Brīvdienas Rīgā: Muse, Stings, disko uz viļņiem un vasara uz velosipēda

6. Jūnijs

Jūrā vēl ir pārāk auksts ūdens? Tā nav liela bēda, arī pilsētā ir, ko darīt. Mūsu iknedēļas afišā esam apkopojuši interesantākos notikumus galvaspilsētā, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

“Māmiņu kluba” festivāls

Foto: publicitātes

8. jūnijā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā noritēs jau piektais “Māmiņu kluba” vasaras festivāls. Festivāla programmā – koncerti, spēles, ratiņu parāde, ģimenes konkursi, degustācijas un izglītojošais stūrītis vecākiem, mazuļu rāpošanas sacensības un lielais ģimenes pikniks.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? Bezmaksas

Leļļu izrāde “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”

Latvijas Leļļu teātrī 8. jūnijā mazos skatītājus gaida tikšanās ar tēliem no slavenās pasakas par labsirdīgo bāreni Sniegbaltīti, viņas draugiem rūķīšiem un ļauno un skaudīgo pamāti raganu.

Plkst. 11.00 izrāde noritēs latviešu valodā, plkst. 14.00 – krievu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Kalnciema kvartāla tirgus

Foto: publicitātes

Kalnciema kvartāla tirdziņos katru sestdienu latviešu zemnieki piedāvā pircējiem vietējos gardumus, bet amatnieki – unikālus izstrādājumus. Bērni var piedalīties bezmaksas radošajās darbnīcās un vizināties raibā karuselī. Tirgus ir tematiski piemērots sezonas aktuālajiem svētkiem un tā laikā norit koncerti, bērnu grāmatu atklāšanas, izstādes, brīvdabas izrādes un citi pasākumi.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Deju grupas “Ritms” koncerts

8. jūnijā deju grupa “Ritms” aicina uz VEF Kultūras pili, uz sezonas noslēguma koncertu. Koncertprogrammā – labākie un jaunākie numuri. Koncertā piedalīsies visas studijas grupas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5 eiro

Starptautiskā suņu un kaķu izstāde

Foto: publicitātes

8. – 9. jūnijā Ķīpsalas hallē noritēs suņu un kaķu izstāde “Latvijas uzvarētājs 2019”. Tajā piedalīsies suņi un kaķi no dažādām Latvijas pilsētām un ārvalstīm. Izstādes gaitā noritēs dažādi priekšnesumi. Tāpat plānota vērienīga zoopreču izstāde – apmeklētāji varēs apskatīt un iegādāties barību, veterināros piederumus, aksesuārus un aprūpes preces. Tāpat ikviens interesents varēs saņemt speciālistu konsultācijas.

KUR? Ķīpsalas iela 36

CIK? 3-4,50 eiro

Spīķeru krāmu tirgus

8. jūnijā Spīķeru kvartālā noritēs pirmais vasaras sezonas krāmu tirgus. Tajā būs iespējams iegādāties sadzīves priekšmetus, traukus, mēbeles un daudz ko citu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Festivāls “Street Food”

Foto: publicitātes

12. jūnijā Kalnciema kvartālā noritēs festivāls “Street Food”, kas vasaras sezonā noritēs katru trešdienu. Festivāla pasākumos var satikt interesantus sabiedriskās ēdināšanas jomas profesionāļus un entuziastus, nogaršot uz vietas pagatavotos ēdienus, atpūsties svaigā gaisā, izbaudīt mūziku un pavadīt laiku ģimenes vai draugu lokā. Paredzētas arī izklaides bērniem.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

Sacensības “Riteņvasara”

Fizisku aktivitāšu, veselīga dzīvesveida, velosporta, aktīvās atpūtas un bērnu un jauniešu lietderīgas laika pavadīšanas popularizēšanai katru trešdienu Uzvaras parka trasē noritēs sacensības bērniem un jauniešiem dažādās velosipēdu klasēs kā arī skrituļslidošanā. Aicināti tiek arī vecāki.

KUR? Uzvaras parks

CIK? Bezmaksas

2.Ar draugiem

Laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”

Foto: publicitātes

No 6. līdz 15. jūnijam Rīgā noritēs starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”, kas pulcēs dejotājus no dažādām pasaules valstīm. Šogad festivālā, kas norit jau kopš 1998. gada, īpaša vieta izvēlēta Āzijas laikmetīgajām dejām. Bez izrādēm skatītājiem, profesionāļus sagaida arī meistarklases.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? 5-10 eiro

Jāņa Petera jubilejas koncerts

8. jūnijā Arēnā Rīga noritēs lielkoncerts par godu dzejnieka Jāņa Petera 80. jubilejai. Vakarā izskanēs jubilāra sarakstītas dziesmas no filmām, teātra izrādēm un populāru izpildītāju repertuāriem. Apsveikt Jāni Peteru ieradīsies daudzi viņa draugi un kolēģi – mūziķi, dziedātāji, aktieri un dejotāji.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 5-49 eiro

Improvizācijas šovs “Ahla w Sahla”

Foto: publicitātes

8. jūnijā Cafe Film Noir ar improvizācijas priekšnesumu uzstāsies Raffi Feghali (Libāna) un puse no dueta “Divas” – Elīna Geida. Mākslinieki piedāvās izrādi “Laipni lūgts” jeb “Ahla w Sahla” (arābu val.). Pasākums noritēs angļu valodā.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 8 eiro

Stinga koncerts

10. jūnijā Arēnā Rīga pasaules tūres “Sting: My Songs” uzstāsies mūziķis, komponists un dziedātājs Stings. Programmā iekļauti gan viņa solo daiļrades hiti, gan grupas “The Police” dziesmas – šajā grupā Stings uzstājās savas karjeras sākumā – izskanēs Englishman In New York, Fields Of Gold, Shape Of My Heart, Every Breath You Take, Roxanne, Message In A Bottle, un citas dziesmas.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 50-80 eiro

Grupas “Muse” koncerts

Foto: publicitātes

12. jūnijā Arēnā Rīga uzstāsies britu grupa “Muse”, kas rīdziniekiem piedāvās savu aizraujošo šovu “Simulation Theory”, kas veltīts tāda paša nosaukuma albuma atbalstam. Albums ir veltījums syth-rock stilam un pagājušā gadsimta 70.-80. gadiem. “Muse” solists Mets Belamijs sola, ka šādu šovu pasaule vēl nav redzējusi.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 50-360 eiro

Brīvdabas popkoncerts

29. maijā Spīķeru kvartālā noritēs vasaras brīvdabas mūzikas pasākumu atklāšana. Šoreiz skatītājus sagaida tikšanās ar populārajām grupām “My Radiant You” un “Kautkaili”. Pasākums tiek rīkots ar Rīgas domes atbalstu.

KUR? Maskavas iela 8

CIK? Bezmaksas

Priekšnesums “Latvijas gredzens. Vidzeme”

Foto: publicitātes

12. jūnijā Dailes teātrī būs skatāma koncertizrāde “Latvijas gredzens. Vidzeme”, kas radīts Latvijas simtgades ietvaros. Koncerts ir veltīts Vidzemei, kur dzimusi valsts nacionālā kultūra. Koncertā piedalīsies Latvijas Radio koris, Daumants Kalniņš, Kaspars Zemītis, Artūrs Noviks, Rihards Plešanovs. Muzikālais vadītājs un diriģents – Sigvards Kļava.

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 10-30 eiro

Koncerts Kalnciema kvartālā

13. jūnijā Kalnciema kvartālā noritēs vasaras muzikālo pasākumu sērijas brīvdabas koncerts. Sezonu atklās duets no ASV “Adrian + Meredith”, kuri izpilda amerikāņu folku.

KUR? Kalnciema iela 35

CIK? Ieeja bez maksas

3.Ar otro pusīti

Balle Mazajā ģildē

Foto: publicitātes

Katru otro sestdienu Mazajā ģildē norisinās tematiskās balles ar deju orķestra un pieaicinātā mākslinieka piedalīšanos. 8. jūnijā deju cienītājiem spēlēs grupa “Mazā ģilde”.

KUR? Amatu iela 5

CIK? 10 eiro

Ballīšu sezonas atklāšana uz kuģa “Rīgas Pērle”

8. jūnijā kuģis – restorāns “Rīgas Pērle” aicina uz vasaras pasākumu sezonas pirmo deju ballīti. Šīs sezonas jaunums būs nakts diskotēkas, kā arī estrādes mākslinieku koncerti.

KUR? Piestātne pie Vanšu tilta 11. novembra krastmalā

CIK? 10 eiro

Izrāde „Dienesta romāns”

Foto: publicitātes

11. jūnijā teātra klubā Austrumu Robeža varēs vērot uzvedumu „Dienesta romāns”, kas veidots pēc lugas „Darba biedri”. Tieši pēc šīs lugas Eldars Rjazanovs uzņēmis slaveno filmu ar Andreju Mjagkovu un Alisu Freindlihu. Latviešu valodā izrādi iestudējis režisors Kārlis Anitēns un tajā piedalās latviešu aktieri. Un arī viņi tāpat iemīlēsies un arī viņi tāpat būs neaizsargāti patiesu jūtu priekšā.

KUR? Vāgnera iela 8

CIK? 22 eiro

Grupas“Cigarettes After Sex” koncerts

11. jūnijā uz koncertzāles “Palladium” skatuves kāps amerikāņu grupa “Cigarettes After Sex”. Kritiķi to sauc par vienu no interesantākajām “ambient pop” žanra grupām. “Cigarettes After Sex” ir iekarojuši pasaules slavu pateicoties savam skanējumam un provokatīvi intīmajiem tekstiem.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 39 eiro

4.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Opera “Klīstošais holandietis”

Foto: publicitātes

8. jūnijā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves būs skatāma Riharda Vāgnera operas “Klīstošais Holandietis” pirmizrāde. Latvijas operas vēsturē “Klīstošais holandietis” pavēris jaunu un svarīgu lapaspusi – ar šīs operas iestudēšanu Teodora Reitera vadībā 1918. gadā savu darbību uzsāka jaundibinātā Latvju operas trupa, ar kuru nepastarpināti saistīta mūsdienu Latvijas Nacionālā opera un balets. Tieši ar šo darbu diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Viestura Kairiša interpretācijā Latvijas Nacionālā opera un balets iezīmēs savas pastāvēšanas otrās simtgades sākumu.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-55 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts

9. jūnijā Rīgas Domā noritēs ērģeļmūzikas koncerts, kas veltīts Vasarsvētkiem. Koncertā piedalīsies vokālā grupa Schola Cantorum Riga un ērģelniece Larisa Carjkova.

KUR? Herdera iela 6

CIK? 10-20 eiro

Koncerts Buena Riga. Tango

Foto: publicitātes

10. jūnijā uz VEF Kultūras pils skatuves Gidons Krēmers un viņa orķestris “Kremerata Baltica” ar programmu “Buena Riga. Tango”. Programmā izskanēs G. Pelēča, A. Pjacollas, A. Maskata, P. A. Glorvigena skaņdarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 5-15 eiro

Koncerts “Čaikovskis”

11. jūnijā Sv. Jāņa baznīcā noritēs koncerts “Čaikovskis”. Ar ģeniālā krievu komponista daiļradi rīdziniekus iepazīstinās Jurijs Savkins (vijole), Irina Viļegžaņina (čells) un Jeļena Privalova – Epšteina (ērģeles). Ērģeles šajā koncertā spēlēs simfoniskā orķestra lomu, pavadot vijoli un čellu, kā arī izpildot solo svītu no “Riekstkoža”.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-10 eiro

Opera “Dons Paskvāle”

Foto: publicitātes

13. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā – Gaetano Doniceti komiskā opera Dons Paskvāle ir jautrs stāsts par to, kā padzīvojušu vecpuisi izjoko viņa ārsts un ārsta māsa – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas mokās sirgstošais brāļadēls. Opera buffa jeb itāļu komiskās operas tradīcijās rakstītajā darbā atpazīsiet commedia dell’arte raksturīgos tēlus.

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Rīgas festivāla koncerts

13. jūnijā Lielajā ģildē Rīgas festivāla ietvaros uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un pianists Antons Ļahovskis. Programmā izskanēs Franča Lista Otrais koncerts klavierēm un orķestrim un Sergeja Rahmaņinova Trešā simfonija.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-30 eiro

Opera “Burvestība. Pajaci”

Foto: publicitātes

14. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā būs skatāma jaunā operas izrāde “Burvestība. Pajaci”, kas sevī apvieno Leonkavallo slaveno operu un mazāk pazīstamo operu “Burvestība”. Neraugoties uz to, ka abus darbus apvieno saistība ar verisma virzienu un stāsts būtībā ir par vienu un to pašu – mīlas trijstūri, greizsirdību un nodevību, – tomēr žanriski tie ir dažādi

KUR? Aspazijas bulvāris 3

CIK? 9-65 eiro

Ērģeļmūzikas koncerts Concerto Piccolo

No 8. līdz 14. jūnijam (izņemot 9. jūniju) tieši pusdienlaikā Rīgas Domā varēs dzirdēt nelielu ērģeļmūzikas koncertu no cikla Concerto Piccolo. Ērģelnieki, kuri ieskandina Rīgas Doma ērģeles, ne vien apzinās tiem piešķirto godu drīkstēt muzicēt uz šī vienreizējā instrumenta, bet arī smalki pārzina tā īpatnības, lai šo ērģeļu izcilo skanējuma skaistumu, stilistisko vienreizīgumu un daudzkrāsainību nodotu klausītājiem.

KUR? Doma laukums 1

CIK? 10 eiro (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai, no 10:00 līdz 17:00, kā arī stundu pirms koncerta sākuma)

5.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “ART”

Foto: publicitātes

10. jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “ART”. Lugas autore ir franču dramaturģe Jasmīna Rezā. Marks, Seržs un Ivans ir bijuši draugi ilgu laiku. Bet tagad Seržs ir nopircis dārgu gleznu – audeklu, kas nokrāsots baltā krāsā ar šaurām baltām šķērslīnijām. Kad Marks šo gleznu nosauc par „mēslu”, tā ir īsta katastrofa un smags izaicinājums viņu draudzībai. Ivans, kuram nav sava viedokļa un – pēc draugu domām – par visu nospļauties, cenšas samierināt abus savus draugus.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 25 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Baznīcu nakts 2019

7. jūnijā visā Latvijā noritēs Baznīcu nakts. Vairāki desmiti dievnamu ar īpašu programmu gaidīs viesus – ieplānotas ekskursijas, stāsti par baznīcu vēsturi un vērtību, ērģeļmūzikas un koru koncerti, radošās darbnīcas bērniem.

KUR? Dažādās pilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”

Foto: publicitātes

No 7.  jūnija līdz 25. augustam izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma vērienīga starptautiski atzītā igauņu mākslinieka Kaido Oles personālizstāde “Dejas vientuļo siržu klubā”. Ole ir viens no nozīmīgākajiem un spilgtākajiem Baltijas mūsdienu mākslas pārstāvjiem. Pēc Tallinas Mākslas akadēmijas Glezniecības un dizaina nodaļas absolvēšana sarīkojis vairāk nekā 40 personālizstādes un piedalījies daudzās grupu izstādēs muzejos un galerijās dažādās pasaules valstīs. Pārstāvējis Igauniju 50. Venēcijas mākslas biennālē.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro

Projekts “Māksla un zemapziņa”

13. maijā Splendid Palace aicina apskatīt unikālo projektu “Art&Mind”, kas pievēršas attiecībām starp mākslu un neprātu, robežu starp ģenialitāti. Van Gogs, Viljams Bleiks, Goija, Munks, Arto – viņu visu dzīvē bijuši slimību periodi, kas atspoguļoti mākslā un, iespējams, ir kļuvuši par šedevru rašanās periodiem. Projektā piedalās mākslas vēsturnieki, muzeju kuratori, psihiatri un neirozinātnieki no dažādām valstīm.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 4,50 - 7 eiro

Ekskursija “Nepazīstamā Vecrīga”

Foto: publicitātes

Vecrīga ir senākā mūsu galvaspilsētas daļa, kas vēl aizvien sevī glabā daudzus pagātnes noslēpumus. Ekskursija, kas noritēs 14. jūnijā, piedāvā ieskatīties Vecrīgas ielu vēsturē no cita skatu punkta. Ekskursijas garums – 2 stundas.

KUR? Tikšanās vieta – pie Strēlnieku pieminekļa

CIK? 16,99 eiro

Izstāde “VEF īpašās izstrādes”

No 6. jūnija līdz 7. oktobrim VEF Kultūras pils vestibilā būs apskatāma izstāde “VEF īpašās izstrādes”. Izstāde veltīta mazpazīstamiem, bet svarīgiem leģendārā uzņēmuma sasniegumiem. Izstādē atradīsiet atbildes uz šādiem jautājumiem: Kā VEF 70. gadu beigās un 80. gadu sākumā attīstījās informācijas tehnoloģiju jomā? Kas darbojās VEF teritorijā kopš 1984. gada, kam līdzīga nebija visā pasaulē? Kā jaunākās atziņas psihoterapijā un algoloģijā atspoguļojās VEF rūpnīcas ražojumos?

KUR? Ropažu iela 2

CIK? Bezmaksas

Izstāde “Porcelāna deja”

Foto: publicitātes

No 17. maija līdz 7. jūlijam Rīgas porcelāna muzejā apskatāma Rimmas Pancehovskas personālizstāde “Porcelāna deja”. Tēlnieces Pancehovskas daiļradē darbs ar porcelānu ieņem pietiekoši nozīmīgu vietu. Izstādē būs skatāmi galvenokārt mākslinieces autordarbi, kā arī rūpnieciski tiražētie darbi Rīgas Porcelāna rūpnīcā, kur R. Pancehovska strādāja tūlīt pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļā.

KUR? Kalēju iela 9/11

CIK? 1-2,50 eiro

Multimediju izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

10. maijā Rīgā būs apskatāma izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”, kas jau pabijusi Berlīnē, Parīzē un Maskavā. Projektā izstādīti apmēram 5000 darbi no vairāk kā 20 pasaules muzejiem. “Digital Art House” mūsdienu tehnoloģijas ļauj pilnībā gremdēties tādu meistaru kā Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča šedevru atmosfērā.

KUR? Pils iela 23

CIK? 9-43 eiro

Izstāde “Spožie astoņdesmitie”

Foto: publicitātes

No 15. maija Rīgas modes muzejā būs apskatāma izstāde “Spožie astoņdesmitie”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Ekspozīcijā apskatāmi franču, itāļu, amerikāņu un japāņu dizaineru darbi, kā arī kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri. Šim laikam raksturīgs apgrieztas trapeces siluets: plati pleci, gari svārki, kurus papildina ar spilgtu un apjomīgu frizūru. Izaicinoša kosmētika, apjomīga bižutērija, drosmīgi krāsu salikumi – šo stilu nav iespējams neatpazīt.

KUR? Grēcinieku iela 24-1

CIK? 5-7 eiro

Izstāde “1920.−1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”

No 3. aprīļa līdz 29. decembrim Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā apskatāma pagājušā gadsimta pirmās puses kalendāru izstāde. Drukātie kalendāri ir būtisks un interesants vēstures liecību avots. Senie kalendāri ir atmiņas pieturzīmes, tie stāsta, atspoguļo un fiksē savu laiku, tā ritmu un krāsas. Izstāde sniedz ieskatu Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja drukāto kalendāru kolekcijā.

KUR? Palasta iela 4

CIK? 1−5 eiro

Magdalēnas Abakanovičas izstāde

Foto: publicitātes

No 11. aprīļa līdz 30. jūnijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma slavenās poļu mākslinieces Magdalēnas Abakanovičas tekstila un tēlniecības darbu izstāde. Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē pazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot dažādus materiālus un tehnikas. Izstādē Rīgā skatāmi 15 objekti.

KUR? Skārņu iela 10

CIK? 0,50−5 eiro

Izstāde “No pagātnes nākotnē. Restauratora darbnīca”

No 30. marta līdz 9. jūnijam Mākslas muzejā “Rīgas birža” būs skatāma Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejai veltīta izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca”. Izstāde iekļauj unikālas lietas, kas ikdienā pieejamas tikai šauram speciālistu lokam, piemēram, tēlnieka Kārļa Zāles paša rokām veidotais mets Brāļu kapu ansambļa skulptūrai “Kritušie dēli” vai 13. gadsimta rokraksts uz pergamenta ar vaska zīmogiem – “Šķīrējtiesas lēmums, ar kuru Rīgas arhibīskaps Alberts samierina Kurzemes bīskapu un Vācu ordeni ar viņu vasaļiem strīdā par zemes valdījumu Kursā”. Izstādē piedalās 80 Latvijas restauratori ar 130 darbiem no Latvijas muzeju kolekcijām, Latvijas Nacionālā arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, privātkolekcijām un dievnamiem.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro

Purvīša balvas 2019 pretendentu darbu izstāde

Foto: publicitātes

No 23. marta līdz 9. jūnijam Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko Purvīša balvas 2019 kandidātu darbu izstādi. Ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, instalāciju, foto un videomākslas kopums, ko radījuši sestajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2017. un 2018. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Ēriks Apaļais, Ieva Epnere, Kristaps Epners, Gints Gabrāns, Romāns Korovins, Paulis Liepa, Rasa un Raitis Šmiti, tekstu grupa „Orbīta”.

KUR? J. Rozentāla laukums 1

CIK? 1,60–3,50 eiro

Dizanera Māra Šustiņa izstāde

No 24. maija galerijā “Putti” apskatāma latviešu rotu dizainera Māra Šustiņa personālizstāde “Maija. Ilūzija”. Māris Šustiņš veidojot rotu kolekcijas, izmanto gan tēlnieciskus un  gleznieciskus, gan grafiskus un smalki konstruktīvus paņēmienus, kuri rotām piešķir neskaitāmas tēla iespējas, stāstījumu un personīgu pārdzīvojumu. Tiek pielietotas gan modernās, gan tradicionālās metālu apstrādes tehnoloģijas. Sudrabs, titāns un zelts kopā ar visdažādāko krāsu un veidu  dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem.

KUR? Peitavas iela 5-31

CIK?

Izstāde “Īrisi” Rīgas jūgendstila centra muzejā

Foto: publicitātes

No 24. maija līdz 1. septembrim Rīgas jūgendstila centra muzejs aicina uz īrisu izstādi. Izstādes par ziediem muzejā jau ir kļuvušas par tradīciju, šogad ekspozīcijā apskatāmi XX gadsimta sākuma dekoratīvās mākslas darbi un priekšmeti, kuros izmantota īrisu tematika.

KUR? Alberta iela 12

CIK? 5-9 eiro