panākumus pateicoties teatrāliem priekšnesumiem un regulārām koncerttūrēm.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 35 eiro

Improvizācijas šovs

23. maijā Spīķeros noritēs improvizācijas projekta otrās sezonas atklāšana. Improvizācijas pasākumos var piedalīties ikviens, kuram patīk uzstāties. Improvizācijas “cīņas” noritēs 5 nedēļas, katru trešdienu.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas

Kinomānu viktorīna

23. maijā bārā “Vertigo” noritēs viktorīna, kurā var piedalīties ikviens, kuram patīk un labi pārzina filmas. Komandu spēle sastāv no 7 kārtām, katrai no tām ir noteikta tēma. Komandā jābūt ne vairāk kā 4 dalībniekiem.

KUR? 13. janvāra iela 8

CIK? 12,40 no komandas

Olgas Dreģes jubilejas koncerts

Foto: publicitātes

25. maijā VEF Kultūras pilī noritēs aktrises Olgas Dreģes jubilejas vakars. Martā aktrisei apritēja 80 gadi. Šim notikumam par godu tiek rīkoti vērienīgi aktrises jubilejas koncerti, kuros piedalīsies mākslinieces skatuves partneri no neskaitāmām filmām un teātra izrādēm, kas šajos gados nospēlētas. Koncerts būs kā saruna par piedzīvoto, pārdzīvoto sapni - no pagātnes līdz šodienai. Uz skatuves ar leģendāro aktrisi kāps arī viņas kolēģi un atbalstītāji.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12-25 eiro

Džeimsa Artura koncerts

25, maijā vasaras sezonu Lucavsalā atklās britu poproka un R&B izpildītājs Džeimss Arturs. Pirms koncerta pilsētniekus un Rīgas viesus sagaida Intara Busuļa un grupas Carnival Youth uzstāšanās.

KUR? Lucavsala

CIK? Bezmaksas

Dāmu ballīte “Rozā pikniks”

25. maijā Bastejkalnā pirmo reizi Rīgā noritēs “Rozā pikniks”. Dalībai piknikā ir divi nosacījumi: pirmais – piedalās tikai sievietes, otrais – jāierodas rozā apģērbā. Ballītes programmā – grupas “Transleiteri” koncerts un DJ Malina uzstāšanās, izpriecas ar atrakcijām, fotostūrītis. Uzkodas, dzērieni un trauki jāņem līdzi pašām.

KUR? Bastejkalns

CIK? 30 eiro

Under Festival

25. maijā bijušajā VEF rūpnīcas teritorijā noritēs elektroniskās mūzikas festivāls. Under Festival piedāvā uzstāšanās platformu kā iesācējiem, tā arī elektroniskās mūzikas scēnas leģendām no visas pasaules, tādējādi, apvienojot vairākas elektronikas andergrauda paaudzes vienā kopīgā mākslas izpausmes telpā.

KUR? VEF teritorija

CIK? 28-35 eiro

3.Ar otro pusīti

Džeimsa Blanta koncerts

20. maijā pasaules turnejas “The Afterlove Tour” ietvaros Arēnā Rīga uzstāsies britu mūziķis Džeimss Blants. 2017. gada martā Džeimss Blants izdeva savu piekto studijas albumu “The Afterlove”. Džeimsam Blantam tik raksturīgo pikanto jūtīgumu un pašironiju lieliski papildina muzikāli svaigs talantīgo viesmākslinieku skatījums, kas piedalījušies albuma tapšanā. Kopā ar Blantu pie tā strādājuši Eds Šīrans, “OneRepublic” vokālists Raiens Teders, Eimija Vedža, Džonijs Makdeids, un citi.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 39-99 eiro

Izbrauciens ar kuģīti

Foto: publicitātes

Iestājoties pavasarim, savu sezonu atklās kuģīši, ar kuriem iespējams doties izbraucienā pa Rīgas kanālu un Daugavu. Ja nekad neesat redzējuši mūsu pilsētu no šāda skatu punkta, noteikti izmēģiniet, tas ir ļoti interesanti

KUR? Piestātne skvērā pie Bastejkalna

CIK? 6-12 eiro

Komēdija „Padomi precētiem pāriem”

23. maijā teātra klubā Austrumu Robeža būs skatāma komēdija „Padomi precētiem pāriem”, pēc itāļu dramaturga lugas Dario Fo „Pēdējais brīvais pāris” motīviem. Vai laulība var pastāvēt „brīvajās” attiecībās? Un vai šādas attiecības „izārstē” ilgus gadus precēta pāra ģimenes krīzi? Un, ja tas viss notiek realitātes šova formātā?

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Ivanovs!”

19. maijā Dailes teātrī noritēs izrāde “Ivanovs!” pirmizrāde, kas radīta pēc Antona Čehova lugas par zemes īpašniekiem, kuri garlaikojas provincē. Parādi, tuberkuloze un sievas nāve, laulības pārkāpšana, vilšanās un mēģinājumi visu sākt no jauna – neviens nevar atrunāt Nikolaju Ivanovu, vīrieti pašā mūža plaukumā, no viņa sāpēm un izmisuma. Jo, lai ko tu arī nedarītu un lai kur tu arī nedotos, no sevis neizbēgsi.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-22 eiro

Izrāde “Juveliera jubileja”

Foto: publicitātes

19. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Juveliera jubileja”, kas tapusi pēc Nikolas Makolifas lugas motīviem. Savā 30 gadu jubilejā juvelieris Moriss Hodžers iepazinās ar Elizabeti II tieši pirms viņas kronēšanas. Troņa mantiniece iekarojusi jaunā juveliera sirdi un viņa solījusi, ka apciemos viņu dienā, kad viņam apritēs 90 gadi. Un tagad šī diena tuvojas…

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 18 eiro

Izrāde “Būt nacionālistam”

25. maijā Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā būs redzama izrāde “Būt nacionālistam”. Šis ir stāsts par to, kā izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis nonāca darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un par to, kas viņu līdz tam noveda.

KUR? Talsu iela 1

CIK? 7-12 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncertlekcija “Operas noslēpumi”

Foto: publicitātes

19. maijā Lielajā ģildē noritēs koncertlekcija “Operas noslēpumi”. Tie ir stāsti par mūziku, operu ārijas un krievu romances. Katram numuram tiks piedāvāts īss ievads, kas ļaus dziļāk ienirt skaņdarba vēsturiskajā un literārajā kontekstā. Pirmajā daļā skanēs ārijas no Čaikovska, Bizē un Mocarta operām, savukārt otrajā - veclaiku un klasiskās krievu romances.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 2,50-20 eiro

Ansambļa Vocello koncerts

24. maijā VEF Kultūras pilī uzstāsies kameransamblis Vocello. Programmā izskanēs slavenas operu ārijas, sonātes čellam, klavieru dueti un citi skaņdarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Opera “Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

24. maijā Latvijas Nacionālajā operā – Gaetano Doniceti komiskā opera Dons Paskvāle ir jautrs stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls. Opera buffa jeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā atpazīsiet commedia dell’arte raksturīgos tēlus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro  

Olgas Pjatigorskas koncerts

24. maijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies sporāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā  iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžiras nacionālā  teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 15 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Mangaļsalas bunkuru “safari”

Foto: publicitātes

20. maijā Mangaļsalā noritēs ekskursija Daugavas grīvas nocietinājumu līnijas objektos. Ekskursijas dalībnieki varēs apskatīt bunkurus, noliktavas, lielgabalu baterijas, torpēdas un citus militāros objektus no padomju, vācu okupācijas, Latvijas brīvvalsts, cara un pat zviedru laikiem. Mūsdienās liela daļa no šīs iespaidīgās aizsardzības līnijas ir saglabājusies un apskatāma kāpās un blakus esošajā mežā starp augstajiem kokiem.

KUR? Dalībnieku pulcēšanās – Mangaļsalā, 24. autobusa pieturā “Stāvvadu iela”

CIK? 7 eiro

Izstāde “Pārnēsājamās ainavas”

No 28. aprīļa līdz 17. jūnijam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētā Latvijas valsts simtgadei veltīta starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde “Pārnēsājamās ainavas”, kurā tiks apzinātas Latvijas trimdas un emigrācijas mākslas izpausmes no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām. Projektā piedalās šobrīd ārvalstīs dzīvojoši un strādājoši latviešu mākslinieki, kā arī autori, kuri atspoguļo migrācijas tēmu vai ar personīgajām interpretācijām papildina kādu no izstādes vēstījumiem, kas tiek atklāti ar arhīvu, mākslas darbu un artefaktu palīdzību.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 2-6 eiro

Muzeju kopīga izstāde “Latvijas gadsimts”

Foto: publicitātes

No 4. maija līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā pirmo reizi vienlaicīgi tiks eksponētas unikālas vēsturiskas liecības no visas Latvijas, kas atspoguļo valsts vēsturi simts gadu laikā. Izstādē piedalās 64 Latvijas muzeji ar 1500 eksponātiem un tās organizatori kopā ar apmeklētājiem meklēs atbildi uz jautājumu – kas ir Latvija?

KUR? Brīvības bulvāris 32

CIK? 0,75 – 3 eiro, 4. maijā – ieeja bez maksas  

Izstāde “Nākotnes valsts”

Līdz 20. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma Latvijas simtgadei veltīta laikmetīgās mākslas izstāde “Nākotnes valsts”. Mākslinieki ir aicināti iztēloties, kāda varētu būt pasaule vai Latvija tuvākā vai tālākā nākotnē, un radīt izstādei jaunus darbus – tēlniecību un glezniecību, instalācijas, videofilmas, animāciju.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 2-4 eiro