Brīvdienas Rīgā: Muzeju nakts, alus festivāls un VEF simtgade

16. Maijs

Galvenais gaidāmo brīvdienu pasākums, protams, ir Muzeju nakts. Bet arī bez tās galvaspilsētā noritēs ļoti daudz izklaidējošu, aizraujošu un noderīgu pasākumu jebkurai gaumei. Sīkāk – mūsu iknedēļas afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Pasākums “Ģertrūde ģimenei”

Foto: publicitātes

18. maijā Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes luterāņu baznīcā ikvienu gaidīs uz vērienīgu kultūras programmu “Ģertrūde ģimenei”, kas veltīta baznīcas jubilejai. Apmeklētājus sagaida ekskursijas un skatu laukuma apmeklējums, ērģeļmūzikas koncerti un bērnu izrādes, meistarklases un radošās darbnīcas.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? Ieeja bez maksas

Izrāde “Mazais ganiņš”

18. maijā Latvijas Nacionālais teātris aicina pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus uz izrādi “Mazais ganiņš”, kas radīta pēc Alberta Kronenberga slavenās pasakas notīviem. Ganiņu, kurš devies pazudušā trusīša meklējumos, sagaida aizraujošs ceļojums un tikšanās ar pasakainām būtnēm.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 13 eiro

Tautas deju ansambļu koncerts

Foto: publicitātes

18. maijā VEF Kultūras pils aicina uz tautas deju ansambļu koncertu. Tajā piedalīsies kolektīvi “Mana Rotaļa”, “Rotaļa”, “Rotaļa XO” un ansamblis “Daugava”, kas ar šo koncertu atzīmēs savu 15 gadu jubileju.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

M. Čehova Rīgas Krievu teātra diena Kalnciema kvartālā

18. maijā Kalnciema kvartāls aicina uz M. Čehova Rīgas Krievu teātra dienu un tradicionālo sestdienas tirgu. Apmeklētāji varēs vērot koncertu ar fragmentiem no populārām muzikālām izrādēm aktieru izpildījumā.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

22. maijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Kaimiņu dienas “Ziemeļblāzmā”

24. maijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz Kaimiņu dienām, kur kaimiņu apkaimju iedzīvotāji varēs iepazīties un parunāt par visiem tuvām tēmām – izglītību, kultūru, apkārtējo vidi, utt. Pasākuma programmā būs iekļauti arī koncerti, radošās darbnīcas un izstādes.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Ieeja bez maksas

2.Aar draugiem

Teātra dienas koncerts “Divi vienā”

Foto: publicitātes

18. maijā Latvijas Nacionālais teātris aicina uz koncertu, kas veltīts Starptautiskajai teātra dienai, kas tiek atzīmēta 27. martā. Koncerts sastāvēs no divām daļām. Pirmajā izskanēs fragmenti no teātra galvenajiem uzvedumiem, otrajā daļā ir gaidāma izklaidējoša un jautra programma.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 6-22 eiro

Deju ansambļa “Teiksma” koncerts

18. maijā Ķīpsalas hallē ar jauno prgrammu “Jaunus rakstus izrakstīt” uzstāsies tautas deju ansamblis “Teiksma”. Kolektīvu pastāvīgi salīdzina ar deju laboratoriju, kurā katru sezonu tiek sagatavoti neskaitāmi horeogrāfijas numuri, kuri pēc tam kļūst par daļu no aizraujošām koncertprogrammām.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 6-15 eiro

Eksotisko deju koncerts “Austrumu panorāma 2019”

Foto: publicitātes

18. maijā Maskavas namā noritēs Latvijas austrumu deju studiju lielkoncerts. Foajē apmeklētājus sagaidīs austrumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties rotas vai austrumu suvenīrus.

KUR? Marijas iela 7

CIK? 16-20 eiro

Humora vakars “Ļoti maģiskā Latvija”

14. februārī teātra klubā “Austrumu Robeža” noritēs humora vakars ar jauno programmu “Ļoti maģiskā Latvija”. Tajā tiks iekļauti labākie skeči no programmas “Mūsu republika” un jauni numuri Janas Kalniņas, Zanes Vaļickas, Kārļa Anitēna un Annas Šteinas izpildījumā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 20 eiro  

Koncerts “BūtNe”

Foto: publicitātes

22. maijā Mūzikas namā “Daile” noritēs spāņu mūzikas un dejas koncerts “Daile”. Koncertā piedalīsies dziedātāja Aija Vītoliņa, mūziķi Reinis Ozoliņš, Kaspars Vizulis, Toms Mikāls, un citi. Horeogrāfe – Ieva Kemlere. Programmā iekļautas senas un mūsdienu spāņu dziesmas.

KUR? Kr. Barona iela 21

CIK? 12-22 eiro

Improvizācijas šovs

22. maijā Spīķeru kvartālā noritēs improvizācijas projekta trešās sezonas atklāšana. Projektā var piedalīties ikviens, kurš prot un kuram patīk uzstāties. Improvizācijas “cīņas” noritēs visu vasaru trešdienās.

KUR? Maskavas iela 6

CIK? Bezmaksas

Alus festivāls “Latviabeerfest 2019”

Foto: publicitātes

22. maijā Vērmanes dārzā sāksies Starptautiskais alus festivāls “Latviabeerfest 2019”, kas turpināsies līdz 26. maijam. Festivālā varēs nogaršot gandrīz visas Latvijā darinātā alus šķirnes, tradicionālās latviešu virtuves ēdienus, kā arī iegādāties amatnieku darinājumus un mājražotāju produkciju.

KUR? Vērmanes dārzs

CIK? 3 eiro

Filmu mūzikas vakars

23. maijā Mūzikas namā “Daile” noritēs filmu mūzikas vakars ar komponistu un mūziķi Rihardu Zaļupi un aranžētāju un pianistu Raimondu Petrauski. Programmā izskanēs mūzika no filmām “1906” un “Nameja gredzens”

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-20 eiro

Stand-up vakars “English Comedy Night. Lydia”

Foto: publicitātes

24. maijā teātra klubā “Austrumu robeža” noritēs pirmā stand-up komiķes Lidijas solo vakars. Lidija ir dzimusi Nigērijā, pēc tam dzīvojusi Ukrainā un visbeidzot pārcēlusies uz Latviju. Viņā ir sakrājies lērums dažādu iespaidu, ar kuriem Lidija vēlas dalīties ar publiku. Jau vairāk kā divus gadus Lidija uzstājas Latvijas stand-up apvienību “Comedy Latvia”, “Riga Stand Up”, “Sieviešu stendaps” pasākumos. Lidijas atšķirīgās īpašības ir dabas dots šarms, drosmīgs humors, gracioza valoda un žilbinošs smaids. Pasākums noritēs angļu valodā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 9-15 eiro

3.Ar otro pusīti

VEF Simtgades ieskaņas balle

18. maijā VEF Kultūras pilī noritēs balle, kas veltīta leģendārā rūpniecības giganta jubilejai – šā gada 10. jūnijā tam apritētu 100 gadi. Vakara programmā – dažādu gadu mūzika, dejas, iepazīšanās ar uzņēmuma vēsturi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Ieeja bez maksas

Muzikālais priekšnesums “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”

Foto: publicitātes

21. maijā teātra klubā “Austrumu Robeža” varēs redzēt muzikālu priekšnesumu “Balādes par vīnu, mīlu un raganām”. Izskanēs dziesmas par mīlestību no dažādām valstīm un dažādās valodās – kaislīgas, skumjas un priecīgas. Koncertā piedalīsies mūziķi Laimis Rācenājs, Ilze Grunte, Andris Grunte.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 18 eiro

Mūzikls “Māsa Kerija”

23. maijā uz VEF Kultūras pils skatuves būs vērojams mūzikls “Māsa Kerija”, kura mūziku sarakstījis Raimonds Pauls, bet vārdus – Jānis Peters. Šogad izrādei aprit 40 gadi, tas pārdzīvojis daudz iestudējumu, taču tagad Pauls saka, ka tas ir viens no viņa skaistākajiem darbiem. Šajā versijā galvenajās lomās varēsim ieraudzīt Kristīnu Zaharovu, Normundu Rutuli un Rihardu Leperu.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 18-30 eiro

Festivāls “Botānika”. Žeņas Ļubičas koncerts

Foto: publicitātes

23. maijā VEF Kvartāla Kamerzālē noritēs jaunā festivāla “Botānika” otrais koncerts, kurā piedalīsies dziesmu autore un izpildītāja no Sanktpēterburgas – Žeņa Ļubiča. Žeņa Ļubiča ir guvusi popularitāti visā pasaulē pateicoties dalībai projektā “Nouvelle Vague”. Ar šo projektu viņa ir apbraukājusi pusi pasaules, uzstājoties festivālos un koncertos. Viņa ir vairāk kā 300 dziesmu autore. Daudz uzstājas vieskoncertos, piedalās televīzijas programmās un dažādos muzikālos projektos, viņas kompozīcijas skan radiostaciju ēterā, kā arī tiek izmantotas kā skaņu celiņi. 2018. gadā Žeņa Ļubiča un grupa “Zveri” laida klajā skaņu ierakstu Kirila Serebreņņikova filmai “Vasara”.

KUR? Ieriķu iela 5a

CIK? 25-28 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Kora “Sonante” jubilejas koncerts

18. maijā Sv. Pētera baznīcā jauktais koris “Sonante” uzstāsies ar koncertu, kas veltīts kolektīva 25. jubilejai. Savas radošās dzīves laikā koris ir sadarbojies ar dažādiem izpildītājiem un autoriem – un visa šī dažādība tiks atspoguļota svētku koncerta programmā.

KUR? Reformācijas laukums 1

CIK? Ieeja bez maksas

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 18. līdz 24. maijam (izņemot 19. maiju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

Koncerts “Divas vijoles – divas pasaules”

Foto: publicitātes

20. maijā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā noritēs koncerts “Divas vijoles – divas pasaules”. Koncertprogrammas ietvaros vijoles divu Latvijas Nacionālās operas orķestra vijolnieku rokās kļūs par atslēgām uz divām dažādām pasaulēm – diviem radošiem Visumiem. Jūs atklāsiet, cik neparedzama un daudzpusīga var būt vijole, uz kādām neticamām žanra un stila pārvērtībām tā ir spējīga: no klasikas līdz folkam, līdz pat populārajai mūzikai. Koncertā piedalīsies Gideons Grīnbergs (vijole), Leonards Antonevics (vijole), Silvija Krauze (alts) un Rihards Štrauss (čells).

KUR? Palasta iela 4

CIK? 12 eiro

Sarunas pirms pirmizrādes. “Karmelīšu dialogi”

20. maijā Latvijas Nacionālajā operā noritēs cikla “Sarunas pirms pirmizrādes” pasākums. Šoreiz saruna noritēs par Fransisa Pulenka operu “Karmelīšu dialogi”. Skatītāji varēs noklausīties par izrādes vēsturi, tās ideju un galveno domu, kā arī tikties ar radošo grupu. Pirmizrāde – 24. maijā.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 7 eiro

Cikla “Meistari un mācekļi” koncerts

Foto: publicitātes

21. maijā VEF Kultūras pils Kamerzālē noritēs orķestra “Sinfonia Concertante” koncerts ar Rīgas Saksofonu kvarteta un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora, saksofonista Arta Sīmaņa un viņa skolēnu piedalīšanos. Programmā izskanēs ārvalstu autoru un latviešu komponistu skaņdarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Koncerts “Gloria in excelsis Deo”

24. maijā Doma baznīcā ar programmu “Gloria in excelsis Deo” uzstāsies jauniešu koris “Balsis” un Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles). Programmā iekļauti tādu komponistu kā Bahs, Šepskis, Raters un Rēgers skaņdarbi.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 10-20 eiro

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Future Freak”

Foto: publicitātes

18. maijā Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma izrāde “Future Freak”. Izrādē uzburtas trīs no tūkstošiem iespējamajām versijām, kā ekoloģiskais piesārņojums, informācijas blīvums, vēsturiskā bagāža, kanonizētā māksla, vēlme būt mūžīgi jaunam un veselam varētu ietekmēt nākotnes cilvēku. Neviens nezina, kā būs. Šī ir tikai izrādes autoru spekulācija.

KUR? Ģertrūdes iela 101a

CIK? 7-11 eiro

Izrāde “Žilbinoši!”

20. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Žilbinoši!”, kas radīta pēc britu autora Pītera Kviltera lugas motīviem. Tas ir stāsts par pasaulē sliktāko dziedātāju Florenci Fosteri Dženkinsu, kuras mūža mīlestība ir mūzika, par spīti tam, ka nav ne muzikālās dzirdes, ne ritma izjūtas, ne koptas balss. Viņas mīlestība pret mūziku bijusi tik liela, ka viņa nav pievērsusi uzmanību publikai, kas apmeklēja viņas koncertus, jo vēlējās izklaidēties un pasmieties par dziedātāju – un tādējādi viņa kļuva par sava veida leģendu.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 15 eiro

Izrāde “Purva bērni”

Foto: publicitātes

22. maijā Dailes teātrī noritēs izrādes “Purva bērni” pirmizrāde. Tas ir futūristisks sabiedrības modeļa scenārijs, kurā viss neglītais, neērtais un nevajadzīgais tiek izolēts teritorijā, ko sauc par Purvu. Ir viegli būtu labam, kad tev pašam ir labi, bet, kad tavs komforts un drošība tiek apdraudēta, empātija samazinās.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 21-23 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Muzeju nakts 2019

18. maijā tiek svinēta Starptautiskā muzeju diena. Tās galvenais notikums jau vairākus gadus ir eiropas akcija “Muzeju nakts”, kad muzeju durvis ir atvērtas apmeklētājiem pēc pusnakts, bet bez dažādām tradicionālajām ekspozīcijām skatītājiem tiek piedāvātas arī radošās darbnīcas, koncerti un teātra priekšnesumi.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Ekskursija “Spoku nakts”

Foto: publicitātes

18. maijā rīdzinieki tiek aicināti uz ekskursiju “Spoku nakts”. Ekskursijas dalībnieki uzzinās leģendas par Zviedru vārdiem, dzirdēs par to, no kurienes ir cēlušies spoki, kāpēc sienās iemūrēja cilvēkus, kā arī redzēs XVI gadsimta pagrabus, kuros reiz atradies pilsētas cietums, un piedalīsies Rīgas balzama degustācijās (par atsevišķu samaksu). Ekskursija norit latviešu valodā.

KUR? Dalībnieku tikšanās – Latvijas strēlnieku laukumā

CIK? 16,99 eiro

Izstāde “Porcelāna deja”

No 17. maija līdz 7. jūlijam Rīgas porcelāna muzejā apskatāma Rimmas Pancehovskas personālizstāde “Porcelāna deja”. Tēlnieces Pancehovskas daiļradē darbs ar porcelānu ieņem pietiekoši nozīmīgu vietu. Izstādē būs skatāmi galvenokārt mākslinieces autordarbi, kā arī rūpnieciski tiražētie darbi Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kur R. Pancehovska strādāja tūlīt pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro

Sandras Strēles izstāde “Nostaļģija”

No 29. marta līdz 19. maijam “Rīgas mākslas telpā” būs apskatāma jaunās un perspektīvās mākslinieces Sandras Strēles gleznu sērija “Nostaļģija”, kas turpina iepriekšējo ciklu “Melanholija”. Skatītājiem tiek piedāvāta vērotāja lomu svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās.

KUR? Kungu iela 3

CIK? 2,50 – 5 eiro

Izstāde “No pagātnes nākotnē. Restauratora darbnīca”

Foto: publicitātes

No 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro

Lidijas Auzas izstāde - retrospekcija

Foto: publicitātes

No 15. marta līdz 19. maijam izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs mākslinieces Lidijas Auzas darbu izstāde – retrospekcija. Lidijas Auzas mākslinieciskais kods ir krāsas un faktūra, darba tēma un tā vizuālais risinājums rodas vienlaicīgi. Nereti māksliniece apvieno krāsas ar neparastiem materiāliem – metāla skaidām, spirālēm, plastmasas vāciņiem, zvejas tīkliem un spoguļa lauskām, utt.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-3,50 eiro

Dizanera Māra Šustiņa izstāde

No 24. maija galerijā “Putti” apskatāma latviešu rotu dizainera Māra Šustiņa personālizstāde “Maija. Ilūzija”. Māris Šustiņš veidojot rotu kolekcijas, izmanto gan tēlnieciskus un  gleznieciskus, gan grafiskus un smalki konstruktīvus paņēmienus, kuri rotām piešķir neskaitāmas tēla iespējas, stāstījumu un personīgu pārdzīvojumu. Tiek pielietotas gan modernās, gan tradicionālās metālu apstrādes tehnoloģijas. Sudrabs, titāns un zelts kopā ar visdažādāko krāsu un veidu  dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK?

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro